Константин Машовец

Военный журналист, координатор группы "Информационное сопротивление", автор книги "Диалоги с нулей"
1 августа 2017 12:00

    

Читать ответы
 • Костянтине, на вашу думку "поставки летального озброєння із Заходу в Україну означатимуть закінчення процесу первинної інтеграції нашої країни в цивілізований світ". Запитання, а якої саме летальної зброї можна очікувати від Заходу? Багато говориться про "Джавеліни", але хіба наша ПТУР "Стугна" гірша? Гадаю, й по інших видах озброєнь можна знайти вітчизняні відповідники, а не чекати коли добрий дядечко Сем дасть...
  В чому полягає ваше питання?
 • За даними українських волонтерів, днями під Авдіївкою сили АТО знищили високопоставленого офіцера з РФ... Подейкують, що аж цілого полковника. Ви як людина, котра часто буває на передовій, не розкажете подробиці цієї операції?
  Не володію інформацією з цього приводу.
 • Костянтине, ви кажете "ні цілі, ні завдання Кремля стосовно України поки не змінилися. На нас чекає довга і вперта боротьба за своє існування. І перемога в ній буде не завтра, і навіть, можливо, не післязавтра". А перемога точно буде? За рахунок чого Україна може перемогти країну, яка має "ядерний дрючок"?
  Відповім запитанням на запитання — а за рахунок чого виживає Ізраїль? У його ворогів також є ядерна зброя. Відповідь напрошується сама. Крым того, це зовсім не означає, що цього "дрючка" у Росії не заберуть, або що цей "дрючок" із певних причин не стане неефективним і його застосування більше нашкодить власнику "дрючка", ніж оточуючим.
 • Як ви оцінюєте результати роботи Мінстеця? За всі три роки. Чи можна діяльність цього міністерства назвати успішною з огляду на війну на Сході та того, чим вони вихваляються?
  Не візьмуся об"єктивно оцінювати роботу Мінстеця у повному сенсі. Лише одне зауваження: можливості, в першу чергу, фінансові та ресурсні, у цієї "контори", а також формально-правові, були достатньо обмеженими, щоб очікувати від неї якихось значних позитивних результатів. Створення і існування цієї "контори" взагалі було безцільним і даремним витрачанням державних коштів. Координація та керівництво зусиллями державних органів влади в інформаційній сфері не потребувало створення цього "монстра". Все це можна було робити в рамках вже наявних інститутів завдяки більш ефективно продуманому кадровому і фінансово-ресурсному забезпеченню.
 • На вашу думку, чому в'їзд до України за біометрикою вирішили зробити лише с 1 січня 2018 року? Чому це не почали запроваджувати вже зараз на окремих пунктах пропуску - адже таке рішення дозволило б виявити слабкі місця.
  Не можу сказати чітко, якими міркуваннями керувалися люди, які приймали це рішення. Мабуть, якісь причини були. Я не є фахівцем у цій справі, прикордонний контроль — не моя спеціалізація.
 • Нещодавно на Заході була публікація про снайперські гвинтівки, що керуються своєю операційною системою и вражають влучністю на великих відстанях. Таке нам до снаги?
  Нам все високотехнологічне обладнання військового призначення було б до снаги. Як використовувати — думаю, українські військові розібралися б.
 • Доброго дня. На вашу думку, чи виправдані публікації про наші нові розробки зброї? Адже у такому випадку та ж росія вже знає до чого їй готуватися.
  Певні норми і стандарти збереження державної військової таємниці повинні існувати. Але треба враховувати, що світ сьогодні дуже насичений інформаційно. Людство інтенсивно обмінюється думками і задумами, в тому числі й у технологічних сферах. Якби цього обміну не було, розробка нових технологій займала б більше часу. Українські конструкторські та технологічні центри є частиною глобального обміну інформацією технологічного характеру. Навіть заради прогресу або обізнаності про сучасні тенденції ми не можемо "варитися самі в собі".
 • Правда ли, что для военного журналиста, существует множество табу - того не расскажи, это опасно раскрывать, это нельзя показывать и т.д.? И какую картинку мы тогда на самом деле видим с экранов ТВ, если ее подают в настолько "урезанном" виде? Насколько она соответствует действительности? Спасибо!
  Да, конечно, для военного журналиста есть ограничения. В первую очередь, они связаны с необходимостью соблюдения режима секретности, определяемого военной и государственной тайной. Военный журналист в силу того, что бывает в тех местах, где может получить информацию закрытого характера, обязан, согласно законам, соблюдать режим секретности. Иначе он может навредить уровню обороноспособности государства, в частности, нанести вред вооруженным силам страны. Однако это не значит, что это дает право властям, в том числе военным, на цензуру и политические или идеологические ограничения. Многие военные журналисты имеют значительный уровень самоцензуры. Человек, который пишет и снимает о военной сфере рано или поздно приходит к осознанию того, что можно показать, чтобы не навредить. Хотя в этой сфере есть и проблемы. Ряд отечественных журналистов превыше этих соображений ставит соображения примата "свободной прессы" над любыми соображениями секретности, определяемыми военной и государственной тайной их же государством.
 • Питання про військову кваліфікацію наших полковників. Зрозуміло, що капітани за 3 роки вже з'явилися, а генерали ще ні. Також, ліфти на нижніх рівнях якось працюють, а зверху все під контролем (політичним а не професійним). Як іде цей процес на середньому рівні?
  Ви, мабуть, маєте на увазі так званий процес зміни поколінь у середній і старшій офіцерській ланці наших ЗС. Так, такий процес триває і досить динамічно. Зміна поколінь відбувається, зважаючи на той факт, що зараз ЗСУ знаходяться не тільки в процесі відбиття зовнішньої агресії, а і в процесі реформування, зокрема, побудові командної "піраміди", процес зміни поколінь в середній і вищій ланці офіцерів ЗСУ відбувається достатньо динамічно. Я зараз не готовий навести конкретні цифри, які б характеризували цей процес. про це краще дізнатися у відповідних кадрових органах Міноборони і ЗСУ, але чисто з суб"єктивної точки зору, моєї власної, це відбувається достатньо інтенсивно.
 • америка з європою бояться розпаду ядерної держави-ну так й ссср розвалився й нічого!потрібно спочатку зробити щоб ніяка ядерна ракета не пролетіла дальше території рф-нато повинне з цим завданням упоратися!а вже після убезпечення від такої ядерної загрози ставити питання руба:або розвалюємо рф.або повернення окупованих територій України.Грузії.Молдови й так далі.Хватить "гратися у війну"засобів щоб повністю ізолювати москву є.ну а економіка-так і без російського газу можна повністю обійтися.його вистачає в інших країнах.
  Не зрозумів, у чому полягає ваше запитання. Якщо це є вашим побажанням, то я певним чином із ним згодний у частині, яка стосується більш рішучих кроків щодо "втихомирення" агресора.
+
Соглашаюсь
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности