Володимир Огризко: якщо йти до Росії, можна стати "малоросійським гауляйтером"

Ні провладні, ні опозиційні політичні сили не можуть похвалитися тим, що спираються на європейські зрозумілі принципи – демократизм і відкритість, вважає екс-міністр.

Володимир Огризко

На сайті "Главред" відбувся чат із колишнім міністром закордонних справ України, дипломатом Володимиром Огризком. Спілкуючись із читачами, він пояснив, чому Європа все менше пов'язує підписання Угоди про асоціацію із питанням звільнення Юлії Тимошенко, чому просування України в Євросоюз і НАТО позитивно вплине на російсько-українські відносини, прокоментував візит білоруського президента Олександра Лукашенка до Києва і розповів, у чому наша країна може бути прикладом для Білорусії, а також якої нової політичної сили потребує Україна.

Подаємо стенограму чату з Володимиром Огризком.

Skeptik: По-вашему, сколько еще просуществует такое образование как Евросоюз, и есть ли основания ожидать каких-то переформатирований ЕС?

Володимир Огризко: Я є єврооптимістом, і з досвіду Євросоюзу можна зробити висновок, що і теперішня криза буде успішно подолана, а ЄС вийде з неї ще сильнішим.

Я розумію підтекст запитання: чи варто нам йти до Євросоюзу? Скажу – так, варто. Тому що кожен із нас матиме шанс стати нормальною цивілізованою людиною і жити за високими стандартами. Моя впевненість, що ЄС подолає всі труднощі, полягає ще в тому, що днями надійшло повідомлення про початок переговорів між ЄС і США щодо створення зони вільної торгівлі. Значення цього кроку для світової економіки важко переоцінити. Тому переконаний, що північноатлантична півкуля буде успішною і процвітаючою.

liga_:Чого чекати від візиту Лукашенка до Києва?

Володимир Огризко: Кожна країна прагне мати з сусідом найкращі стосунки. Це стосується і Білорусії. У нас на порядку денному низка питань, які треба обговорити. Треба врегулювати прикордонні питання, вийти на справді цивілізовані торговельно-економічні стосунки. Тому діалог на найвищому рівні в цьому плані надзвичайно важливий.

Не будемо приховувати, Білорусія – це теж європейська країна, і вже сьогодні треба думати над тим, коли і як вона почне рух до європейської цивілізації. Приклад України в цьому для неї може бути позитивним. Вірю, що колись Європа включатиме в себе і Україну, і Білорусію.

Володимир Огризко

Smilik: Пане Володимире, що вас найбільше смішить в українській політиці? Наскільки впливають на імідж країни у світі кумедні "ляпи" та обмовки нашого президента? Що про це говорять у дипломатичних колах?

Володимир Огризко: Скажу, що мене найбільше непокоїть в українській політиці, бо це важливіше, ніж те, що смішить... Хотілося б, щоб ми якомога швидше подолали внутрішні вагання і зробили кроку в бік свого цивілізаційного вибору – курсу на Європу. Це є найголовнішим, а не обмовки, ляпи чи інші речі, які, на мою думку, є другорядними. Звертати увагу треба на суть. Вона полягає у декількох моментах: підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, виведення українсько-російських стосунків на справді партнерську основу, якнайшвидше подолання енергетичної залежності України. Про це варто говорити і намагатися знайти вирішення цих проблем.

Vira_Datsiuk: Володимире Станіславовичу, доброго дня. 1. Якби, не дай Бог, Україна постала перед таким випробуванням як, наприклад, велика вода в Німеччині, чи впоралося б наша влада, влада на місцях, суспільство із цим? 2. Що ви думаєте з приводу об'єднання опозиційних сил, що це змінить, і наскільки міцним зможе бути ця об'єднана сила? Що буде з нею, коли Юлія Володимирівна вийде на волю (вона зможе повернутися на ті ж значущі ролі в своїй партії)? Наперед дякую за відповіді.

Володимир Огризко: 1. Навряд чи дам вам професійну відповідь, бо не відповідаю за такі речі. Але хотілося б вірити, що влада подолала б, а, може, ще й матиме нагоду подолати наслідки на півдні нашої держави.

2. Сьогодні в Україні є об'єктивна потреба у створенні нових політичних сил, які спиратимуться на справді європейські зрозумілі принципи: демократизм і відкритість. На превеликий жаль, ні провладні, ні опозиційні сили цим не можуть похвалитися. Тому сьогодні суспільство потребує реальної політичної альтернативи. Мені здається, що така політична сили невдовзі з'явиться в Україні.

Стосовно об'єднаної опозиції – можу тільки побажати їм успіху, але не впевнений, що базуючись на авторитаризмі, непрозорості, неповазі до думки пересічних партійців, можна досягти бодай якогось результату. Це вже вчорашній день.

gf_43:Чим ви наразі займаєтеся, які посади обіймаєте? Не плануєте знову активно зайнятися політикою? До речі, чи надходили вам пропозиції про співпрацю від нинішньої влади?

Володимир Огризко: Пропозицій від нинішньої влади не отримував, мабуть, тому, що ще на початку 2010 року подав у відставку. А планую брати участь у створенні нових європейських за змістом політичних сил в Україні.

gf_43:Наскільки принципове для Європи питання звільнення Тимошенко?

Володимир Огризко: Питання важливе, і багато хто з політичних діячів Європи ставиться як до передумови для підписання Угоди про асоціацію. Разом із тим, останніми місяцями можна говорити й про іншу тенденцію: в Європі все більше розуміють значення України для майбутнього цивілізаційного простору і схиляються до необхідності підписання угоди про асоціацію, не пов'язуючи його напряму із питанням про звільнення. На мою думку, вирішенням питання було б надання пані Тимошенко можливості пройти необхідне лікування за кордоном, що було б гуманним кроком, і було б позитивно сприйнято і в Україні, і за її межами.

Володимир Огризко

sid57:Пане Володимире, чи суттєво нашкодить евроінтеграції України її крок назустріч МС (мається на увазі статус спостерігача у ньому)? Дякую.

Володимир Огризко: Я би радив Вам прочитати пункт 5 цієї декларації, де чорним по білому написано, що цей документ не створює жодних міжнародно-правових зобов'язань для України і країн Митного союзу. Отже, в юридичному сенсі він є декларацією про наміри, тому говорити про будь-які його наслідки для України було б явним перебільшенням.

sid57:Пане Володимире, цікаво почути про те, як бачите Ви подальші відносини України та Росії? Що зміниться для нас із отриманням статусу спостерігача в Митному союзі? Та взагалі, чи можливі в принципі між Києвом та Москвою рівноправні стосунки? Дякую.

Володимир Огризко: Відносини України з Росією мають будуватися як із усіма іншими країнами – на основі міжнародного права. На превеликий жаль, в Росії цього ніяк не хочуть збагнути і постійно говорять про якісь "особливі братерські" та інші стосунки. За цим криється спроба нав'язувати Україні свої погляди, цінності, правила поведінки. Але це є неприйнятним для стосунків двох незалежних держав. Тому, мені здається, рішуче просування України до Євросоюзу і паралельно до НАТО стане для України і Росії, як не дивно, виходом із ситуації. Україна в ЄС і НАТО стане недосяжною для подібних "добросусідських" зазіхань з боку Росії. І через певний час Росія сприйматиме Україну так, як сприймає Польщу чи Болгарію. На це піде певний час, але він необхідний, аби Росія нарешті зрозуміла, що Україна не є її частиною, і позбулася фантому "відрізаної руки".

Novoross:Как Вы считаете, подделка документов – это уголовное преступление или политическое деяние?

Володимир Огризко: За будь-які дії у своєму житті треба відповідати.

zonder77:Огрызко! Почему в ваших выступлениях преобладает русофобская риторика? Ведь если посмотреть правде в глаза, вы же кормитесь от РФ, ваши гостарбайтеры и проститутки работают на просторах моей родины, а вы плюете в колодец, из которого пьете воду.Не боитесь, что русскому народу когда-нибудь это надоест?

Володимир Огризко: Спочатку треба навчитися культурі, а потім ставити запитання. Бажаю успіхів!

RayaOdessa:Доброго дня, пане Огризко. Наскільки нинішня влада насправді хоче підписати асоціацію?

Володимир Огризко: Мені здається, що у неї немає іншого виходу. І це для неї вибір найменшого зла з двох можливих. Якщо йти до Росії, то дуже скоро нинішня влада перетвориться на "малоросійських гауляйтерів". А просування до Європи зберігає шанс поступово піднятися до рівня цивілізованих відносин, легалізувати свої статки, але в кінцевому рахунку грати за нормальними європейськими правилами. Другий варіант, скоріше за все, для влади є кращим, ніж перший.

Володимир Огризко

Donbass: Подайте вот такой Закон в Верховную Раду. Согласно Конституции, все природные богатства принадлежат народу. Государство пользуется народным богатством. А раз оно пользуется, то пускай отчисляет определённый процент народу – ведь это всё наше народное, и почему мы должны быть обманутыми?

Володимир Огризко: Я не є депутатом парламенту, тому не можу подавати проект закону. Це право мають політичні партії, депутати, Кабінет міністрів. Оскільки Ви голосували за когось із теперішніх політичних сил, то звернутися слід саме до них.

Donbass:Задавать Огрызко конкретные вопросы бесполезно. Будем читать ответ, что он ответит на такое. Неужели вам, как вредителям развития страны Украина, непонятно, что в стране столько учебных заведений не нужно, не нужно бесконечное строительство медицинских учреждений. А нужно бороться за здоровье народа совершенно другими способами и методами(к примеру, запретить продуктовый секонд-хенд из гнилой гей-Европы), развивать собственный качественный рынок продуктов. Вы, меньшинство, орёте,что Азаров повышает цены. А почему вы молчите, не выходите на массовки, что это требование гей-Европы? Вы орёте за вступление в какой-то непонятный ЕС, но понятия не имеете, какую выгоду от этого будет иметь Украина в экономическом развитии. А ведь это главное. А ведь рынок для Украины будет закрыт наглухо. Ведь это даже дятлу понятно. А вы несёте какую то ахинею о пользе вступления.

Это даже не смешно, а плакать нужно от такой глупости. Где польза от вступления в ВТО, о которой так много развешивали лапши на уши народу, почему до сих пор закрыты границы для граждан Украины. Когда нам снова лапшу вешали: вот, мы откроем, и будет всё нормально. Украина открыла – и что? Когда будет ответ, деятель? Нужно сделать ревизию в стране всего одушевлённого и неодушевлённого. Сколько нужно заводов и фабрик, сколько учебных заведений, сделать наконец качественную разведку своих недр. А от вас всех только пустословие. Вы орёте, что пенсии у народа маленькие. А совесть-то у самих есть? Такие зарплаты и пенсии, льготы… А каждый месяц получаете по 17 тысяч для работы с депутатами. Так отдайте их пенсионерам. Посмотрите ролики в инете, что по этим деньгам отвечают Яворивский и другие. Я уже не говорю о тёмных лошадках в лице помощников, что вы творите с ними, и какие деньги качаете на них. И вы после этого маленького перечисления имеете совесть выступать в средствах массовой информации о нищете народа? Не говоря о жилье и многих других прибамбасах в период, когда стране тяжело, когда понижается ВВП и т.д. А вам всё до лампочки, Для начала надо от всего этого отказаться депутатам. Я уже не буду перечислять всего остального. Просто не хватит знаков.

Володимир Огризко: У попередній відповіді я зазначив, що не є депутатом, тому Ваші претензії до депутатів на свою адресу не сприймаю. Але виходячи з вашого запитання, розумію, що в ЄС Ви ніколи не були і нічого про Європу, крім геїв, не знаєте – дуже шкода. Попросіть тих, хто керує у Вашому регіоні, купити Вам квиток до Польщі, яка ще 20 років тому була такою ж, як Україна. І Ви побачите різницю. І менше слухайте того, що Вам розповідають з-за кордону (маю на увазі східного).

Odessit:Як Ви відчуваєте, ще довго громадяни України будуть терпіти регіоналів? Таке відчуття, що вони вже всім набридли в Україні.

Володимир Огризко: Я вже частково відповів на це запитання. Потрібні кардинальні суспільні зміни, а не заміна однієї партії популістів на іншу. Насправді потрібні політичні сили, які говоритимуть людям правду. Вважаю, що така політична сила, особливо правоцентристської орієнтації, має якнайшвидше з'явитися в Україні. Ця партія має прийти до людей з чесною оцінкою того, що маємо на сьогодні, які практичні кроки для подолання теперішньої ситуації треба зробити (а вони будуть несолодкими). Фактично потрібно поміняти все: і політичну систему, і правову системи, і систему державного управління, здійснити кроки по утвердженню реального місцевого самоврядування, навести порядок в оподаткуванні, дати шлях малому і середньому бізнесу для розвитку. Одним словом, розпочати реальні перетворення в державі. Чи вони будуть простими? Безумовно, ні. Але без них очікувати на реальне покращення життя людей неможливо. Легше обіцяти, казати, що "ми прийдемо до влади і в чарівний спосіб нагодуємо всіх". Вибачте, за недипломатичне слово, але це – брехня. Якщо хочемо змін, на мою думку, потрібні дві умови: щоденна тяжка праця кожного з нас і чесність у виплаті податків. На цьому тримається вільна економіка, яка має своїм наслідком суспільну демократію. Якщо кожен із нас цього не зрозуміє, то шансів на швидкі перетворення у нас дуже небагато. Тому закликаю оцінювати політсили не за кількістю обіцянок, а за чесністю й порядністю тих, з ким ви спілкуєтеся.

Володимир Огризко

Odessit:Чому країни Балтії вступили і в НАТО, і в ЄС, а ми топчемось постійно на місці?

Володимир Огризко: Тому що, на відміну від країн Балтії, ми не захотіли розірвати комуністичну пуповину, а просто поміняли прапори, залишивши партноменклатуру при владі. В прибалтійських країнах одразу і швидко публічно визнали, що комунізм і нацизм – це поняття одного порядку, і рішуче засудили і комуністичні злочини, і комуністичну ідеологію, і комуністичну практику. А ми ще й досі продовжуємо їздити по вулицях Леніна, Комінтерну – комуністичних найменуваннях диявольського режиму, який завдав українцям у ХХ столітті найжахливіших за своїми масштабами втрат. Ще й досі терпимо комуністичну ідеологію, Комуністичну партію, яка, годуючись з-за кордону, робить все, щоб незалежна Україна перестала існувати. В цьому плані ми надто ліберальні. І якщо права політична сила, про яку я говорив вище, прийде до влади, то, безумовно, відбудеться суд і над комуністичною ідеологією, і над Компартією. Ми нарешті повинні звільнитися від цих пут, які тримають досі Україну в ментальній неволі. Без цього, як на мене, ми не зможемо швидко просуватися в бік НАТО та ЄС.

Odessit:Росія коли-небудь визнає нас, тобто Україну, за рівних?

Володимир Огризко: Я вже про це говорив. На мою думку, найкращі відносини ми матимемо тоді, коли Україна стане членом НАТО і ЄС. Перший крок у цьому напрямку буде зроблений, я сподіваюся, в листопаді цього року. Але за Угодою про асоціацію ще доволі довгий і складний шлях. На жаль, мушу передбачити, що Росія не припинить своїх спроб перешкодити європейському цивілізаційному вибору України.

Odessit:Скільки регіонали ще будуть дурити людям голови своїми розмовами про фашизм в Україні?

Володимир Огризко: Рівно стільки, скільки ми будемо дозволяти це робити. На жаль, вони не розуміють, що цим вони віддаляють Україну від Євросоюзу, бо з фашистами там розібралися давно і назавжди. Очевидно, що це не український проект, а те, що нам нав'язується ззовні. Але, на жаль, у багатьох діячів із влади не вистачає розуму, аби зрозуміти, що в такий спосіб нас просто хочуть в черговий раз роз'єднати.

Oleksandr Feshchenko:Доброго дня, пане Володимире! Я Вас вважаю самим фаховим міністром закордонних справ, які були в нашій державі, попри те, хто і щоб не казав. В мене до Вас два запитання. Дійсно, спецслужби Сполучених Штатів, а рівно й Державний Департамент знають майже про всі закордонні рахунки наших високопосадовців? Знаю, що Ви дуже гарний дипломат, але все ж таки... Якщо на наступних виборах повториться сценарій 2004 року, і Сполучені Штати не визнають результати виборів та новообраного президента, то чим це загрожує Україні?

Володимир Огризко: Пане Олександре, я є дипломатом, і тому не можу відповідати на питання про дії спецслужб. Вам, мабуть, потрібно звернутися до відповідних спеціалістів. А стосовно того, які і де сховані рахунки, то можу майже зі 100%-вою впевненістю сказати, що вони відомі, і не тільки Держдепартаменту, і не тільки спецслужбами. Кота в мішку не сховаєш. Тому тим, хто наступає на права людини в Україні, треба це завжди мати на увазі. Просто в якийсь момент всі ці рахунки можуть раптом "заморозитися" з усіма наслідками для їх власників.

Щодо вашого другого запитання – я проти апокаліптичних сценаріїв і щиро вірю, що українці нарешті зроблять той вибір, стосовно якого їм не доведеться жалкувати.

Володимир Огризко

Valeriy Klimov: Прошу прощения за вынужденную назойливость с вопросами, но есть еще один из серии "победных майданных".Как так получилось, что вопрос статуса острова Змеиный оказался судебным для Украины? Могу ошибаться, стоил он стране около 15 000 км. кв. шельфа с потенциальным газом и нефтью.А вы,будучи тогда министром,оказались вместе с Ющенко даже "бескорыстнее" Горбачева и Шеварнадзе по "делу ГДР".

Володимир Огризко: Пане Валерію, мушу вас розчарувати: питання про вирішення територіального спору з Румунією до Гаазького суду було подано за спільним погодженим рішенням між Україною та Румунією ще за багато років до того, як я став міністром. Просто рішення цього суду припало на той час, коли я виконував ці функції. В цивілізованих країнах прийнято приймати рішення цієї надзвичайно важливої впливової міжнародної інституції. Але скажу вам по-секрету, який насправді жодним секретом вже давно не є, що формулюючи наші побажання в цій суперечці, ми зажадали максимуму, так звану запитальну позицію, яка значно перевищувала реальну і об'єктивну. Розібравшись зі всіма аспектами, Гаазький суд прийняв зважене рішення, яке врахувало інтереси і України, і Румунії. А острів Зміїний як був українським, так ним і залишився, причому назавжди.

Щодо шельфу, про який Ви запитуєте, то скажу вам таке. Ще працюючи послом України в Австрії, мав неодноразові контакти з австрійськими спеціалістами, які проводили дослідження як української, так і румунської частини шельфу. З нашого боку цим займався "Чорноморнафтогаз". Так от, їхня професійна оцінка полягала в тому, що окремо ні українські, ні румунські поклади промислового значення не мають. Лише об'єднавши зусилля і України, і Румунії, і європейських висококваліфікованих спеціалістів, які мають відповідні технології буріння на надвеликих глибинах, можна отримати економічний ефект від розробки цих родовищ. Після укладення Угоди про асоціацію, думаю, у нас з'являться додаткові можливості для руху саме в цьому напрямку. Так що жодного "бескорыстия" – "только бизнес".

Valeriy Klimov:Один маленький вопрос почему? Почему в период вашего "министерства" Украина не стала ассоциативным членом ЕС? Что вам мешало, как министру МИД Чехии, который после 18 ноября 1989 года, на второй неделе после "бархатной революции" подписал соглашение о безвизовом режиме со 143 странами? Кто мешал? Москали или Ющенко, или третья сила, всегда саботирующая украинскую мечту и победу? Или ваша (по Жванецкому) "консерватория" виновата?

Володимир Огризко: Пане Валерію, бачу, що Ви мало що знаєте з дипломатичної "кухні". Це не закид, а констатація факту. Вважаю одним із своїх безперечних результатів на посаді міністра, що у вересні 2008 року на саміті Україна-ЄС президенти Ющенко та Саркозі підписали документ, яким передбачалася розробка Угоди про асоціацію. До цього жодному міністру цього не вдавалося. А сьогодні ми за крок до її підписання. Дуже добре, що за це виступає і теперішня влада – значить, у нашому суспільстві є консенсус щодо європейського розвитку України, і це дуже важливо.

Стосовно візового режиму – так само в листопаді 2008 року я був тим міністром закордонних справ, який розпочав офіційні консультації щодо надання Україні безвізового режиму. Якби ми рухалися і за попередньої влади, і за теперішньої трошечки швидше (але це, на жаль, не компетенція МЗС, а інших міністерств і відомств), ми б давно отримали позитивний результат. На початку моїх переговорів я ставив за мету досягти безвізового режиму до початку Євро-2012. Але претензії вже не до мене...

Donbass:После просмотра вчерашней "Свободы слова" с Куликовым решил задать вопрос. Но прежде чем задать вопрос, перейду на сленг депутатов ВР от меньшинства. Поэтому имею депутатскую неприкосновенность. Вопрос в следующем. Выступало два бандита на передаче: бандитка Кужель и бандит-молокосос. Такого маразма страна ещё не слышала. Что же вы, бандиты, не уберегли "лучшего человека современности", кандидата на Нобелевскую премию? Что же вы, бандиты, так подставляете лучших "проФФесоров" Германии, из лучшей поликлиники Шарите? Целый год лечили лучшие врачи из гей-Европы, а теперь? "Лучший человек современности" уже четыре дня при смерти? И эта бандитская свора от меньшинства толкает народ в такую тупую и бездарную гей-Европу? Позор вам, бандитам. Да вы все скопом кладите депутатские мандаты и в церковь, смывать грехи!

Володимир Огризко: Мабуть, багатьом у нашому суспільстві треба давно вже звернутися в клініку Шаріте...

Володимир Огризко

Фото: Владислав Мусієнко

Сейчас вы просматриваете новость «Володимир Огризко: якщо йти до Росії, можна стати "малоросійським гауляйтером"». Другие новости политики читайте в разделе «Политика». Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Последние новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять