Игорь Курилив

Директор-распорядитель Национального хора им. Г. Веревки
7 декабря 2016 14:00

  

Читать ответы
 • Какие планы на 2017?
  Зеновій Корінець: Вже цього року почали завоювати серця глядачів у Західній і Східній Європі. Зокрема, проходять концерти в Польщі, у планах — Угорщина, Словаччина, Словенія, Чехія. Цього року на початку грудня частина колективу була в Німеччині, де пройшли концерти на підтримку львівського дитячого реабілітаційного центру "Джерело" (який займається підтримкою дітей, хворими на ДЦП). Також ведуться перемовини про повномасштабні гастролі в Америці, Канаді та Китаї. В Україні ми проводимо близько 60 концертів щороку.
 • Чим Хор Верьовки у його сучасному вигляді найбільше відрізняється від того, яким він був за Григорія Гурійовича Верьовки?
  Зеновій Корінець: Час змінюється, і він змінює нас і традиції. Що спільного? Хор Верьовки створений у 1943 році, ви розумієте, що це за дата. Хор створювався як ідеологічний колектив, тобто це була ідеологічна зброя Радянського Союзу. У цей період якраз визволили Харків. Загалом, колектив створювався з метою підтримки бойового духу Радянської армії. Сьогодні ми опинилися в умовах, коли в Україні йде війна. І, думаю, що Хор Верьовки виконує ту ж місію, але в сучасних українських умовах. І це, я вважаю, правильно. Щодо відмінностей, вони є, адже традиції змінилися. Навіть обряд весілля відмінний від того, який був за часів наших дідів та прадідів, а, тим більше, з тих часів, коли створювався колектив — це було повністю в ідеології радянської системи. А зараз ми повноцінно відтворюємо ідеологію української державності. Ось чим ми відрізняємося. І для глядача програми колектив почав виконувати в своєму репертуарі не тільки автентику (бо Григорій Гурійович більше приділяв уваги автентиці, і, звичайно, виконувалися пісні, які прославляли партію і ту ідеологічну верхівку, яка правила на той час в державі), а й сучасну українську класику.
 • Признайтесь, легко ли возглавлять один из самых известных коллективов Украины, с многолетней историей? Легко ли согласились на выполнение этой миссии, ведь это очень ответственно?
  Зеновій Корінець: Звичайно, це дуже відповідально. Очолити такий колектив — нелегко. Дуже важка місія. Ігор Курилів: Говорити про те, що «погодився чи не погодився», не зовсім правильно. Адже відбувався дуже серйозний конкурс. Щоб очолити такий колектив, керівнику потрібно було бути озброєним в усіх професійних напрямках, тому що відбиралися дійсно найбільш достойні і професійні люди. Отже, якщо колектив очолив Зеновій Корінець, то він повністю відповідав усім запитам сьогоднішнього мистецького процесу.
 • А как вы отбираете людей для вашего хора? Каким параметрам должен соответствовать кандидат, чтобы присоединиться к семье Хора Веревки? Нет ли у вас в коллективе практики, так сказать, выращивать артистов для себя, находя талантливых детей и занимаясь с ними с раннего возраста?
  Зеновій Корінець: Національний колектив — це професійний колектив, де артист приходить щодня на роботу і отримує за це зарплату, тобто це його хліб. Згідно з законом, аби потрапити до професійного колективу, потрібно мати, в першу чергу, природні дані — чи то ти співак, чи то артист оркестру, який грає на якомусь інструменті, чи то танцюрист. Вимога друга — вища профільна професійна освіта. Третя — пройти та вибороти своє право через конкурс. Ігор Курилів: Щодо другої частини запитання — при Хорі Верьовки існує студія з підготовки молодих кадрів. Рівень підготовки дуже серйозний, бо в будь-яку хвилину ці молоді виконавці можуть стати артистами хору. І вже сьогодні практикуються їхні виступи з відомим українськими виконавцями. Нещодавно відбулися концерти пам’яті видатного українського композитора та співака Миколи Мозгового в Палаці "Україна", в яких студія Хору Верьовки приймала участь. Також відзнятий кліп на одну з пісень відомого українського виконавця Дмитра Ципердюка в проекті "Луйку". Зеновій Корінець: Також при хорі існує дитячий фольклорний ансамбль "Цвітень" — це дітки від шести і до 16 років. 
 • На сегодня какая география выступлений хора? В скольких странах он побывал за всю историю? В каких странах принимают наиболее тепло украинскую песню? И правда ли, что как раз у нас, в Украине, свое, родное недооценено?
  Зеновій Корінець: Перерахувати всі країни неможливо, бо їх дуже багато — більше ста за всю історію, всі континенти, окрім двох полюсів. :) Де приймають найтепліше, сказати важко. Але іноземна публіка практично всюди дуже добре сприймає і українську пісню, і українську музику, і українські танці. Особливо приймають до серця люди, які виїхали давно з України, або ті, які народилися закордоном, але мають українське коріння. Ігор Курилів: Щодо того, що у нас в Україні своє і рідне недооцінене. Це не зовсім так. І справа не в тому, як люди сприймають. А справа в тому, що своє і рідне часто не доходить до людей через ситуацію, що склалася сьогодні на загал з українською культурою. Хотілося б, щоб держава повернулася обличчям до української культури взагалі. Адже у всьому світі держави оцінюють за їхнім духовними надбаннями, а далі вже йдуть питання економіки та інших сфер життя. Погано те, що у нас сьогодні немає системи, яка би налагодили гастрольно-концертний процес. Колись в Україні існували такі організації, як Укрконцерт, Держконцерт, які планували гастролі колективів на рік, а то й більше. На сьогодні така форма роботи абсолютно відсутня. І тому наші колективи навіть не мають змоги гастролювати не те що за кордоном, а й у себе, в Україні. Тому і до глядача не доходить мистецтво.
 • Бывал ли Хор Веревки в прифронтовых городах или в зоне боевых действий с выступлениями? Правда ли, что там большинство населения было против Украины и всего украинского, и как там воспринимают украинские народные песни?
  Ігор Курилів: Так, хор виступав у зоні АТО, і не один раз. У грудні 2015 року хор працював із концертами у Слов’янську, Костянтинівці, Маріуполі та Краматорську. У 2016 році артисти Хору Верьовки дали концерти у Маріуполі, Краматорську, Красноармійську (Донецька область) та Сєверодонецьку Луганської області. Зеновій Корінець: Восени 2016 року у Маріуполі та Краматорську був презентований проект під назвою "Пісні та танці народів світу". Ці концерти були для громадськості. Також ми працюємо у військових частинах у зоні АТО. Зали завжди заповнені. Це говорить про те, що народ на Донбасі «зголоднів» за українським. Організатори концертів уже знову просять на наступний рік приїхати з новими концертними програмами в ці міста.
 • Когда у хористов отпуск? Летом, наверно, проблематично? Нужно ж готовиться к осенним концертам, открытию сезона.
  Зеновій Корінець: Влітку. В липні-місяці.
 • Ви співаєте виключно українською?
  Зеновій Корінець: Ні. В кожній країні, де ми побували чи плануємо побувати, обов’язково виконуємо одну традиційну пісню конкретного народу. А це широка географія... Співаємо мовами латиноамериканських країн, європейських, азійських, навіть доводилося вивчати японські та китайські пісні. Це потрібно робити з етичної точки зору, коли ти приїхав у гості. Це свого роду реверанс.
 • На вашу думку, як Україна може вийти з кризи?
  Ігор Курилів: Важко сказати достеменно, як Україна може вийти з кризи. Але нації вмирають не від інфаркту — нації вмирають, коли у них забирають мову. Мова є культурою народу. Отже, ми знову повертаємося до проблеми культури. Якщо ми будемо плекати добро і прив’язувати з дитинства розуміння того, що те, що тебе оточує, це і є той світ, який формує в подальшому дитячий світогляд, що відображений у колискових, казках, приповідках, які діти чують у своїй сім’ї.
 • Рождественские концерты увидят только Киев и Львов? Или планируете выступить ещё где-то, подарить рождественскую песню всему миру?
  Ігор Курилів: Різдвяні концерти побачать Київ (10-11 січня у Жовтневому палаці), Львів (16 січня Театр опери та балети ім. Соломії Крушельницької), Чернівці (17 січня Театр ім. Ольги Кобилянської) і географічний центр Європи — Рахів (19 січня Будинок культури). Ми дуже вдячні, що за організацію цих концертів взялася молода команда людей, що по-справжньому цінують українське — "Перша концертна агенція".
Подписывайтесь на
наш канал в Telegram
Узнавайте первыми все
самое важное и интересное
Подписаться