Тарас Чубай: Наше нещастя в тому, що ми замало любимо один одного

Все, чого нам не вистачає, це звичайної щоденної любові, вважає музикант.

Тарас Чубай

На сайті "Главред" відбувся чат із композитором, лідером гурту "Плач Єремії"", ведучим програми "Ч/Б" на телеканалі ТВі Тарасом Чубаєм. Спілкуючись із читачами, він розповів про новий проект із Kozak System та нові альбоми, які невдовзі мають побачити світ, про те, чому в програмі "Ч/Б" немає родзинок та подальшу долю цієї телевізійної передачі, а також у чому полягає нещастя українців.

Подаємо стенограму чату з Тарасом Чубаєм.

Pylypchuk_T.:Яким ви бачите майбутнє України, яким – української пісні?

Тарас Чубай: Райдужним. (Нам своє робить.)

Kuka:Розкажіть про ваші враження від співпраці із Kozak System, чи задоволені ви результатом?

Тарас Чубай: Результат в процесі з'яви. Наразі є проміжні результати, і ними я дуже задоволений. Ось-ось альбом буде закінчений, останні штрихи. Без сумніву, цей альбом буде бомбою. В цьому проекті мені доводиться виконувати масу функцій, зокрема, я буду продюсером, звукорежисером, вокалістом, гітаристом і композитором. З цим проектом їдемо на гастролі до Канади і, можливо, Сполучених Штатів.

Smilik:Пане Тарасе, вчора був день народження у нашого гаранта. Що б ви йому подарували й побажали, якби була змога побачити особисто?

Тарас Чубай: Я – ігнорант гаранта.

Тарас Чубай

Yasia:Тарасе Григоровичу, ви багато років на сцені – чи почуваєтеся ви там "як риба у воді", чи й досі є страх або сильне хвилювання перед виходом на неї? Як ставитеся до форс-мажорів під час виступів – дратують чи допомагають зібратися?

Тарас Чубай: Будь-яка нормальна людина завжди хвилюється перед виходом на сцену, і я не виняток. Форс-мажор під час виступу може розважити як мене, так і публіку.

Konn:Наші соціологи щороку намагаються виміряти, наскільки щасливі українці, і цьогоріч, за їхніми дослідженнями, ми щасливіші, ніж десть років тому, але нещасніші, ніж три роки тому. Що, на ваш погляд, заважає бути щасливими українцям? І взагалі, чи вміють вони радіти життю та зберігати оптимізм?

Тарас Чубай: Наше нещастя в тому, що ми замало любимо один одного. Можна перефразувати "бідний, бо дурний, дурний, бо бідний" – нещасний, бо нещасний.

polit_ua:Тарасе, дякую за вашу музику та пісні! Таке питання: чому Ви не йдете в політику, в парламент із вашими принципами, активною громадянською позицією та розважливістю?

Тарас Чубай: У мене немає активної громадянської позиції – це якийсь міф. І це, власне, заважало б бути розважливим...

Dinka:Чим, на ваш погляд, можна пояснити примітивізм та часто вульгарність музичного продукту більшості українських поп-виконавців? Це слухачі настільки примітивні й невибагливі, що потребують такого, і попит народжує пропозицію, чи комусь вигідно виховати такого слухача? Дякую.

Тарас Чубай: Я не думаю, що варто собі чи комусь пояснювати, що таке примітивізм. Хоча можна знову згадати "бідний, бо дурний, дурний, бо бідний".

Тарас Чубай

Dinka:Певно вам уже сотні разів ставили це запитання, але... Відповідь на очі не траплялася, тому перепрошую, що повторюся. Ким ви мріяли стати в дитинстві? Хто за фахом були ваші батьки? І як ставляться ваші рідні до напруженого графіку творчої людини? Мабуть, часу для родини не так багато, як хотілося б, залишається...

Тарас Чубай: Ким я мріяв стати в дитинстві, не пам'ятаю. Очевидно, що космонавтом або космополітом і, мабуть, мені це вдалося.

Я думаю, що це у владі творчої людини напружувати чи розслабляти свій графік. Але ж росте нове покоління – мої діти, і переважно напруженість графіку залежить від них.

Dinka:Де і коли плануються найближчі виступи "Плачу Єремії"?

Тарас Чубай: Найближчий мій виступ відбудеться 20 липня у клубі "Лівий берег" у Львові. А "Плач Єремії" виступить на фестивалі "Франко-місія" 26 липня в Нагуєвичах.

Dinka: Пане Тарасе, коли Ви писали пісню "Лиш вона", чи здогадувалися Ви, що вона стане, можна сказати, визитівкою гурту, настільки полюбить народом?

Тарас Чубай: Перш за все, пісня "Завтра прийде до кімнати..." ("Вона") написана Костем Москальцем, геніальним поетом, філософом і мислителем сьогодення. Я не думаю, що ця пісня стала візитівкою гурту – вона, скоріше, стала просто народною піснею, і люди, співаючи її, досить часто не мають поняття, хто її співає і хто її написав.

Тарас Чубай

Indigo:Як думаєте, незадовго до виборів у 2015-му спливе знову "мовне питання", чи до того вистачить політичної волі прийняти мовний закон, який би влаштовував і одних, і інших? Чи є проблема з цим насправді в країні, або ж вона штучна?

Тарас Чубай: Мені насправді не хочеться думати про вибори, про те, спливе щось у наших політиків, чи не спливе. Ще раз повторюсь, нам своє робить.

Indigo:Тарасе, чому, на вашу думку, політики постійно спекулюють темами мови, історії, релігії, підкреслюючи відмінності у поглядах українців різних регіонів? Ви об'їздили чи не всю країну – ваші враження, чи справді ми, українці, настільки різні і непримиримі, як прагнуть примусити нас думати політики?

Тарас Чубай: Як на мене, це прекрасно, що всі люди різні. І все, чого нам не вистачає, це звичайної щоденної любові.

Karambol:Чи бачите особисто ви реальне підґрунтя для розмов про фашизм в Україні? Чим такі розмови шкодять суспільству та країні?

Тарас Чубай: У нас була розмова про фашизм і антифашизм у програмі "Ч/Б": http://tvi.ua/program/2013/05/28/chb_vid_28052013

Karambol:Якби надійшла до вас пропозиція за дуже суттєвий гонорар бути радником з питань культури в нинішньої влади, як би ви вчинили і чому?

Тарас Чубай: У цьому випадку гонораром мала б бути ціла Україна. Можна додати цитату Андрія Бондаря: "Він за Україну родіну продав..."

Тарас Чубай

journ_:Чому, на вашу думку, на українських телеканалах лише невеличка купка справжніх достойних програм, присвячених культурній тематиці, проте множаться і квітнуть усілякі політичні шоу, якісь дивні програми про потойбічне й екстрасенсів тощо? Культура не дає рейтингів, тобто людям це не цікаво? У чому причини, на ваш погляд? Дякую за відповіді.

Тарас Чубай: Перерахуйте мені цю "купку" – я б хотів подивитись.

journ_: Тарасе Григоровичу, після зміни керівництва на телеканалі ТВі до нього дещо неоднозначне ставлення у суспільстві та серед журналістської спільноти. Скажіть, як особисто вам працюється за нових умов? Наскільки ви вільні від "побажань" керівників при створенні власного проекту?

Тарас Чубай: У мене, перш за все, до всього неоднозначне ставлення, в тому числі й до ТВі. Наразі у нас з Андрієм повна свобода, але я, як реаліст, розумію, що така програма довго не може існувати. Тому дивіться її зараз, бо нас скоро закриють.

Leonid:Чи думаєте продовжити серію "Наше...". Які є ідеї, що це могло б бути? Можливо, "Наш Кобейн" чи "Наша Ніна Хаген"?

Тарас Чубай: Я наразі з'ясовую, що ще у "Нас" є доброго. Як тільки знайду, то це буде "Наше Все".

Vadym Karpiak:Чому Ви не перезапишете у новому студійному звучанні "Літаючу голову", "Єхидну" та інші забійники? Бракує часу чи бажання?

Тарас Чубай: Насправді є така ідея. Зокрема, "Літаюча голова", "Єхидна" і ще багато пісень, як на мене, звучать інакше, ніж 10-15 років тому. Я б сказав, дозріліше. Так що Ви вгадали зі своїм запитанням, шановний Вадиме.

Galya Plachynda:Тарасе, поправте мене, якщо помиляюсь, але здається ви планували випустити платівку зі спільного акустичного концерту "Плачу Єремії" та "Піккардійської терції". Що завадило реалізувати ці плани?

Тарас Чубай: Справді планувався вихід альбому, де бере участь "Піккардійська терція". Йдеться про спільні живі виступи, які награвалися впродовж кількох років. Наразі не знайшовся видавець на таку продукцію, але Ви можете почути ці твори на моїй сторінці: www.reverbnation.com/taraschubai

Тарас Чубай

Nash:Пане Тарасе, чи плануєте Ви продовжувати кар'єру телеведучого?

Тарас Чубай: Ні.

AnnaShevchenko:Розкажіть детальніше про програму "Ч/Б", в чому її родзинка? Скільки програм вже вийшло, на які теми? Чи сперечаєтеся ви з Андрієм Бондарем під час запису?

Тарас Чубай: У програмі "Ч/Б" немає родзинок, бо це не кулінарна програма. Хоча коли нас закриють, нам, очевидно, запропонують кулінарну (а взагалі я люблю готувати їсти).

Nash:Чи почуємо ми найближчим часом пісні з нового альбому Тараса Чубая? Який це буде альбом? Яка музика? Чиї вірші?

Тарас Чубай: Поза тим, що я планую видати альбом із Kozak System, я ще планую видати альбом з "Плачем Єремії", а також свій сольний альбом, над яким я працюю вже останні чотири роки. Музика як завжди буде моя, а поезія – Грицька Чубая, Костика Москальця, Богдана-Ігоря Антонича і навіть, можливо, Тараса Григоровича Шевченка.

Тарас Чубай

Фото: Владислав Мусієнко

 

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Все новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять
Подписывайтесь на наш
канал в Telegram
Узнавайте первыми все
самое важное и интересное
Подписаться