Андрій Шевченко: "З люстрацією ми запізнилися на 20 років"

"У нас є шанси виграти парламентські вибори. Навіть із новим виборчим законом", – переконаний народний депутат.

На сайті "Главред" відбувся чат із народним депутатом, головою Комітету Верховної ради України з питань свободи слова та інформації Андрієм Шевченком. Спілкуючись із читачами, він розповів, що країна та світ не визнають парламентські вибори, якщо Тимошенко та Луценко залишатимуться за ґратами, і пояснив, чому не голосував за закон про вибори. Також Андрій Шевченко розповів, чому свого часу не вдалося створити суспільне мовлення в Україні, а також наголосив, що якщо наполягати на створенні суспільного мовлення за нинішньої влади, то є ризик того, що на УТ-1 просто змінять вивіску, а в Україні на роки вперед буде не Бі-Бі-Сі, а телеканал "Россия". Крім того, депутат пояснив, чому влада заборонила проводити заходи в день річниці Помаранчевої революції, і чому з Януковича не вийде Путіна.

Подаємо стенограму чату з Андрієм Шевченком.

avtimn:Пане Андрію, щось робитимемо із "Згинуть наші воріженьки", чи до цього дійдуть руки, коли БЮТ таки згине з політичної сцени?

Андрій Шевченко: Мені наш гімн подобається. Він мене надихає так само, які у 1990-1991 роках.    
Доля БЮТу – в руках виборців та Божих.

pilum:Андрію, будь ласка, може, приберете піонерський задор з вашого обличчя, бо якось ваш образ не збігається з сучасними проблемами в Україні та вашим опозиційним словоблудієм.
Ви і ваша політична сила хіба може "лягти кістьми" за народ?
Останнє голосування за новий закон про вибои показало, що всі ви політичні трупи, хіба можна було не враховувати опозицію "Свободи" и "Блока Кличка" за межами 5% . Ви ж їх зробили вашими ворогами. Вони ж вас розтрощать на своїх теренах. І це не на користь всім, хто проти Регіонів!
Ну як так можна було діяти?

Андрій Шевченко: Скиньте електронку – я Вам вишлю сумну і безЗАДОРну фотку, нема питань.
Щодо закону про вибори. Я не голосував за нього. Причин багато: 1) було абсолютно похабне його продавлювання через Раду, фактично шантаж; 2) не підтримую запропоновану змішану систему – я за відкриті партійні списки; 3) ціль цього закону одна – сформувати майбутній парламент під Януковича. Не наш це закон, одним словом.
Але посипати зараз голову попелом пізно – нам треба думати, як вигравати вибори у рамках цього закону, і як вивести з тюрми Юлю та Луценка.

Scarlett:Пане Андрію, хто керує зараз партією "Батьківщина"? Всі і ніхто? Як так, що на підтримку в суді Юлії Тимошенко партія нашкребла всього пару тисяч прихильників? Якби приїхали всі керівники штабів з активом та сім’ями, то вже було би не меньше 20 тисяч. Хто підбирає "спікерів" на ефіри?

Андрій Шевченко: Партією зараз керує Турчинов. Брак Юлі, звичайно, неймовірний, насамперед, у стратегічних рішеннях. Але в оперативних задачах змінилося мало що: всі оперативні ниточки як були, так і є у Олександра Валентиновича.
На ефіри потрапляють по-різному. Наприклад, сьогодні до Куликова (22:45) отримав запрошення через наш штаб. А на "5 канал" (21:00) запрошували напряму. "Главред" також запросив до Вас на чат напряму, за що – принагідно – я йому вдячний.

kashasa:Куда ваша свора переметнется, когда народ окончательно поймет, что вас, национал-фашистов, надо гнать поганой метлой из ВР?

Андрій Шевченко: Озадачили...

kashasa:По тому, как блокируются вопросы, становится понятно, какие функции несет комитет ВРУ по вопросам свободы слова и информации.

Андрій Шевченко: ?

1945:Два вопроса. 1. Как Вы думаете, на борьбе с курением много денег зарабатывают народные депутаты или не очень много? 2. Андрей, Вам в США переехать на ПМЖ сильно хочется?

Андрій Шевченко: 1. На тютюнове лоббі тратять мільйони – це факт. Тому нам так важко проводити антитютюнові закони.

2. За кордон не хочу. У нас в родині так склалося, що і я, і Аня закінчували школу за кордоном (я – у США, Аня – у Франції). Тому у нас була можливість осмислено вирішити, де будувати своє життя. Українська мрія така: мати достатню освіту та кваліфікацію, щоб бути цінним працівником у будь-якій країні світу, але реалізувати себе тут, вдома. Все одно ніщо не зрівняється з почуттям реалізованості себе вдома, де батьки, друзі. Ось на таку країну і працюю.

RayaOdessa:Пане Андрію, дякую за Вашу сонячну посмішку. Побільше усміхнених облич до ВР та взагалі на Україну. Запитання: чи є надія на потрапляння до ВР потужної чисельності нардепів від опозиції, згідно нового виборчого закону? Дякую за відповідь.

Андрій Шевченко: Дякую за добре слово. У нас є всі шанси вигравати наступні парламентські вибори – навіть з цим поганим законом. Скажу більше, у влади справи настільки погані, що Янукович зможе зібрати більшість у майбутній Раді тільки через фальсифікації та шантаж майбутніх депутатів.
Ще одне. Думаю, злочинно сьогодні говорити, що треба рукою махнути на парламентські вибори: Помаранчевої революції у 2004 році не було би без парламентських виборів-2002. Якщо ми серйозно думаємо усунути Януковича від влади, нам потрібна перемога наступного року.
Зараз для цього головна перешкода – політичні репресії. Я не уявляю, щоб країна і світ визнали вибори справедливими, якщо Юля та Луценко будуть за ґратами.

микола_Ж:Недавно в журнале "Корреспондент" Вы рассказали о репрессиях власти "против своих". А нельзя ли подробнее о Прутнике, с которым Вы дружите? Спасибо и успехов во всем!

Андрій Шевченко: Прутнік про себе скаже сам, якщо вважатиме за потрібне. Я бачу те, що і всі: йому не знайшлося місця у владній команді, і бурхливого росту його бізнесу при Януковичу теж не видно. Це показово – Прутнік був одним із найближчих до Януковича.

Глобальний висновок в іншому. Зараз у ПР багато хто починає розуміти, що в майбутньому їм у цій системі нічого не світить: когось цей пікіруючий бульдозер переїде, а інших згодом потягне за собою на дно.

violenze:Почему в свое время Вы так и не создали общественное ТВ? А ведь были возможности! Предположу, что сейчас начнете жаловаться на происки "врагов" и "заклятых друзей".

Андрій Шевченко: Ви, я бачу, мої відповіді знаєте краще за мене. :)

Пантелей:Добрый день, Андрей. Хотя он не добрый. Украина в тумане одного человека. Марта Берш дезавуировала инсинуации ГПУ, Тимошенко обвинения в США не выдвигались, к судьбе Щербаня отношения не имеет, могла проходить, при желании, как потерпевшая. Вам не кажется, что "Батьківщина" недостаточно освещает, что Тимошенко сидит по факту за преступление триады, Фирташ, Бойко, Ющенко? Не освещаете достаточно, что Фирташ и Бойко прямо препятствовали в Москве заключению договора, влияя на чиновников Газпрома – не заключайте с Тимошенко, мы дадим больше. Это и была госизмена, о чем сказали Миллер и Путин, потребовав от Украины привлечь Фирташа. Что за пассивность?

Андрій Шевченко: Ви абсолютно праві. Думаю, сьогодні вже всі розуміють, що насправді у нас відбувалося з газом.

prokop1:Андрей, я этот вопрос задавала согласно з законом о доступе к публичной информации Минюсту, он отправил в соц. политику, соц. политика отправила в Пенсионный фонд, который дал через два месяца тупую отписку. Также этот вопрос был задан Хомутынику, Томенко, Королевской, Тигипко. Жодна з цих пихатих особей не соизволила ответить по сути.

Теперь лично к Вам обращаюсь, пожалуйста, дайте профессиональный ответ.

07.07.2010 года был принят закон №2461, который под давлением Налогового Майдана был отменён 01.01.2011. Закон был принят вопреки нормам Законодательства Украины, не соблюдена норма до бюджетного года и.т.д. Почему до сих пор мордуют людей, открывают исполнительное производство, забирают на рынках товар без суда и следствия, вымогая незаконные поборы за третий и четвертый квартал 2010 года, доплаты в Пенсионный фонд. Предприниматели на упрощенной системе налогообложения должны делать доплату по страховым внесениям за третий и четвертый квартал 2010 года или нет?

Андрій Шевченко: Судячи з того, що Ви написали, звичайно, це неправильно.

Печерськ:Питання до Андрія: чому БЮТ проголосував після президентських виборів про регламент ВР як закон? Через це відбулися всі біди: ліквідація коаліції, тушки, створення нової коаліції, зняття Тимошенко і фактично узурпація влади ПР. Говорили, шо нібито Литвин перед голосуванням за регламент щось обіцяв. Чи це так? Я думаю, що це питання цікавить багатьох.

Андрій Шевченко: Ніяких тіньових домовленостей не було.

Титан40:Андрей! Ваш прогноз: когда выйдет на свободу Юля и примет ли участие в выборах 2012 года? Что происходит в БЮТ?

Андрій Шевченко: Про БЮТ. "Батьківщині" зараз непросто. Жорсткий тиск зараз відчувають всі опозиційні партії, до наших людей "любов" влади особлива і жорстока. Згадаю про історію мого колеги по фракції – Євгена Суслова: це вже не тиск – це просто цинічне і жорстоке знущання над політиком та його родиною, за гранню людського.
Що ж до внутрішньої ситуації – чутки та розмови перебільшені. Звичайно, без Тимошенко відчувається непоправимий брак лідерства, особливо у стратегічних питаннях. При цьому команда залишається у цілком бойовому стані. Фракція вистояла, на місцях у нас тисячі мерів, депутатів місцевих рад, а головне – мільйони активістів і симпатиків. Це колосальна сила, яка має бути стрижнем спротиву режиму.

Титан40:Ваше отношение к Наталье Королевской? Правда ли, что ею управляет Банковая?

Андрій Шевченко: З Наталкою ми друзі. За п’ять років у київській політиці вона пройшла фантастичну еволюцію і має всі шанси рости далі. Вона – не проект Банкової. Це цілком самостійний політик: вона сама собі проект, Вашою термінологією. :) І зараз це цілком лояльний і відданий член команди Тимошенко.

Ми часом розходимося в позиціях і навіть голосуємо по-різному. Але у великій битві ми, безумовно, на одному боці.

moral:Ваша оценка законопроекта о внесении изменений в закон об общественной морали. Нужен ли он стране? Да или нет – почему?

Андрій Шевченко: Категорично проти. Аргументів – маса. Скажу лише, що у жодній європейській країні немає закону про мораль, і немає Нацкомісії з питань моралі.
У нас просто прийнято під гаслами моралі роздувати бюджети і створювати урядові структури. Так і з’являються подібні закони.
На даний момент нам вдалося зупинити просування нового закону. На цьому зупинятися не можна. Ми маємо добитися скасування старого закону про мораль, який у 2003 році протягли Черновецький та Васільєв, і який в пух і прах розбила ще тоді Рада Європи.
Я не хочу образити всіх людей, які щиро шукають способи відновити мораль у нашій країні. При цьому давайте це робити адекватними, перевіреними в інших країнах Європи способами.

moral:Ваша оценка наполнения эфира ведущих украинских телеканалов. Какие человеческие качества воспитывает он в людях? Какие ценности и вкусы прививает?

Андрій Шевченко: В українському ефірі кожен знайде те, що шукає. Мене більше непокоїть цензура і засилля російського продукту: ми помалу стаємо придатком до російського шоу-бізнесу та медіа-ринку.

Lilia:Пане Андрію, що б ви воліли змінити у стосунках українська влада і громадянин та народні депутати та громадянин?

Андрій Шевченко: Боюся, звучатиме занадто просто. Думаю, країна хоче побачити у владі нормальних, адекватних людей, які відрізнятимуться від влади двома речами.
1) Це мають бути люди інші за стилем: без хворобливого потягу до розкоші, до мигалок на авто і до неприступних парканів.

2) Ці політики нарешті повинні навчитися чітко говорити, що вони пропонують (в податках, у медицині, в пенсійних змінах), і мають бути готовими це здійснити.


Сергій М.:Андрію, як святкуватимете День Свободи?

Андрій Шевченко: По-перше, для мене це справді свято: 22.11.2004 – це був день, коли люди приймали достойні рішення, і це відчуття на все життя. Завтра вдень буду на телевізійному марафоні, який робить Мустафа і команда: нас зі Скрипіним запросили відмодерувати один з блоків – як у старі, добрі часи. На 17:00 у нас мітинг під СІЗО. О 18 планую заїхати на Майдан. Увечері святкуватимемо вузьким дружнім колом – у нас це традиція.

Олена.К.:Андрій Віталійович, росіяни вважають, що в їх країні встановився культ особи, культ Путіна, як вважаєте, чи встановлюється (встановиться) у нас культ Януковича? Якщо так, то що про це свідчить? І як цьому сприяють наші ЗМІ? Дякую за відповідь.

Андрій Шевченко: Культу Януковича у нас не вийде: навіть ті, хто за нього голосували, прекрасно усвідомлюють, рівень та можливості цієї людини. Путіна з нього не вийде. :) Та і країна у нас зовсім інша – з іншим почуттям свободи та власної гідності.

teddy:Ваша думка, чому насправді суд заборонив проводити заходи в день річниці Помаранчевої революції? Чого боїться влада?

Андрій Шевченко: Влада просто знову мислить одноклітинно. У неї немає кричущих причин блокувати завтра Майдан. Але страх і перестраховка, як це часто буває, затьмарюють розум.

кіт:Пане Андрію, вітаю! Скажіть, якими, на ваш погляд, є перспективи нинішньої української влади та опозиції? Яким ви бачите їхнє майбутнє?

Андрій Шевченко: У нинішньому вигляді перспектива влади – кримінальна, а перспектива опозиції – туманна. Всі розуміють, що потрібна інша політика – і за стилем, і за якістю.

Віктор Вербич:Добрий день, пане Андрію! Спасибі Вам і за діяльність в іпостасі парламентаря, котрий репрезентує єдину реальну опозиційну політичну силу, і за минулу журналістську працю. Не жалкуєте, що журналістику поміняли на політику?
Пригадую з приємністю наші розмови під час всеукраїнського журналістського фестивалю в Карпатах, коли Ви ще представляли студентство.

Андрій Шевченко: Лишився при думці, що телебачення – це найкраща професія на землі. При цьому зараз почуваю себе саме там, де й мав би бути. При всьому тому, що зараз відбувається в країні, я не зміг би бути осторонь – такий уже характер і виховання батьків...
Про фестиваль спогад приємний. Говерла тоді була найважчою у моєму житті. :)

anna_vlast_deneg:Андрій Віталійович, як власники ЗМІ відреагували на законопроект, спрямований на заборону реклами окультно-містичних послуг? Хто із представників мас-медіа був проти цього законопроекту (наприклад, з огляду на те, що це може вдарити по фінансовим прибуткам)? Чи відбувався конфлікт інтересів між депутатами, котрі ініціювали даний законопроект та діловими особами, котрі зацікавлені у бізнесі на магії? (чи самі представники "магічної індустрії" ставили так звані блоки?) Чи намагаються сьогодні "зацікавлені особи" завадити прийняттю законопроекту в дію (хто і як)? Які шанси на успіх законопроекта, котрий регулюватиме ринок магічних послуг в Україні? Ваші гіпотези, у другому читанні, даний законопороект отримає достатню кількість голосів для його остаточного прийняття?    

Андрій Шевченко: Мій прогноз: ми заборонимо ворожіння та лікувальні сеанси у прямому ефірі. Заборонити це у реальному житті не бачу можливостей. Тим більше астрологи, наприклад, включені до міжнародних конвенцій, учсником яких є і Україна.
На Комітеті була дискусія щодо того, чи забороняти лише платні сеанси чи будь-які. Думаю, до цієї дискусії ще повернемося в залі.

roger:Ви так захоплено ділитись враженнями від футболу у Твіттері. А як на рахунок більш інтелігентних видів спорту: теніса, снукера, сквоша, гольфа? Вам це повинно бути близьким, а не контактні види спорту. Мені зовсім не цікаво читати у Твіттері про якийсь футбол.

Андрій Шевченко: Люблю всі ігрові. Водним поло займався в Америці – наша школа була чемпіоном Північної Каліфорнії.
А футбол Ви краще не займайте – це святе. :)
Мавка5:Сегодня Карпачова заявила о том, что состояние ЮВТ крайне тяжелое. Что будет делать депутат Шевченко?

Андрій Шевченко: Завдання номер один – добитися, щоб з ЮВ почали працювати лікарі, яким вона довіряє. Інакше – це вже не ув’язнення, а тортури. Я також розраховую добитися зустрічі з нею.

Мавка5:Я Вас, кстати, не для того фолловила в Твиттере, чтобы читать ваши впечатления от сидения у камина. Признайтесь хотя бы себе, что оппозиция вы никакая. И никаких попыток для освобождения ЮВТ не предпринимаете. Такое впечатление, что всех всё устраивает.

Андрій Шевченко: Дякую, за те, що стежите за моїм Твіттером (всіх також запрошую – @shevch).
Мавко5, я жива людина. Вмію працювати, інколи – без сну, вмію відпочивати. Думаю, і те, і те потрібно робити якісно. І у Твіттер пишу я і про те, і про інше. Люблю мандрувати з родиною, люблю вечеряти з друзями, і такі моменти роблять мене сильним. Мене все це не відволікає від місії, заради якої кожен живе, а навпаки – підтримує. А Ви вже мене, будь ласка, сприйміть таким, яким є. :)

Сергій з Росії:Шановний пане Андрію! Чи відродиться літературний журнал "Вітчизна"? Чому держава не дасть йому якусь дотацію? Зменшивши трохи затрати, наприклад, на Януковича!

Андрій Шевченко: Я противник державної преси. Краще думати, як створити умови для нашого видавничого бізнесу.

Діна:Пане Андрію, як оцінюєте якість української журналістики? Які її основні проблеми, на ваш погляд?

Андрій Шевченко: Лінь, страх, "джинса".

trim_c:Почему разделилась фракция БЮТ по вопросу о законе о выборах? Ведь вполне очевидно, что власть может принять такую редакцию, какую хочет, т.е. участие оппозиции сугубо декоративно. И ясно, что поддержавшие закон тоже понимали – чего Банковая не хочет, того не будет. Объясните мотивы тех, кто согласился в этом участвовать. Зачем? Ведь даже преференции в виде 5% они получали по любому – голосуй "за", голосуй "против" – закон ведь выйдет одинаковым. И еще. Неужто кто-то серьезно верит, что закон защитит от фальсификаций?

Андрій Шевченко: Наша фракція сприйняла цей закон як менше зло. Фактично ми мали справу з жорстким шантажем з боку ПР: під дулом пістолета – не завжди є можливість відстояти найкращі рішення.
Говорити, що ми вбереглися від фальсифікацій – велика помилка. Але ми справді зменшили кількість явних дірок.

oleg:Ну то як воно бути депутатом і підтримувати Ющенка, не казати правду про зради та знущання над народом, коли владні мужі в розкошах купаються та хизуються своїми Межигір’ями?

Андрій Шевченко: Ви мене щось у чужу свитку запакували. :)

prokop1:Спасибо за ответ, но этого недостаточно: 30 ноября в 15 часов состоится суд по этому вопросу. И я представляю в этом суде интересы 28 предпринимателей. Нужен чёткий, однозначный ответ со ссылкой на Закон: должны предприниматели на упрощенной системе налогообложения внести доплаты за 3 и 4 кварталы 2010 года или нет. Очень прошу ответить, заранее бесконечно благодарна.

Андрій Шевченко: Якщо є різна інтерпретація закону, у Вас є два варіанти: 1) рішення КС, який має право "офіційно тлумачити"; 2) роз’яснення профільного Комітету ВР, який за Законом "Про Комітети" має право "надавати офіційне роз’яснення".
Дякую за інформацію про суд.

violenze:"Ответ: Ви, я бачу, мої відповіді знаєте краще за мене. :)" Я Вам вопрос задал в надежде на вразумительный ответ. Если Вы пришли на чат, посмеяться и подурачиться, то не удивляйтесь тому, как за Вас голосовать будут.

Андрій Шевченко: violenze, не люблю, коли за мене пишуть мої відповіді. Це неповага до інших читачів чату, мені здається.

Про суспільне мовлення. Тих, хто по-справжньому його хоче, в країні досі все ще замало. Ющенко, як ми тепер знаємо, був проти. Янукович теж. А для Юлі це просто не було в пріоритетах.
В Раді зареєстрований закон, який ми написали з найкращими українськими медіа-юристами – Тарасом Шевченком, Романом Головенком, Дмитром Котляром. Вже рік чекаємо на розгляд.
Насправді зараз стало ще складніше. При цій владі великий ризик, що замість суспільного мовлення на УТ-1 просто вивіску змінять. І тоді на роки вперед у нас буде не Бі-Бі-Сі, а канал "Россия".

klimrus:Уважаемый Андрей! Как спасать Украину? Может, по опыту Чехии (люстрации)?

Андрій Шевченко: З люстрацією ми запізнилися на 20 років.
Але Чехія та Польща нам можуть бути прикладом в іншому: там у 80-их, ще при комуністах, не лише вибудовувалися групи спротиву – вони готувалися до приходу до влади. І коли комуністична система впала, вони були готові – були люди, які перевірили один одного у багатьох справах, і були конкретні рішення, які вони одразу почали втілювати в життя.
Так само маємо зробити і ми. У мене немає сумнівів, що режим Януковича – недовговічний. Важливо, щоб ми не профукали після цього шанс швидко почати зміни.   

   
Друзі, буду починати дякувати... "Главреду" спасибі за запрошення, а всім Вам – за запитання, за увагу і за небайдужість. Будуть ще запитання – пишіть у Твіттер та у Фейсбук.      
І всім чудового настрою завтра – на річницю Революції. Для мене це день, коли ми всі жили чимось дуже значимим і цінним, коли навколо було море гідності і відваги. Хто це пережив, пам’ятатиме завжди. Саме ці відчуття нам потрібні і сьогодні! Тримайтеся!!!

З архівом попередніх чатів "Главреду" ви можете ознайомитися, перейшовши за посиланням.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Последние новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять