Тетяна Монтян: я проти травматичної зброї, але за вогнепальну

"І міліція, і прокуратура, і суди – це комерційні структури", - впевнена адвокат.

Тетяна Монтян

На сайті "Главред" відбувся чат із відомим українським адвокатом Тетяною Монтян. Спілкуючись із читачами, вона розповіла, чим пояснюються безчинства українських правоохоронців, яку мету переслідувала судова реформа, за що потрібно платити в судах, за що – в прокуратурі,  а також яке майбутнє, на її думку, чекає на Україну.

Подаємо стенограму чату з Тетяною Монтян.

Chuvak:Будет ли референдум о ЕС и ТС честным? И за что лично вы проголосуете?

Тетяна Монтян: Я точно знаю, що глобально в Європі ми нікому не потрібні, як рівні партнери, тому що ми – дика країна, в якій немає відкритих реєстрів майнових прав, убогі кадастри та цивільне законодавство на рівні племені мумба-юмба. В Європі ми потрібні виключно як ринок збуту їхніх товарів. Мати з Росією якісь справи з настільки корумпованими урядами також надзвичайно небезпечно. Тому я проголосую, як то кажуть, "проти всіх". Аж доки Україна не стане державою, здатною ефективно захищати свої інтереси в будь-яких союзах і з будь-якими партнерами.

pavlo_kovel:Пані Тетяно! До Вас питання як до спеціаліста у сфері діяльності ОСББ: чи сьогодні в Україні є механізми передачі у власність громадян багатоквартирного будинку та земельної ділянки без створення ОСББ? Ще одне питання: на Вашу думку, які плюси і мінуси у створенні ОСББ у сьогоднішніх українських реаліях. Дякую.

Тетяна Монтян: Я Вам більше скажу: навіть у випадку створення ОСББ відібрати будинок у ЖЕКа можна лише за допомогою Антимонопольного комітету та охоронної фірми. Тому що Постанова №1521 давно застаріла та дає легальну можливість ЖЕКам не передавати будинки скільки завгодно довго. Що стосується земельної ділянки, то передача її у власність повністю залежить від місцевих депутатів, які зазвичай навіть на думці не мають віддавати землю людям.

Odessit:Сьогодні дійшло до того, що навіть за законні рішення треба платити в прокуратурі. Це правда? Так говорять адвокати. Дякую Вам за відповіді! Сподіваюсь, що вони будуть щирими.

Тетяна Монтян: За законні рішення треба платити в судах. В прокуратурі треба платити за те, щоб вона їх не оскаржувала.

Odessit:Ви хотіли б стати суддею?

Тетяна Монтян: Ні, не хотіла б.

Odessit:В Україні можливо добитися справедливості тільки законними методами?

Тетяна Монтян: Справедливість у кожного своя. Кожен рейдер розповідає, що його боротьба за ресурс є ну просто втіленням справедливості.

Chuvak:Татьяна,есть ли будущее у Украины, как считаете? Спасибо.

Тетяна Монтян: Якщо ресурс не знищено фізично, значить, у нього є майбутнє. Україну, звісно ж, спаскудили суттєво, але не безнадійно. Якщо громадяни України почнуть нарешті цікавитися своїми майновими правами як співвласників своїх будинків, майна своїх територіальних громад та державного майна, Україну цілком можна буде зробити процвітаючою державою. Якщо ж українці й надалі сподіватимуться, що якісь політики замість дерибану займатимуться вирішенням їхніх проблем замість них, будемо котитися в прірву далі.

Тетяна Монтян

gf_43:Що, по-вашому, сталося і відбувається з українськими правоохоронцями, чому вони чим далі, тим частіше виявляються задіяними в якихось безчинствах, а то й злочинах (згадати варто лишень Врадієвку)?

Тетяна Монтян: Наші правоохоронні органи – це знаряддя майнових розборок, а зовсім не органи підтримання правопорядку. Тобто це фактично комерційна структура, а комерційна структура має основною метою отримання прибутку. Тому міліція займається тільки тими справами, з яких можна мати зиск – саджає невинуватих з метою "розвести" на гроші їх самих і їхніх родичів, відпускає за гроші винних, займається вимаганням, кришуванням проституції та наркоторгівлі. Захисту простої людини в цих комерційних розкладах, звісно, місця немає.

gf_43:Як ви ставитеся до ініціативи дозволити українцям вільно купувати травматичну зброю? Має такий законопроект шанси на прийняття, чи депутати побояться?

Тетяна Монтян: Я – проти травматичної зброї, але за вогнепальну. Травматична зброя також дуже небезпечна та ще й не ідентифікується. Люди ставляться до неї несерйозно, і в результаті маємо багато жертв такої недбалості. Шансів на ухвалення відповідного законопроекту щодо вільного обігу вогнепальної зброї, між тим, немає ніяких.

Konn:Чи доводилося вам давати хабарі суддям?

Тетяна Монтян: Може, Вам ще й імена назвати?

Rubik:Как думаете, освободят ли ЮВТ в ближайшее время?

Тетяна Монтян: З якого переляку? На ній висить ще, як мінімум, одна справа.

Rubik:Татьяна, чем, на Ваш взгляд, завершится история с беглым ректором Мельником? Найдут, накажут?

Тетяна Монтян: Я не знаю, з ким він домовився про свою втечу і на яких умовах. Не здивуюся, якщо у нього відберуть все майно, а його самого таки спіймають і посадять.

Odessit:Проти Вас були провокації правоохоронних органів як проти принципового адвоката? Як Ви виходили з цих ситуацій?

Тетяна Монтян: Були, розібралися.

Cfyz:Скажите, такие понятия, как честь и совесть, для вас существуют? Или та сфера деятельности, где вы существуете, лишена таких категорий?

Тетяна Монтян: Перш ніж ставити такі питання, зазирніть у себе та поцікавтеся самі в себе, чи маєте Ви на це право.

Тетяна Монтян

Novoross:Согласно ст.5 Конституции Украины "Единственным источником власти Украине является народ". Так почему, когда принимается судьбоносное решение по выбору вектора развития Украины, Президент и депутаты узурпировали право выбора вектора и категорически отказываются проводить общеукраинский референдум, чтобы узнать мнение большинства граждан Украины по этому вопросу? Законны ли действия Президента и депутатов?

Тетяна Монтян: І Президента, і депутатів обрав народ. Які у народу можуть бути претензії? Кого обрали, ті й приймають рішення від імені народу.

Novoross:Как Вы считаете, подделка документов – это уголовное преступление или политическое деяние?

Тетяна Монтян: Звісно, це окремий склад злочину.

Odessit: Як ви ставитеся до того, що прокурори – державні обвинувачі в судах завжди проти задоволення судом клопотань захисту? Це ж не на користь встановлення істини! Чи потрібна прокурорам сьогодні істина? Чи їм все одно кого засудити, тільки б засудити? Чому так відбувається?

Тетяна Монтян: Не завжди. Якщо прокуратуру добре мотивувати, вона сама прекрасно розвалить справу, і захисту навіть не доведеться їй допомагати.

Odessit:Вам приходилося скаржитися на поведінку суддів? Який результат?

Тетяна Монтян: Зазвичай, ніякого. Суддів у нас карають лише тоді, коли вони не поділилися з ким треба, або коли треба звільнити їхнє місце для когось іншого.

Odessit:Я думаю, що треба повернутися до виборів суддів на 5 років. А ви як думаєте? Суддя має залежати від ставлення виборців до нього.

Тетяна Монтян: У виборах, зазвичай, перемагають гарненькі на вигляд популісти, які вміють навішати на м'які довірливі вуха виборців довільну кількість локшини. Тому обирати має сенс лише, так званих, мирових суддів, які розглядали б прості побутові справи, виходячи зі звичайного здорового глузду. А щодо професійних суддів – потрібні не стільки вибори, скільки можливість та чітка процедура їх відклику у випадку незадоволення ними населення, яке вони судять.

Odessit:Ви ходите на особисті прийоми до прокурорів? Це дає якийсь результат?

Тетяна Монтян: Ні, не ходжу. Я з ними спілкуюся в письмовому вигляді, і інколи навіть успішно.

Odessit: Судові процеси ніколи не починаються в призначений час. Чому так відбувається?

Тетяна Монтян: Тому що суддям глибоко плювати на проблеми інших учасників процесу, і ніхто їх за це не карає.

Odessit:Як Ви ставитеся до журналістських розслідувань і розслідувань екстрасенсів? Як результати їхніх розслідувань можна легалізувати в кримінальному процесі?

Тетяна Монтян: Дивлячись до яких журналістських розслідувань. Якщо журналісти оперують виключно фактами, нічого не пересмикують і не розбавляють факти своїми гіпотетичними здогадками, це добре і корисно. А що стосується екстрасенсів, то це до психіатрів.

Odessit:Як Вам справа Павличенків у Києві? Фальсифікації і підтасовки бачать навіть не фахівці, а суди, все рівно, засуджують.

Тетяна Монтян: Не фахівці нічого бачити не можуть – на те вони і не фахівці. Біоматеріал Павличенків було знайдено на місці злочину, і захист Павличенків це ніяким чином не спростував.

Тетяна Монтян

Odessit:Чому прокурори не реагують на заяви підсудних про застосування тортур в міліції? Це така політика Генеральної прокуратури України сьогодні? Адже ці прокурорські перевірки схожі на знущання. Вони ніколи не вбачають складу злочину в діях міліціонерів.

Тетяна Монтян: Я вже пояснювала, що і міліція, і прокуратура, і суди – це комерційні структури. А тортури – це невід'ємна частина механізму отримання коштів із жертв. Подумайте самі: якщо в міліції не застосовуватимуть тортури і поводитимуться з людьми чемно, вони не будуть продавати останнє задля того, аби цих тортурів уникнути. Нічого особистого – виключно бізнес.

Odessit:Як Вам судова реформа? Вона явно не на користь людей. Так?

Тетяна Монтян: Судова реформа була спрямована на перерозподіл фінансових потоків від органів прокуратури на користь судів. А, власне, для простих людей нічого не змінилося.

Odessit:Шановна Тетяно! Звідки в міліції беруться такі як Дрижак? Якби Врадієвка не повстала, то міліціонери залишилися б без покарання. А скільки таких дрижаків по всій Україні?

Тетяна Монтян: Приблизно половина. Дрижак – це типовий нероба, "мажорський мент", родич іншого високопоставленого мента. Такі, як він, переконані у своїй безкарності і роблять все, що їм заманеться.

3003:Имела удовольствие наблюдать Вас в судебном заседании и в первой, и в апелляционной инстанциях. Уважаю Вас и заслушиваюсь всегда, когда вижу Ваши выступления. Сейчас увольняюсь из Апелляционного суда г. Киева с должности помощника судьи. В никуда. Причины и идеологические, и материальные. 10 лет стажа в двух инстанциях. Подыскиваю роботу уже пару месяцев, пока найти не могу. Чем бы на моём месте занялись Вы в дальнейшем? Спасибо.

Тетяна Монтян: Я ніколи не працювала ніким, окрім як адвокатом – при цьому я завжди працювала тільки самостійно. Тому навіть і не знаю, чим займаються інші люди. Якщо є бажання займатися саме адвокатурою – просто почніть з дрібних справ, навіть безоплатно, а далі люди самі вас розпіарять своїм знайомим.

z38795:Здравствуйте, Татьяна Монтян. Сколько денег вам заплатили регионалы за участие в провокации об обвинении в педофилии депутатов БЮТ? Признайтесь уже наконец.

Тетяна Монтян: http://blogs.pravda.com.ua/authors/montyan/507d27629f021/

Odessit: Как Вы считаете, сегодня стороны обвинения и защиты в уголовном процессе Украины равны? У меня такое впечатление, что суды постоянно почему-то на стороне обвинения.

Тетяна Монтян: Абсолютно правильне враження.

Odessit: Участие в ток-шоу "Говорит Украина" помогает Вам как адвокату в ежедневной работе?

Тетяна Монтян: Журналісти, які мене запрошують, вважають, що я виконую своєю участю соціально важливу місію. Особисто мені від цього ні холодно, ні жарко.

Odessit:Вы ведёте одно уголовное дело в Приморском райсуде г.Одесса. Ваше впечатление от работы этого суда?

Тетяна Монтян: Нічим кардинально не відрізняється від усіх інших судів в Україні.

Odessit:Как сегодня работается адвокату в Украине?

Тетяна Монтян: Так само, як і вчора.

Тетяна Монтян

Odessit:Уважаемая Татьяна! В Одессе под пытками и угрозами убить в феврале 2011 года работники милиции Приморского РО ОГУ заставили Кравчука Александра "признаться" в убийстве и разбое, к которым он не имеет никакого отношения. Второй адвокат, сам Кравчук и его мама написали уже около 100 жалоб на это беззаконие прокурорам всех уровней, Приморский райсуд Одессы, апелляционный суд Одесской области, и всем высшим должностным лицам Украины (проблема даже находилась на особом контроле в Администрации Президента Украины), однако прокуратура Одесской области упрямо не хочет привлекать милиционеров, виновных в пытках, угрозах убить, в других незаконных методах дознания и следствия по отношению к Кравчуку Александру, в фальсификации доказательств и всего уголовного дела. Как с этим можно бороться, когда следственные судьи Приморского райсуда Одессы и апелляционный суд Одесской области становятся на сторону прокуратуры и признают незаконное по сути прекращение уголовного производства в отношении фальсификаторов законным? При этом, невиновный Кравчук третий год продолжает находиться в СИЗО, а настоящие убийцы так и не установлены и это совершенно никого в Украине не волнует. А по прекращенному уголовному производству проведено всего 2 следственных действия, одно из которых допрос Кравчука как свидетеля применения к нему самому пыток и угроз убить в милиции. Кравчука до сих пор отказываются признавать потерпевшим от незаконных действий работников милиции, в результате которых его незаконно привлекли за совершение особо тяжких преступлений и незаконно арестовали на столь длительное время. Что делать в такой тупиковой ситуации? Неужели наш суд может осудить невиновного человека?

Тетяна Монтян: Я не знайома з матеріалами справи, а тому не можу нічого сказати конкретно по справі Кравчука. Але в Україні дійсно в СІЗО та місцях позбавлення волі перебуває значний відсоток людей, вину яких не доведено і ніколи не буде доведено з дотриманням вимог діючого законодавства. Зрозуміло, що така "дрібниця" ніяким чином не заважає нашим суддям ухвалювати обвинувальні вироки, і нікого це не хвилює, крім родичів і друзів нещасних жертв нашого правосуддя. Ситуація, дійсно, тупикова.

Igor Malysch:Здравствуйте, Татьяна. Смотрел интервью с "понятым" в офисе Femen, где искали оружие. За привлечение таких особ к следственным действиям предусмотрена какая-нибудь ответственность? Это же бред полный. А суды еще и считаются с показаниями таких "понятых".

Тетяна Монтян: Моє ставлення до Фемен є загальновідомим. Я вважаю, що це комерційний проект, мета якого важко зрозуміла навіть його спонсорам та безпосереднім виконавцям. Але я категорично не вірю в те, що в офісі Фемен дійсно була зброя чи фотографії з цяточками на лобі. Можливо, це ідіотизм нашої "доблесної" міліції. А, можливо, це такий складний піар самих Фемен.

Leon2788:Вітаю пані Тетяно! Запитання у мене на таку тему: Законом про "Адвокатуру і адвокатську діяльність" для осіб, які мають намір стати адвокатами і успішно склали кваліфікаційний іспит, передбачено стажування як мінімум 6 місяців. Рада адвокатів України своїм рішенням від 01.06.2013 року визначила порядок проходження стажування, встановивши плату за нього у розмірі 20 мінімальних заробітних плат, що станом на сьогодні становить 22940 гривень!!! Звичайно, для адвокатів, які входять до Ради адвокатів, це не гроші, але хай би згадали, як вони починали свою кар'єру і з якими грошима. Висловіть, будь ласка, свою позицію у цьому питанні. Як ви вважаєте, чи є ближчим часом перспектива зменшення ціни стажування? Депутат Павло Петренко вніс законопроект, який передбачає зробити таке стажування безкоштовним: які шанси цього законопроекту бути прийнятим? Дякую.

Тетяна Монтян: Я вважаю, що стажування взагалі не потрібне, тим більше, за 20 мінімальних заробітних плат. Якщо у людини є диплом про вищу юридичну освіту, і вона успішно склала кваліфікаційний іспит, значить, вона достатньо кваліфікована, аби практикувати як адвокат. А далі вже справа клієнта – обрати початківця подешевше чи досвідченого адвоката дорожче. Стажування – це чергова годівниця для керівництва нашої адвокатури.

Cfyz:Вполне серьезно, вы мужчина или женщина? Какие громкие дела вы выиграли в суде? Помните дело про "Артек", про обвинения в п... политиков, вы в эфире на всю Украину обвинили Терехина. Это нормальное ваше поведение, вот так просто взять порядочного человека бездоказательно обмазать дерьмом , как вы себя чувствуете после этого? Угрызения совести, чувство вины, порядочный человек ушел бы из публичной деятельности после этого, а с вас – как с гуся вода. Это ваша суть – беспорядочность?

Тетяна Монтян: Гуглити не пробували? Спробуйте – допомогає.

P.S.: Відвідати психіатра також не завадить. Тому що ТАК перейматися через будь-яку політичну силу – це реальний симптом психічного захворювання.

Фото: Владислав Мусієнко

Сейчас вы просматриваете новость «Тетяна Монтян: я проти травматичної зброї, але за вогнепальну». Другие новости политики читайте в разделе «Политика». Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Последние новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять