Роман Левицкий

Директор Киевского государственного областного центра пластической хирургии, пластический хирург вышей категории
25 июля 2017 11:00

   

Читать ответы
 • Що робити, якщо пластичне втручання необхідне (покращить зовнішній вигляд), але до чортиків боїшся лягати під ніж? Що Ви порадите?
  Я пораджу перебороти свій страх. Звичайно, слід розуміти, що будь-яке оперативне втручання - це ризик: ризик і самого втручання, і анестезії. Перед операцією потрібно пройти всі рекомендовані лікарем обстеження, надати повну інформацію про свій стан здоров'я, перенесені оперативні втручання, алергії, спосіб життя та інше. Це дозволить мінімізувати можливі ризики.
 • Г-н Левицкий, делаются ли пластические операции детям? Если да, то в каких случаях?
  Так, ми виконуємо пластичні операції і дітям у тому числі. Наприклад, отопластика (усунення клаповухості) нами виконується з шести років, щоб уникнути виникнення можливих комплексів із приводу своєї зовнішності (щоб дитину не дражнили "чебурашкою" :))
 • Доктор, скажите, когда, в каких случаях в самом деле необходимо увеличить или изменять форму груди?
  Слід зазначити, що естетична хірургія має відносні покази. Це не метод вирішення життєвих проблем. Тому бажання збільшити або змінити форму молочних залоз виходить від самої пацієнтки. У медицині є діагноз - мікромастія - це груди дуже маленького розміру. Звичайно, це може викликати ряд комплексів у дівчини. Вона буде соромитися роздягнутися і, як наслідок, можуть виникнути труднощі у створенні сім'ї. Правду кажучи, після збільшення розміру грудей імплантами кількість молока після пологів не збільшиться. :) Те ж саме стосується і зміни форми молочних залоз - якщо є тубулярна деформація грудей або значна відвислість, це також може викликати ряд психологічних проблем. Хірургічна корекція в даному випадку допоможе це побороти. В ряді випадків зменшення молочних залоз є необхідним внаслідок надмірного навантаження на хребет або у зв'язку з ймовірними труднощами при виконанні своїх професійних обов'язків. У мене була пацієнтка - професійний тілоохоронець, яка пішла на операцію зменшення молочних залоз з професійних міркувань. Також можу пригадати одну циркову гімнастку, яка також погодилася зменшити груди. Окремо стоїть реконструктивно-відновлювальна хірургія після мастектомій (онкозахворювання).
 • Романе, що би ви передусім змінили в українській медицині в рамках медичної реформи? Дякую за відповідь.
  Потрібно розвивати страхову медицину та ввести спеціальність пластичного хірурга.
 • Не секрет, что сейчас легко нарваться на непрофессиональных врачей, а хорошего специалиста днем с огнем не сыщешь. А как в пластической хирургии — как найти действительно хорошего хирурга, как отличить специалиста от шарлатана или недоучки?
  Перш за все слід звернути увагу на освіту. Вона повинна бути базовою, не менше двох років клінічної ординатури з пластичної хірургії. Поясню. В пластичній хірургії результат оцінюється через рік, і тому пацієнт повинен бути під наглядом хірурга не менше року. Також важливий досвід роботи, кількість виконаних оперативних втручань та відсоток ускладнень, які, на жаль, є у всіх без винятку. Хірург, який говорить, що в нього ніколи не було ускладнень, або говорить неправду, або мало оперує.
 • Если сравнивать развитие пластической хирургии в нашей стране и в западных странах, мы сейчас на каком уровне?
  Як хірург, який пропрацював більше року в одній із провідних клінік пластичної хірургії західної Німеччини "Proaesthetic", можу сказати - весь спектр пластичних операцій, що виконуються в Європі, доступний і у нас у клініці.
 • Почему сегодня раненых на востоке отравляют на сложные операции за рубеж, разве нельзя проводить их в отечественных клиниках? В чем здесь проблема? В Украине, наверняка, и дешевле было бы...
  Є ряд операцій, які вимагають серйозного технічного та медикаментозного забезпечення, відповідного рівня оснащення клініки. На жаль, ми в дечому не дотягуємо до рівня провідних закордонних клінік. Прооперувати пацієнта - це одне, а виходити його після операції - зовсім інше.
 • Кого из отечественных звезд или политиков считаете "жертвами пластической хирургии"? Например, когда смотришь на Сергея Зверева, Проклову, Донателлу Версаче, Ирину Билык, или Герман, понимаешь, то что в процессе трансформации их внешности что-то пошло не так - люди слишком увлеклись изменением своей внешности или им не повезло со специалистом?
  Дехто занадто захопився змінами своєї зовнішності, а декому просто не пощастило з хірургом.
 • Каким людям абсолютно противопоказана пластическая хирургия?
  Психічно хворим та людям, яким за станом здоров"я протипоказані будь-які оперативні втручання (системні захворювання та інше).
 • Когда и почему вы решили стать пластическим хирургом? Учитывая, что в Украине этому не учат, где вы получили образование, специализацию?
  Пластичною хірургією я зацікавився ще в школі у випускних класах. Будучи незадоволеним формою власного носу, почав інтенсивно цікавитися даним питанням. Тоді на операцію можна було чекати два-три роки у зв"язку з малою кількістю клінік пластичної хірургії (початок 80-х років). Тому своєї черги я не дочекався, але інтерес до пластичної хірургії нікуди не зник, і вперше я потрапив в операційну до пластичного хірурга, будучи на першому курсі медичного інституту, де і провів решту вільного часу до моменту закінчення інституту та магістратури. В той час в Україні не було місць, де можна було отримати освіту з пластичної хірургії, і у 1999 році я вирушив до Санкт-Петербурга, де подав документи на вступ до клінічної ординатури на кафедру пластичної естетичної та реконструктивної хірургії СПБ Медичної академії післядипломної освіти. Конкурс складав 64 особи на місце, але мені пощастило. Там я провів два роки мого життя, спав по три-чотири години на добу, протягом доби відвідував три-чотири клініки і всюди старався чогось навчитися. Після того поїхав ще на рік до Москви, де приватно навчався спеціальності. Пізніше, в 2013 році, підтвердив свою медичну освіту в Німеччині та отримав змогу там працювати. Взагалі, я вважаю, хірург повинен вчитися до кінця свого життя.
+
Соглашаюсь
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности