Микола Катеринчук: мати Оксани Макар намагалася накласти на себе руки

"Важко бути ефективною опозицією в парламенті, де б'ють морди, бігають голосувати на Банкову, персонально не голосують", – також розповів депутат.

Микола Катеринчук

На сайті "Главред" відбувся чат із головою підкомітету з питань адміністративного законодавства Комітету Верховної Ради з питань правової політики, народним депутатом Миколою Катеринчуком. Спілкуючись із читачами, він розповів про доцільність блокування парламенту, чи варто чекати дострокових парламентських виборів, яка ідеологічна платформа об'єднує опозиційні сили, а також чи є політичне майбутнє у Віктора Ющенка. Крім того, він розповів, як сьогодні живе мати Оксани Макар Тетяна Суровицька, про піар-кампанію, яку розгорнули адвокати ґвалтівників її доньки, а також про те, що жінка намагалася накласти на себе руки – "журналісти дістали брудом".

Подаємо стенограму чату з Миколою Катеринчуком.

liga_:По-вашому, чи варто чекати звільнення Тимошенко? На догоду Європі...

Микола Катеринчук: Варто.

liga_:Що зміниться для опозиції і всередині опозиції зі звільненням Луценка? Які надії на нього особисто ви покладаєте?

Микола Катеринчук: Добавиться драйву.

liga_: На вас виливається купа критики й негативу – як ви з цим справляєтеся?

Микола Катеринчук: А хто сказав, що в українській політиці можна без критики й негативу?

андрей кислов:Выйдите ли Вы из оппозиции, если она не поддержит вас на выборах киевского мэра?

Микола Катеринчук: Нет.

Микола Катеринчук

Violenze:Чи розуміють лідери опозиції, що блокування парламенту не дає результатів? Припиніть цей бардак у Верховній Раді, домовляйтеся, шукайте компроміси, тому що регіонали, як і опозиція, це не тільки влада, а також прості громадяни. І вони чекають на дії під час кризи, а не циркові вистави під куполом. Чи можете ви це прокоментувати? Дякую Вам за відповідь.

Микола Катеринчук: Блокування парламенту дає свої результати. Домовлятися потрібно, але Партія регіонів не збирається. Ми починаємо з конструктивних переговорів, а коли вони заходять у глухий кут, починаємо блокувати. Наприклад, позбавлення мандату Власенка, захисника Тимошенко. Зараз Одарченка намагаються позбавити статусу депутата. Може, Ви скажете, як по-іншому діяти?

Odessit:Вы можете назвать хотя бы одного порядочного человека из Партии регионов? Я что-то таких не знаю.

Микола Катеринчук: Не могу.

Odessit:В Украине невыносимая морально-психологическая обстановка с этими регионалами! Это уже просто невыносимо терпеть! Согласны?

Микола Катеринчук: Согласен.

Odessit:Когда в Украине закончится бардак с регионалами?

Микола Катеринчук: Когда вы этого захотите, выйдете на улицу и будете вместе с нами добиваться смены власти.

Moral:Як ставитеся до таких виявів позиції чи методів боротьби опозиції, як було у випадку з Іриною Горіною чи з Колесніченком під час прес-конференції в Уніан?

Микола Катеринчук: Я думаю, що це більше громадянська позиція. Люди таким чином виражають свій протест. Не хотілося б, щоб були ще гірші прояви, але бандитська влада все робить, щоб у людей увірвався терпець.

Микола Катеринчук

polit_ua:Пане Миколо, чим, на вашу думку, закінчиться нинішня парламентська криза? Чи варто чекати дострокових парламентських виборів?

Микола Катеринчук: Не варто.

Prokop:На що пішли гроші, які збиралися для Оксани Макар, якщо Тетяна Суровицька в березні скаржилася, що у неї вдома немає навіть хліба?

Микола Катеринчук: Наскільки мені відомо, майже всі гроші вона віддала за обладнання, яке врятувало життя Олександрі Поповій. Так, вона живе бідно.

Prokop:Чи підтримуєте ви стосунки з Тетяною Суровицькою? Як вона живе?

Микола Катеринчук: Підтримуємо. Найближчим часом будемо встановлювати пам'ятник на могилі Оксани Макар. За тиждень до роковин загибелі її доньки вона намагалася накласти на себе руки. Лікарі врятували – журналісти дістали брудом, казками про салони, квартири, шуби. Брудну кампанію проти неї розгорнула піар-компанія, яку найняли адвокати вбивць і ґвалтівники, щоб більше говорили не про злочин, а про Суровицьку.

Так, вона не ідеальна, у неї важка доля, але це ніякого відношення до смерті її доньки не має.

Prokop:По-вашому, чи потрібно в Україні запровадити смертну кару за певні злочини й чому?

Микола Катеринчук: Ми ратифікували міжнародну конвенцію, якою припинили застосування смертної кари, замінивши її на пожиттєвий термін ув'язнення.

Odessit:Меня возмущает, как себя ведёт на ток-шоу Елена Бондаренко из ПР. Всех перебивает, навязывает тупо своё мнение, которое просто никому уже не интересно. Останавливайте её!

Микола Катеринчук: Спасибо за совет.

Odessit:В Партии регионов заявили, что акция "Вставай, Украина!" провалилась. Вы согласны с регионалами? Мне кажется, что народ ещё не прозрел окончательно!

Микола Катеринчук: Акция "Вставай, Украина!" проходит успешно. И она очень пугает регионалов.

Микола Катеринчук

Odessit:Вам не набридло слухати Олену Бондаренко про фашизм?

Микола Катеринчук: Бондаренко відпрацьовує певну технологію. І нічого щирого і правдивого в її заявах немає.

Odessit:Сьогодні вся повнота влади у Партії регіонів! Чому ж не має ніяких покращень? Все гірше і гірше з кожним днем. Тільки у керівників при посадах явне покращення у всьому за наший рахунок. Скільки це все може продовжуватися?

Микола Катеринчук: Стільки, скільки буде терпіти народ. Реальна можливість змінити владу в 2015 році.

Odessit:Треба щось робити з судами! Сьогодні це просто жах! Згодні?

Микола Катеринчук: Згоден.

Odessit:Є політичне майбутнє у Ющенка після всього того, що він натворив? А люди йому повірили!

Микола Катеринчук: Немає.

Odessit:Як Ви ставитесь до графи про національність в паспорті? Я особисто за збереження цієї графи. Вона нікому не заважає.

Микола Катеринчук: Я б зробив таким чином: хто хоче – нехай ставить, хто не хоче – не зобов'язувати це через закон.

Odessit:Коли в Україні буде державна українська гуманітарна політика?

Микола Катеринчук: Коли буде українська влада.

Odessit:Коли ми станемо жити краще? Вже всі стомилися від "покращення" від ПР!

Микола Катеринчук: Коли ви цього реально захочете. Скаржитися нема кому. Треба боротися за зміну авторитарного режиму на демократичну перспективу України та за вступ до Європейського Союзу.

Odessit:Як Ви ставитесь до того, що священники Московського патріархату стали "партєйними" членами Партії регіонів, активно пішли в політику, стали депутатами? Я вважаю, що це зовсім неправильно! Церква має бути повністю поза політикою!

Микола Катеринчук: Згоден.

Микола Катеринчук

ivashinyury@ukr.net:Пане Катеринчук! Полиште свою ідею про вашу участь в мерських виборах в Києві. Якщо, не дай Боже, Вас і оберуть, то ви будете навіть гіршим від "космоса". Ви слабачок в політиці. Пригадайте, як ми хотіли вас на посаду голови партії в 2005 році, а ви просто втікли і сховалися у власному автомобілі. Для чого ви пішли на розкол опозиції? Вам до Порошенка, як куцому до зайця. Для чого було проситися в ОО, а тепер...? Цікаво, що ви скажете на це?

Микола Катеринчук: В об'єднану опозицію я не просився. Я пройшов по мажоритарному округу. Набрав із 90 тисяч голосів, які прийшли на вибори, 62,5 тисячі. Це кращий результат від усіх, хто увійшов в об'єднану опозицію. Я – єдиний лідер партії, який йшов по мажоритарці. В 2005 році, якщо Ви пам'ятаєте, я не пропонував себе на лідера партії "Наша Україна", навпаки, я тоді намагався усунути "любих друзів" від керівництва партії, які чомусь думали, що об'єднання "Нашої України" і Партії регіонів у парламенті, так звана широка коаліція, є правильним кроком. Я вважав це зрадою Майдану. Саме тоді на з'їзді була пропозиція, щоб партію очолив сам Ющенко.

Відносно Порошенка – ну, він же мільярдер, входить у Форбс – Вам такі ближчі.

Думаю, що Вас не переконати.

Odessit:Як Вам наший мер Костусєв?

Микола Катеринчук: Ужас.

Odessit:Как Вам правосудие по-колесниченковски, что его тёщу незаконно оправдали? Об этом надо трубить во весь голос! Это же явное беззаконие в суде!

Микола Катеринчук: Судов у нас нет.

Violenze:Пане Миколо, у вашій фракції творяться якісь дивні викрутаси: жодної ефективної дії, жодної справи доведеної до зрозумілого результату. Тільки лозунги, гасла. Лідер фракції провалив боротьбу за державну мову, пенсійну реформу, звільнення пані Тимошенко, кандидатура від опозиції на посаду мера столиці не визначена... Може, нинішній лідер не такий вже лідер? Визнайте, що єдності у лавах опозиції немає. Як немає і спільної ідеологічної платформи.

Микола Катеринчук: Сьогодні ідеологічна платформа тільки одна: усунути від влади Партію регіонів. І в цьому ми єдині.

Критику сприймаю, але дуже важко в парламенті бути ефективною опозицією, де б'ють морди, бігають голосувати на Банкову, персонально не голосують, а ще й мати спільно з трьома фракціями тільки 176 голосів.

Може, Ви щось порадите? Бо кожен відчуває себе стратегом, спостерігаючи за боєм зі сторони.

Микола Катеринчук

Kotyara:Чи була у Вас розмова з керівниками "Батьківщини" після Вашої заяви щодо балотування у мери Києва?

Микола Катеринчук: Розмови ведуться постійно.

liss@glavred.info:Когда наконец-то отменят пенсионную реформу?Мне в ноябре 2014года будет 55, и для меня и многих женщин этот вопрос очень актуален при маленьких зарплатах(ставка 2669гривен,а выплачивают 0,75% от ставки)! А воз и ныне там!

Микола Катеринчук: Когда коммунисты перестанут спекулировать на этом вопросе, выторговывая у Партии регионов определенные блага, кадровые назначения. Коммунисты то поддерживают отмену реформы, то потом не поддерживают. У нас в оппозиции не хватает голосов, всего 176, а нужно – 226.

Odessit: Де Ви бачите Україну через 20 років?

Микола Катеринчук: Членом Європейського Союзу.  

Дякую за різні питання. Сподіваюся, що ваша активна позиція буде не тільки в соціальних мережах, але й на вулицях і під час виборів. Я 10 років в українській політиці, двічі обирався по мажоритарному округу, у мене є досвід зміни влади в країні (2004 рік), і тому я завжди займав і буду займати публічно активну позицію по всіх питаннях сучасної української поілтики, а особливо щодо питань демократичних прав і свобод громадян. Я не вважаю, що наш народ заслуговує на владу грошей, цинізму і безвідповідальності. Він заслуговує на європейські стандарти життя. Саме для цього ми створили Європейську партію України. Моя основна мета – це Україна – член Європейського Союзу. Все інше – тактичні кроки в напрямку цієї мети. Без зміни влади в 2015 році жити краще не буде. Подумайте про це. Щиро ваш, Микола Катеринчук.

Микола Катеринчук

Фото: Владислав Мусієнко

Сейчас вы просматриваете новость «Микола Катеринчук: мати Оксани Макар намагалася накласти на себе руки». Другие новости политики читайте в разделе «Политика». Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Последние новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять