Віктор Бронюк: Європа виведе українську музику на нові горизонти

"Я б не хотів лізти у свідомість українців. І не хотів би, аби це робили політики та громадські діячі", – зазначив музикант.

Віктор Бронюк

На сайті "Главред" відбувся чат із лідером гурту "ТІК", головою правління благодійного фонду "Подільська громада" Віктором Бронюком. Спілкуючись із читачами, він розповів про те, як змінюється "якість" українського слухача, що дасть українській музиці рух країни в бік Європи, як музика, у тому числі творчість "ТІКу", може зцілювати, а також назвав слабкі сторони ВО "Свобода" та розповів, ким для нього є Вадим Колесніченко.

Крім того, Віктор визначив автора націкавішого і найсмішнішого запитання. Ним, на думку артиста, став постійний читач "Главреда" Odessit із запитанням про Вадима Колесніченка. Тож автор цього запитання може звернутися за e-mail-ом pr@tik.ua та отримати подарунок від гурту "ТІК" – диск гурту із автографом Віктора Бронюка.

Подаємо стенограму чату з Віктором Бронюком.

Liubopytnyj:Виктор, по вашим наблюдениям, украинцы за концерты украинских исполнителей платят так же охотно, как и за концерты зарубежных или российских гастролеров? Готов ли наш человек поддерживать отечественный музыкальный продукт не только на словах, но и на деле?

Віктор Бронюк: За інформацією з останніх турів, скажу, що в цілому люди стали менше відвідувати концерти і закордонних, і українських виконавців. Це інформація від людей, які організовують концерти в Україні.

Але скільки б людей не прийшло на концерт, ми із задоволенням заспіваємо для кожного.

Dinka:Які питання вас найбільше турбують на нинішньому життєвому етапі? На які питання шукаєте відповіді у власній творчості?

Віктор Бронюк: Якщо говорити в цілому, то кожне питання не дає відповіді, а породжує нові запитання. Мені здається, що перед тим, як давати відповідь, треба добре подумати. Можливо, деколи краще змовчати.

Щодо творчості – життя і життєві ситуації створюють образи та об'єкти, а ми в тій чи іншій формі доносимо їх до слухача. Щось висміюємо, на щось натякаємо...

sid57:Пане Вікторе, чи підтримуєте ви європейський курс України, який набирає обертів зараз? Що поступ до Європи дасть українським артистам, виконавцям? Дякую.

Віктор Бронюк: Я був у Європі, я був і в Росії. Я однозначно хочу рухатись у бік Європи, хто б що не казав. Що це дасть? Можливо, це почне виводити українську музику на нові горизонти і на нові якісні форми.

Yulcia:Чи сподобалася вам робота по озвучуванню мультиків? Чим? Ще плануєте в цьому напрямку працювати? Кому б, якому персонажу ще хотіли б дати свій голос?

Віктор Бронюк: Так, дуже сподобалася. Передусім тим, що це був творчий експеримент, яким я вперше займався у своєму житті. На мою думку, вийшло непогано. Коли будуть пропонувати дублювати ще якихось героїв, я із задоволенням прийму пропозицію.

Kinza:Что бы вы хотели изменить в сознании украинцев?

Віктор Бронюк: Напевно, я б не хотів лізти у свідомість українців. І не хотів би, аби це робили політики та громадські діячі. Хотів би, аби кожен українець сам зрозумів для себе, чого він хоче в житті, і що б йому хотілося змінити. Як можна змінити те, чого немає? Маю на увазі свідомість українців.

Віктор Бронюк

Bonni:Поділіться, будь ласка, враженнями від співпраці з Іриною Білик. Ви з Іриною настільки різні, настільки відмінна ваша творчість і, здається, аудиторія... Чи легко було творити разом?

Віктор Бронюк: В цілому, співпраця сподобалася. Хто був на наших концертах у рамках всеукраїнського туру, повністю розвіяв свої сумніви стосовно різниці у творчості. Це були дійсно цікаві концерти, цікава співпраця, яка подарувала багатьом слухачам трохи призабуту україномовну Ірину Білик.

Dinka:Чи бувають у вас осінні "депресняки", у який спосіб із ними найефективніше виходить боротися?

Віктор Бронюк: У мене вдома є два маленькі антидепресанти у вигляді доньки й сина, які не дають часу впадати в депресію. Якщо раптом така з'являється, то дуже швидко різними способами і засобами вони виводять мене з неї.

Dinka: Вікторе, а ви вірите у здатність музики зцілювати або, навпаки, шкодити? Бачили підтвердження цьому? Як думаєте, як на стан людини впливають пісні ТІКу?:)

Віктор Бронюк: Історій є дуже багато, розкажу одну з них. Колись під час ефіру у Львові, де ми жваво спілкувалися з ведучою, по закінченню ефіру задзвонив телефон, і жіночий голос подякував за те, що ми врятували життя. Телефонувала жінка, яка розповіла, що у неї не все гаразд у особистому житті, і вона сьогодні вирішила покінчити життя самогубством. Коли взяла до рук ніж, паралельно почала слухати нашу розмову з радіоприймача, заслухалася, а потім зловила себе на думці, що не все так погано в житті. І подякувала, що ми врятували життя. Принаймні це було щиро. Я відверто був у шоці.

Dinka:А ще на вашому сайті серед ваших захоплень зазначена... вишивка. Це – правда? Ламаєте мої стереотипи, що це суто жіноче захоплення – круто. Розкажіть, хто вам привив інтерес до цього заняття? Ви просто цікавитеся, чи й самі вишиваєте? Якщо так – що саме вишиваєте?

Віктор Бронюк: Це правда. Але то ми трошки пожартували. Хоча я дійсно вмію вишивати, але на то наразі немає часу.

Dinka:В одній із ваших пісень є слова "...я втомився від міської асфальтної краси". А чи часто ви втомлюєтеся від міста? Часто виникає бажання сховатися від усього та всіх і певний час пожити відлюдником?

Віктор Бронюк: Деколи втомлюєшся від усього, від суєти. Але, напевно, я не є відлюдником і не можу довго без соціуму. Мені вистачає день, два, максимум три, а далі - мені знову потрібно повертатися у бурхливий вир соціуму та жити й творити далі.

Dinka:Запитання, що ставила багато кому з наших виконавців. Дозвольте й вашою думкою поцікавитися. Чим, на ваш погляд, можна пояснити примітивізм та часто вульгарність музичного продукту більшості українських поп-виконавців? Це слухачі настільки примітивні й невибагливі, що потребують такого, і попит народжує пропозицію, чи комусь вигідно виховати такого слухача?

Віктор Бронюк: В цілому, Ви самі дали відповідь на запитання. Якби не було попиту, то не було б і пропозиції. А з іншої сторони, я спостерігаю за тими людьми, які приходять на наші концерти, багато з ким спілкуюся під час концертів і після, у соціальних мережах, і приємно, що на сьогодні слухач у якісному плані виріс. Мається на увазі, багато хто вже розбирається, що таке живе виконання, що таке фонограма. Особисто за себе скажу, що мені цікава думка тих людей, які дають ту чи іншу об'єктивну критику моєї творчості, прислуховуюся до їхніх пропозицій і порад, але всім не догодиш – скільки людей, стільки думок і смаків.

Віктор Бронюк

Dinka:Вікторе, доброго дня! Чесно кажучи, вперше тут прочитала, що ви очолюєте благочинний фонд. Дуже благородна справа! Розкажіть, кому він допомагає? Звідки у фонду кошти, чи діяльність ТІКу дозволяє цей фонд поповнювати, аби допомагати іншим?

Віктор Бронюк: Дійсно, я є головою правління благодійного фонду "Подільська громада", який торік визнали найкращим фондом громад в Україні. Мета фонду – це об'єднання громади і влади міста для вирішення спільних соціальних та економічних проблем. Тому наше гасло – ми допомагаємо тим, хто допомагає іншим. Ми працюємо переважно у Вінниці та Вінницькій області. Є ряд позитивних програм, які вже втілилися в життя. Одне з завдань фонду – перехід від спонтанної благочинності до цивілізованої філантропії. На базі фонду ми створили корпоративний фонд гурту "ТІК", який допомагає творчим колективам, зокрема, комусь купували костюми, комусь – музичні інструменти. Ми наповнюємо свій корпоративний фонд із продажів альбомів і публічного відтворення наших творів (роялті).

rap_punk1992:Коли очікувати на новий альбом гурту ТІК?

Віктор Бронюк: Він обов'язково з'явиться у день свого виходу. :)))

Odessit:А Вадим Колесніченко, хто він особисто для Вас? Для мене він зрадник українського народу і манкурт.

Віктор Бронюк: Колєга по шоу-бізнесу. :)))

Odessit:Як Вам Інна Богословська, яка аж шипить на Юлю? Це вже взагалі переходить всі рамки розумної поведінки! Гидко дивитися на неї під час цього шипіння.

Віктор Бронюк: Якби вона вміла співати, то була б артисткою українського шоу-бізнесу. А так, вона вміє тільки шипіти, і неважливо, на яку тему. :)))

Olesia:Чому СіДі на офіціальному сайті для українців коштує 40 гривень, а для іноземців 40 долярів?:)

Віктор Бронюк: Ми виправимо цю дискримінацію – для українців теж буде по 40 долярів. :))) Дякуємо за інформацію – передивимося її на сайті.

Odessit:Мені здається, що в Україні ще недостатньо інформації відносно ВО "Свобода"! Люди живуть московськими побрехеньками.

Віктор Бронюк: Кому потрібна інформація, той її знайде. Стосовно того, чим живуть люди сьогодні в Україні... Не можна відійти від імперського ярма за такий короткий проміжок часу. Тут неважливо, хто бреше, з якого боку. Важливо для українців більше працювати і менше слухати різну брехню.

Віктор Бронюк

Odessit:Чому, на Вашу думку, так тяжко росіяни переходять на українську мову, а українці вільно володіють і українською, і російською? Як Вам "українська" мова Азарова? Це просто знущання над українцями.

Віктор Бронюк: У мене є багато друзів росіян, які розмовляють українською мовою краще за деяких українців. Є ті, хто не вміє розмовляти, але прекрасно співає українською мовою.

Стосовно Азарова – сьогодні в інтернеті вже є навіть цілі перекладачі на його мову. Як на мене, в першу чергу має бути повага самого до себе. Якщо людина не поважає інших, то хай хоча б пожаліє вуха тих, кому це доводиться слухати.

Odessit:Добрий день! Чому в Україні нема правдивої інформаційної кампанії стосовно борців за незалежність України всіх часів? Чому ми постійно оглядаємося на Москву? Набридла московська ідеологічна отрута.

Віктор Бронюк: Набридло – так не слухайте її і не оглядайтеся на Москву. :)

Kotsuk:1. Якою мовою розмовляєте в побуті, коли навколо немає телекамер? 2. Чи можете перейти на російську спілкуючись з російськомовними українцями?

Віктор Бронюк: Спілкуюся в побуті виключно українською мовою. Російську мову знаю добре, володію граматикою, письмом. Проблеми переходу на російську мову абсолютно немає. Але тут питання в тому, що коли люди хочуть розуміти один одного, вони завжди розуміють. Але деколи люди, які розмовляють однією мовою, все одно не розуміють один одного. :)

Kotsuk:За яку б партію проголосували, якби вибори до Верховної Ради були найближчої неділі? Писати прямо назву, не встидатись. :)

Віктор Бронюк: Не підтримав би жодної, тому що, крім як говорити, ніхто більше ні на що не здатен. Можливо, банально, але факт є фактом.

Віктор Бронюк

Kotsuk:Знаю, що Ви за освітою історик. Два чітких питання. 1. Яка Ваша думка, дивізія СС "Галичина" (не УПА) заслуговують визнання борців за Українську Державність? 2.Ваше особисте ставлення до дивізії "Галичина"?

Віктор Бронюк: 1. Сьогодні вже пройшло 70 років, як закінчилася війна, але це питання чомусь знову спливає і спливає. Я вважаю, що на війні справедливості немає. Мало хто сьогодні говорить, що подібних російських дивізій було близько 30-ти. Це правда.

2. Щодо мого ставлення – я вважаю, що настав час примиритися. Війна закінчилася давно, мало хто вже пам'ятає, як було насправді. А сьогодні ображати тих чи інших немає сенсу. Дайте ветеранам, які ще залишилися, спокійно дожити свого віку.

Kotsuk:Ваше ставлення до ВО "Свобода"? Що подобається в цій структурі, а що ні?

Віктор Бронюк: Я не є політичним оглядачем, але, знаючи багатьох регіональних представників ВО "Свобода", мені здається, що треба більше уваги приділяти кадровій політиці та наповненню партійних рядів. Ідеологія – це добре, але коли партія приходить до влади, потрібно, щоб вона мала ще й якісний кадровий персонал, який би вправно міг керувати державою.

Kotsuk:Неодноразово вас бачив на заходах Пласту. Як ставитесь до українських скаутів? Чому приходите на такі запрошення? Віддали би свою малечу до пластунів? Чи, може, самі б стали скаутом? І ще, скажіть, окрім того, що вам в тому подобається, що в тому всьому Вам і не подобається.

Віктор Бронюк: Мені подобаються будь-які підліткові організації, які направлені на розвиток дитини. Скаутський рух має дуже давню історію, і в тому, чого навчає Пласт, немає нічого поганого. Він розвиває особистість, робить її сильною і розвиненою. Я із задоволенням по можливості приймаю запрошення тих чи інших скаутських організацій. Але, мені здається, їм потрібно трохи ширше висвітлювати свою діяльність, тому що мало хто знає взагалі про те, як вони живуть і чим займаються.

Віктор Бронюк

Фото: Владислав Мусієнко

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Все новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять
Подписывайтесь на наш
канал в Telegram
Узнавайте первыми все
самое важное и интересное
Подписаться