Александр Сугоняко

Президент Ассоциации украинских банков, бывший народный депутат Украины, Заслуженный экономист Украины
6 февраля 12:00

    

Читать ответы
 • Як на вашу думку, чи є в України альтернатива кредитам в МВФ? Щось жодна країна світу, яка сиділа на гачку в МВФ і виконувала його вимоги, процвітаючою не стала...
  Без постановки центральної стратегічної мети — зіскочити з гачка МВФ — обговорення цього питання є безтолковим копирсанням у нечистотах.
 • Прокоментуйте будь ласка намір Кабміну взяти у Китаю в кредит 7 мільярдів доларів. Перед крахом режиму Януковича, його поплічники також побігли до Піднебесної, коли стало ясно, що від МВФ грошей не буде. Це початок кінця режиму Порошенко?
  Наміри не обговорюємо.
 • Доброго дня. Як ви оцінюєте майбутнє криптовалют на фоні останнього обвалу курсу біткоїна?
  Яскраве майбутнє. :) Але сумне. Сумне, можливо, не тільки для людей, але і для деяких країн.
 • Александр Анатольевич,стоит ли поддерживать дешёвыми кредитами наши "производства",и к чему это приведёт через2-3 года? Спасибо за ответ!
  В умовах системної руйнації економіки, яку здійснює влада, такі дії допоможуть цьому процесу.
 • Чи вважаєте Ви випадковістю появу інформації спочатку про відпочинок Порошенка на Мальдівах, потім - про відпочинок Луценка на Сейшелах? Чому наші можуть собі дозволити такий розкіш, а більшість європейських політиків з набагато більш успішних країн може тільки позаздріти?
  Адаптивна свідомість пересічного українця, і Ваша зокрема, готова копирсатися в цій багнюці замість того, щоб діяти в думках і в реальності як вільні люди, гідні громадяни.
 • Как изменилась мощь российской экономики за четыре года войны против Украины и санкций? Позволяют ли ресурсы этой страны ее руководству организовывать новые военные авантюры или поддерживать старые?
  «Мощь» російської економіки — це, безумовно, круто сказано. Вона сидить на нафтогазовій трубі, ця "мощь". Але мене турбує наша "мощь", а не Росії чи Польщі, чи Китаю...
 • Оцінюючи всі ті вимоги, які висуває МВФ до України, як ви гадаєте, чи виконання всіх буде на користь Україні?
  У вас ще є сумніви, на чию це користь? Підвищення ціни на газ, на комунальні послуги, намір забрати землю і віддати, щоби наші клептократи нею торгували, реформа банківської системи, медична реформа — це вам на користь? На користь?
 • Пане Олександре, за вашою оцінкою, що потрібно зробити задля того, аби банківський сектор України почав розвиватися?
  Потрібно, щоб почала розвиватися економіка. А для цього потрібне творче адекватне мислення, яке б продукувало, яке б бачило, мало б візію розвитку економіки. І ці люди мають опинитися у владі. І потрібно, щоб банківська еліта мала узгоджену візію всебічного сприяння економічному розвитку.
 • Що ви думаєте про «пенсійну реформу» від нинішнього уряду? Погоджуєтеся з вкрай гострими та емоційними оцінками тих, хто називає її ледь не геноцидом українських пенсіонерів? Дякую за відповідь.
  Вона мені нагадує реформу медичної, банківської, освітньої сфер. І в цілому вона схожа на руйнацію суспільно-державних інституцій в Україні за зовнішньою стратегією. Руками наших можновладців.
 • Олександре Анатолійовичу, чи не плануєте ви якимось чином долучитися до співпраці з НБУ чи урядом, адже їм – і це очевидно – не вистачає порад гарних спеціалістів та справжніх фахівців?
  Ні. Я вже три роки не бачу ніякого сенсу взаємодіяти із персоніфікаторами мертвої свідомості, яка часом буде знесена так, як була знесена свідомість попередніх. Їх неможливо переробити. Я живу в іншій Україні, і цю нову Україну треба творити спочатку в голові. Тут потрібне героїчне мислення, тому що проблеми, які існують в Україні — це сконцентровані проблеми людства. Тож треба мати мужність, щоб братися за це мислення.
+
Соглашаюсь
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности