Павел Денищук

Ведущий пластический хирург, кандидат медицинских наук
1 ноября 2017 11:00

   

Читать ответы
 • Какой срок годности грудных инплантов ?
  Я працюю з фірмами, які дають довічну гарантію на імпланти. Сьогодні фірми досить сміливі, бо є досвід, коли імпланти стоять більше 50 років, і з ними нічого не сталося. Тому вони дають довічну гарантію. Але слід зазначити, що, на жаль, форма грудей із часом змінюється не на краще. Тому якщо пацієнтку через певний час не влаштовує та форма, яка була встановлена раніше, потрібно робити докорекцію. Проте при цьому не завжди потрібно забирати старий імплант. У кожному конкретному випадку потрібно розглядати ситуацію індивідуально.
 • Будет ли заметно после увеличения груди, что грудь силиконовая?
  Задача хірурга провести оперативне втручання так, щоб ніхто не міг помітити, що груди були збільшені. З цією ціллю я рекомендую пацієнтам утримувати стабільну вагу, оскільки схуднення може призвести до контурації і видимості імпланту.
 • Как часто к вам обращаются украинские политики? Как часто пластические хирурги помогают им завоевать симпатию избирателей благодаря "красивым глазам"?:)
  Політики періодично звертаються в нашу клініку, але серед того, що вони бажають змінити, очі, мабуть, чи не на останньому місці. Частіше за все вони намагаються змінити об’єми обличчя або параметри тіла. Інколи вони звертаються за омолодженням свого обличчя, тоді йдеться про покращення шкіри в ділянці очей. Колір очей я не змінюю, але роблю меншим нависання в ділянці верхніх повік або забираю виражені «мішки» та зморшки в ділянці нижніх повік. Це я роблю і допомагаю нашим політикам омолодити погляд. Політики зазвичай зацікавлені у якомога швидшому результаті й короткими реабілітаційними можливостями, бо у них, як правило, обмаль часу. Тому використовуються такі процедури для зменшення об’ємів в ділянці шиї та обличчя як ліпоаспірація. А в нашій клініці використовується ультразвукова ліпоаспірація, що дає можливість максимально швидко відновити шкіру і створити прийнятні об’єми в ділянці обличчя.
 • Чи правда, що в Україну, аби звернутися до наших пластичних хірургів, часто приїздять росіяни? Якщо це так, то з чим це пов'язано? У нас це дешевше чи прогресивніше, чи більш доступно?
  Така тенденція була роки три-чотири тому, сьогодні це відносна рідкість, але трапляється. Частіше за все, приїжджають наші співвітчизниці, які живуть в Росії або за кордоном, аби звернутися за допомогою до українських хірургів. У порівнянні з Росією у нас паритетні ціни, а у порівнянні з Європою — у нас ціни вдвічі-тричі нижчі. Тому чинник ціни є дійсно суттєвим при виборі країни і клініки.
 • Павле Андрійовичу, чи правда, що часто проблему можна вирішити, уникнувши втручання пластичного хірурга, а завдяки сучасним методам косметології?
  Це правда. В цій ситуації нам допомагають об’ємні методи корекції обличчя, особливо в ділянці зовнішнього носу. Це в моїй роботі зменшило кількість серйозних хірургічних втручань, тому що я можу багатьом пацієнтам допомогти відкоригувати зовнішній ніс, використовуючи препарати гіалуронової кислоти або препарату «Редіас». Сьогодні з’явилися фізіопроцедури, як дають можливість підтягувати шкіру й омолоджуючи обличчя. Зокрема, є процедура ультразвукового ліфтингу з використанням апарату «Альтера». На початкових етапах старіння це серйозна конкуренція нам, пластичним хірургам. Але в нашій клініці цей апарат є, і ми даємо пацієнту вибір. Це самий демократичний підхід до омолодження обличчя. Вік пацієнти, яким я роблю серйозні оперативні втручання, змістився приблизно на десять років: якщо раніше я оперував 45-55-річних, то сьогодні це 55-65-річні пацієнти, які йдуть на серйозні омолоджуючі оперативні втручання. Цей тренд ми можемо спостерігати завдяки серйозним естетичним процедурам і маніпуляціям.
 • Вопрос о пластической хирургии носа: на сколько процентов совпадает результат прогнозирования носа на компьютере с полученным?
  Комп’ютерне прогнозування дає можливість пацієнту до оперативного втручання уявити собі майбутній результат. Але ми підписуємо договір із пацієнтом, у якому попереджаємо, що стовідсоткового результату ми йому не гарантуємо. Цей відсоток становить від 80 до 90. Тому що є процеси загоєння, які ми не можемо передбачити заздалегідь у післяопераційному періоді. Тому у низці випадків я пацієнта попереджатиму, що не виключена докорекція через деякий час — через півроку чи рік. Це незначні маніпуляції, які проводяться під місцевою анестезією, аби максимально наблизитися до того результату, який давало комп’ютерне прогнозування.
 • Как часто вы оперируете вы военных, для которых в результате ранений, полученных на востоке страны, пластическая операция становится необходимостью, а не капризом?
  Такі оперативні втручання є, але вони не часті. Є закон, який передбачає оперування всіх військовослужбовців тільки у військових медичних структурах.
 • Добрый день. Как вы поступаете, если к вам обращается клиент с просьбой сделать ему еще какую-то операцию, но вы видите, что уже и так перебор, что пора человеку остановиться, что в нем не осталось ничего естественного? Все равно оперируете или отправляете к психологу?
  Якщо я не бачу необхідності в оперативному втручанні, я не буду оперувати пацієнта. Але інколи приходять пацієнти після оперативних втручань, які потребують корекції, щоб відновити втрачені гармонійні параметри. Частіше за все це на обличчі — корекція після надмірного введення об’ємних препаратів або корекція рубців після попередніх оперативних втручань, до речі, не завжди після пластичних хірургів.
 • Расскажите о причинах, которые чаще всего толкают украинок ложиться под скальпель пластического хирурга? Это дань моде, навязанное окружающими желание, какие-то психологические проблемы?
  Причини, які приводять людину до пластичного хірурга, різні. По-перше, це вроджені вади, з якими людина не хоче миритися. По-друге, це набуті травми, які виникають в результаті ДТП, бійок тощо. По-третє, вікові зміни, які з часом з’являються у людини, і з якими людина не хоче миритися, тож шукає можливості зберегти свій зовнішній вигляд на тому рівні, який відповідає її внутрішньому стану. До пластичного хірурга приходять досить сміливі пацієнти, які хочуть боротися зі своїми комплексами, що могли у них накопичуватися роками. У більшості випадків пацієнти отримують той результат, який їх влаштовує, та з радістю далі крокують по життю, виконуючи свої соціальні задачі. Також, наприклад, пацієнти, у яких відбуваються вікові зміни, іноді потрапляють у ситуації, коли вони піддаються недвозначним заявам з боку керівництва компаній, де важливим є фактор зовнішнього вигляду, так званий «фейс-контроль». В моїй практиці було чимало випадків, коли я оперував таких пацієнтів, а потім їм продовжували контракти на роботі. Ще, наприклад, є пацієнтка — професор одного з київських вузів, яка плакала в мене в кабінеті: мовляв, у неї такі молоді студенти, а вигляд у неї вже людини у віці. Я її прооперував, і вона щаслива та далі продовжує викладацьку справу.
 • Являетесь ли вы лично поклонником естественной женской красоты?
  Питання природної краси — риторичне. Тому що якщо пацієнт був прооперований правильно, без видимих слідів, ніхто й не помітить оперативного втручання, і це також буде природна краса. Це стосується як обличчя, так і тіла. Тому задача хірурга — не змінювати, а відновлювати втрачені вікові зміни або відновити форми (якщо йдеться про груди), які характерні і гармонійні для грудної клітки та параметрів тіла.
+
Соглашаюсь
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности