Порада владі: засудити комунізм в Україні

Чому нинішнім українським можновладцям варто піти хрестовим походом на темне радянське минуле.

На початку листопада, очевидно, враховуючи той факт, що в країнах колишнього СРСР влада таки дозволить частині населення святкувати перемогу більшовиків над здоровим глуздом, науковці з шести країн світу звернулися до керівництв європейських держав. Учені нагадали про необхідність прирівняти злочини комунізму до злочинів фашизму.

В Україні тим часом урочисто відкривали знищений пам’ятник Сталіну, готувалися судити тих, хто відрізав диктатору голову та ходили по центру столиці з червоними прапорами, хоча напередодні київська влада подібні мітинги заборонила. Комуністів, правда, оштрафували за порушення заборони, здається, на 89 гривень. Для порівняння: коли з нагоди 20-ї річниці Незалежності аналогічну заборону порушила українська опозиція, учасників мітингу розганяли кийками та сльозогінним газом. Пояснення цьому є: комуністи свого часу увійшли до однієї коаліції з партією влади.

Як у Києві відзначили 94-у річницю Жовтневої революції, дивіться тут.

Проте саме тепер, коли рейтинг цієї самої партії, за даними соціологів, стрімко падає, керівництво Партії регіонів та особисто Президент України Віктор Янукович цілком безпечно для себе могли б заявити про підтримку європейських науковців і громадських діячів та почати процес визнання комуністичного режиму злочинним. Навряд чи багнети "червоних", які насправді, як показує час, не є аж такими стабільними партнерами та позбавлені політичних, суспільних та соціальних перспектив, надалі матимуть для "біло-блакитних" якусь особливу цінність. Звісно, якщо ПР хоче-таки залишитися при владі всерйоз та надовго, скинути баласт у вигляді комуністів, яких всі, хто має авторитет та вплив на Заході, вважають такими ж фашистами, тільки з іншою символікою, буде навіть корисно для іміджу.

Саме про відсутність у "партії влади" позитивного іміджу через проблеми з якісним піаром говорив на минулому тижні один із відомих спікерів цієї політичної сили – Юрій Мірошниченко. За його словами, Партія регіонів займає проукраїнську позицію, але люди цього чомусь не помічають. Так ось же ПР і пропонується досить якісний та ефективний піар: боротьба з комуністичним минулим! Поки що для політичної сили, громадської організації та просто групи людей "за інтересами" немає, здається, ефективнішого способу висловити декларовану "партією влади" проукраїнську позицію, крім як піти хрестовим походом на темне радянське минуле.

Сьогодні багато хто говорить: Партія регіонів – це ті самі комуністи, тільки під іншими прапорами, бо сповідують ті ж самі радянські цінності. Взявши курс на засудження комунізму та в перспективі – прирівнювання його до фашизму, ПР закриє одним махом відразу кілька дражливих для українського суспільства питань.

Наприклад, що таке радянська влада для тих, хто не готовий зректися комуністичних ідеалів? Безкоштовне житло, дешева ковбаса, безплатна освіта. Але ані Віктор Янукович, ані хтось інший з Партії регіонів, навіть одіозний Вадим Колесніченко, ніколи жодним словом не обмовилися про можливість повернення цих трьох китів Радянського Союзу. Отже, з комуністами "регіоналам" точно не по дорозі.

А значить, це лишається формально закріпити на законодавчому рівні. Заодно довівши примхливому Заходу: ми – не "совки", ми інші. Так, у нас сидять лідери опозиції. Зате в нас забороняють і комуністів разом з їхніми символами, включно з пам’ятниками Леніну та Сталіну. Не знаю, як ви, а я свято переконаний: в цій боротьбі Захід нам точно допоможе…

Інша проблема, яку можна буде зняти – мовна. Навіть лідери ВО "Свобода" замовкнуть, коли їхні непримиренні політичні опоненти заявлять, нехай і російською мовою: "Коммунизм в Украине отныне будет приравниваться к фашизму, а между диктаторами Сталиным и Гитлером украинская власть ставит знак равенства". Ось побачите – праворадикали навіть не наважаться вимагати перекладача, почувши подібну історичну заяву. Ну, а далі – яка  різниця громадянам, якою мовою влада бореться в Україні з рудиментами сталінської диктатури...

Таким чином, спроба навіть поверхового вивчення згаданого питання доводить, наскільки публічна підтримка саме такої, антикомуністичної європейської ініціативи, допоможе "біло-блакитним" дещо виправити криву людського ставлення до себе. Бо одне діло – знімати Могильова з посади міністра, аби дати йому іншу посаду, на який він буде подразником лише для окремо взятого регіону. І зовсім інше – коли провладна партія заявляє: "Ми кращі за комуністів, а комунізму – ганьба!" Правда, це може вилитися в демонтаж пам’ятників Леніну. Проте бюджету нашої країни це не коштуватиме ані копійки, бо якщо людям просто не заважати, леніних не буде там, де вони ще стоять, упродовж якогось місяця.

У підсумку бачимо прекрасну можливість Партії регіонів підняти власне реноме як в очах України, так і в очах світу. Причому без зайвих витрат. Принаймні, засудити комунізм набагато дешевше та вигідніше для репутації, аніж будувати вертолітні майданчики, позбавляючи при цьому пільг різні категорії  населення. Під гаслом: "За Родину, за Сталина!" Верховну Раду після засудження злочинів Компартії штурмувати точно ніхто не піде…

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Все новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять