Свободівець Андрій Іллєнко: ми не відмовляємося від російської мови

Депутат – про бійки в парламенті: "Я просто виконую накази своїх виборців".

Андрій Іллєнко

На сайті "Главред" відбувся чат із членом Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, народним депутатом України (ВО "Свобода") Андрієм Іллєнком. Спілкуючись із читачами, він прокоментував непризначення виборів у Києві, назвавши звернення до Конституційного суду "обманним маневром Партії регіонів", наголосив, що свободівці не відмовляються від російської мови, пояснив, чому є активним учасником багатьох парламентських бійок, розповів про війну з пам'ятниками як "відновлення історичної справедливості", а також якою бачить Україну через 20 років.

Подаємо стенограму чату з Андрієм Іллєнком.

RayaOdessa:Пане Андрію, голосувала за Вашу політичну силу. Тепер за те, що не подобається в Вашій силі, але маю надію, що це пройде. Мої питання: коли перестанете воювати з пам'ятниками? На мій погляд, це не варто робити, час покаже, що залишати з пам'ятників після відходження того покоління, якому вони дорогі, а що ні. Прошу також донести підсумки діяльності Вашої політичної сили в областях, де Ви набрали переважну більшість депутатів. Не соромтеся, доложіть чесно і перемоги і прорахунки. Це щоб знати на подальше, чи голосувати мені за "Свободу" чи ні...

Андрій Іллєнко: Ми не воюємо з пам'ятниками – ми відновлюємо історичну справедливість. В Україні не подолані наслідки "совєцької" окупації. Досі ми бачимо на вулицях пам'ятники катам України. На їхню честь названі вулиці та міста. Це – ганьба. Поки ми не очистимося від цього мотлоху, нас ніхто не буде поважати. У країнах Східної Європи всю цю радянську фігню знесли за три дні ще у 1989 році, а ми досі ходимо і дивимося на виродка Леніна, якаий знищив мільйони українців.

Про досягнення в областях, перш за все, свідчить підримка, яку з року в рік нам надають виборці.

Novoross:Глядя на фото "бойни" в парламенте с Вашим участием на ум приходит изречение профессора из фильма "Джентльмены Удачи", который глядя на фотографию главаря преступников, сказал:"Какая отвратительная ...". Вопросы: 1. Вы пришли в парламент только драться, если Ваш подаваемый на голосование закон не набирает большинство голосов? 2. Вы не задумывались над тем, что других депутатов, помимо Вашей фракции, которую Вы считаете "элитой", избирали тоже граждане Украины? 3. Многие русскоговорящие граждане юго-востока Украины (русскоговорящие, потому что более 200 лет наши прадеды завоёвывали этот край, отстраивали и развивали его) смотрят программу "Рада", и нам хочется знать,что говорят наши депутаты на нашем родном русском языке. Почему Вы запрещаете это, нарушая Законы Украины?

Андрій Іллєнко: Щодо російської мови – ми не проти того, щоб кожна людина говорила тією мовою, якою вона вважає за потрібне. Вдома, з друзями, на вулиці, в кулуарах. Але виступати з трибуни парламенту треба державною мовою. Тому що ця держава називається Україною. А ті, хто дуже ностальгує за Радянським Союзом, повинен нарешті усвідомити, що його вже більш ніж 20 років не існує.

Андрій Іллєнко

Kenrol:Депутатам вернули VIP-льготы. Может, этот сыр-бор с блокированием трибуны и есть результатом вашей оппозиционной работы. Тихо, спокойно,без шума и драк. А? Вы проигрываете. Где Ваши технологи? Вы работаете на один день. Очень слабая тактика.

Андрій Іллєнко: Це скликання парламенту ніякі пільги депутатам не вводило. Наша позиція – надумані пільги треба відміняти.

Щодо блокування – коли відбувається відверте нахабне й цинічне порушення регламенту і Конституції, нічого не залишається, окрім як блокувати парламент. До речі, це абсолютно нормальна європейська практика. Саме завдяки блокуванню нам вдалося змусити Партію регіонів ходити на роботу та голосувати особисто.

Moral:Що думаєте про сучасні політичні ток-шоу українських телеканалів?

Андрій Іллєнко: Думаю, що їхня головна проблема полягає в тому, що вони спрямовані не на пошук реального виходу з тієї чи іншої ситуації, а на обсмоктування конфліктних ситуацій, де, власне, втрачається сама суть дискусії. Було б дуже добре, якби на політичних ток-шоу було менше популізму й брехні, а більше конкретної розмови. І якби той чи інший учасник починав говорити не по темі, у нього б автоматично вимикався мікрофон.

Moral:Ви є майже невід'ємним учасником депутатських бійок... Навіщо вам це? Чи, по-вашому, це в рамках депутатської етики?

Андрій Іллєнко: Я просто виконую накази своїх виборців. :) А якщо серйозно, то я вважаю, що противника потрібно перемагати перш за все інтелектом. Просто коли вже цинізм і нахабство переходять усі межі, доводиться деколи вдаватися до деяких крайніх заходів.

Moral:Андрію Юрійовичу, як ставитеся до таких виявів позиції чи методів боротьби опозиції, як було у випадку з Іриною Горіною чи з Колесніченком під час прес-конференції в Уніан?

Андрій Іллєнко: Це є виявом народного гніву, який влада провокує. Власне, поки що все обходиться сніжками чи тим, чим кидали в Колесніченка. Якщо влада й далі буде ставитися до людей як до бидла, то вона має усвідомити, що буде сама нести за це відповідальність.

Андрій Іллєнко

liga_: Що зміниться для опозиції і всередині опозиції зі звільненням Луценка? Які надії на нього особисто ви покладаєте? Чи знайомі з ним особисто?

Андрій Іллєнко: Особисто я з ним не знайомий. Я вважаю, що Луценко має зайняти своє місце в спільному опозиційному фронті. А там – життя покаже.

liga_:По-вашому, чи варто чекати звільнення Тимошенко? На догоду Європі... Коли це може статися?

Андрій Іллєнко: Думаю, що Тимошенко вийде тоді, коли українська опозиція матиме реальну силу це зробити.

Joker:Чи підтримуєте Ви ідею введення смертної кари за певні злочини?

Андрій Іллєнко: Підтримую.

Joker:Пане Андрію, чи відомо Вам хто став єдиним кандидатом у мери Києва від об'єднаної опозиції? Коли, по-вашому, таки відбудуться вибори?

Андрій Іллєнко: Наскільки мені відомо, оголошення єдиного кандидата в мери Києва відбудеться 18 травня під час акції в Києві.

polit_ua:Як ви ставитеся до такої думки: "Скільки мов ти знаєш- стільки разів ти людина"?

Андрій Іллєнко: Позитивно ставлюся.

gf_43:Як член комітету з питань бюджету що бачите своїми першочерговими задачами в цьому напрямку?

Андрій Іллєнко: Контроль над прозорістю розподілу бюджетних коштів.

Андрій Іллєнко

polit_ua:Чим, по-вашому, закінчиться нинішня криза парламентаризму?

Андрій Іллєнко: У нас криза всього суспільного життя, а не тільки парламентаризму. А криза завжди закінчується революційною ситуацією.

polit_ua:Які ваші враження від перебування під куполом ВР? Чи все так, як ви собі уявляли до того, як у неї потрапили?

Андрій Іллєнко: Уявляв собі, що зал більший. :) А, взагалі, десь так все і уявляв.

TarasGS: Прошу дати відповідь на мої питання від імені Вашої політичної сили. Ми у спадок від СРСР, завдяки союзу з Росією, отримали потужну державу. Саме радянські українці нарівні з російськими створили величезний пласт культури, науки, виробництва в СРСР. Через розрив економічних зв'язків із Росією Україна позбулася флоту, важкої, легкої, військової промисловості, майже знищена харчова тощо. 1. Для чого українські націоналісти майже повністю розірвали економічні стосунки з Росією (через політику Ющенка і Тимошенко)? 2. Для чого принижується роль радянських українців – саме тих, хто об'єднав українські землі, захистив їх від ворогів, створив потужну економіку (яку і зараз розкрадають і не можуть розкрасти олігархи), культуру, а у 1991 році – без жодного пострілу створив незалежну Україну? Яке відношення до цих здобутків мають галицькі профашисти? В чому їх особлива заслуга у створенні сучасної України? 3. Для чого відмовлятися від культури, науки СРСР, зокрема – російської мови? Хіба не радянські українці її створювали разом із російськими? 4. Чому заради "незалежності" від Росії (від газу, економічної, наукової, культурної співпраці) українці повинні жити у злиднях? В чому програма Ваших дій – померти заради якоїсь нової "незалежності" від перевірених часом історічних партнерів? 5. Чому ЄС, Китай, Японія дуже швидко економічно зближуються із Росією, займаючи місце України? Чому ЄС буквально виштовхавУкраїну із торгівлі російським газом? Чому для інших країн зближення із Росією – стратегічна мета, а для українських націоналістів – привід для повстання проти влади?

Андрій Іллєнко: 1. Українські націоналісти ніколи не були при владі в Україні.

2. Немає ніяких радянських українців – є просто українці. У 1991 році Українська держава створилася завдяки українським націоналістам, які десятиліттями боролися за неї. А об'єдналася Україна ще в 1919 році. А вже після того була окупована радянською Росією, яка чинила в Україні геноцид.

3. Та ми не відмовляємося від російської мови! Ми вважаємо, що державною має бути українська. А хто хоче говорити російською – нехай говорить.

4. Той, хто продає свободу заради хліба, не матиме ні свободи, ні хліба.

5. Для ЄС, Китаю та Японії Росія – це постачальник сировини, не більше.

15gastrit:Есть ли данные о том, сколько украинце было убито за время великой дружбы с Московией хотябы в ХХ веке? Первая мировая, афганская,включая два голодомора.

Андрій Іллєнко: Такі дані є. За підрахунками українських істориків, загальна кількість українців, які загинули під час "совєцької" окупації – 20,5 мільйонів. Це включно з трьома голодоморами, репресіями, війнами, ініційованими СРСР.

Андрій Іллєнко

zonder77:Добрый день! Недавний инцидент в Ганновере, когда полуголые украинки, с матерными надписями на спине так сказать "выражали протест", не прибавило международной известности Украине.В Европе и России уже давно воспринимают Украину как страну-экспортера дешевой рабочей силы и персонала для интимных утех.Каким вы видите путь для опровержения этого?

Андрій Іллєнко: Те, про що Ви говорите, є наслідком того, що українці і українки не можуть знайти достойної роботи вдома. І тому змушені поневірятися по світах. Наше завдання – зробити все, щоб українцям було комфортно жити в Україні.

Aleksandra:Андрей, у меня два вопроса. Как Вы оцениваете качество законов, которые принимает ВР? Мне непонятно, как можно писать законы, а потом просить Конституционный суд разъяснить авторам законов их содержание! Я имею ввиду закон о выборах органов местного самоуправления, в частности, о сроках проведения выборов в Киеве. И второй вопрос: не кажется ли Вам, что возвращение власти к делу об убийстве Щербаня через тринадцать лет есть ни что иное, как описанный криминалистами синдром маньяка, который возвращается на место преступления?

Андрій Іллєнко: 1. Якість законів визначається якістю тих депутатів, які їх приймають. На жаль, сьогодні вона невисока, враховуючи, що як мінімум половина парламенту – це регіонали та комуністи, а також безідейні так звані незалежні мажоритарники-напівтушки. Ви маєте рацію, ситуація з непризначенням виборів у Києві є повним абсурдом, а звернення до Конституційного Суду – обманним маневром Партії регіонів, бо з таким самим успіхом можна буде звернутися до КС і не призначати президентські вибори.

2. У Ваших словах є логіка. Дійсно, Ви висунули цікаву теорію.

Tamila_K.:Андрію Юрійовичу, якою ви бачите Україну років за 20? Дякую.

Андрій Іллєнко: Я бачу Україну потужною європейською державою, де пануватиме національна та соціальна справедливість, яку будуть поважати у світі. А українцям не доведеться їхати до інших країн, щоб виживати.

Андрій Іллєнко

Фото: Владислав Мусієнко

Сейчас вы просматриваете новость «Свободівець Андрій Іллєнко: ми не відмовляємося від російської мови». Другие новости политики читайте в разделе «Политика». Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Последние новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять