Сергій Соболєв: Тимошенко звільнять після рішення Євросуду

Скандальний законопроект про мови Ківалова-Колесніченка потрібен, аби відволікти увагу громадськості від страшних проблем сьогодення, вважає народний депутат.

На сайті "Главред" відбувся чат із членом Комітету Верховної Ради України з питань правосуддя, народним депутатом Сергієм Соболєвим. Спілкуючись із читачами, він розповів, коли Юлія Тимошенко вийде на свободу, від чого відволікається увага законопроектом про мови та дніпропетровськими терактами, які "закулісні інтрижки" були Януковича та Ющенка, а також як потрібно реформувати судову систему України.

Подаємо стенограму чату з Сергієм Соболєвим.

Scarlett:Шановний пане Сергію! Завжди слідкую за вашими виваженими і небайдужими виступами в ЗМІ. Хочу вас запитати, хто направляє представників БЮТ на ефіри? Деякі з них просто дискредитують партію своїми виступами: труднощами у вимові чи мімікою (вишкірюванням). Вас дивляться мільйони виборців, і тут не може бути відбувальщини для галочки.

Сергій Соболєв: На ефіри запрошують автори програми. Саме тому це є фактично і визначення редакційної політики будь-якого ефіру і будь-якої програми України. Але дякую за підтримку.

roki77777:Уважаемый Сергей. У меня создается впечатление, что оппозиции нет.Как Вы собираетесь выигрывать выборы? Ваш лозунгандитам тюрьмы" Янукович выполнил за Вас. Все Юля, да Юля... Апро народ кто думать будет? Ваши обещания уже достали.Программу направили на места. Да Вы бы хоть раз-два по телевидению ее зачитали людям, объяснили, что Вы делать собираетесь, людей надо убеждать, донести до людей, что Вы в очередной раз опять нас разводить будете? И Юля, ну, разве можно было так вести себя, то в Сардинии плавала, то хи-хи да ха-ха, то все пропало. Так ведь это второе лицо в государствестыдно за страну. Наверное, надежда только на Вас, до выборов осталось мало времени, пускай депутаты поднимают одно место, а то засиделись, и идут в народ, уже от народного ничего не осталось.

Сергій Соболєв: Програма Об’єднаної опозиції саме тому і передана мільйонам громадян, і, судячи по відгуках цих двох тижнів, ми маємо можливість прийняти найкращі пропозиції від фахівців своєї справи.

А как Янукович воплотил лозунг "Бандитам – тюрьмы", мы сегодня чудесно видим по тому, кто сегодня крышует Налоговую, милицию, СБУ и другие силовые структуры. К сожалению, бандиты оказались у власти, а не в тюрьмах.

Obama:Жесты фанов из бибисишного фильма возмутили Европу. А во Львове есть целая улица СС! Не пора ли что-то с этим делать? Считаете ли вы, что есть хорошие СС и плохие СС?

Сергій Соболєв: Хороших СС не бывает. Але є історія, яка так само не буває гарною або поганою. І тому важливіше вивчити архівні документи, реальні матеріали, ніж навішувати ярлики. Бо коли ворогами українського народу оголошували ті, хто за сталінського режиму знищили 7 мільйонів українців під час Голодомору, кинули мільйони українців і представників інших національностей в пекло світової війни, перед цим проводячи спільні паради разом з есесівцями в Бресті, думаючи, що в такий спосіб поділять світ. Треба дати відповіді, перш за все, на ці запитання.

Olga Chab:Уважаемый Сергей Владиславович. Абсолютно поддерживаю то, о чем Вы говорите и вся оппозиция. Но вот когда вся оппозиция считает, что беда в том, что судьи зависят только от властисогласиться не могу. Они зависят от денег и абсолютной безнаказанности. Ведь если вывести их из-под подчинения президента – все равно все, как и сейчас, будут решать деньги. Приходит крамольная мысль: упразднить вообще институт судей и прокуратуры. Либо придумать форму проверки их работы –теперешняя не работает. Т.е. судьи сейчас приравнены к Богу, они выше всех и безнаказанны. Защищая свои права, я, обратилась в суд судьи Дарницкого, Печерского, Голсеевского судов воровали документы, нарушали закон, прямо лгали и т.д. Апелляция делала то же. Оказывается, есть схемы, по которым оплачиваются судьи любого уровня. А эксперты – ужас. Против них даже возбудили уголовное дело, которое сейчас хотят закрыть. Короче, система не работает. Нужно брать оружие и решать вопросы самим. Просто иногда не хочется жить. Жалобы бессмысленны, верхние судьи покрывают нижних. Как исправить ситуацию, кто может проверить решения суда, если они явно, банально лживы? Какую схему можете предложить вы? С уважением, Ольга.

Сергій Соболєв: Спробую дати відповідь, можливо, не в коректній формі – питанням на питання. А що зробить заляканий (не хочу стверджувати, що це всі) суддя, у якого перед очима є закон, і його треба виконувати, з іншого боку – є гроші, а ще з іншого боку – є дзвінок з Адміністрації Президента чи з іншої установи, від якої залежний суддя? Найстрашніша ситуація в тому, що зараз судді бояться ухвалювати законні рішення. Ключове для них навіть не гроші, а хто подзвонить. Ще раз підкреслюю, це не стосується всіх суддів, але... Тому опозиція пропонує кардинальну зміну, перш за все, суддівського корпусу. У нас всього 8 тисяч суддів. А щороку юридичні факультети випускають 11 тисяч студентів з дипломами юристів. Невже із сотень тисяч людей із юридичною освітою неможливо підібрати 8 тисяч суддів та необхідну кількість прокурорських працівників? Так само, як необхідно вирішити терміново питання так званого Конституційного Суду, який повністю дискредитував себе попередніми рішеннями про так званий перший термін президентства Кучма, про скасування діючої Конституції, про дозвіл офіційно купувати депутатів і створювати фракції "тушок", про дозвіл скасовувати пільги інвалідам, чорнобильцям, афганцям. Тому нас дійсно чекає судова реформа.

З архівом попередніх чатів "Главреду" ви можете ознайомитися тут.

Лис Микита:Уважаемый господин Соболев, у меня к Вам несколько вопросов.Немецкий канцлер Аденауэр в своё время пошел на раздел страны только с одной целью не допустить коммунистическую заразу в западную часть.Лично Вы готовы инициировать вопрос о разделе Украины на две части?Я, как житель Чигирина, готов поддержать отсоединение Крыма и Донбасса в целях спасения страны от уже региональской шайки уголовников.И не говорите, что народ прозрел, и вместо регионалов там будут избирать "витренков" и "марковых" с "симоненками" и "грачами".Второй вопрос таков: в случае фальсификаций на выборах вы готовы не к мирному майдану, а к революции, вплоть до переворота?Ведь оккупационный режим регионалов уже отбросил страну в пещерный век.Согласны ли Вы, что для этого все цели хороши? Я пребывал в Рухе с 1989, и помню Вас по работе в Народной Раде первого созыва, и сердце радовалось от Вашей работы, а сейчас мне стыдно от мягкотелости оппозиции, которая претворилась в доноров Партии регионов ("головатые" и "лавриновичы", "мовчаны" и "драчи" и тушки БЮТа).Не знаю, кому уже верить, и если это говорит, как говорится (не люблю этого слова )свидомый гражданин, то что же взять от массы люмпена.Как Вы относитесь к тому, чтобы предвыборным лозунгом стало воззвание "Все на борьбу с Партией регионов"? Надо от слов переходить к делам, и, если нужно, то даже создавать органы власти (наподобие советов в 1917 году)и народные дружины.Ведь промедление смерти подобно, ведь проснемся и в одно прекрасное утро узнаем, что нами руководят не только волки, а и региональские волчата типа николаевских маньяков с "ландыками-младшими".Гордиев узел надо разрубать раз и навсегда без всяких церемоний. И напоследок, Вы согласны, что все судьи и прокуроры,все учителя и врачи,воспитатели детсадов, которые заставляют разучивать стишки о межигорском лопухе, должны быть уволены без права на пенсию и трудоустройство? Чему может научить детей учитель-регионал только одному воровству и лжи.Как лечат и судят сейчас, мы видим на примере нашей любимой Юли.Милиция вообще должна быть разогнана, а на ее базе создан действительный орган по борьбе с преступностью, которая пышным цветом расцвела при регионалах. Не зная Вашего отношения к моим вопросам и предложениям, желаю Вам крепкого здоровья и сил на благо борьбы за нашу прекрасную Украину.

Сергій Соболєв: З тим, що всі на боротьбу з Партією регіонів – згоден. А з тим, що в цій боротьбі треба загубити частину України – не згоден. Бо і на Сході, і на Заході, переконаний, всі хочуть жити в людських умовах, в єдиній українській державі, а не бути жебраками, розкиданими по всьому світові. Саме тому всі на боротьбу з Партією регіонів.

день:После вашей победы на парламентских выборах и сбора всех фактов нарушения законов, возможно ли криминальное дело против партии регионалов?

Сергій Соболєв: Найстаршніше, якщо опозиція не помітить, як почне діяти тими ж методами, якими діє сьогоднішня кримінальна влада Януковича. Якщо головним завданням опозиції буде помста, то це закнічиться дуже погано. Набагато важливіше, щоб в країні був відновлений конституційний лад, проведені термінові економічні і соціальні реформи заради людей, проведена реформа судової та правоохоронної системи.

A_W:Добрий день,Сергію! Яким чином ви будете зміцнювати можливість контролю над владою з боку людей? Тобто як люди зможуть контролювати дії чиновників і спрямовувати ці дії в потрібному для громади і кожного напрямі? З повагою!

Сергій Соболєв: Рецепт дуже простий: треба зробити все можливе, щоб відокремити чиновницькі рішення, які ухвалюються, від безпосереднього контакту з громадянами. Як можна дати хабар або віддячити в ішний спосіб, якщо всі довідки ви будете отримувати в 5-денний термін виключно поштою, подаючи необхідні документи знову ж таки через єдине вікно, де ви не бачите чиновника? Як можна давати хабар за довідки, які у вас вимагає держава з інших державних або муніципальних установ? Це повинна робити в 5-денний (максимум у 10-денний) термін сама державна установа, бо ми живемо не в ХІХ столітті, а в ХХІ столітті, де є єдині реєстри, комп’ютерна база даних, і не треба винаходити велосипед. Така система діє в десятках країн розвинутої демократії. Вона вже діє в Грузії, донедавна в одній із найбільш корумпованих країн світу, яка за останні роки стала країною з найменшим рівнем корупції саме завдяки таким рішенням. Це один із рецептів. Але це можна зробити дуже швидко.

exspert:Шановний Сергію!З повагою відношуся до Вас і Вашої позиції.На мою думку, проблема БЮТу у відсутності ідеології.На місцях до осередків поприбивались випадкові корисливі люди.Коли щось буде міняться?

Сергій Соболєв: Докорінно все змінилося після проведення Об’єднаного формуму опозиції. Саме він до офіційного старту передвиборчої кампанії оголосив проект програми, з якою опозиція йтиме на вибори. За два місяці до офіційного старту кампанії ми б хотіли отримати розумні пропозиції до кожного розділу програми. Ми завжди виступаємо за те, щоб вибори були змаганням ідей, ідеологій – економічних, політичнпих, культурологічних, а не змаганням силових структур та діючої президентської вертикалі з опозицією. Тому запрошуємо вас до обговорення, і вже деякі враховані до остаточної редакції.

Zom. B:Коли, на Вашу думку, вийде на свободу Юлія Тимошенко? Після Євро-2012, чи після того, як відмотає весь строк?

Сергій Соболєв: Відповідь і проста, і складна. Коли буде рішення Європейського суду з прав людини. А це можливо лише, коли буде рішення останньої інстанції в Україні. Влада вкотре на півтора місяці відклала розгляд цієї справи. Якщо цього не станеться до 28 жовтня, то станеться одразу після 28 жовтня.

novoross:Де-факто независимая Украина в границах 1991года не является унитарным государством: 700 лет гулявший по Европе Запад, украинский Центр, русскоговорящий Юго-восток. 1.Ваше отношение к федерализации Украины? 2.Ваше отношение к приданию русскому языку статуса второго регионального на Юго-Востоке?

Сергій Соболєв: Візьміть будь-яку країну (Австрію, Угорщину, Німеччину, Польщу) і ви побачите, що за довгі роки, а, тим більше, за 700 років, жодна з них не була сталою в своїй території. Саме тому відповідь на ваше запитання полягає не в федералізації держави, бо з наведених прикладів тільки Німеччина є федеральною, а демократичними – всі.

Моє ставлення до мови одне: державна мова – єдина, а мова спілкування в родині, в побуті, можливість навчання дитини, крім державної, ще і мовами батьків, родини – це є право будь-якої людини. Це є практика всіх 48 країн, які входять до складу Ради Європи.

Марта:Уважаемый Сергей Владиславович! Правда ли, что оппозиция могла, но не захотела помешать Партии регионов проголосовать в первом чтении законопроект о языковой политике? Спасибо.

Сергій Соболєв: Опозиція зробила все можливе із парламентських і непарламентських методів. Але я переконаний в іншому: вчорашні два рішення "регіонів", комуністів і їхніх союзників щодо закону про мови та скасування пільг лише підтверджують думку про те, що кожен день роботи цього парламенту – зло для України та українського народу. Цій владі байдуже, якою мовою красти мільярди. Але нам це не байдуже.

adiga4708:Сколько можно дурить людей с якобы болезнью вашей предводительницы?Неужели думаете, что люди совсем ничего не понимают?

Сергій Соболєв: Тільки Міністерство охорони здоров’я України могло радити людини із важким захворюванням спиного хребта активно займатися фізкультурою. На щастя, мільйони українськиих лікарів і ті фахівці, які на цьому розуміються, а також міжнародні медичні експерти нарешті чітко визначили не лише діагноз, але й термінові заходи лікування, бо процитую не одного експерта, які заявили, що "в разі, якщо таке лікування не буде надано, Тимошенко прямо загрожує інвалідність". А все інше залежить від гуманізму, людяності по відношенню до будь-якого пацієнта, а, тим більш, політично ув’язненого, не залежно від політичних уподобань.

сокол-56:Господин Соболев, знаете, почему во втором туре президентских выборов я сознательно голосовал против Тимошенко? И иного варианта даже не рассматривал... Да по одной простой причине: вы постоянно сотрудничаете с националистами. Неужели Вы, умный человек, не понимаете, что сам факт присутствия "Свободы" в КОДе отберет у вас на выборах огромное количество голосов? Спасибо!

Сергій Соболєв: Це – Ваше право голосувати або не голосувати за будь-яку політичну силу. Але це право будь-якої політичної сили сповідувати будь-які принципи, окрім тих, які прямо суперечать міжнародним стандартам, актам і, перш за все, правам людини. Для одних це патріотизм, для інших – націоналізм. Але суть залишається одна. Якщо ми не будемо патріотами своєї рідної землі, культури, традицій, нас ніхто у світі не поважатиме. Але якщо вас влаштовує нинішня влада Януковича, це так само ваше право. Але дуже добре, що кількість тих, кого влаштовує Янукович і ПР, скоротилася до мінімального рівня.

Stanislav:У меня нет особых сомнений в том, что Сергей Соболев – порядочный, демократичный и нужный Украине человек. Но вот чего я никак не могу понять, так это того, почему Сергей и другие достойные представители нынешней оппозиции до сих пор не создали (или не опубликовали?) свой план досрочного свержения этой банды. Свержения законными методами, само собой... Если у вас нет такого плана – это очень плохо. Его нужно срочно готовить! Если же он есть, то изыщите, пожалуйста, средства донести его содержание до сведения той половины страны, которая голосовала за Юлию Владимировну. И до всех остальных нормальных людей, разумеется... В противном случае, возникнут подозрения, что Сергей и его политические единомышленники просто не способны повести за собой людей (тайный сговор таких, как Сергей, с нынешней властью я отметаю – см. выше упоминание о порядочности). Делайте же что-нибудь более решительное, Сергей! Благодарю Вас.

Сергій Соболєв: Такий план надрукований. Він офіційно оприлюднений, і ми чекаємо, в тому числі і на вашу, Станіславе, підтримку на цих виборах. Але якщо Янукович і компанія у нас всіх разом відберуть право на чесні, прозорі та справедливі вибори, діятиме інший план – ми всі разом довели, що вміємо перемагати. Головне – робити правильні висновки, з того, що сталося.

Августин:Не считаете ли Вы, что проталкивамый закон о языках в первую очередь направлен против русских, живущих в Украине? Ведь он лишает заинтересованности изучать второй язык. А знающий два языка интеллектом всегда выше знающего один язык. Вобщем, он консервирует невежество.

Сергій Соболєв: Я так само переконаний, що людина, яка знає декілька мов, але, перш за все, державну мову – це людина, яка набагато краще має можливість оволодівати світовою культурою, економікою та іншими знаннями. Тому спроба в законопроекті Ківалова-Колесніченка звести все до вибору мови, а не знання різних мов, перш за все державної, це є пряма політична провокація напередодні виборів. Не можна заради однієї людини в країні, прем’єр-міністра Азарова, змінювати закон про мови, бо ця людина не здатна за 60 років свого життя вивчити мову держави, де він вкотре обіймає одну з найвищих посад. Але, на жаль, у Азарова проблеми не тільки з українською, але й з російською мовою.

Але інше питнання – чому це зроблено саме в ці дні? Це спроба відволікти увагу громадян від ще одного жахливого питання, яке вчора протягнула більшість в парламенті під головуванням комуніста Мартинюка – це фактично скасування всіх законів, які регулюють пільги чорнобильцям, афганцям, багатодітним сім’ям, інвалідам. І за це, підкреслюю, проголосували не тільки регіонали, але й комуністи, які виступають "захисниками" інтересів трудящих. Тому і потрібен закон про мови, який буде відволікати увагу від страшних проблем сьогодення наших співгромадян.

Mercator:Шановний Сергію Владиславовичу! Колись Ви були частим гостем в ефірах Запорізької ОДТРК. Знаємо, що Вам відомо, що зараз вона переживає не найкращі свої часи. З вересня 2010 року новопризначені керівники намагаються знищити проводове радіо, аргументуючи це тим, що такого ЗМІ просто не існує. Обласне радіо, за їхніми словами, це лише "звук з телебачення". Наших колег-ветеранів вони змусили написати заяви на звільнення, зухвало звільнили заступника гендиректора,заслуженого журналіста України Володимира Миклашевського, котрий вже майже два роки змушений відстоювати свої права у судах різних інстанцій. Чиниться тиск на тих журналістів,хто має свою думку. Але головне – розкрадаються бюджетні кошти. Створений рекламний відділ займається "відмиванням брудних грошей". Ми неодноразово зверталися до керівництва "Держкомтелерадіо" і у правоохоронні органи , але всі результати перевірок кладуться у якусь "шухляду". Детальний лист з описом зловживань на Запорізькій ОДТРК ми надсилали Вашому колезі, голові Комітету з питань інформації та свободи слова Ю.Стецю – поцікавтесь при нагоді його "долею". Знаємо, що і на інші обласні ДТРК призначають людей, які не знають ані державної мови, ані журналістських стандартів. Такі керівники прикриваються лише словами,що вони "ефективні менеджери". "Менеджери", які думають лише про свою кишеню? Як більше вкрасти і не понести за це відповідальність? Те, що чат з Вами, Сергію Владиславовичу, відбувається 6 червня – дуже символічно, адже саме в цей день журналісти відзначають своє професійне свято. Прикро, що для нас, свідомих журналістів Запорізької ОДТРК, воно вже кілька років має присмак гіркоти і розпачу.Як можна покласти цьому край? Хотілося б почути Вашу думку. З повагою, Ваші земляки.

Сергій Соболєв: Так, дійсно, я чудово пам’ятаю журналістський колектив Обласного запорізького радіо. Саме завдяки вашій мужній позиції запорізька земля завжди отримувала об’єктивну і достовірну інформацію. Тому, користуючись нагодою, хочу привітати всіх із Днем журналістики. Сподіваюся, що найгірші часи, коли так звані "менеджери" при владі, завершуються. 28 жовтня буде друге свято для української журналістики, коли в Україну повернеться свобода слова, без якої журналістика не може існувати як професія.

Panteley:Для чего существует ВККСУ (Высшая квалификационная комиссия судей Украины)? На шесть моих жалоб пришли отказы! Сначала одним махом "отмазать" хотели двух судей. Это что, работают лифты подачи денег снизу вверх?

Сергій Соболєв: К сожалению, ВККСУ стала придатком Администрации Президента. Я уверен, что это будет изменено.

Донбасс: Как Вы считаете. Вы законопослушный гражданин? Почему вы и ваши сотоварищи, бесцеремонно и нагло нарушаете Законы Украины? Это же каким надо быть эгоистом и невоспитанным человеком, что бы вот так вести себя по-хамски. Оппозиции сейчас не существует. Меньшинство. А вы всё оппозиционируете. Когда научитесь конкретно отвечать на поставленные вам вопросы, а не лить воду, как первоклашки. Ответьте конкретно за себя и сотоварищей своих, не впутывайте в свой ответ других. Почему сотоварищ Яценюк уже начал на телевидении агитацию? Закончто, не писан? Про Королевскую не спрашиваю, вы её со своего пляжа прогнали. Может, пора уже серьёзно отдёрнуть ваших сотоварищей? По поводу отношений вашей политсилы по выливанию грязи на руководство страны. Вы думаете, что тактика, избранная вашими технологами стереть Украину с лица земли, правильная? Не ошибитесь, чтобы потом можно было спать спокойно от содеянного. Фишка ваша гнильцой попахивает.

Сергій Соболєв: Существует или не существует оппозиция? Кто сегодня власть? Ответ на эти вопросы дают 46 миллионов граждан во время выборов. Когда две политические силы – БЮТ и НУ-НС – получили большинство в результате выборов 2007 года, никто не давал право перекупать, запугивать, открывать уголовные дела для изменения волеизъявления граждан. И такие вещи караются в любой стране. Поэтому наша задача – выборы 28 октября, это будет ответ именно ваш, граждан Украины, кто для вас власть, а кто – оппозиция. Но это никак не является правом власти Януковича изменять состав парламента, используя незаконные методы.

Николай Петрович:На выборах в октябре 2012 демократические силы победят этот беспредел Януковича.Вопрос: ответят ли за свои деяния эти семьи,которые на наших налогах стали миллионерами?Если да,может, тогда кто-нибудь вместо Юли посидити расскажет нам, как хорошо там?А Юля еще будет на вершине.Не сдавайтесь, ребята, Запорожье с Вами.

Сергій Соболєв: Благодарю за поддержку. Все должны ответить по закону, а не по командам нового или старого президента.

violenze:Что вы можете предложить стране, кроме "освободите Тимошенко" и "долой Януковича"? У вас нет ни экономической программы, ни социальной... Ну, а если она и есть, то почему народ в полном неведении?

Сергій Соболєв: Гораздо проще ознакомиться с программой Объединенной оппозиции и увидеть ответы на практически все волнующие, в том числе и вас, проблемы Украины. Ждем предложений и от вас. Заранее благодарны.

Алекс Макеевка:Здравствуйте, Сергей. Всегда с особым интересом смотрю и слушаю ваши пламенные, четко аргументированные выступления. Вы производите впечатление адекватного и очень вдумчивого человека. Как конкретно отразится победа Объединённой оппозиции на осенних выборах на жизни простых макеевчан? Закончится ли с вашим приходом в Раду эпоха правления местных макеевских "князьков", или Макеевка навсегда так и останется вотчиной Джарты, Мальцевых, Рязановых и прочих "кровосись"? И как музыканту, очень интересно: какой музыкой "прокачиваете ауру"? Спасибо!

Сергій Соболєв: Как музыканту отвечу, мне близка европейская демократия, но восточная музыка.

Я уверен, что макеевчане заслуживают на лучшую жизни так же, как и остальные миллионы наших сограждан. Поэтому Украина делится не на донецких, львовских, запорожских или тернопольских. Украина сегодня поделена по другому признаку: с одной стороны – Юры Енакиевские и Вити Межигорские, а по другую сторону – 46 миллионов сограждан.

chyk:Не находите, что Юля права? На выборы нужно идти одной силой и под одним лозунгом "Убрать бандитскую власть", иначе люди вас не поймут, запутаются в километровых бюллетенях, и будет то, что будет.На выборах должно четко просматриваться две стороны – за власть и против нее. И обещать народу не надо много лишь "Все равны перед законом". Вы со мной согласны?

Сергій Соболєв: Абсолютно вас підтримую. Саме тому партія "Реформи і порядок" увійшла і в Комітет опору диктатурі, і в Об’єднану опозицію. Буквально дві години тому ми, опозиція, запропонували законопроект про зняття недорканості з депутатів, президента і суддів. 420 депутатів були змушені підтримати, в т.ч. від більшості, внесення на 20 червня в парламент. Слідкуйте за цим уважно далі. Бо без цього рішення "Все равны перед законом" буде лише гаслом.

cfyz:Ну, что Сергей? Тяжко? Держитесь, ребята.Оппозиции надо решить основную задачу втолковать народу, что коррупция власти это не виртуальная сказка, это залезли в карман к каждому гражданину, что сегодня рейдерский захват Лукьяновки, это не частное дело кого-то , что это касается всех.Сегодня забрали Лукьяновку, народ безразличензавтра придут и заберут квартиру. И опять все будут сидеть и думать:"меня это не касается".Что курс доллара это опять залезли ко всем в карман.Вот как втолковать людям, что это касается всех? Как заставить людей не быть безразличными к своей судьбе и своей жизни? У вас должна быть отдельная программа в этом направлении,и работа должна вестись очень активно и постоянно.Без этого ничего не будет.Вы должны предложить народу общую реальную цель.Пока она не очень четко сформулирована и звучит только в лозунгах Яценюка.Не очень убедительно.Давайте общую программу и в каждый дом.

Сергій Соболєв: Без сумніву, самоорганзація громадян і їх небайдужість – це головне, що протиставляється будь-яким силовим методам влади в демократичних країнах. Але в таких країнах є ще ціла низка запобіжників у вигляді незалежного суду, прокурорських органів, слідчих управлінь, тому я переконаний, що ми рухатимемося в цьому напрямку, а саме – робитимемо все можливе, щоб громадяни не були байдужими, а також реформуватиме всю систему державного управління.

novoross:Добрый день. Как Вы считаете: подделка документов – это уголовное преступление или политическое деяние?

Сергій Соболєв: Якщо ми знову повертаємося до так званої "газової справи", лише декілька фактів, зафіксованих у судовому засіданні, навіть "кірєєвського" суду.

Тимошенко не підписувала жодних угод по газу. Крім доручення щодо порядку розрахунку та обліку 11 мільярдів кубів газу, за які не розплатилося "Росукренерго" Фірташа, і які, як переуступка боргу, були передані державній компаніїї НАК "Нафтогаз України".

Домовленості між прем’єрами України Тимошенко і Росії Путіна зафіксували ціну на газ 235 доларів. Це підтвердив голова НАК "Нафтогаз" того часу Дубина під присягою в суді. Але Президент Ющенко не дав Дубині підписати таку ціну, відкликавши його до Києва. Чомусь в цей же день в Москву виїхала делегація від Фірташа "Росукренерго", пропонуючи 285 доларів. Чи не дивне співпадіння?

І останнє. Угода, яка була підписана, не є міждержавною угодою. Вона не вимагала доручень уряду, ратифікації парламенту. Це угода між господарюючими суб’єктами.

RayaOdessa:Я буду голосовать за Вашу политсилу, но не хочу состоять в союзе обманутых политвкладчиков. Предвыборных обещаний, в виде лозунгов, от всех партий поступает немеряно. Хочется не обещаний, а конкретных задач со сроками и с проектами законов. Пусть эти законы не сегодня облегчат жизнь. Пусть... Всем знакомо, что экономика имеет инерционную составляющую. Например, все результаты ужасных реформ текущей власти, общество начнет чувствовать еще через год. Не хочется и кивков на "пАпередникив". Идёте во власть – видите что берете? Соразмерьте свои силы – не можете, не беритесь... А теперь честно. 1. Что будете делать с ценой на газ? 2. Нужно ли повышать тарифы на электроэнергию и газ населению, с соответствующей защитой того требующих? 3. Будете ли упрощать администрирование НДС и снижать его ставку или замените налогом с оборота? 4. Когда внедрите электронную отчетность в статорганах и не за счет налогоплательщиков, а за счет сокращения численности работников этих самых статорганов? 5. Когда и как собираетесь упростить администрирование Единого социального внеска и сократить количество сотрудников соцорганов его администрирующих? Или хотя бы ликвидируете отдельные т/счета для взаиморасчетов по временной нетрудоспособности. Может, запланируете снять с предприятий расчеты по больничным листам и выплату по ним переложить на органы соцстраха? Уже давно пора пособие по временной трудоспособности убрать из выплат подлежащих налогообложению подоходным налогом с ФО вместе с заработной платой. Страховая выплатаесть страховая выплата, и может облагаться этим налогом отдельно. Извините, много... Заранее благодарю за ответы.

Сергій Соболєв: Давайте по-порядку. Ціна на газ не може бути ні низькою, ні високою. Вона повинна бути ринковою. Парадокс, але так звана низька ціна на газ ввела Україну в мільярдні доларові борги, а громадян України – в багатомільярдні гривневі борги перед облгазами. Дешева ціна на газ зробила можливим будувати будинки без утеплення, не займатися енергозбереженням, новітніми енергетичними технологіями. В цьому і відповідь.

Тарифи на електроенергію, газ для населення потрібно не підвищувати або понижувати, вони повинні відповідати реальним доходам населення. Якщо їх недостатньо, держава субсидує. Але краще – достойна зарплата і пенсії, а не подачки від держави.    

Податок на додану вартість і зміни його адміністрування – це ключове завдання економічного розділу об’єднаної програми опозиції. Чекаємо ваших пропозицій.  

Електронна звітність повинна бути обов’язком держави і державних органів.    

Абсолютно згоден із вашими пропозиціями щодо спрощення адміністрування єдиного соціального внеску. А, взагалі, три години моєї участі у Форумі представників малого та середнього бізнесу, ті пропозиції, які там пролунали, дають відповіді на більшість запитань.
Дуже вдячний за гарні пропозиції. Якщо готові їх оформити у вигляді конкретних рішень, чекаємо ці рішення під час обговорення економічного розділу програми Об’єднаної опозиції.

boris57:Когда Ющенко распустил парламент, Тимошенко не выполнила законный указ и сорвала выборы (Кабмин не дал денег). Тимошенко и ее политическая сила лишили народ права сделать свой выбор. Такая целесообразность полностью развеяла миф о демократических принципах Тимошенко и ее партии. Не считает ли лично гражданин Соболев тоже, что иногда бывает лишним спросить мнение народа путем выборов и референдумов? Неужели гражданин Соболев считает себя умнее и порядочнее простых законопослушных граждан? Почему гражданин Соболев думает, что он может кого-то просветить, научить и что-то объяснить? Странная и вредная привычка Тимошенко, Соболева и компании думать и решать за народ, не спросив его самого, а надо не только говорить и разоблачать, а слушать и отвечать.

Сергій Соболєв: Ми маємо два приклади: дострокові вибори 2007 року, які проводилися за згодою всіх політичних сил у парламенті, а не за змовою когось із Президентом Ющенком. І такі вибори відбулися і були визнані всім світом як одні із найбільш демократичних. До речі, як і попередні вибори 2006 року. А в 2008 році почалися закулісні інтрижки між Ющенком і Януковичем на фоні світової економічної кризи. На жаль, вони продовжувалися і під час президентських виборів, продовжуються і зараз, судячи по тому, як питання про створення парламентської комісії щодо використання сотень мільйонів гривень, зібраних родиною Президента Ющенка на так звану "Лікарню майбутнього" вже вкотре знімається Партією регіонів і їхніми союзниками в парламенті. Тому питання виборів – це є не лише бажання однієї особи в державі, це є домовленість між всіма політичними гравцями, коли інші методи, крім виборів, вичерпані.

Вадим_1986:Шановний Сергію Владиславовичу! Як би Ви поставилися до того, щоб в школах не викладався дарвінізм як догма. Щоб або відмінити викладання дарвінізму повністю, або, якщо це неможливо, то хоча б наводити у школах і ті факти, які протирічать цьому вченню? Адже ознакою істинного вчення є те, що воно не боїться критики. Але дарвінізм критики боїться, про що свідчить російський вчений, доктор біологічних наук В. І. Назаров у книзі "Эволюция не по Дарвину: смена эволюционной модели": "Дарвинизм оберегают, поддерживают, "развивают" и преподают в России, Европе, США во всем цивилизованном мирекак единственно верное учение. Но как узнать, соответствует ли оно истине на самом деле? Верное учение всегда открыто для критики. ...Современные последователи Дарвина избегают упоминаний о трудностях (часто маскируя их произвольными экстраполяциями), не воспринимают критику и предпочитают высокомерно игнорировать все, что считают вызовом устоявшимся представлениям. ...Автор этой книги долгое время всецело разделял дарвинизм, верил в незыблемость его главных положений, видя в классической генетике их лучшее подтверждение. Но пристальное изучение огромного разнообразия недарвиновских учений (сначала с целью их критики) и данных современных исследований побудило его к болезненному, как утрата чего-то самого дорогого и привычного, пересмотру взглядов на механизмы эволюции".

Сергій Соболєв: Дуже добре, що дарвінізм, релігієзнавство викладаються в будь-якій школі, і це право учня, як потім і студента, визначити для себе приорітети.

prokop1:Шановний пан Сергій! Негайно потрібна Ваша допомога, щоб хтось з Ваших друзів, або Ви надав депутатський запит Хомутинику, щоб він, як голова комітету офіційно для суду розтлумачив: за 3 і 4 квартал 2010 року ФОП на спрощеної системі оподаткування з оборотом не більше 150 тисяч гривень, без найманої праці, повинні чи ні сплатити страхові внески в Пенсійний фонд України. Скільки підприємці до нього не звертались, відповіді немає. Будь ласка, не залишайте питання без відповіді. Допоможіть, будь ласка.

Сергій Соболєв: Це одне з питань, яке одразу виникло, коли ухвалювалася так звана "Податкова бібіля України", як її називали Азаров і Янукович. Саме в альтернативному варіанті Податкового кодексу і в поправках до ПК, який протягувала в брутальний спосіб команда Януковича і Азарова через парламент, було чітко визначено, що такі особи не сплачують внески в Пенсійний фонд та страхові внески. Зараз це віддано на тлумачення податкової адмінстрації, уряду, президента, це такий собі гачок, на який посадили мільйони приватних підприємців, які невикористовують найманої праці, у яких оборот до 150 тисяч гривен, але які повністю використовуються владою напередодні виборів. Наша позиція однозначна: це є їх право, а не обов’язок.

Августин:Вы один из немногих, как гражданин Украины последовательно и активноотстаиваете её интересы. Прокомментируйте, пожалуйста, операцию с урнами в Киеве в связи с терактом в Днепропетровске. Это эффективная борьба с терроризмом или безразмерная глупость, или дерибан бюджетных денег?

Сергій Соболєв: Мені важко стверджувати щось однозначно по виборах у Макіївці, Дніпропетровську, але ці жахливі події чомусь завжди співпадали з моментами, коли треба перебити інші страшні події, які відбуваються за прямого втручання влади. Чи не дивно, що вибухи в Дніпропетровську пролунали майже в той самий час, коли всі українські ЗМІ, світову пресу і ТБ обійшли жахливі фотографії, зроблені омбудсманом України Ніною Карпачовою, яка, до речі, буда в п’ятірці Партії регіонів, коли призначалася на цю посаду – фотографії побиття Тимошенко при примусовому транспортуванні в лікарню. А на все інше дасть відповідь слідство, тільки не політичне сьогодення, а слідство, яке буде проведено після виборів, після зміни цієї влади.

Вадим_1986:Шановний Сергію Владиславовичу! Як Ви вважаєте, чи потрібно проводити референдум з приводу того, в якому напрямку Україні інтегруватися з Євросоюзом чи з Митним Союзом? Чому рішення з цього приводу приймається керівництвом країни без референдуму?

Сергій Соболєв: Таким референдумом, по суті, будуть вибори, які відбудуться 28 жовтня цього року. І кожен громадянин, голосуючи за ту чи іншу політичну силу, визначатиме майбутнє держави.

Mario Scucces.Kiev.16-anni:Уважаемый Сергей Владиславович!Не считаете ли вы,что Украина в оккупации у евреев?Верховная Рада на 90%евреи!Оппозиция и ее лидер.Я считаю, что чтобы радикально что-то изменить в этой стране, нужно отстранить евреев от власти и потребление ими государственного ресурса!

Сергій Соболєв: Спочатку вони знищили циган, потім євреїв, всі мовчали. Потім прийшли за мною, всі теж мовчали. Хоч я і не єврей, і не циган. Ця притча, яка була висловлена минулого століття, наскільки я розумію, актуальна і сьогодні, коли я чую такі запитання.

Вам не страшно, що спочатку ви шукатимете винних у людях не тієї національності, потім не тих політичних поглядів, а потім не помітите, як в Україні почнуть діяти концтабори і палати пічі Освенцима.

sashko:Скажіть, будь-ласка, як ми можемо вірити у щирість т.зв. борців за українську мову в опозиції, якщо 90% з них – від Турчинова до Яценюка, у побуті розмовляють російською (див. останній репортаж Наєма)? Боротьба за українську для них – процес неприродній!

Сергій Соболєв: Саме в тому і полягає різниця, можливо, в наших поглядах з вами, на мову, культуру, державу. Це право будь-якої людини в побуті спілкуватися тією мовою, якою вона вважає за необхідне. Але це обов’язок державного мужа офіційно спілкуватися при виконанні своїх обов’язків українською мовою. Крім того, повинно бути обов’язком державного мужа знати не лише державну мову, але й російську, а, крім того, одну з європейських мов – англійську, французьку, німецьку. Тому давайте не плутати ці речі.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров
Новости
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять