Тоня Матвієнко: найчастіше співаків "наймають" для розваг під чарочку

"Виступи на концерті на підтримку когось або чогось – це не мистецтво, вони до нього взагалі не відносяться", – переконана співачка.

 / antoninamatvienko.com

На сайті "Главред" відбувся чат із українською співачкою Тонею Матвієнко. Спілкуючись із читачами, вона розповіла, як ставиться до поточних подій в Україні та Євромайдану, чи вважає доцільними виступи співаків на підтримку політиків, що українські артисти отримають від зближення України з країнами Європи, а також чим пояснюється примітивізм музики і текстів деяких українських поп-виконавців.

Подаємо стенограму чату з Тонею Матвієнко.

видео дня

Golub____ka:Тонь, у тебе цілих два старших брата. Чи важко бути найменшою дитиною в сім'ї ? Чи часто тобі перепадало від братів (а то хлопці, як правило, забіяки)?

Тоня Матвієнко: У нас було так: два синочки і лапочка-дочка. :) Перепадало їм від батьків.

gf_43:А як ви ставитесь до поваленого Леніна?

Тоня Матвієнко: Нарешті.

Lrina:Недавно Настя Каменских отказалась от своих групп Вконтакте и не поддерживает их. Вам помогают ваши группы в соц. сетях или мешают? Как относитесь к критике в интернете? Спасибо. Всех благ вам.

Тоня Матвієнко: Оця критика якраз і заважає бути в соціальних мережах. Допомагає мені мій фан-клуб, дівчата, які переживають і люблять мою творчість. Порадами, критикою і чиєюсь думкою мені набридло жити і читати те, що мені пишуть. Це ж треба, щоб таке в голову лізло людям!

Lrina:Недавно прошел полуфинал украинского Евровидения. Очень удивилась, не увидев вас в списке финалистов. Почему вы не подали заявку на участие? На многих форумах в интернете вас называют чуть ли не единственной, кто смог бы представить нашу страну достойно.

Тоня Матвієнко: Так, я знаю, що я могла б представити свою країну достойно. Але просто прийняти участь у відбірковому турі й посвітитися просто так на ТВ я не хочу. Якщо їхати, то стовідсотково. :) А зараз у мене такої суми немає.

OlenkaGural:Дорога Тоня! Мій чоловік настільки закоханий у Вашу музику, що просто не бачить вже свого життя без неї... Кожного дня він слухає Ваші пісні, вони встановлені в нього на телефоні як рингтони; а коли він раптом чує новину про Ваше творче життя – обов'язково всім про це повідомляє... Що мені з ним робити? Я вже ревную...

Тоня Матвієнко: Це мине, бо у мене пісні виходять не дуже часто. :) Він закоханий у музику, а не в людину. А взагалі, мені приємно, що він мене слухає щодня.

OlenkaGural:Шановна Тоню! Як Ви відноситеся до банальних запитань, які повторюються з інтерв'ю в інтерв'ю, як-то ваші життєві цілі, пріоритети, з ким хотіли би заспівати, вплив мами тощо? Дякую!

Тоня Матвієнко: Цілі завжди змінюються, плани – так само. Особисте життя нарешті стає прозорішим. А от за маму я б дала в око.

OlenkaGural:Дорога наша Тоню! Зараз, коли на Майдані виступають українські музиканти, підтримуючи моральний дух наших громадян, чи плануєте й Ви, як артист України "номер 1" по кількості справжніх українських творів в репертуарі, вийти на сцену Євромайдану? Дякую!

Тоня Матвієнко: А чому Ви, коли це питання ставили, не промоніторили – була я там чи ні?

Артём Калашников:Тоня, чи є в тебе мрія зняти, так би мовити, "ідеальний" кліп, якого поки ще в тебе немає? І яким би ти хотіла його бачити? Дякую!

Тоня Матвієнко: У мене він є і називається "А може ти".

Артём Калашников:У зв'язку зі всім відомими подіями, які відбуваються зараз у країні, чи замислювалась ти над питанням важливості власної місії як виконавиці автентичної української музики, що виховує в наших громадянах почуття патріотизму та підтримує іх морально?

Тоня Матвієнко: У Вашому питанні є відповідь щодо мене.

Артём Калашников: Чи замислювалася ти колись над створенням власного рекордингового лейблу або продюсерської компанії? Вважаю, що назва "Матвієнко Рекордс" (або "М-Рекордс") звучали б досить непогано! Удачі тобі в усіх починаннях!

Тоня Матвієнко: Не замислювалася. Бо на сьогоднішній день я є виконавицею, співачкою. Я і так використовую прізвище своєї мами (жарт). :)

Артём Калашников:Піснею якого автора ти би найбільше хотіла поповнити зараз свій репертуар?

Тоня Матвієнко: Святослава Вакарчука.

Артём Калашников:Люба Тонечко! Був на твоєму першому сольному концерті в Києві... Нажаль, через обставини встиг лише на останню пісню, але вона стала для мене величезним відкриттям тебе як багатогранної виконавиці і справжнім незабутнім святом української музики й краси! Знаю, що ти плануєш концертний тур Західною Україною, який почався зі Львова... Чи є надія, що таке свято ти подаруєш своєю музикою і моїм рідним Чернівцям? Дякую!

Тоня Матвієнко: Дякую за такі гарні слова. Дякую за підтримку. Тур обов'язково буде, але у зв'язку з подіями в країні ми тур перенесли. Головне – Чернівці були у списку.

Olenka:Яка теперішня доля відомої Вашим справжнім фанам "золотавої Маздочки"?

Тоня Матвієнко: Продала.

Olenka:Як Ви ставитеся до шаленої армії Ваших фанів? Чи знаєте Ви когось з них особисто? Шоколадка Оленка

Тоня Матвієнко: Звичайно, знаю особисто. Але імена й прізвища, думаю, не варто оголошувати.

Viktoria:І останнє запитання, де на зимові свята можна вас побачити і почути? Дуже дякую за відповіді. Бажаю вам всьогонайкращого, щоб всі ваші мрії і задуми здійснювалися!

Тоня Матвієнко: Зараз важко казати якісь точності, але обов'язково це буде Західна Україна. Якщо Вам дійсно цікаво прийти до мене концерт, всі новини є в моєму фан-клубі та на сайті.

Viktoria:Дуже сподобавсяваш виступ у програмі Марічки Бурмаки, ви там співали з музикантами і серед них був сопілкар, чи є у вас пісні під сопілку? І чи в сольних концертах буде сопілка?

Тоня Матвієнко: Це була не сопілка, а дудук. Сольних пісень під сопілку немає. Є під бас-гітару і під бандуру.

Viktoria:Тонечко, доброго дня! Вже давно слідкую за вашою творчістю, багато разів була на ваших виступах і з"Київською камератою", і з джаз-бендом, але мені особливо подобаються ваші виступи з бандуристом (що грає Стінга на бандурі) в них ви така ніжна, така ... весняночка. Скажіть, будь ласка, де і коли найближчим часом можна буде почути ваші спільні виступи, дуже довподоби вони?

Тоня Матвієнко: Я обов'язково буду повідомляти про свої концерти в соцмережах.

Humana:Через що Ви востаннє раділи?

Тоня Матвієнко: Закінчився ремонт у моїй кімнаті – ура. :)

Humana:Що у Вашому розумінні означає "популярна людина"?

Тоня Матвієнко: Людина, яка популярна.

Humana:Чи азартна Ви людина?

Тоня Матвієнко: Так.

Humana:До кого звертаєтесь, коли потрібна порада?

Тоня Матвієнко: До коханої людини, мами, доньки, подруги, тата, брата і Миколи.

Humana:Який самий приємний подарунок ви одержували колись від прихильників?

Тоня Матвієнко: Авто.

Humana:Якому відпочинку надаєте перевагу: активному чи пасивному?

Тоня Матвієнко: Останнім часом – пассивному.

Humana:Чи можете назвати себе хорошою господинею?

Тоня Матвієнко: Звичайно, можу. Вже соромно бути не господинею. :)

Humana:Чи є у Вас люди, на яких ви рівняєтесь? Чи мали кумирів?

Тоня Матвієнко: У мене є великий приклад – це мама. Я бачила і росла коло неї, коли вона собі відмовляла, недосипала, недовідпочивала заради однієї мети, яку вона по життю несла і несе, і при всіх труднощах, які були на її шляху, вона залишилася великою людиною, а для мене – доброю, лагідною мамою. Вона настільки глибока, повноцінна, мудра, що кумиром завжди залишиться тільки вона.

cool.milkyway77:Чи робили Ви вчинки, про які потім доводилось шкодувати?

Тоня Матвієнко: Я дуже багато зробила вчинків у своєму житті – це і гарні, і погані. Але ці вчинки нас формують, ростять. І навіть про ті погані, які робила, в жодному разі не шкодую. Краще спробувати і жалкувати, ніж не спробувати і жалкувати.

cool.milkyway77:Який найшаленіший вчинок Ви коль-небудь робили?

Тоня Матвієнко: Поїхала в гості до хлопця, з яким познайомилася у соц. мережі, до США.

cool.milkyway77:Як ви підтримуєте себе у тонусі?

Тоня Матвієнко: Мене спасає спорт. Я люблю гарно виглядати, бо коли я подобаюся сама собі, я подобаюся всім навкола. І спорт не тільки дає гарну фігуру, але ще й гарний настрій і сили жити й творити.

cool.milkyway77:Що Ви робите, коли Вам сумно?

Тоня Матвієнко: Йду в кіно і зустрічаюся з позитивними людьми, які цей поганий настрій розвіюють.

cool.milkyway77:До яких негативних людських якостей ви відчуваєте найбільшу відразу?

Тоня Матвієнко: До тупізму. Не люблю нещирих людей, нерозвинених, злих, брехливих, заздрісних – це все для мене неповноцінність. Якщо людина добра й усміхнена, їй не треба ні багатства, ні статусу.

cool.milkyway77:За який свій вчинок Ви відчуваєте гордість?

Тоня Матвієнко: У свої юні роки, незалежно ні від чого і ні від кого, народила доньку. І що зареєструвалася на проект "Голос країни".

Svetik:З ким плануєш зустрічати Новий рік і де?

Тоня Матвієнко: Дуже хотіла на Новий рік працювати, і ось, запізнюючись на онлайн, я дізналася від директора, що у мене буде концерт на Новий рік. Так що буду я і вона, і ще 200 українців.

Svetik:Назви три складові людського щастя, на твою думку?

Тоня Матвієнко: Реалізація в роботі, взаємне кохання (знайти справжню половинку) і материнство.

Svetik:Яким був твійнайризикованіший вчинок у житті? Чим він запам'ятався?

Тоня Матвієнко: Розлучення.

Svetik:Чи пам'ятаєш свої шкільні роки? Підтримуєш стосунки з однокласниками? Багато нових друзів з'явилося після "Голосу"?

Тоня Матвієнко: Шкільні роки дуже гарно памятаю. Бо це найкращі часи, де не було проблем, переживань. З однокласниками не підтримую зв'язки, бо багато хто виїхав із країни. Найкраща подруга стала кумою. А після "Голосу" з'явилися не друзі, а однодумці, прихильники і багато ворогів.

Andriy: Бажаю Вам гарного настрою, море позитиву і океан кохання. А щоб хотілося отримати від Св. Миколая? Про що Ви мрієте, як жінка і як людина?

Тоня Матвієнко: Душевного спокою. І не реагувати на якісь негаразди і дрібниці, які інколи навіть псують відносини з людьми. Хочу попросити у Миколая, щоб він мені дав мудрості й сили.

Andriy:А раніше Ви частенько співали джаз, зараз це практикуєте? І чому саме лемківські пісні?

Тоня Матвієнко: Я ніколи не співала джаз. Це були обробки народних пісень. Змінювалося тільки аранжування пісні. Чому саме лемківські пісні – тому що вони вважаються по мелодиці найцікавішими і багатогранними. І тому що я так хочу. :)

Andriy:Тонечко, Ви найчарвніша співачка України, схиляю коліно перед Вами та вашою творчістю. Неодноразово бував на Ваших концертах, не лише в Києві. Останній Ваш виступ у Львові був дуже шокуючим.Такого незвичного поєднання рок, поп, фольк в одному концерті я ще не бачив. Тому дуже цікаво, чи визначилися Ви зі своїм стилем? І чи не задумувалися перейти в рок-фольк? Щиро вдячний за концерт, був на сьомому небі від задоволення.

Тоня Матвієнко: Дякую, що прийшли до мене на концерт. Дуже рада, що сподобався. Думаю, що стиль у мене є. Якщо Ви помітили так багато стилів у програмі, це добре. Бо кожна пісня для мене не може бути в одному стилі. Коли ми пишемо, придумуємо, тоді і з'являється стиль. Я, мабуть, не хочу, щоб всі мої пісні були в одному стилі. Поки так.

Evgen: Як ставитеся до форс-мажорів під час виступів, ефірів? Які згадуєте зі сміхом, за які і досі соромно?

Тоня Матвієнко: Не хотілося б, щоб були форс-мажори під час виступів і ефірів. Немає ставлення до форс-мажорів – потрібно мати вміння викручуватися з таких ситуацій. Що таке "соромно"? Все минає, і все забувається. І, повірте, інколи співак взагалі не винен у тому, що відбувається на сцені. У мене таких моментів не було – були такі, що розбила голову, але пісню я доспівала. А після цього поклали два шви.

А зі сміхом згадую, як був із мамою концерт. Заграла урочиста мелодія перед тим, як мала вийти мама. Ми з нею стоїмо за сценою, готуємося. Я все на ній поправила. І мама каже: "Ну все, я пішла". І вона перечіпляється через шнур, і глядачі з зали бачать, як випадає Ніна Матвієнко з-за куліс. І в останню мить на зігнутому коліні мама все-таки встигає поставити ногу і сказати в мікрофон: "Трясця його матері!" :)

Evgen:Що Вас найбільше розчаровує в українському шоу-бізнесі?

Тоня Матвієнко: Співачки, які не вміють співати.

Evgen:Антоніно, добрий день. Я неймовірно закоханий в ваш голос і вашу пісню, хочу подякувати за те, що Ви продовжуєте справу своєї мами! Бажаю Вам успіхів в цій нелегкій справі і хочу запитати, на Вашу думку, чим можна пояснити примітивізм та часто вульгарність музичного продукту більшості українських поп-виконавців? Це слухачі настільки примітивні й невибагливі, що потребують такого, і попит народжує пропозицію, чи комусь вигідно виховати такого слухача?

Тоня Матвієнко: Є різні сцени і різні заходи. Концерти можна поділити на урочисті, розважальні, для душі і для розвитку. На жаль, найчастіше співаків "наймають" для розваг під чарочку. От звідси і народжується цей попит, про який Ви говорите, і ніша виконавців, які розривають мізки всіх інтелігентних людей.

А ще є інша сторона – справа не тільки у замовнику. Той співак чи автор, який починає придумувати пісню, чомусь вважає, що це достойно. І ті студії, які дозволяють цей примітивізм записувати. Але співак повинен нести відповідальність за те, що він робить. Мені здається, що артист в першу чергу повинен розуміти, для чого і навіщо він це робить. Якщо ми доб'ємося, що у нас буде фірмова музика в країні, то ми зможемо і переконати замовника.

Igor1980:Представь, что тебе на час даны крылья, куда бы ты полетела?

Тоня Матвієнко: Високо в небо.

Igor1980: Знакомо ли тебе словосочетание "слезы радости"? Если испытывала такое состояние – расскажи случай!

Тоня Матвієнко: Коли довго не бачила коханого, і від його поцілку та обійм відчула саме "сльози радості". А ще, коли в залі тобі аплодують і не відпускають зі сцени... А ще, коли твоя дитина радіє і усміхнена. Ось це і є моє щастя в сльозах.

Igor1980:Тоня, если бы тебе сейчас дали бы возможность поучиться у кого-то из еще живущих великих музыкантов, исполнителей, актрис, к кому бы ты пошла на мастер-класс?

Тоня Матвієнко: Я б хотіла зустрітися з Едіт Піаф. Вона пройшла непросту школу життя, і, я думаю, що вона б знала, що мені сказати.

Dinka:Як гадаєте, що б українським артистам дало зближення з європейськими країнами?

Тоня Матвієнко: Можливість показати творчість поза межами країни, показати, яка в нас талановита Україна.

Dinka:Як ви ставитеся до виступів артистів на підтримку певних політичних сил або певних ідей? Чи повинен, по-вашому, виконавець висловлювати свою громадянську позицію, чи митецтво повинно бути поза політикою, що б там не було?

Тоня Матвієнко: Кожен артист, коли приймає рішення виступити на підтримку кандидата чи якоїсь партії, робить це не просто так. Це його погляди, і він знає, що через нього привертається увага до кандидата чи партії. І так само це є зароблянням грошей. Вважаю, що виконавець повинен висловлювати свою позицію, бо люди вірять своєму авторитету. Виступ на концерті на підтримку когось або чогось – це не мистецтво, і воно до цього взагалі не відноситься. Тому "політика" і звертається до "мистецтва", бо мистецтво – це дуже велика сила.

Dinka:Тоню, які думки та емоції у вас викликає те, що нині відбувається в країні? Чи підтримуєте, відвідуєте ви Євромайдан? Не було думок виступити там, аби підтримути мітингувальників?

Тоня Матвієнко: Для мене головне, що народ небайдужий до своєї країни, а особливо – небайдужий до свого майбутнього. Нарешті це все сталося. А на Майдані я була і співала.

Golub____ka:Десь читала, що Ви вірите в гороскопи. З яким Знаком Зодіака Вам найлегше знайти спільну мову? Наприклад, чомусь мені не везе з Дівами, зате з Раками та Скорпіонами чомусь почуваю себе, як у своїй тарілці. Чи у Вас таке буває, що ну не складаються відносини з людьми якогось конкретного знаку?

Тоня Матвієнко: Так, я вірю в гороскопи, і, дійсно, існують Знаки Зодіаку, з якими мені некомфортно. Не буду казати – які. Але якщо не про гороскопи, найважче мені в житті буває саме з жінками. Важка наша сутність... :) Я думаю, нам треба змінюватися, бо чоловіки скоро точно стануть гомосексуалістами – дуже ми, жінки, стали чоловікоподібними. :)

Golub____ka:Тонечка, в Вас настільки похожі голоси, не хотіли б ви записати ще піснь дуетом з мамою? Адже, коли ви співаєте разом, воно так красиво звучить.

Тоня Матвієнко: Дуже хочу записати дует із мамою. І скоро це зроблю.

Golub____ka:Коли чекати на якісь нові пісні?

Тоня Матвієнко: Не підганяйте мене. :)

Golub____ka:Чи допомагають вам у Вашій творчості ваші рідні: мама, батько, брати ?

Тоня Матвієнко: Останнім часом вони в мою творчість не заглядають і дають мені розвиватися самій.

Vladko:Яке найкраще місце на Землі, де ви коли-небудь побували?

Тоня Матвієнко: В океані під хвилею. А це було на Шрі-Ланці.

Vladko:Зауважив, що Ви є активною в соцмережах. У Вас там море друзів і тих, хто стежить за записами. Що Вам дає віртуальне спілкування, скільки часу в середньому на день займає інтернет? Чи не заважає воно повсякденному життю і роботі?

Тоня Матвієнко: Я є активною щодо того, що відбувається у моєму житті. Я ні з ким не переписуюся, але відповідь можу дати – коротеньку. Тому багато часу я там не знаходжуся. Читаю те, що мені пишуть, і цікавлюся тим, що відбувається навколо.

Vladko:Чи є серед ваших прихильників "яскраві особистості", зустрічі з якими чекаєте і які піднімають настрій і підтримують у важку хвилину?

Тоня Матвієнко: "Яскраві особистості" – це мої близькі люди, яким я довіряю, і які мене підтримують. Прихильники – це прихильники...

Wika: Тоня, знаю, що за освітою ти диригент, і на львівському концерті ти так вправно диригували залом, а це випадково був не кастинг для "Битви хорів"? Хотілося б там бути тренером?

Тоня Матвієнко: У музичній школі з шостого класу я вчилася на хорового диригента. На передачі "Битва хорів", думаю, змогла б бути тренером. Все ще попереду, а я поки буду набиратися досвіду.

Wika:На концерті у Львові ти була з музикантами, це твій колектив? І раніше ти розповідала, що все робиш сама, а зараз в тебе є команда, продюсер, менеджер, адміністратор?

Тоня Матвієнко: На сьогоднішній день у мене є музиканти, директор і піар-директор. Продюсер – поки що я сама собі.

Wika:Добрий день! Тоня, була на твоєму концерті у Львові, це було неймовірно, таке відчуття, що побувала на сьомому небі. Ти дійсно діамантовий голос України. Скажи, будь ласка, а коли наступного разу тебе можна буде почути у Львові? І що наразі з твоїм туром по Україні, чи відбудуться інші концерти?

Тоня Матвієнко: Давайте поговоримо через місяць.

Lyusya:Тонечко, а ще я знаю, що ви неодноразово в різнихпроектах співали колискові пісні, а хто і що вам співали на ніч, і що ви співали своїй донечці? І чи не замислювалися Ви над тим, щоб випустити диск з колисковими піснями?Мені здається, що дітям було б приємно засинати під ваш голос.

Тоня Матвієнко: А хто і що вам співали на ніч – це дивне питання для мене. Здається, вся країна знає. :) Зараз не маю можливості записати диск із колисковими.

Lyusya:Доброго дня, Тоня! Обожнюю ваш спів, хотілося чути його частіше, тому в мене питання таке, чи будете ви приймати участь в новорічних шоу, проектах, "вогниках" чи, молживо, в різдвяних?

Тоня Матвієнко: Поки що записалась у новорічному вогнику на Інтері.

Golub____ka:Тоня, який улюблений предмет у тебе був у школі?

Тоня Матвієнко: ЧХП.

Реклама
Поддержите Главред

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять