Ірина Геращенко: ніхто не збирається звільняти Тимошенко, шанси на Асоціацію - 10%

"Газову та інші торговельні війни розв'язує Росія, а не Україна. Це кремлівський почерк", – вважає політик.

Ірина Геращенко

На сайті "Главред" відбувся чат із першим заступником голови Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції, народним депутатом від фракції УДАР Іриною Геращенко. Спілкуючись із читачами, вона поділилася оцінкою шансів на підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, розповіла, як просувається вирішення "питання Тимошенко", як Угода з ЄС сприятиме нормалізації російсько-українських відносин, а також про те, від чого втомлюється в українській політиці.

Подаємо стенограму чату з Іриною Геращенко.

Valeriy Klimov:Что сейчас в "моде" в рядах оппозиции? Имею в виду планы (кроме "свалить Януковича"). Не те, которые пафосные, с надрывом "За Украину!" и выпученными глазами. А те, которые адекватные, реалистичные и для всего народа, а не только тех, у кого главный вопрос сразу после сна – украинскость. Кличко – ваша единственная надежда "взять власть" в 2015-ом? Или у пафосной (или неадекватной) части оппозиции есть иное мнение?

Ірина Геращенко: В моді сьогодні – кежуал, адже це найзручніший одяг для зустрічей із виборцями. Джинси, куртки – і вперед, в регіони, доносити позицію, звітувати про перший рік в парламенті, пояснювати, слухати, спілкуватися.

Ірина Геращенко

Cfyz:Оппозиция добилась персонального голосования в парламенте, хотя и есть нарушения, которые не всегда наказываются. А вот удастся ли добиться соблюдения регламента в ВР, как вы думаете? Или нарушение регламента выгодно всем? В зависимости от ситуациикому выгодно. И все-таки поставить цель добиться выполнения регламента.Что скажете на это?

Ірина Геращенко: Ми боремося проти всіх порушень. Щодо порушення регламенту – то кілька разів, як ви знаєте, зверталися до суду щодо порушень регламенту Рибаком. Інше питання, що суди в нас також живуть за своїми правилами. Як це змінити? Не залишати без реакції жодного порушення регламенту і законів, вимагати відповіді, ставити на переголосування все, що приймалося з порушеннями. А на український суддівський корпус чекає люстрація. Нова влада обов'язково проведе її.

Oleksandr Feshchenko:Пані Ірино, як Ви вважаєте, Кличко повинен прилюдно висловитися по трьом питанням: люстрація, десовєтизація, дерусіфікація? І, що головне, коли – до виборів чи після?

Ірина Геращенко: Щодо люстрації – це була і є програмна засада партії "УДАР". Ми йшли з цим пунктом на парламентські вибори-2012 і без сумніву проведемо її. Більше того, наша фракція зареєструвала і провела у сесійній залі кілька важливих законів проти корупції. Погодьтеся, це складова люстрації. Кличко неодноразово висловлював свою позицію щодо статусу українськоі мови – це ЄДИНА державна мова в Украіні.

Щодо десовєтизаціі, то "УДАР" – найбільш проєвропейська політична сила у ВР. Отже, ми висловилися справами по цим пунктам.

berton56:Уважаемая Ирина Владимировна! Моё письмо имеет прямое отношение к правдивости Ваших слов (о невозможном получении шенгенской визы украинскими гражданами в немецком консульстве Киева) в передаче "Шустер Лайф" от 09.11.2013. По вопросу открытия шенгенской визы со мной незаконно обошлись в Консульстве, ограничившись апелляцией со стороны приглашающего и моей. Ответа на отказ я не получил. Обращаться в суд я не стал. Какая возможность у меня есть, чтобы связаться с вами, рассказать о данной ситуации? Степанюк Владимир Феофанович, г. Славута Хмельницькая обл.

Ірина Геращенко: Я вже кілька років серйозно займаюся моніторингом виконання Угоди про спрощення візового режиму між Україною та ЄС. Будь ласка, на мою парламентську пошту надішліть листа з деталями і фактами цього випадку, я передам його і в МЗС України, і в консульський відділ посольства Німеччини. Спробуємо розібратися.

Cfyz:Постоянно под руководством Головы ВР нарушается регламент принятия законов. Может, оппозиция принципиально поставит вопрос о прекращении нарушения регламента, как и персонального голосования?

Ірина Геращенко: Ми чи не щодня так ставимо питання, коли фіксуємо порушення регламенту. І як ви бачите, як правило, вдається добитися переголосування тих питань, на яких було зафіксовано "кнопкодавство".

Ірина Геращенко

dim-dim:Зірве справа Тимошенко підписання асоціації? Як на події в сесійній залі реагують Кокс і Квасьневський, які за цим всім спостерігають?

Ірина Геращенко: Якщо не буде виконано умову про відмову від вибіркового правосуддя, Угоду підписано не буде. Повага до опозиції, до верховенства права – ключова європейська цінність, і ЄС ніколи не закриє очі на ці порушення. Зараз українська влада блефує. Очевидно, що Янукович і його команда думають, що підписання Угоди важливо і для європейської сторони, а, отже, ЄС погодиться на це без "пункту про звільнення Тимошенко". Тому і блефують, шантажують, а зараз спустилися до відвертого хамства по відношенню до місії Кокса-Квасьневського. Як на нас дивиться світ? Як на юродивих. Бо як ще можна сприймати владу, яка рік тому добровільно взяла на себе зобов'язання виконати умови ЄС, 11 пунктів так званого списку Фюле, дотягла виконання до останнього, а сьогодні розпочала справжню антиєвропейську істерію. Коли очевидно, що ніхто не збирається звільняти Тимошенко, навіщось до останнього не приймали єврозакони, більше того – аби не 150 голосів опозиції, то жодного б і не прийняли. Коли лідер фракції ПР, який ще вчора на всіх ефірах співав осанну ЄС, сьогодні кричить, що ЄС нам не указ, це викликає подив (дуже м'яко кажучи) і запитання щодо психічної адекватності українського політикуму. І в самій Україні, і в світі.

dim-dim: Пані Ірино, зважаючи на події у ВР, ваш прогноз – що чекає на Тимошенко, коли її звільнять? Як опозиція планує діяти зараз?

Ірина Геращенко: Сьогодні головне питання – вирішити проблему вибіркового правосуддя. В країнах ЄС не прийнято запроторювати за ґрати лідерів опозиційних партій, які були головними конкурентами діючої влади на минулих виборах. Тимошенко програла президентські вибори 2010 – це і була її політична відповідальність за можливі помилки при владі, яких вона припустилася. А все, що почалося потім, це була брутальна помста Януковича своєму опоненту. Тому сьогодні питання стоїть однозначно – Юля Тимошенко має бути звільнена. Що буде далі? Очевидно, що вона відіграє (навіть за ґратами) і відіграватиме важливу роль у політичному житті України.

Cfyz:После того, как Тимошенко проиграла выборы, по поводу цены на газ она заявила:"Когда я была премьером, то газ был по 185 долларов, а по 450 это для Януковича". И вот вопрос. Ответственный политик (типа Меркель) мог бы сделать такое заявление? И как вы лично оцениваете такое заявление? Не кажется, что здесь чисто женский менталитет сработал, что это не достойно политика высокого ранга? Отсюда и последствия.

Ірина Геращенко: Я думаю, що нинішня влада скоро святкуватиме четверту річницю президентства Януковича. Три роки вони витратили не на вирішення проблеми ціни на газ, а на розборки з Тимошенко, Луценком, Кличком і т.д. Меркель би точно не витрачала так бездарно час при владі. Тому Німеччина навіть в часи важкої економічної кризи залишається флагманом економіки країн ЄС, а в Україні бюджетна дірка за Януковича досягла рекордної величини – більше 35 мільярдів гривень! Це жах і дуже небезпечно. Янукович – не Меркель, на жаль.

Ірина Геращенко

Kinza:Пани Ирина, от чего вы больше всего устали в украинской политике? Никогда не возникает желания заняться чем-то другим, не политикой?

Ірина Геращенко: Найбільше втомлюєшся від роботи вхолосту, від того, що ти пишеш закони, а їх не голосують тільки тому, що ти – в опозиції, від безрезультатності роботи нинішньої ВР. Але в мене є чимало іншої роботи: передусім, троє дітей – це те, що завжди дарує позитив. Тому і зараз, окрім політики, я працюю мамою, і це найкраща робота в світі.

Cfyz:Смотрю заседание Рады и вижу, что мое предложение о выборочности местного самоуправления обсуждалась в зале, и это радует.ПР вас постоянно "разводит как кроликов", и вы постоянно проигрываете им, забывая, что имеете дело с шуллерами.Вот поправки к НК, касающиеся Кличко. Скажите, а что, не принято, подписывая важные документы, подписывать каждый лист, визируя тем самым так документ? А подпись в конце документа всегда предполагает возможность замены внутренних листов. Это даже знают в младшей группе детсада. Со стороны вы выглядите смешно со своими заявлениями о фальсификации. И о местном самоуправлении... Поставьте вопрос так: пока не будут назначены выборы в Киеве, выборов не должно быть нигде. А то вспоминаю, как они развели вас, сначала приняли закон о выборах в Киеве в первом чтении, потом отправили в "ресторан" КСУ, где "официанты" выдали, за что им уплатили, и вас банально кинули. Вы вообще делаете выводы из допущенных ошибок? Такое впечатление, что вы на одни грабли наступаете по пять-шесть раз.

Ірина Геращенко: Ми не просто ставимо питання про необхідність термінового призначення виборів у Києві, Херсоні, Миколаєві, Чернівцях, Одесі, Черкасах, а й неодноразово реєстрували відповідні постанови і повним складом трьох опозиційних фракцій голосували за них. Тому питання непризначення виборів – це відповідальність не лише опозиції, але й самих виборців. Ви дивитеся засідання ВР? Чудово! Але чому ви - як захисник місцевого самоврядування – не вийшли на мітинги, які організовувала опозиція, аби дотиснути владу і їх призначити? Відстоювання своїх прав – це і є європейські принципи і правила. А тільки сидіти в інтернеті і дивитися засідання ВР – це підігрувати владі, яка користується ось такою от пасивністю громадян. До того ж, саме ми всі разом обрали саме таку Раду, продавши часто свій голос мажоритарникам від влади, що дозволило ПР сформувати більшість у ВР. Наближення до ЄС – це не лише підписання Угоди, а в першу чергу прийняття європейських цінностей і вміння та бажання їх відстоювати разом, всією громадою.

gf_43:Відносини РФ і України після угоди с ЄС – якими вони будуть? Далі тиск, чи таки спроба будувати нормальні стосунки? І зараз наче Росія не заперечує проти частково приєднання України до МС – ви особисто за таке приєднання? Чи не суперечитиме це угодам з європейцями?

Ірина Геращенко: Я вірю, що підписання Угоди з ЄС насправді сприятиме нормалізації взаємин із РФ. Що називається, переказяться. Так було з Польщею, країнами Балтії. РФ так само шантажувала і тиснула, коли ці країни заявили про бажання приєднатися до ЄС і НАТО. Але заспокоїлася, з часом взаємини нормалізувалися і навіть виріс – на 17% – товарообіг між РФ і цими країнами. В першу чергу через те, що ці країни провели модернізацію свого виробництва, їх товари стали більш якісними і конкурентними, як того вимагають євростандарти, а, отже, в Росії на них є більше покупців.

gf_43: З якою імовірністю, за вашою оцінкою, підписання угоди з ЄС на саміті відбудеться?

Ірина Геращенко: Я до останнього залишаюся єврооптимістом, але... Сьогодні оцінюю 90 проти 10... На жаль, шансів на підписання все менше. Багато що залежить від сьогоднішнього і завтрашнього дня: чи напрацює ВР узгоджений законопроект по лікуванню засуджених за кордоном, і чи прийме його 13 листопада ВР на своєму позачерговому засіданні. Одразу після нашого спілкування я їду на засідання робочої групи по напрацюванню законопроекту, буду закликати колег до максимального компромісу і працездатності.

Ірина Геращенко

gf_43:Чому Рада так довго вовтузиться із законопроектами по Тимошенко? І досі не придумають, що з нею робити, чи просто тягнеться час?

Ірина Геращенко: Вже навіть європейцям, які завжди до останнього не вірять у погане, очевидно – затягується час. Є п'ять зареєстрованих законопроектів про лікування засуджених. Очевидно, вони недосконалі і можна взяти один із них за основу – ми наполягаємо на проекті Лабунської, бо такою є і думка європейської сторони – і допрацювати. Але ж ні... Недосконалі лобістські закони про векселя, скандальні зміни до Податкового кодексу приймаються без обговорення за 10 секунд, а тут року не вистачило для виконання критеріїв ЄС.

TarasGS:Когда Вы наконец начнете отвечать за свою антиукраинскую деятельность? Вы – подельница Ющенко в развале Украины. Из-за Вашей политики была развязана "газовая война" с Россией. Как результат, ЕС и Россия исключили Украину из торговли российским газом.Не Украина для ЕС, а ЕС для Украины стал транзитной "страной". Сегодня Вы обеляете Тимошенко, приведшую страну к экономическому и политическому краху. Вам за это платят? Вам не жалко людей, отдающих последние деньги за коммунальные услуги? А можете признать прямо, что Тимошенко виновата в разрыве выгодных "газовых контрактов" с Россией и в заключении новых – кабальных?

Ірина Геращенко: "Газову", як і інші торговельні війни, на жаль, розв'язує Росія, а не Україна. Це кремлівський почерк. Агресія, несприйняття інших, неповага до вибору інших країн та їхньої незалежності – це путінська політика, на жаль. Такої агресії багато і в вашому пості. Натомість, українці – толерантні, виважені і чемні. До всіх.

Novoross:Самое противное, что в Украине о здоровье симулянтки Тимошенко дают высказываться политикам, и то в основном "оранжевого" толка. Специалистам, врачам вообще не дают ни эфира на телевидении, ни возможности опубликовать свои мысли в печатных изданиях. Творится беззаконне: ради одной преступницы, которая симулирует болезнь и больше года находится в больнице, а не в колонии, пытаются через парламент протащить беззаконные акты под одного человека. Ваше отношение к моему мнению?

Ірина Геращенко: Питання Тимошенко – це питання політичне, а не юридичне і навіть не медичне. В європейських країнах не прийнято садити за ґрати лідерів опозиційних партій, за яких на виборах проголосувало 11 мільйонів чоловік.

Alexandra Smehova:Я не знаю, к кому обратиться с моим вопросом. И поэтому обращусь к вам. Каково ваше отношение к неравенству между мужчиной и женщиной? И вообще, существует ли оно? Я буду очень признательна и благодарна, если вы откликнитесь.

Ірина Геращенко: В Україні Конституція і закони гарантують рівність прав чоловіків і жінок. На практиці ж все складніше. Влада визнає, що в комерційному секторі жінки отримують зарплату на третину нижчу, аніж чоловіки. Жінок лише 10% серед депутатів ВР, ще менше їх в Уряді та інших інститутах влади. При цьому жінки складають 64% громадян України, вони мають добру освіту, є фаховими і професійними. Очевидно, що на практиці відбувається дискримінація жінок, в першу чергу, в питаннях працевлаштування, кар'єри. Також більше 60% жінок страждали від домашнього насильства. Це неприпустимі цифри. Ми створили у ВР міжфракційне об'єднання "Рівні можливості", яке якраз займається питаннями викорінення дискримінації проти жінок, гендерної рівності, збільшення кількості жінок у політиці.

Ірина Геращенко

Cfyz: Как вы думаете, избирательного правосудия не должно быть, а избирательного местного самоуправления? Т.е. выборы мэров и других органов. ПР заявляет, что назначит выборы мэра Одессы, а вот выборы мэра Киева назначать не хочет. Может, оппозиции следует заблокировать все местные выборы до тех пор, пока не будут назначены выборы в Киеве? Надо прекратить беззаконие в вопросах местного самоуправления ПР.

Ірина Геращенко: Абсолютно з вами погоджуюся!!! Тому ми і вимагаємо проведення місцевих виборів в усіх містах, що залишилися без мера, і реєструємо відповідні постанови. На жаль, ПР не дає за це жодного голосу. Пам'ятайте про це, коли голосуватимете на наступних парламентських чи місцевих виборах.

Novoross:Ваше отношение к возврату в избирательные бюллетени графы "против всех"?

Ірина Геращенко: В демократичному суспільстві громадянин має право не підтримувати жодну політичну силу, це так. Але я особисто вважаю, що нам потрібно дуже гостро ставити питання особистої відповідальності виборців. Позиція "моя хата скраю"– це зло.

Novoross: Согласно ст.5 Конституции Украины, "единственным источником власти в Украине является народ". Так почему, когда принимается судьбоносное решение по выбору вектора развития Украины, Президент и депутаты узурпировали право выбора вектора и категорически отказываются проводить всеукраинский референдум, чтобы узнать мнение большинства граждан Украины по этому вопросу?

Ірина Геращенко: Народ обирає президента і парламент та делегує їм повноваження, в тому числі в питаннях зовнішньої політики. Чотири з п'ятьох партій, представлених в парламенті, мають у своїх програмах пункт про євроінтеграцію, як стратегічну мету України. Отже, громадяни України, підтримавши саме ці партії і їхні програми, засвідчили свою прихильність євроінтеграційному вибору. І тепер партії зобов'язані виконувати ці програми, а не шарахатися зі сторони в сторону. Більше того, якщо Угоду не буде підписано, це означатиме невиконання партіями своїх виборчих обіцянок у сфері зовнішньої політики. А отже, ВР і президент мають нести політичну відповідальність, подати у відставку та оголосити дочасні парламентські і президентські вибори. І нехай народ на виборах скаже, кого він вважає винним за зрив євроінтеграції, і чи підтримує цей вектор.

RayaOdessa:Доброго дня, пані Ірино. Скажіть, будь ласка, наскільки очільники держав мають право розмовляти тет-а-тет і потім на прес-конференції не донести загалу питання перемовин? Хочеться знати, як ведуть перемовини очільники інших держав, коли мова йде не про боротьбу з тероризмом або інші питання, які потребують утаємничення? І то я думаю, що стенограма все одно ведеться...

Ірина Геращенко: Ми як громадяни України, які найняли на п'ять років цього президента керувати державою, маємо повне право знати про всі його переговори і домовленості. Очевидно, що переговори можуть тривати тет-а-тет, за зачиненими дверима, але потім демократичний глава держави виходить до громадян і інформує, про що йшлося і про що домовилися. Бо ж там не приватні справи і інтереси обговорювали, не в баню ж разом ходили. Ця втаємниченість є неприпустимою. Тому є велике запитання до патронажної служби президента, його Адміністрації і прес-служби, які не удосужуються навіть сайт з графіком і новинами оновлювати. Але найбільше питань до Президента, який за чотири роки не зрозумів, що Україна – це не його маєток, де він може міняти штори чи перебивати люстру, ні з ким не порадившися. Це – країна і її громадяни, перед якими він зобов'язаний звітувати за кожен свій крок.

Cfyz:Якщо єдиним опонентом є Віталій Кличко, то, відверто кажучи, він не виглядає дуже демократичним кандидатом, бо він – боксер. Взагалі ж, в Україні ми спостерігаємо постійний безлад у політиці. Это Боб Орттнунг, США. Прокомментируйте.

Ірина Геращенко: Кличко – політик. Він лідер однієї із найбільших опозиційних партій, яка має прихильність майже 20% українців, лідер великої парламентської фракції, людина, яка сама себе створила і довела своє вміння об'єднувати однодумців навколо принципів і програми. Саме тому його рейтинг і підтримка зростають, і переважна частина українців хотіли б саме Кличка бачити на найвищій посаді в державі. Про це свідчать всі соціологічні опитування.

Ірина Геращенко

Cfyz:Какова перспектива ваших коллег по оппозиции участовать в формировании программы Кличко-президент и далее при власти в случае победы?

Ірина Геращенко: Єдиний кандидат – це і єдина програма, і єдина команда. Звичайно, опозиція має домовитися про це і запропонувати суспільству своє бачення програми змін і професійну команду, здатну реформувати країну.

Cfyz:Какова программа кандидата в президенты Кличко, и какова его команда в случае победы (имею ввиду состав Кабмина)?

Ірина Геращенко: Прийде час, і це буде оголошено. Але хочу вас запевнити, що в формуванні програми і команди буде максимально враховано думку експертів, позицію громадян. Так, як це було при формуванні програми і списку в 2012 році.

Odessit:Ви не шкодуєте, що пішли в політику? Це дуже брудна справа?

Ірина Геращенко: Політиці не вистачає жінок. Тоді вона стане чистіше і добріше.

Odessit:Як Ви особисто ставитеся до скасування статусу автономії Криму? Я вважаю, що потрібно повертатися до статусу Кримської області у складі України.

Ірина Геращенко: Я вважаю, що АРК має стати більш проукраїнською. Над цим і працюємо. А до автономії Криму ставлюся з повагою.

Odessit:Чому у більшості українців сьогодні таке відчуття безнадії і відчаю? Як можна виправити ситуацію?

Ірина Геращенко: Більше часу проводити з дітьми. Вони – найкращий антидепресант. І змушують більше працювати на Україну.

Odessit:Як сьогодні коротко можна назвати українсько-російські міждержавні відносини?

Ірина Геращенко: Крига.

Odessit:Яким може бути вирішення проблеми Тимошенко? Невже влада нічого не зробить заради Угоди про асоціацію з ЄС? Український народ цього владі не пробачить!

Ірина Геращенко: До 27 листопада – до свого дня народження і початку роботи саміту "Східного партнерства" – Тимошенко повинна виїхати на лікування. Це буде найкращий подарунок їй, Україні і ЄС.

Odessit:Які шанси України на підписання угоди про асоціацію з ЄС?

Ірина Геращенко: На сьогодні – 10%. Докладаємо максимум зусиль, щоб Україна їх використала.

Odessit:Чому влада не зробила жодних висновків для себе після подій у Врадіївці?

Ірина Геращенко: Влада поки що для себе не зробила висновків із жодного провалу і проколу. Безбашенність...

Odessit:Яка сьогодні ситуація з виправдувальними вироками в Україні? Чому їх немає і досі? Немає кого виправдовувати?

Ірина Геращенко: За роки свого правління Янукович помилував менше десяти засуджених, в той час як за часів попередніх президентів мова йшла про тисячі. СІЗО забиті жінками, підлітками, що їх ця держава штовхнула до злочину – через безробіття, бідність і т.д. При цьому виправдувальних вироків – менше 2%. Ця влада жорстока і негуманна. Чому? Тому що неєвропейська. Я дотримуюся такого принципу, озвученого одним із американських президентів: хороша не та держава, де не скоюють злочини, а та, яка не підштовхує своїх громадян до злочинів...

Odessit:Після Помаранчевої революції таке піднесення було в суспільстві! Чому так сталося, що все звелося нанівець? Хто винний у цьому?

Ірина Геращенко: Думаю, провина є на кожному, хто думав, що тільки 17 днів Майдану можуть змінити країну, а потім можна розслабитися і взятися за старе: чвари, корупцію, кумовство, непрофесіоналізм, байдужість. Звичайно, на правителях і політиках провина значно більша, аніж на виборцях . І тому сьогодні важливо вийти з депресії, зробити висновки із вчорашніх помилок і не повторити їх у 2015 році.

Odessit: Які останні дані про отруєння Ющенка? Я в 2004 році за нього голосував, а потім настало повне розчарування. А як у Вас?

Ірина Геращенко: Ющенка було отруєно. Чому і досі не названо прізвища виконавців і замовників? У мене теж є це питання. Якщо прокуратура і міліція не можуть розслідувати отруєння кандидата в президенти, людини, яка стала президентом, то що вона взагалі може? Мабуть, тому у нас довіра до правоохоронних органів на рівні 1%.

Odessit:Чи може жінка стати президентом України? У Юлі був такий шанс, як на мою думку. Але навіть Ющенко заважав їй. І що ми маємо тепер?

Ірина Геращенко: Може. І колись обов'язково стане.

Odessit:Чому Юлію Тимошенко називають лідером об'єднаної опозиції? Як це встановили?

Ірина Геращенко: Юлія Тимошенко – лідер "Батьківщини", політик, за якого голосували мільйони. Ми бажаємо їй здоров'я і щиро боремося за її звільнення. А ще вона лідер за своїм характером.

Odessit:Щось регіонали замовкли про фашизм в Україні. Адже цього фашизму взагалі ніхто не бачив, а шкоди Україні ці розмови завдали великої. Згодні зі мною?

Ірина Геращенко: Я направила офіційні звернення на адресу керівництва ПР – спікера Рибака, прем'єра Азарова, міністра Кожари – з вимогою дати офіційну оцінку про заяви щодо фашизму в Україні чи начебто фашистів серед німецьких пенсіонерів. Вже три тижні чекаю відповіді.

Ірина Геращенко

Odessit:Чи реально домовитися сьогодні про єдиного кандидата від опозиції уже в першому турі майбутніх президентських виборів? Треба відкинути всі амбіції і піти на такий крок! Згодні?

Ірина Геращенко: Реально. Працюємо над цим дуже наполегливо. Це вимога опозиційно налаштованих до влади виборців, і ми повинні до неї дослухатися.

Odessit: Як Ви ставитеся до Вадима Колесніченка? Хто він? Чи можна було виправдовувати його тещу? Адже такого ще не було в Україні, щоб судді Апеляційного суду робили виїзне слухання в райцентрі заради тещі політика! І він після цього говорить, що всі рівні перед законом. Це просто жах! Дякую за відвертість!

Ірина Геращенко: Я є жорстким опонентом всіх антиукраїнських політиків, чия діяльність є антидержавною.

Odessit:Прошу надати політичну оцінку подіям в Одесі: Марков, Костусєв... Хто наступний? Матвійчук?

Ірина Геращенко: В Одесі мають бути призначені вибори мера. І сподіваюся, більше одесити ніколи не допустять такої помилки, як Костусєв.

Фото: Владислава Мусієнко

Сейчас вы просматриваете новость «Ірина Геращенко: ніхто не збирається звільняти Тимошенко, шанси на Асоціацію - 10%». Другие новости политики читайте в разделе «Политика». Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Новости партнеров

Последние новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять