Наталія Королевська: "Потрібно зібрати докупи весь ланцюжок fashion-індустрії"

Комітет Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва провів "круглий стіл" на тему "Від легкої промисловості до української індустрії моди: шляхи виходу з кризи".

Учасники заходу, зокрема, обговорили: основні проблеми і кризові явища легкої промисловості та їх джерела; перехід до fashion-індустрії: виробництво, маркетинг, продажі; способи стимулювання розвитку української індустрії моди.

Відкриваючи засідання, голова Комітету Наталія Королевська, зокрема, зазначила, що "мета сьогоднішнього заходу - зібрати докупи весь ланцюжок, який складає fashion-індустрію: дизайнер-виробник, маркетинг, продавець, покупець".

Серед чинників, що стримують розвиток легкої промисловості, було названо: тінізацію внутрішнього ринку та насичення його імпортними товарами, завезеними із заниженням митної вартості та контрабандою, а також дешевими товарами "секонд-хенд"; різке скорочення внутрішнього та зовнішнього попиту на національну продукцію, обумовлене, зокрема, постійно зростаючою конкуренцією щодо дешевих імпортних товарів легкої промисловості; нерівні умови роботи та реалізації продукції для великих промислових виробників стосовно суб´єктів малого підприємництва, що працюють на єдиному податку. Йшлося й про значну залежність від кон´юктури зовнішнього ринку через надмірну експортоорієнтованість галузі, дефіцит обігових коштів на підприємствах через недоступність банківських кредитів та несвоєчасне відшкодування ПДВ експортерам, технологічну відсталість та значну енерговитратність багатьох виробництв, що призводить до низької продуктивності праці та високої собівартості продукції тощо.

На думку учасників "круглого столу", для динамічного розвитку легкої промисловості необхідно: забезпечити дієвий захист вітчизняного ринку від недобросовісної конкуренції у разі імпорту продукції легкої промисловості із заниженою митною вартістю; запровадити єдину систему статистичної звітності та застосування реєстраторів касових операцій під час реалізації товарів легкої промисловості для детінізації внутрішнього ринку та створення рівного конкурентного середовища для всіх його учасників, незалежно від форм власності та особливостей юридичного існування. Наголошувалося й на необхідності провадження ефективної митно-тарифної політики, продовження технічного і технологічного переоснащення підгалузей легкої промисловості тощо.

Комітет планує узагальнити висловлені пропозиції, які в подальшому будуть використані в законодавчій роботі.

У заході взяли участь народні депутати, відповідальні працівники міністерств і відомств, дизайнери, керівники виробничих підприємств галузі та торгівельних мереж, експерти, представники бізнес-асоціацій.

Изовит Татьяна, Исполнительный директор Ассоциации и объединения работодателей "Укрлегпром"

Юлия Айсина

Данилевская Ирина, Основатель и председатель оргкомитета "Украинской недели моды"

Родин Валерий, владелец "ВІДІВАН"

Чумак Игорь, дизайнер, торговая марка Olena Dats’

Гузенко Наталия, Главный редактор журналу Harper's Bazaar

 

 

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Все новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять