Дмитро Корчинський: Рада - небезпечне місце, там можуть побити

"Я не в Раді, бо маю тонку тендітну ніжну душу", – розповів політик "Главреду".

Дмитро Корчинський

На сайті "Главред" відбувся чат із директором Інституту проблем регіональної політики і сучасної політології, лідером партії "Братство" Дмитром Корчинським.

Спілкуючись із читачами, він розповів, чому не вірить у зміну влади в Україні в 2015 році, хто є найбільшими проблемами Яценюка і Кличка, чому в Україні залишається популярною Комуністична партія, у чому криється небезпека зближення з Митним союзом, чому Юлія Тимошенко буде звільнена до 2015 року, а також про те, що свідчить про здоров'я української політичної системи.

Подаємо стенограму чату з Дмитром Корчинським.

semen_senia:Дмитрий, верите ли вы в смену власти в 2015 году? И произойдет ли это тихо, просто на выборах, или для этого понадобятся митинги, акции протестов? Как вы оцениваете протестные настроения украинцев? Видят ли они, ради кого или чего идти"на баррикады"?

Реклама

Дмитро Корчинський: Не вірю з причини слабкості опозиції. Хіба що відбудеться щось на зразок нинішніх турецьких подій, але таке неможливо прогнозувати. Українці традиційно не люблять будь-яку владу, але коли кухонні настрої переростуть у вуличні акції – не знаю.

Chitatel: Чим може скінчитися внітрушня боротьба в опозиції?

Дмитро Корчинський: Вона тільки починається. Опозиція не має реальних інструментів боротьби з режимом й тому цілком раціонально покладається на час. Вона розуміє, що рано чи пізно політичний маятник хитнеться на її бік. Кожен із опозиційних лідерів сподівається, що в цей момент саме він буде фаворитом долі. Тому найбільшою проблемою Яценюка є не Янукович, а Кличко, найбільшою проблемою Кличка є Тягнибок і т.д.

Chitatel:Чому зберігається явище "тушок"? Наскільки справедливі обвинувачення з боку опозиціонерів Яценюка у небажанні боротися з цим явищем? Як би ви боролися з "тушками"?

Дмитро Корчинський: Обвинувачення з боку опозиціонерів, мабуть, справедливі. Проте найбільшою небезпекою для Януковича на виборах 2015 року буде Кличко, а не Яценюк. Тому, гадаю, владі варто зробити все для того, щоб розхитувати фракцію Кличка.

Chitatel:Чи підтримуєте ви ініціативу про дозвіл українцям на володіння травматикою? Чи приймуть цей закон, як гадаєте?

Дмитро Корчинський: Ще у 1137 році церква анафемствувала тих, хто використовував запальні суміші, в тому числі й порох. А разом із тим прокляла й арбалети. Ми, на жаль, знехтували цією церковною забороною, і тому війна зі шляхетної справи перетворилася на промисел свинопасів. Гадаю, треба боротися не за травматичні пістолети, а за скасування ганебних статей Кримінального кодексу, які передбачають покаранння за білу зброю. Людина з "резинкою" – лох. Людина з клинком – кабальєро.

Chitatel:Чому в Україні зберігає популярність КПУ? Чим це можна пояснити?

Дмитро Корчинський: КПУ зберігає популярність з тієї ж причини, з якої зберігають популярність трастові піраміди. Базова потреба людства – бути обдуреним.

Дмитро Корчинський

Chitatel:Ваша оцінка діяльності ВО "Свобода"?

Дмитро Корчинський: Чотири.

Chitatel:Чи пам'ятають, на ваші погляд, наші парламентарі про депутатську етику?

Дмитро Корчинський: Я знаю тільки одну етику – християнську. Про депутатьку нічого не чув.

polit_ua:Що тепер, після зближення з Митним союзом, буде із українською євроінтеграцією? Чи залишиться у Європи бажання підписувати угоду про асоціацію восени?

Дмитро Корчинський: Зближення з Митним союзом не відбулося. Хоча меморандум, хоч нічого й не означає, річ небезпечна. Перший подібний меморандум Україна з Москвою підписала у 1654 році у Переяславі в ім'я взаємовигідного воєнного співробітництва. В результаті нас покріпачили і заборонили писати українською мовою. Другий меморандум Україна підписала при вступі до новоствореного Радянського Союзу. Далі були Голодомор і репресії. Якщо підписання третього меморандуму завершиться чимось подібним, то, можливо, нашим онукам не варто підписувати четвертий. Бажання підписувати Угоду про асоціацію у Європи поки що зберігається.

Реал. ДВА вопроса:Цитата из Вашего "творчества": "...Многие русские люди являются патриотами Кремля. Можно ли себе представить, чтобы куры могли быть патриотами птицефабрики? Русские люди могут быть патриотами Кремля, хотя из них делают точно такие же тушки, используют точно так же, как кур на птицефабрике. Люди, которые не хотят с этим мириться, не считают себя ни курицами, ни петухами, естественно, должны сопротивляться." Вопросы: 1) не является ли курами (по аналогии) то, что именуется "укро-нацизмо-национализм"? 2) не являются ли люди, сопротивляющиеся Вашему нацистскому безумию – людьми, а не "курами" (опять-таки, по Вашей аналогии)?

Дмитро Корчинський: Друже, не зовсім зрозумів Ваше запитання. Можливо, Ви маєте проблеми з формулюванням думок російською мовою. Спробуйте ще раз.

igor_Dnipropetrovsk:Пане Дмитре, політичний процес показує, що ПР крок за кроком ліквідовує легальні політичні можливості боротьби з нею. Режим не обмежує себе необхідністю діяти в межах правового поля. Опозиція ж залишається неготовою до роботи в нових умовах і раз за разом програє майже всі тактичні бої. Питання: які Ви бачите ефективні методи спротиву режиму, і що для цього трба змінити в опозиції? І кого?

Дмитро Корчинський: Опозиція цілком адекватна і поводить себе як будь-яка непогана парламентська опозиція. Яценюк – не Гонта, а Кличко – не Залізняк, проте Ви б і не проголосували ні за Гонту, ні за Залізняка. Втім, вони б і не стали балотуватися. Не перекладайте на депутатів власні обов'язки. Це Ваша справа будувати барикаду і кидатися в міліцейський бобик пляшкою з бензином. Справа Ваших депутатів – в цей момент виступати по телевізору.

Дмитро Корчинський

klim_52: Чи має Тимошенко шанси на звільнення до 2015-го? Хто, по-вашому, може стати єдиним кандидатом від опозиції?

Дмитро Корчинський: Я вірю, що Тимошенко буде звільнена до 2015 року, тому що Янукович дуже добрий. Окрім того, він не гірше нас із вами розуміє, що якщо Тимошенко вийде на свободу, про жодного єдиного кандидата від опозиції не буде й мови.

Skeptik:Чем занимается (по сути!) Ваш Институт проблем региональной политики и современной политологии? Какие научные разработки сделаны лично Вами, где они применены? Назовите хоть пару полезных для страны достижений этой организации в сфере региональной политики?

Дмитро Корчинський: Інститут готує програми і методики для сепаратистських рухів на теренах країн колишнього СРСР. Я займаюся переважно лабораторними дослідженнями. Їхні результати застосовуються переважно на півдні Російської Федерації. Метою діяльності інституту є не стільки користь, скільки завдання шкоди. Це має попит.

Bublik:Що Ви думаєте з приводу розлучення Путіна? Чи вдарить це по іміджу його як президента?

Дмитро Корчинський: Путін вступив у той період свого політичного буття, коли що б він не робив, все вдаряє по його іміджу. Якби він розлучився, коли був на підйомі, це б розчулило громадян РФ. Нині якщо він навіть усиновить 15 дітей з дитячого будинку, громадяни його країни будуть ще більше роздратовані.

sid57: Чим хворий і коли, по-вашому, одужає український парламент, зважаючи на постійні блокування трибуни, галас, лайки, мордобій, що більше нагадує якийсь базар?

Дмитро Корчинський: Найгірше, що може бути в парламенті – це цвинтарна тиша. Бійки, галас і блокування – свідчення здоров'я політичної системи.

sid57: Чому ви не в Раді? І чи шкодуєте ви про це, дивлячись на ті бійки та лайки, які там зараз відбуваються?

Дмитро Корчинський: Я не в Раді, бо маю тонку тендітну ніжну душу. Я жодним чином не шкодую через те, що не перебуваю в сесійній залі, бо це небезпечне місце, і там, не приведи Господи, можуть побити.

Ellan82: Де зараз партія "Братство"? Яка перспектива української політики?У нас буде як в 2004-му, чи як в Росіїї 2000-му?

Дмитро Корчинський: "Братство" – в серцях всіх людей доброї волі.

Українська політика має сяючі перспективи.

У нас все буде добре, або ще краще.

Дмитро Корчинський

Odessit:Ви особисто бачили в Україні фашизм, про який свистять регіонали?

Дмитро Корчинський: Фашизм не бачив, але мрію на нього подивитися.

Novoross:Читая предвыборные обещания Кравчука от 01.12.1991 во время проведения общеукраинского референдума "О независимости Украины", поражаешься хвалебным одам, которые "пел" Кравчук в адрес русского языка. И, соответственно, регионы Юго-Востока и Крым проголосовали "за" от 55% до 80%. В результате к 2012году половина Украины противится введению в регионах Юго-Востока и Крыма второго регионального русского языка. Вопросы: 1. Это что, такой украинский менталитет – сначала облизать, а затем обдурить? 2. О каком унитарном государстве можно говорить, когда большую половину русскоговорящего Юго-Востока и Крыма хотят "сломать через колено"? 3. Почему оппозиция противится проведению общеукраинских референдумов по определению волеизъявления граждан Украины по выбору вектора развития страны, федерализации Украины, статуса русского языка в Украине?

Дмитро Корчинський: Більшість "любителей русского языка" не вміють висловлювати думки "русским языком". Чи тому що їхні думки не підходять під цю мову, чи тому що мова не може відобразити їхні думки. Я так розумію, що Ви страждаєте від того, що Україна досі не є федеральним округом Росії. Не сумуйте, незабаром Росія, або принаймні її південь, увійде на федеральних засадах до складу України.

Valeriy Klimov:Директор института? Региональной политики? И с какого времени? И что же представляет из себя вверенный вам институт? Численность? Научный состав? Полагаю, что преподаванием вы ни-ни.Хотелось бы почитать о каком-то фундаментальном вкладе вверенного вам института в теорию и практику проблем регионализации политики. Важным, думаю, будет вопрос о вашей квалификации,практическом опыте и, конечно, научном образовании в проблематике, по которой вверенный вам институт трудится.

Дмитро Корчинський: Чисельність наукових співробітників – 45 чоловік. Науковий склад можете подивитися на сайті інституту. На жаль, матеріали інституту надаються тільки на платній основі. Нині, як я вже казав, інститут переймається переважно розвитком сепаратизму Ростовської, Ставропольської областей та Краснодарського краю.

Vasyl Datsyuk:Шановний, Дмитре! Не так давно ви відповідали на запитання читачам "Нового Регіону", мережевого ресурсу, який є досить шовіністичним і фільтрує коментарі "неугодних" дописувачів, генеруючи, таким чином, типове кремлівське очковтирання. Ви один стільки великоросійського сміття розгребли! Чому Ви не часто з'являєтеся на україномовних мережевих виданнях, адже Ваше політичне амплуа є досить оригінальним?

Дмитро Корчинський: Ваше запитання змусило мене замислитися над тим, що я справді занадто рідко з'являюся в українських мережевих виданнях. Гадаю, це дискримінація. Більше нічим пояснити не можу.

Леонид Козак:Когда на Украине будет нормальная проукраинская власть, Ваши прогнозы?

Дмитро Корчинський: Влада не може бути проукраїнською. Проукраїнською є тільки свобода. Найкращі американці вважають американську владу антиамериканською, польські патріоти вважають польську владу антипольською. І навіть китайці не задоволені ЦК КПК. Нація має протистояти будь-якій державній владі, бо об'єктивно інтереси демократії і інтереси нації розходяться.

Дмитро Корчинський

Александр Шошин:Как и где Вы любите отдыхать (в плане туризма)?

Дмитро Корчинський: Я не працюю, тому не маю потреби відпочивати.

Oleksandr Feshchenko:Слава Україні, пане Дмитро! Дивує Ваш кругозір і кількість тем, де Ви є якщо не фахівцем, то знавцем точно. Ви дійсно талановита, але вже надто песимістична людина. Невже Ви зовсім не вірите у повстання українців? І, якщо можна, ще запитання. Чи підтримуєте Ви стосунки з О. Тягнибоком і взагалі зі "Свободою"?

Дмитро Корчинський: Українці всю свою історію повставали і, безумовно, ще повставатимуть. На Тягнибока і "Свободу" я намагаюся дивитися трошки з відстані, як на гарну картину.

Дмитро Корчинський

KlineJulius: Доброго дня, Дмитрий. Согласны ли вы с тем, что все, абсолютно все силы, ныне находящиеся на политическом Олимпе, себя полностью дискредитировали, и Украине, единой Украине, нужна новая, действительно народная сила? Есть ли у Вас варианты или предложения? Спасибо.

Дмитро Корчинський: Політика дискредитована як жанр. Неможливо ходити по болоту так, щоб ноги лишалися чистими. Українське суспільство має бути зорієнтоване не на політику, а на досягнення. Нині працює така логіка: якщо ми хочемо, наприклад, підняти на належний рівень дитячу медицину, ми маємо зайнятися політикою, прийти у Верховну Раду, щось там голосувати, а, можливо, поставити свого міністра охорони здоров'я. Це облудний шлях.

Міністр охорони здоров'я має менше можливостей впливати на стан у газлузі, ніж будь-яка волонтерська група, яка безпосередньо займається проблемами хворих дітей і не лізе в політику. Міністр охорони здоров'я не здатен протирічити керівництву Кабінету міністрів, не здатен протидіяти фармацевтичній мафії, 99% його часу йде на дурнувату бюрократичну роботу. Натомість я спостерігаю деякі волонтерські групи, які досягають дивовижних результатів саме завдяки тому, що не відволікаються ні на бюрократичну роботу, ні на політику. Найбільш ефективною силою в Афганістані є Талібан завдяки тому, що він не займається афганською політикою – він зорієнтований на досягнення. Якщо ви хочете реальних змін, не балотуйтеся – стріляйте або рятуйте, і все буде добре.

Moral:Чому, на ваш погляд, такий нездоровий ажіотаж викликав кліп студента університету Поплавського? Що думаєте про виш, який готує таких "митців", і про загальний рівень суспільства, яке "повелося" на таку низькопробну річ?

Дмитро Корчинський: Жодне високе мистецтво не може викликати ажіотажу і не має попиту в сучасному світі. Все, що вам подобається, є низькопробним. Виш нічим не гірший за інші. Поплавського треба зробити міністром освіти.

Moral:Пане Дмитре, чи є, по-вашому, в Україні "мовна проблема", або це просто маніпулятивна технологія політиків, яка робить проблему з нічого?

Дмитро Корчинський: В Україні є проблема української мови, статус і поширення якої треба підвищувати.

Дмитро Корчинський

Фото: Владислав Мусієнко

Сейчас вы просматриваете новость «Дмитро Корчинський: Рада - небезпечне місце, там можуть побити». Другие новости политики читайте в разделе «Политика». Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Реклама
Популярное
В моде удлиненная пикси – короткая стрижка для женщин после 50 с чудесным эффектом омоложенияВ моде удлиненная пикси – короткая стрижка для женщин после 50 с чудесным эффектом омоложения Приметы на 24 июля: что нельзя делать и как не попасть в бедуПриметы на 24 июля: что нельзя делать и как не попасть в беду Помощники МакSим признались, в каком состоянии на самом деле певицаПомощники МакSим признались, в каком состоянии на самом деле певица Цены на подсолнечное масло взлетят: украинцев предупредили о новой рекордной стоимостиЦены на подсолнечное масло взлетят: украинцев предупредили о новой рекордной стоимости Гороскоп на 25 июля для всех знаков Зодиака: неожиданная встреча, обман или романтическое свиданиеГороскоп на 25 июля для всех знаков Зодиака: неожиданная встреча, обман или романтическое свидание

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Мы используем cookies
Принять