Призерка "Коронації слова" Христина Лукащук: українці соромляться еротичної тематики

"Коли писала, то навіть у гадці не було, що жанр, в якому пишу, визначать як еротичний. Я його таким би не назвала – радше це соціально-психологічні твори", – вважає письменниця.

На сайті "Главред" відбувся чат із володаркою спеціальної відзнаки за найкращий еротичний твір конкурсу "Коронація слова", письменницею та поетесою Христиною Лукащук. Спілкуючись із читачами, вона розповіла, чому вирішила писати еротичні твори, що покладено в їх основу – досвід чи фантазія, а також як сприймають таку творчість рідні. Крім того, письменниця розповіла, чи планує писати російською мовою, про відкритість українських письменників, а також про те, наскільки їх шанують в Україні.

Подаємо стенограму чату з Христиною Лукащук.

Катя:А чому ви вирішили писати в еротичному напрямку? І коли ви почали захоплюватися еротичним писанням?

Христина Лукащук: Так насправді я нічого не вирішувала. Коли писала, то навіть у гадці не було, що жанр, в якому пишу, визначать як еротичний. Я його таким би не назвала – радше це соціально-психологічні твори. Але, думаю, що мене віднесли до еротичного жанру тому, що мої твори важко вмістити в якийсь звичний жанр. 

Катя:Ви і пишете, і майстриня, а що у Вас переважає: письменниця чи майстриня? Чи заробляєте як письменниця?

Христина Лукащук: В мені переважає жінка. З недавнього часу вчуся нею бути. Якраз завдяки і письменництву, і мистецтву (живопис, графіка).

Robot:Пані Христино, одразу вибачаюсь за доволі нескромне питання, але скажіть, ваші еротичні твори ґрунтуються на особистому досвіді, чи виключно на польоті фантазії? Дякую за відповідь.

Христина Лукащук: На нескромне питаня – нескромна відповідь. По-всякому.

kilt:Що спонукало вас до участі у "Коронації", і що насправді ця участь дала? Наскільки важлива для вас грошова винагорода?

Христина Лукащук: Чесно – не знаю, можливо, гордощі. Участь, думаю, мало б що дала, якби не премії щороку. І особливо ця остання відзнака за накращий еротичний твір. Мабуть, все-таки добавило крил, яких я умудрилася позбутися до своїх... е... 16 років.

kilt:Якби вам запропонували бути в журі "Коронації", чи погодилися б ви? Чому?

Христина Лукащук: Так, залюбки. Мені цікаво побувати за лаштунками. Там винятково своєрідна атмосфера.

kilt:Як ваші рідні ставляться до напрямку, в якому ви працюєте? Даєте їм почитати ваші еротичні твори?

Христина Лукащук: Вони важко адаптувались до того, що роблю, але зараз з нетерпінням очікують нових творів. Найважче було з мамою. Найпростіше – з чоловіком.

moral:Пані Христино, завдяки чому вам вдається утримувати межу, писати саме еротичні твори, а не зірватися на непристойність? Крім того, цікаво дізнатися скільки років ви працюєте вже в такому жанрі, і кого із сучасних українських авторів вважаєте своїми конкурентами?

Христина Лукащук: Дуже дякую за запитання – гарне. Почну з кінця. Вітчизняних конкурентів не маю. Працюю в цьому жанрі з першої книжки (всього їх в мене їх шість), у 2006 році, що стала лауреатом "Коронації" того року, "Рожевий і ще рожевий". Щоб зірватись, потрібно стримуватись, а я не стримуюсь. Я є така. І єдиним фільтром для моєї прози є відвертість із самою собою. 

кузьма:Доброго дня! Маю кілька запитань:
1. Яким ви бачите свого читача? Чице здебільшого аудиторія чоловіків, чи жінок?
2. Яким тиражем виходять ваші книги?
3. З ким із сучасних колег по перу товаришуєте? За вашими спостереженнями, до спільноти сучасних українських письменників легко потрапити, відомі відкрити до спілкування?
4. Чи не хотіли б ви заради експерименту щось спробувати написати російською?
Дякую.

Христина Лукащук: 1. Мій читач – людина з життєвим досвідом.

2. Поки що 500-1000 примірників.

3. Товаришую з Нікою Нікалео. А знайома, безумовно, з багатьма. Думаю, що більшість із них відкриті, адже це частина професії. З мого досвіду чим письменник більш вартісний, тим він відкритіший.

4. О, та я б зі задоволенням писала б різними мовами, та не знаю їх так добре, щоб сказати про все, що відчуваю, у всіх відтінках. Коли пишу, то смакую кожне слово. Насолоджуюсь і сподіваюся, що мій читач робитиме це разом зі мною. До речі, російськомовні друзі кажуть, що читати мою прозу легко і приємно. (Це я себе похвалила.)

З архівом попередніх чатів "Главреду" ви можете ознайомитися тут.

щек:Про що ваш твір, який здобув перемогу на "Коронації слова"? Це – поезія чи проза? Чи плануєте його опублікувати?

Христина Лукащук: Це роман про любов. Так, планую.

щек:Ким ви зараз працюєте, чи заробляєте на життя виключно письменництвом?

Христина Лукащук: Я є співзасновником галереї "Коралі" у Львові. Також займаюся живописом. Більше – на сайті www.artcoralli.com.

хельга:Христино, ви начебто займаєтеся живописом. Розкажіть про це трохи докладніше...

Христина Лукащук: Це – болюча для мене тема. Я в пошуку. Це не так легко, як я собі гадала. Бо пишу я систематично, а малюю тільки коли є нагода, але, впевнена, що все вдасться.

Дмитро, Київ:Наскільки, по-вашому, в нашій країні поважають письменника, дослухаються до нього (і суспільство, і влада), наскільки шанується ця професія?

Христина Лукащук: Думаю, більше, ніж видається насправді, але багатьом важко це визнати (поки що). 

72743:Складно ставити запитання, якщо людина невідома, ніхто в очі не бачив її результати праці, або бачило вузьке коло... Яких запитань ви очікуєте?

Христина Лукащук: Всіляких. Особливо відвертих – таких, як моя проза.

kina:Христино, чому ви вирішили писати від імені чоловіка? Чи легко це далося?

Христина Лукащук: Це була моя спроба побути чоловіком. Писала майже місяць, а в образі була довше. Ловила себе на тому, що іноді продовжую думати "а що б на це відповів чи як би відреагував мій герой?".

booklia:Вітаю, пані Христино! Чи буває так, що вам хочеться внести суттєві правки або переробити вже опублікований свій твір? І ще... Чи є такі теми, про які ви точно ніколи не будете писати, яких ви навмисне уникаєте? Дякую.

Христина Лукащук: Ні, намагаюся нічого не змінювати, але точно намагаюся проаналізувати, що саме відбулося з твором, відколи він з’явився на люди.
Теми, яких я уникаю, є. Але роблю це не тому, що соромлюся чогось чи приховую щось, а тому, що внутрішньо не готова до їх осмислення. Пишу лише про те, що дуже болить.

ніна:Чи має свою особливу історію українська еротика? Хто з українців почав працювати в цьому напрямку?

Христина Лукащук: Насправді я не є літературознавцем за фахом і цього питання ґрунтовно не вивчала, але думаю, що так, має. Нам багато чого і коли забороняли, тому в основному форм завуальована. Також має значення аудиторія, бо чим вона ширша, тим все має бути більш узагальнено і спрощено. Я ж собі таких завдань не ставляю. А починали працювати, мабуть, чимало людей потроху, а хто – так, як я.

ніна:Дуже гарно еротичну тему розвивали і продовжують розвивати гуцули. Яким регіонам Україні характерна еротична тематика? І що сприяє розвитку одкровенного напрямку?

Христина Лукащук: Поняття еротики було притаманне людині від моменту її появи на Світ, тому недивно, що на багатьох артефактах присутні елементи еротики, які, правда, не завжди вдається правильно трактувати в силу втрачених знань і розуміння світобудови. Цивілізація і розвиток сприяють, на мою думку, одкровенню. Аби щось змінити, потрібно осмислити проблему, знайти причину – для цього відвертість і потрібна.

ніна:Чому українці, не зважаючи на велику увагу до сексуальності, насправді досі соромляться еротичної тематики? І, приміром, щоб переодягнутися, жінки зазвичай довго шукають затишне місце, замість, того, щоб оперативно переодягнутися.

Христина Лукащук: Дякую! У Вас цікаві запитання. Так, правда, соромляться. Чому? Думаю, тому що практично безповоротно відірвалися від традицій, де все було вкладено в звичаї  та обрядовість як на свята, так і на будні. Не було псевдо-сором’язливості, але були чіткі правила поведінки, підтверджені загальним баченням світобудови, тобто життя в злагоді зі світом. Те забули, а нового не навчились, бо нове сьогодні – то бізнес і політика. А як же любов?

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Все новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять
Подписывайтесь на наш
канал в Telegram
Узнавайте первыми все
самое важное и интересное
Подписаться