Фоззі: якщо слухач хоче жлободрому, то хай це буде український жлободром

"Українські музиканти люблять ховати власні недоліки в тіні п'ятої колони", – вважає Олександр Сидоренко.

Олександр Сидоренко (Фоззі)

На сайті "Главред" відбувся чат із учасником гурту "Танок на Майдані Конго", музикантом та письменником Олександром Сидоренком (Фоззі). Спілкуючись із читачами, він розповів, на що готовий заради змоги творити та виступати на сцені, що приносить найбільші прибутки українським виконавцям, як долаються творчі кризи, та чи сваряться він із Фаготом. Крім того, Олександр розповів про своє ставлення до діяльності "свободівців", розчарування Помаранчевою революцією та політичні вподобання.

Подаємо стенограму чату з Олександром Сидоренком.

Kotsuk:Ваше ставлення до ВО "Свобода"? Що подобається в цій структурі, а що ні?

Олександр Сидоренко: 50 на 50. Країна перманентно знаходиться в ситуації, коли її існування та ідентифікація перебувають під питанням. Постійне відчуття, що ось-ось, і буде лусь. Як радикальна відповідь на радянщину – подобається. Але я вже застарий для радикала, тому багато їхніх тез підтримати не можу.

Kotsuk:Два чітких питання. 1. Яка Ваша думка, дивізія СС "Галичина" (не УПА) заслуговують визнання борців за Українську Державність? 2.Ваше особисте ставлення до дивізії "Галичина"?

Олександр Сидоренко: 1. Ні. Я вважаю, що педалювання подібних тем не приведе до ладу. Я розумію, коли в Торонто про це питають, але нам всім жити тут. І знаходити баланс, щокроку розуміючи і пробачаючи. За допомогою літер СС це зробити неможливо. 2. Я розумію їхню мотивацію, але не поділяю.

Kotsuk:За яку б партію проголосували, якби вибори до Верховної Ради були найближчої неділі? Писати прямо назву, не встидатись. :)

Олександр Сидоренко: За Ататюрка, Лі Кван Ю і Гавела.

Kotsuk: Десь читав, що у Вас раніше погіршились стосунки з Положинським із "Тартака", хоча ніби разом були тісно пов'язані. Робили разом презентації альбомів. У чому не зійшлися? Тільки не втікайте від відповіді, а кажіть прямо! :)

Олександр Сидоренко: Стосунки нормальні. Могли би бути кращими, могли би бути гіршими.

Kotsuk:Неодноразово вас бачив на заходах Пласту. Як ставитеся до українських скаутів? Чому приходите на такі запрошення? Віддали би свою малечу до пластунів? Чи, може, самі б стали скаутом? І ще скажіть, окрім того, що вам в тому подобається, що в тому всьому Вам і не подобається. :)

Олександр Сидоренко: Подобається як явище. Треба часу від часу відчувати, що в України є майбутнє.

Tamila_K.:Существуют ли для вас кумиры в музыке? На какой музыке вы воспитывались? Как относитесь к русскому року?

Олександр Сидоренко: Из глобально важных Высоцкий, Эверласт, Тори Эмос, Бисти Бойз. Рос на Высоцком и Битлз. Русским роком переболел. Он выполнил свою функцию в свое время.

Олександр Сидоренко (Фоззі)

Dinka:А наскільки ТНМК вибагливі до приймаючої сторони, коли їдуть кудись виступати?:) Які ваші основні вимоги?

Олександр Сидоренко: Нічого надзвичайного. В першу чергу цікавить якість звуку.

Dinka: Чим, на ваш погляд, можна пояснити примітивізм та часто вульгарність музичного продукту більшості українських поп-виконавців? Це слухачі настільки примітивні й невибагливі, що потребують такого, і попит народжує пропозицію, чи комусь вигідно виховати такого слухача?

Олександр Сидоренко: Тут треба поділяти цілі на стратегічні і тимчасові. Наразі важливіше, щоб українська музика "накривала" більшу частину українського ринку. Якщо слухач хоче жлободрому, хай це буде український жлободром.

nat_:На что вы готовы ради возможности творить, выступать, оставаться популярным? Кто-то ради этого "идет по головам", кто-то внешность меняет, кто-то еще что-то изобретает, а вы на что готовы?

Олександр Сидоренко: Я за любой кипиш, кроме голодовки. :) Конечно, хотелось бы обойтись без компромиссов, но так не бывает. Себя не ломаем, но так, подламываем периодически. :)

nat_:Случаются ли у вас творческие кризисы? Появляется ли страх "замолчать"? Вообще, чего по-настоящему боится Александр Сидоренко?

Олександр Сидоренко: У любого производителя контента бывают периоды активности. Чем чаще они происходят – тем лучше. Я при всем желании не смогу объективно смотреть на нашу музыку. Есть идея – я пишу. Даже если это идет в корзину. А бояться – боюсь, конечно. Не боятся и не сомневаются только нарциссы.

Олександр Сидоренко (Фоззі)

Timka:Наскільки ви з Фаготом відкриті для своїх шанувальників, чи охоче йдете на контакт та відповідаєте, якщо вам,наприклад, пишуть у соціальних мережах?

Олександр Сидоренко: Звичайно. Писали нам там би – не питали б. :)

Liubopytnyj: Что артисту приносит больше всего прибыли – продажи альбомов, концерты, корпоративы, подработки (н-р, съемка в рекламе, работа телеведущим, писательство и т.д.)?

Олександр Сидоренко: Точно не продажи альбомов и не писательство. Остальное – в зависимости от сабжа. На случай явки фискальных органов – ничего не приносит, не приносило и не принесет. :)))

Liubopytnyj: Фоззи, по вашим наблюдениям, украинцы за концерты украинских исполнителей платят так же охотно, как и за концерты зарубежных или российских гастролеров? Готов ли наш человек поддерживать отечественный музыкальный продукт не только на словах, но и на деле?

Олександр Сидоренко: Українські музиканти люблять ховати власні недоліки в тіні п'ятої колони. Мені здається, треба робити свою справу, люблячи її. І все. Українській музиці важко? Так. Вона під тиском? Так. Ну, так будемо злішими та пліднішими.

Timka:Що думаєте про гуманітарну політику нинішньої влади? Що б ви воліли в ній змінити в першу чергу?

Олександр Сидоренко: Що ці, що ті в першу чергу засвоюють бюджети. Яка різниця, у вишиванку чи косоворотку вдягнувся калькулятор?

Cfyz:Чому молодь в Україні байдужа до свого майбутнього? Я маю на увазі її байдужість до політичного життя, ставлення до влади, несправедливості влади, корупції влади, недоцільного використання бюджетних коштів. Вона не відчуває, що може на щось вплинути? Вона не знає, як це робити? Вона боїться вийти на вулицю та відстоювати свої права? Чи вона не знає, що влада належить їй? Чи їм достатньо у суботу вийти на Майдан, подудлити пива та послухати ваших пісень? А чому ви у своїй творчості не закликаєте молодь до того, що своє добре майбутнє треба виборювати у боротьбі з нечестною владою.Чи ви маєте якусь цензуру, чи ви теж налякані та боїтеся бути свідомо активними у соціальному житті та йти попереду?

Олександр Сидоренко: Ви, мабуть, мало нас слухали. А щодо молоді, то вона змінюється. Як може. Ви прагнете абсолюту, але він можливий лише в казці.

Олександр Сидоренко (Фоззі)

Timka:Сашко, привіт. Розкажіть, де і коли плануються найближчі виступи ТНМК? А ще, на ваш погляд, де найбільш вибагливий слухач-глядач, у яких регіонах України? Ніколи не складається враження, що київська публіка вже "наїлася" найрізноманітніших виконавців і тепер дещо нехтує українськими артистами?

Олександр Сидоренко: Про концерти все знає tnmk.com. Слухач завжди різний. Навіть в одному місті – клуб, театр, майдан – відрізняються.

oleg.f:Вітання зі Львова. Хотілося б почути ТНМК у Львові з симфонічним оркестром. А запитання наступне – збираєтеся випустити власний новий альбом?

Олександр Сидоренко: Наразі з оркестром буде Дніпропетровськ. Харків і Київ вже були. Якщо буде Львів – ви про це дізнаєтеся. Підписуйтеся в соцмережах і буде вам джерело.

Dinka:Чи вірите ви у здатність музики зцілювати або, навпаки, шкодити? Бачили підтвердження цьому?

Олександр Сидоренко: Музика, як алкоголь чи сонце зранку – може наблизити чи відсунути приємне/неприємне.

Dinka: Як ставитеся до форс-мажорів під час виступів, ефірів?

Олександр Сидоренко: Як можна до них ставитися? А як ви ставитеся до зливи? Сподіваємося, що обійде.

Dinka:Чи часто у вас із Фаготом виникають творчі суперечки? Вони заважають чи допомагають, якщо оцінювати кінцевий результат?

Олександр Сидоренко: Періодично. Нас взагалі сім, і без конфліктів нічого не буває. Важливіше – як із них виходити.

Kinza:Что думаете о происходящем ныне в Москве – в Бирюлево?

Олександр Сидоренко: С ужасом. Создатели империй закладывают подобные риски, а страдают обычно совсем другие люди.

Kinza:Насколько сильным было ваше разочарование после Помаранчевой революции?

Олександр Сидоренко: Эмоционально это был пионерский лагерь. Правда, пионервожатые оказались не теми. Стратили.

Kinza:Какою вы видите Украину лет через 20? Верите ли, что что-то кардинально изменится?

Олександр Сидоренко: Кардинально можно эмигрировать. Эволюция кардинальной не бывает. Все меняется, просто амплитуда и скорость раздражают. Вспомните, что было в 93 году. Все будет хорошо, вопрос только в том, сколько приставок "пра" придется добавлять к корню "внук", описывая свидетелей счастливого финала. :)))

Kinza:Что бы вы хотели изменить в сознании украинцев?

Олександр Сидоренко: Мне бы с собой справиться.

Олександр Сидоренко (Фоззі)

Terri:Сашко, як ставитеся до ідеї письменник (або співак, або митець тощо) у політиці? У нас чимало літераторів випробовують себе на політичній ниві, та й співаки, точніше співачки, в Раді є. Ніколи не хотілося вам провести такий експеримент над собою – попрацювати в парламенті? І дотичне питання – чи позитивно позначається на творчості людини досвід у політиці (ваші спостереження)? Дякую.

Олександр Сидоренко: Боже упасі. :) З того, що бачив – головним досягненням були дипломатичні паспорти. :)

Moral:Якими "хворобами", з вашої, Олександре, точки зору, вражене українське суспільство, якщо у нас трапляється Врадієвка, миколаївська трагедія тощо? Чому самі громадяни слухняно "ведуться", коли їх навмисне спонукають до ворожнечі темами мови, історії, перетворюючи цивілізовану дискусію на справжню ворожнечу та виливання злості один на одного? І друге. Маючи можливість подорожувати країною багато, скажіть, чи справді ми, українці, настільки різні і непримиримі? Дякую!

Олександр Сидоренко: Ми тут нову пісню робимо, там дійшли висновку, що "ми живем не завдяки, а навпаки". :) Корупція, бідність та хитросвиноокість посадовців не зникнуть одразу. Від нас із вами потрібен постійний тиск.

Dinka:Які питання вас найбільше турбують на нинішньому життєвому етапі? На які питання шукаєте відповіді у власній творчості?

Олександр Сидоренко: Що з нами буде?

Dinka:Сашко, якщо загалом оцінювати вашу творчість – і музичну, і літературну – яка її основна мета, тобі які цілі ви самі собі ставите?

Олександр Сидоренко: Так сталося, що в голові трапляються ідеї. Мета – реалізувати ці ідеї.

Олександр Сидоренко (Фоззі)

Dinka: Чи бувають у вас осінні депресняки і в який спосіб із ними найефективніше виходить боротися?

Олександр Сидоренко: О, ці – мій коньок. :) Я їх використовую, щоб щось написати. Якщо осінь сонячна, то штучно заганяю себе в "сіре".

Booklia:Сашко, чи потішите у близькому майбутньому новими літературними творами з-під власного пера? І чи вважаєте ви себе письменником?

Олександр Сидоренко: Ні, не вважаю. Радше, співчуваючим. Поки є лише віртуальні далекі плани.

dim-dim:Олександре, ваша думка про історію з "фашизмом" на трибунах футбольних уболівальників? Наскільки справедливими були зауваження та покарання ФІФА?

Олександр Сидоренко: В кожній країні, на кожному стадіоні при бажанні можна знайти речі, які можуть образити. ФАРЕ вирішили доколупатися до України, хоча поруч безліч речей пострашніше.

Kiianyn:Що думаєте про відкриту в Києві стіну Віктора Цоя? Як ставитеся до такого способу вшанування музикантів, що пішли з життя? Йшлося також і про стіну Горшка з "Короля і Шута" ви підтримали б ініціативу створення такого місця?

Олександр Сидоренко: Московська стіна Цоя мені зрозуміла, київська – не зовсім. Такі речі зазвичай виникають самі по собі, без pr-супроводження. КІШ – ніколи не розумів як слухач, але в них велика аудиторія, і вони, мабуть, щось таке зроблять. Я б із задоволенням щось приніс під стіну Кузьмінського.

Олександр Сидоренко (Фоззі)

Max Homeniuk:Олександр, скажіть, будь ласка, як написати гарну пісню? З музикою проблем немає, а ось слова важко даються. Хлопець я не дурний, але написати нічого не виходить(а дуже хочеться).Потрібна ваша порада. Вміти писати – це найбільша моя мрія.

Олександр Сидоренко: Знав би – писав би щодоби. Здається, вміти одразу – неможливо. Практика потрібна. Всім.

Vitalina Vladimirovna:Шановний, Олександре! Який курс для України Ви підтримуєте – Євро, Митний чи Незалежність?

Олександр Сидоренко: Жартуєте? Європа зараз у важкому стані, але нічого кращого у якості мети немає.

Vitalina Vladimirovna:Шановний, Олександре! Які політичні сили Ви підтримуєте і чому? (Якщо опозицію, то уточніть, будьласка, яку саме.)

Олександр Сидоренко: Чим більше знаєш про ту кухню, тим більше розумієш, що можуть бути лише ситуативні вектори, які співпадають із внутрішнім відчуттям. Так щоб, все – моє і назавжди, ні. "Борьба дерьма со злом", нічого нового. :))) Але і ставати в позу "я – над цим" – безглуздо.

Фото: Владислав Мусієнко

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Все новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять
Подписывайтесь на наш
канал в Telegram
Узнавайте первыми все
самое важное и интересное
Подписаться