Безлюдна "Країна мрій", або Чому "мрійники" обрали футбол

Квиток до "Країни мрій" цього разу коштував 50 гривень. Дехто з відвідувачів злякався ціни, а дехто надав перевагу футбольному святу.

У перший день фестивалю у Києві на Співочому полі усім чогось не вистачало. Музикантам – аншлагу, майстрам – відвідувачів, "мрійникам" – відповідного фестивального настрою. І все тому, що традиційний київський етнічний фестиваль, організований музикантом Олегом Скрипкою, розпочався не як зазвичай – у суботу, а у робочий день – п’ятницю. Столична влада заборонила проведення фестивалю у неділю, бо у Києві у цей день відбудеться матч Євро-2012. Відтак у перший день фестивалю відвідувачів було мало. Більшість пропустила виступи на головній сцені. А там співали наші "Танок на майдані Конго" (вони підготували свої пісні в етноформаті) та Іларія, представники Бразилії "Lilian Vieira" і Туреччини "BabaZula".

Учасниця проекту "Голос країни" Іларія готується до виступу

Намгарз Бурятії

ТНМК

Сашко Лірник на "Країні мрій" прагнув перетворити усіх на казкових героїв

Дехто шкодує, що у цьому році на фестивалі не були заплановані виступи автентичних сільських колективів. Раніше вони виступали на Зеленій галявині. Учасник гурту "Буття" розповідає, як зазвичай на "Країні" вони знайомилися з такими музиками, а згодом їхали до них у гості – за неповторним пісенним матеріалом.

"Країна мрій" открылась хороводами и прыжками через огонь

Співачка Ніна Матвієнко приміряє очіпок

Справжнім поціновувачам народного мистецтва не вистачало автентичних майстрів. Пояснити відсутність останніх можна зокрема і високою ціною участі у фестивалі та неорганізованістю організаторів. За кілька днів до початку "Країни мрій" близько двох десятків народних майстрів підписали і надіслали керівництву "Країни Мрій" відкритого листа, у якому не погодилися з умовами участі у цьогорічній Алеї майстрів в рамках фестивалю. У ньому зокрема говорили про невдалу ідею реєстрації всіх учасників ярмарку лише у переддень фестивалю 21 червня і отримання місць у порядку живої черги. Мовляв, це відкриє шлях до участі у ярмарку людей, які не мають стосунку до народного мистецтва. "Зі слів підписантів листа, навіть оплата, яка складає близько 200 гривень за один метр на два дні, не гарантує комфортних умов, бо частина продавців сувенірної продукції вже кілька днів чергує біля воріт "Країни Мрій", щоб бути першими", – зазначає автор порталу про народне мистецтво "Рукотвори" Богдан Гдаль. І справді, серед глечиків та вишиванок можна було побачити заколки зі стразами, магніти з написами англійською, горщечки з квітами… А також численних торгівців старожитностями. Миска гуцульська – тисяча гривень, трохи більша – вже 1600 гривень. Скло львівсько-муранське – 50 гривень… "Ніхто не замислюється, але, можливо, усі ці предмети старовини було просто викрадені зі старих хат, господарі яких померли, або ж придбані за копійки", – каже відвідувачка фестивалю Віра.

Наступного дня ситуація з відвідуваністю дещо покращилася. У вихідний після обіду на Співоче поле потягнулися люди.. Вони купували солодощі та глечики, співали, танцювали, слухали музику. І головне – не потрапили під традиційний літній дощ. На щастя, цього року, на відміну від попереднього, у Країні світило сонечко.

Козацькі забави

Окрема програма фестивалю – кримськотатарська.

Уперше за усі роки проведення "Країни мрій" певна етнічна спільнота отримала у своє розпорядження цілу сцену. Щоправда, не велику, а трохи меншу. Але на цілі два дні! З неї можна було зокрема почути кримськотатарську осучаснену етнічну музику у виконанні однієї з кримських зірок – Ельвіри Сарихаліл та її бенду. А також автентичну кримськотатарську музику весільного колективу "Карасу". Всі охочі мали можливість взяти участь у численних майстер-класах від кримських майстрів декоративно-прикладного мистецтва та майстер-класі кримськотатарських танців, які давала Арзи Бекір та танцюристи ансамблю "Джемілє". "Скрипці виступи сподобалися, – говорить Таміла Ташева, організатор виступів кримськотатарських митців у Києві. – Наступного року можна буде організувати ширшу програму".

Програмою "Літературної Країни мрій" (до речі, тільки на неї вхід був безкоштовний) традиційно переймалися Брати Капранови. З Великої сцени лунала проза та вірші, а навколо стояли ятки з книжковою продукцією. Ярмаркувати приїхало навіть видавництво "А-ба-ба-га-ла-ма-га". Його вже майже рік не було помітно на різних книжкових виставках. Сьогодні ж "Записки" Ліни Костенко можна було придбати за 65 гривень, а продовження "Лісової школи" Всеволода Нестайка – за п’ятдесят.

Особливістю "Країни мрій-2012" мали стати футбольні трансляції. Принаймні так обіцяв Скрипка. Але, як виявилося, справжнім фанатам у цій Країні робити було нічого – у п’ятницю чвертьфінальний матч між Німеччиною та Грецією ввімкнули вже на початку другого тайму. І це у той час, коли фестиваль офіційно вважався складовою культурної програми європейського чемпіонату.

Запальні хлопці з грузинського гурту "Mgzavrebi" співали народних пісень та намагалися спілкуватися українською

Зачиняв двері у "Країну мрій" Олег Скрипка, а разом з ним ВВ&В. Попадюк & Ле Гранд Оркестра

Фото автора та Віри Підгайної, "Главред"

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров
Новости
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять