Антон Кушнір: "Спілка письменників України скоро стане екстремістською організацією"

"Хотілося б побачити чорний прапор над Верховною Радою, бажано зблизька", – розповів письменник.

На сайті "Главред" відбувся чат із письменником, дипломантом конкурсу "Коронація слова" Антоном Кушніром. Спілкуючись із читачами, він розповів, чому письменники ніколи не йдуть на пенсію, коли розцвіте українська література, а також який спосіб є найкращим для розповсюдження текстів. Крім того, письменник пояснив, чому не планує вступати до Національної спілки письменників України.

Подаємо стенограму чату з Антоном Кушніром.

oddarkka:У своєму романі ви описуєте міську молодіжну спільноту. Чи збираєтеся далі писати на цю тему? Чи це буде щось абсолютно нове?

Антон Кушнір: В наступному романі я хочу вбити програміста. Тобто це цілком нормальне молодіжне міське бажання.

ніна:Антоне, вітаю! Ілюстрацію обкладинки книги "Urban Strike" робили ви самі. Скільки це зайняло часу? Давно займаєтесь ілюстраціями? Скільки ілюстрацій створили?

Антон Кушнір: Обкладинку ілюстрував не я, а художник Ярослав Зень з творчої майстерні "Культбаба". Я свого часу робив обкладинки для інститутського альманаху "Святий Володимир", деякі з них мені досі подобаються.

ніна:Яка ідеальна книга для вас? Що в ній повинно бути?

Антон Кушнір: Ідеальна книга – це другий том "Поетики" з "Імені троянди" Еко. Тобто в ній має бути достатньо отрути, щоб після прочитання читач помирав. На щастя, жодної ідеальної книги я ще не бачив.

ніна:Вже маєте матеріал на наступний роман?

Антон Кушнір: Я зараз пишу новий роман і маю задуми ще двох. Цього поки вистачить.

violenze:Антоне, доброго дня! Пропоную розпочати чат з розминки. Мене цікавить: 1) Чому письменники ніколи не йдуть на пенсію? 2) Чи траплялися у Вас такі випадки, коли свою творчість Ви оцінювали словом "лайно"? Якщо так, то наведіть приклад. 3) Геї та українська армія – вони сумісні? 4) Бог є? 5) Соцопитування. Ви дивитеся (дивилися) порно? Хочь інколи. Дякую за відповіді і хай Вам щастить!

Антон Кушнір: 1. Це як організована злочинність, живих звідти не випускають.

2. Свого часу я був змушений писати текст до "творчої імпрези" щодо ролі вуглеводнів у нашому житті. Оце саме воно й було.

3. Одна моя знайома, соцробітник, яка працює з геями, так описувала недоліки своєї роботи: серед геїв також бувають ... (тут вона вжила менш цензурне слово, яке в нас часто є синонімом до слова гей). Як на мене, оця друга група і дійсно є проблемою для армії.
4. Є зізітоп.
5. Так, тривалий час по роботі мав переглядати політичні ток-шоу.

вася-клаб:Хто вбив кролика Роджера?

Антон Кушнір: Це була підстава.

boga4:Антоне, розкажіть, будь ласка, які ваші майбутні творчі плани?

Антон Кушнір: Вже відповідав: зараз пишу роман, є задуми ще двох.

вася-клаб:Чим найкраще похмелятися українським письменникам і їхнім шанувальникам?

Антон Кушнір: Письменникам, як і читачам, найкраще утримуватись від зловживання алкоголем. Власне, до надміру алкоголю в сучукрліті в мене претензії суто естетичного характеру: його аж надто багато, це відвертий несмак.

boga4:Чи плануєте ви вступити до Національної спілки письменників України?

Антон Кушнір: Судячи з останніх законотворчих ініціатив влади, СПУ скоро стане екстремістською організацією. Я не настільки божевільний, аби вступати до екстремістської організації, в якій, підозрюю, лишилась агентура ще з часів КДБ.

boga4:Як нам порятувати Україну?

Антон Кушнір: Кому це – нам? Може, її навпаки треба від вас рятувати?

Ket:Кого з молодих авторів ти читаєш?

Антон Кушнір: Читаю і дуже раджу Таню Малярчук, Сашка Ушкалова, ще рекомендував би Артема Чапая, це дуже самобутній автор для сучукрліту, у нього саме друга книжка вийшла.

Ngu:Антон, а почему не поэзия? Молодые авторы в Украине почему-то предпочитают поэзию?
Антон Кушнір: У мене було кілька поетичних публікацій в тому ж "Святому Володимирі", усім охочим можу подарувати примірники, які залишились.

Ngu:Что из описанного в книге было в реальности?

Антон Кушнір: Тут залежно про яку реальність йдеться. Кундера писав, що літературні герої народжуються від тих можливостей автора, які він не реалізував у житті. Скажімо, йшов ти повз зруйнований будинок, думав зайти, але так і не зайшов. А от твій персонаж туди зайде.

Торасєй:Розкажіть, Антоне, про те, як Ви стали письменником? Як часто на день вас посіщає муза?

Антон Кушнір: У музи вільний графік, я лише вимагаю, аби вона вкладалась у дедлайни.

Бурка:Антон, вы уже сбрили волосы, когда наконец придет черед бороды?

Антон Кушнір: То невдала фотка, з волоссям все нормально.

Бурка:На что живут современные писатели в Украине? Вы ведь раньше не издавались, где хлеб с маслом брали?

Антон Кушнір: Працював випусковим редактором на сайті, згодом головним редактором на іншому сайті, зараз знов працюю випусковим, але вже на великому порталі.

Бурка:Когда ваш роман появится в Интернете, и все желающие будут скачивать его бесплатно, вы обрадуетесь или огорчитесь?
Антон Кушнір: Насправді я вважаю найкращим способом розповсюдження тексту те, що Radiohead зробили зі своїм альбомом: хто завгодно може його завантажити, заплативши стільки, скільки хоче. Можна й нічого не платити. Друкована книжка та електронний текст – це досить різні речі, певен, друкований варіант будуть купувати незалежно від того, чи є електронний у вільному доступі. Однак зараз я маю певні зобов’язання перед видавцем, тож викласти текст у вільному доступі не маю права. Втім, може вдасться викласти електронну версію для Kindle.

фанатка:Антоне, скажіть чесно, а ваше серце вільне? Що надихнуло вас на таку креативну зачіску?

Антон Кушнір: Із серцем все гаразд, хіба що легка аритмія. На зачіску надихнув тренер: йому не подобалось, що я розпатланий.

kostyaDr:Антон, в вашем романе описывается какое-то информационное агентство. Оно вымышленное? Работали ли вы когда-то в информагентствах, если нет, то почему?

Антон Кушнір: Агенція не вигадана. Працював.

ostap.kryvdyk:Антоне, чи маєш амбіцію створити субкультуру своїми творами, чи тільки відрефлєктувати?

Антон Кушнір: Один із представників описаної в "Urban Strike" субкультури відгукнувся на прочитаний роман однією фразою: "Ти ЛЕП спалив!!!" Там в тексті фігурує опора лінії електропередачі, і от він дуже перейнявся, що тепер хто завгодно зможе її знайти та видертись на неї.
Боже збав хотіти створити таких людей.

мечецький:Антоне, знаю, ти маєш особливе ставлення до стосунків письменника і політики. Як далеко ти готовий зайти на цьому шляху? Чи допускаєш ти для себе як письменника політичну активність – підпільну, вуличну, парламентську, і до якої міри? Приклади Єйтса, Гарі або, приміром, Місіми – дуже різні приклади письменницького ангажування в політику – не надихають?

Антон Кушнір: Я за ту політику, яка робиться на вулицях. А вона кожного рано чи пізно знаходить.

вася-клаб:Які у вас творчі плани, і ким ви хотіли стати в дитинстві? Що ви думаєте про розгул бездуховності? Надаєте перевагу євро, долару чи гривні?

Антон Кушнір: Про плани вже відповідав. Хотів стати хіміком (сам дивуюсь). Про валюту також уже відповідав.

мечецький:Чи досі ти пишеш "із білкою на плечі"? Чи часто доводиться міняти білок, якщо вони, може, не витримують інтенсивний стиль життя господаря? :)

Антон Кушнір: Білки в зав’язці.

мечецький:Чим ти займався до 1917 року?

Антон Кушнір: Ріс із пролетарями та грав із ними в футбол.

вася-клаб:Що чи кого порадите почитати? Крім себе, звісно.

Антон Кушнір: Джона Кінга. Це такий британський письменник, скінхед, більшість його знає як автора "Фабрики футболу", хоча в нього є кілька чудових психологічних романів. По-перше, це цікавий погляд зсередини на англійську робітничу культуру – Англія робітників, хуліганів, скінхедів та панків, а не стереотипних джентльменів та денді. Крім того, йому вдається в досить жорстких текстах віднаходити таку відверту, щиру, навіть ліричну інтонацію, якої в укрліті майже немає. Дуже шкодую, що він не перекладений українською.

boga4:Що робити з тим, що в книгах багатьох письменників т.зв. "сучукрліту" так багато сексу, матюків і тому подібної українофобії? Чи знайомі молоді автори з творчістю заслужених класиків, які показували високий взірець для підростаючого покоління?

Антон Кушнір: Думаю, вам слід знайти кожного з цих авторів та закликати їх до відповіді.

Торасєй:Коли, нарешті, розцвіте українська література, а рідне слово завітає в кожну оселю?

Антон Кушнір: 19 квітня 2025 року, о 14.47 за київським часом.

Zosia:Яка твоя найбожевільніша мрія?

Антон Кушнір: Думаю, щось подібне до "Imagine" Леннона. А так – хотілось би побачити чорний прапор над Верховною Радою, бажано зблизька.

kostyaDr:Антон, ваше мнение по поводу вероятности второй волны мирового финансового кризиса. Объявит ли Греция дефолт, ваш прогноз курса доллара по отношению к евро. Каковы ваши ожидания по поводу мирового рынка акций, можно ли говорить о перспективности инвестиций в безналичное золото?
Антон Кушнір: Костю, готуйтесь до світової революції. Переведіть заощадження в тверду валюту – гречку, тушонку, сірники, сіль, набої. Купіть собаку, ствол і плащ.

ніна:Яким повинен бути український сучасний письменник?

Антон Кушнір: Хорошим і різним.

Dafny:Чи будете на Львівському форумі? Що саме там робитимете?

Антон Кушнір: Так, буду неодмінно, в п’ятницю я матиму презентацію із лауреатами цьогорічної "Коронації слова", а також в мене буде кілька автограф-сесій на стендах "Нори-Друк" та "Коронації". Усіх запрошую!

Довідка про гостя "Главреду". Антон Кушнір народився 26 серпня 1983 року в Києві. Навчався в Українському гуманітарному ліцеї, згодом – в Інституті журналістики Київського національного університету.

В інститутські роки входив до редколегії літературного альманаху  "Святий Володимир", в якому й мав перші літературні публікації (поезія, есеїстика, переклади тощо). Тоді ж займався літературною критикою, матеріали виходили друком у "Дзеркалі тижня" та "Україні молодій".

Очолював літературне угруповання "Шабаш". У складі літгурту брав участь у численних поетичних читаннях, провів кілька літературних перформансів.

У різний час опинявся на посадах кореспондента, копірайтера, випускового редактора, дизайнера, головного редактора, верстальника. Останніми роками працював у кількох інтернет-проектах.

Антон веде блог "Транслітера" присвячений книжковій культурі та паралітературним явищам.

Антон Кушнір є дипломантом VII Фестивалю поезії "Молоде вино" (2003 рік). 2008 року увійшов у шорт-ліст конкурсу "Молодіжний міський роман" видавництва "Фоліо". У 2011 році став дипломантом  конкурсу "Коронація слова" із романом  "Urban Strike". Цього ж року роман вийшов друком у видавництві "Нора-Друк".

З архівом попередніх чатів "Главреду" ви можете ознайомитися, перейшовши за посиланням.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Все новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять
Подписывайтесь на наш
канал в Telegram
Узнавайте первыми все
самое важное и интересное
Подписаться