Андрій Парубій: сценарій знищення української мови розроблений у Кремлі

Енергетична війна проти України – головний напрямок агресії Кремля, вважає народний депутат.

На сайті "Главред" відбувся чат із членом Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, народним депутатом України Андрієм Парубієм. Спілкуючись із читачами, він дав оцінку мовному законопроекту Колесніченка-Ківалова, розповів про "енергетичну війну" Росії проти України, політичне майбутнє Юлії Тимошенко та Юрія Луценка, бійки у Верховній Раді як невід’ємну рису роботи українських парламентарів, а також про те, на якій стадії знаходяться кримінальні справи, порушені проти нього, за опір прийняттю Харківських угод.

Подаємо стенограму чату з Андрієм Парубієм.

skorpio105:Пане Парубій! Ви нещадно критикували Тимошенко до виборів, тим посприяли приходу до влади Януковича. Це ваш вибір, ваш президент і ваша влада, за якуви, як політик, несете повну відповідальність. То як ви можете бути в опозиції?

Андрій Парубій: Хочу зазначити, що найбільш жорстко і послідовно я критикував Януковича і його політику. Жодного разу я не виступав за коаліцію з владою і робив все можливе, щоб Янукович не опинився на посаді президента. Тому вважаю, що маю повне моральне право говорити про те, що моя опозиційність до нинішнього президента була незмінною протягом всього часу його перебування в політиці.

НА ЗАХІД:Жодна, навіть найменша, партія не пообіцяла чогось конкретного, реального для людей.Наприклад,"беушні" авто з Європи без здирництва. Галичина колись була в складі Австро-Угорщини,Польщі, а зараз із жирним Кієвом і наглим Данецком.Може, Галичині окремо без них жити, і ціни на авто будуть європейські, і зарплата, і продукти. І вже не казатимуться, що Галичина дотаційна, кожен житиме на власні гроші. Яка ваша думка?

Андрій Парубій: Я не сприймаю, як політик і громадянин, будь-якого заклику до сепаратизму, незалежно від того, чи ці заклики йдуть з Донецька, чи зі Львова. Я вважаю, що Україна – єдина держава. Моя мати родом із Харкова, батько – з Галичини. Тому я можу стверджувати, що Україна є і в Харкові, і у Львові. Просто нам треба докласти всіх зусиль, щоб Україна стала потужною європейською державою. Можливо, тоді побіні думки не будуть виникати.

shahmatist09:Чому жодна влада не зменшила собі зарплату до рівня мінімальної, не відмовилася від приватизації державних квартир і дач, автомобілів та пільг?

Андрій Парубій: Я особисто ініціював ряд законодавчих ініціатив про зняття депутатських пільг. На жаль, жодного разу мої законопроекти не мали більшості у Верховній Раді України. Очевидно, що поки президент держави житиме в Межигір’ї, а мільйонери з ПР з кожним роком перебування їхньої партії при влади примножуватимуть свої мільйони, говорити про те, що вони підуть на зняття пільг і привілеїв, не доводиться. Це можна буде зробити тоді, коли людей, які розглядають державний бюджет, як особистий, ми усунемо від влади в Україні.

vasyld:Вітаю Вас, Андрій! Ви – активний політик і людина, яка зробила свій особистий вибір, роблячи доленосні ставки у великій грі. Вам не здається, що зараз у суспільстві циркулює спокуса зради, коли провладна шпана заробляє собі на карманні витрати і не тільки, спекулюючи на ідеях та прагненнях сил опозиційного табору?

Андрій Парубій: Зрада завжди була проблемою українського руху. Але я переконаний, що, опираючись на зраду, не можна будувати довготривалу стратегічну політику. Як говорив Лінкольн, можна довго обдурювати частину людей, можна на деякий час обдурити весь народ, але не можна завжди обдурювати всіх. Тому я впевнений, що зрадники не матимуть перспектив в українській політиці, а люди, зокрема, на найближчих виборах, матимуть здатність відрізнити чесного політика від того, який може зрадити своїх виборців.

З архівом попередніх чатів "Главреду" ви можете ознайомитися тут.

pak37wel19:Я глубоко уважаю ваш талант политика,но очень сожалею, что вы не в полной мере используете его на благо Украины,а часто и во вред ей. Ющенко нанёс Украине вреда больше, чем любой враг Украины. Вы были его опорой. Тимошенко,при всех её негативах, выглядела выгоднее всех украинских политиков.И сегодняшнее её положение показывает, что она наиболее опасна для врагов Украины. Вы опытный политик и,надеюсь, искренний патриот этой измученной распрями земли,скажите, что надо сделать, чтобы в ВР осенью пришли люди, желающие блага Украине и её народу?

Андрій Парубій: Справді, осінні вибори будуть для України визначальними. Але багато залежатиме не лише від політиків, але й від громадян. Важливо, на моє переконання, не дати жодного голосу Партії регіонів і її сателітам, які продемонстрували за останні два роки, що їхня політика щодо України є нищівною. Важливо, на мою думку, проголосувати за об’єднану опозицію і за єдиного кандидата від опозиції на кожному окрузі. Але ще важливіше буде захистити результат виборів, щоб влада шляхом фальсифікацій не вкрала ваш голос. На найближчу перспективу це головне завдання для тих, хто хоче змінити ситуацію в нашій державі.

ТарасГШ:За часи правління Ющенка і Тимошенко було безліч істотних помилок у внутрішній і зовнішній політиці. Україна почала відверто конфліктувати з Росією, влаштувала газові війни. Чи визнаєте Ви наступні фатальні помилки цієї помаранчевої команди: 1) за газові війни ЄС і Росія виключають Україну з торгівлі російським газом, Україна втрачає свій стратегічний статус, а ЄС і Росія зближуються (зокрема і проти України); 2) було переглянуто за пропозицією України газові контракти, через що Україна втратила газ за ціною 50 доларів США за 1000 кубів до 2010 року включно; 3) Україна перестала купляти газ самостійно у Туркменістану (втратила газовий суверенітет), зокрема через підтримку Ющенком кольорових революцій і нищівну критику керівництва Туркменістану; 4) Ющенко і Тимошенко прогледіли світову кризу, створили ілюзію міцної гривни, підштовхнути людей на доларові кредити, що призвело до катастрофічних наслідків – Україна і українці мають непід’ємні доларові кредити, країні постійно загрожує дефолт, знецінена у два рази гривня, постраждали вкладники банків – не можуть роками повернути депозити, тощо.

Хто більше винний у прорахунках – Ющенко чи Тимошенко? Чи витримає країна ще одне правління помаранчевих лідерів?

Андрій Парубій: Я не заперечую, що за часів помаранчевої влади була допущена низка помилок. Разом із тим, я переконаний, що усі ці роки керівництво Російської Федерації вело агресивну політику стосовно України в усіх сферах. І енергетична війна проти України була головним напрямком кремлівської агресії. Я переконаний, що газові контракти між Україною і Росією повинні бути переглянуті. Також я переконаний, що повинні бути денонсовані Харківські угоди. До речі, йдучи на президентські вибори, однією з ключових обіцянок Януковича був перегляд газових угод. Але влада проявила повну неспроможність у відстоюванні національних інтересів перед російським керівництвом, а навпаки Харківські угоди стали символом зради національних інтересів.

А рівень негативу суспільства до теперішньої влади свідчить про те, що найтяжче Україні буде пережити період нинішньої влади. Тому треба пришвидшити його відхід від влади.

pavel.kachura:Чем можно объяснить, что преступная власть, каковой считает её оппозиция, оставила в покое Ющенко и всех его ближайших соратников и беспощадно расправляется с Тимошенко и её соратниками? И почему Ющенко и те, кто его поддерживал, и Вы в том числе, сделали всё, чтобы к власти пришёл Янукович? Вы видели последствия своих действий?

Андрій Парубій: Влада в першу чергу б’є по тих, хто чинить їй реальний опір. Тому за ґратами сьогодні Тимошенко, Луценко та низка інших політичних і громадських діячів. Проти багатьох відкриті кримінальні справи. Тому я ще півроку тому після гострих дискусій із Ющенком прийняв рішення вийти з "Нашої України" і долучитися до об’єднаної опозиції. Бути там, де реальне об’єднання опозиції, і де реальна боротьба проти нинішнього режиму.

dino78:Доброго дня, пане Парубій! Нещодавно ви вступили до "Фронту Змін". Чому ви зупинили вибір саме на цій партії, адже в Обєднаній опозиції є ще багато партій?

Андрій Парубій: Одразу після приходу Януковича до влади я був одним із першим, хто закликав опозиційні сили до об’єднання, бо усвідомлював, що найбільшим ворогом опозиції є роз’єднаність і взаємопоборювання. Тому коли опозиційні партії знайшли в собі здатність переступити через партійні амбіції і об’єднатися заради українського інтересу, я для себе прийняв рішення, що моє місце там. Адже сьогодні протистояння між владою і опозицією насить не так партійний, як цивілізаційний характер. І перемога опозиції на осінніх виборах є важливим питанням для майбутнього України. Тому я долучився до політичної сили "Фронт змін", яка виступила одним із ініціаторів об’єднання опозиції. І тому, що "Фронт змін" сьогодні перебуває на вістрі боротьби проти нинішньої влади.

journ_:Ваш прогноз – яким буде розклад політичних сил у парламенті після виборів восени?

Андрій Парубій: Дякую за питання. Але воно, очевидно, спрямовано до усіх нас. Адже результат виборів залежить від кожного з нас. Будь-яка соціологія сьогодні демонструє, що опозиційні сили мають більшість симпатій українців. Але влада буде намагатися через мажоритарні округи проштовхувати своїх явних або прихованих представників. Шляхом підкупу, залякування, фальсифікацій вона буде намагатися здобути депутатські мандати. Чи продадуть свій голос громадяни за гречку чи за грошову винагороду – це питання до всього суспільства. Чи зможуть люди подолати зневіру і своїм голосом змінити ситуацію в країні – це теж питання до всіх. Особисто я вірю, що українці матимуть достатньо внутрішньої сили і гідності, щоб не піддатися на підкуп, що ми спільно захистимо результат виборів, і українські сили на виборах в жовтні 2012 року здобудуть більшість. І це стане початком усунення Януковича і його команди від влади в Україні.

journ_:Яким ви бачите політичне майбутнє Тимошенко і Луценка? Чи є воно в них?

Андрій Парубій: Я вважаю, що і Тимошенко, і Луценко мають велику політичну перспективу. Політичні репресії, які є сьогодні в Україні, я переконаний, ненадовго. В жовтні, коли опозиція здобуде більшість у Верховній Раді, розпочнеться процес імпічменту Януковича. Я точно можу сказати, хто в цій державі не має політичного майбутнього – це ті люди, які за останні два роки довели громадян до зубожіння, розколюють країну і проявили повну неспроможність у проведенні і зовнішньої, і внутрішньої політики.

українець.:Доброго дня, пане Андрію. Поділіться власною оцінкою законопроекта про мови Колесніченка-Ківалова? Чи буде він врешті прийнятий, на вашу думку, коли?

Андрій Парубій: Дякую за питання. На мою думку, законопроект про мови Колесніченка-Ківалова спрямований не на захист мов національних меншин, а на знищення української мови. І цей сценарій розроблений не в Україні, а політтехнологами Кремля. Разом із тим, це є політична технологія "регіоналів" напередодні парламентських виборів. Проваливши всі соціальні й економічні реформи, вони витягнули свою традиційну "мічену карту" – сценарій розколу України. І це, на мою думку, є злочином проти України. Мені прикро, що цей законопроект був прийнятий у першому читанні. Хоч я робив усе можливе, щоб цього не відбулося. Адже проблема полягає ще в тому, що такі фундаментальні для держави закони приймаються з грубим порушенням Конституції, коли "піаністи" з Партії регіонів голосують за кількох депутатів одночасно. "Регіонали" погрожували, що у другому читанні цей законопроект буде ставитися на голосування цього сесійного тижня. Сьогодні (у понеділок, 2 липня, - ред.) зранку на погоджувальній раді це питання не було внесено в порядок денний цього сесійного тижня. Але я усвідомлюю, що у будь-який день "регіонали", навіть всупереч регламенту, можуть внести це питання в порядок денний (про що свідчить остання заява Єфремова). Але коли б це питання не стояло – чи цього тижня, чи восени, я зроблю все можливе, щоб цей законопроект не пройшов, і щоб конституційна норма про особисте голосування депутатів не було порушено в сесійній залі.

українець.:Пане Андрію, що ви думаєте про сучасні способи парламентської боротьби (на кшталт, того, як у першому читанні приймався закон про мови)? Чому бійки в парламенті стали невідємною рисою роботи українських парламентарів?

Андрій Парубій: Частково на Ваше питання я відповів вище. Отже, хочу зазначити, що найбільші збурення в парламенті відбуваються тоді, коли грубо порушується Конституція. А щодо бійок, на жаль, цей "елемент" парламентської діяльності актуалізується тоді, коли Партія регіонів силою намагається провести через парламент політичні рішення, як це було під час ратифікації Харківських угод.

novoross:С момента присоединения Тавриды и Новороссии к Российской Империи и до конца ХІХ века на этих территориях основным языком общения и письма был русский язык. Так почему вы противитесь тому, чтобы русский язык в этих регионах сегодняшней Украины был вторым региональным? Вам нравится ломать пожилое население этих регионов "через колено"?

Андрій Парубій: Ви знаєте, я не зустрічав людей, яких в Україні "ламають через коліно" за незнання української мови. Навпаки, рік тому, коли я їздив у Донецьк і Макіївку допомагати батькам у боротьбі проти закриття українських шкіл, я чув від них протилежне. Вони говорили, що самі не мали змоги вивчити українську мову і хотіли, щоб держава дала можливість їхнім дітям це зробити. Я вважаю, що якщо в Україні є мова, яку треба захищати, то це – українська мова.

НА ЗАХІД:Влада готує новий закон, появляться жандарми проти людей. Їм вже міліції не вистачає? І чому мовчать шахтери, які завжди відстоювали свої інтереси, може, їм добре платять за наші гроші?

Андрій Парубій: Справді влада сьогодні втратила підтримку у всіх регіонах України. Навіть на Сході недовіра до влади вище, ніж довіра. Тому для них застосування міліції стало найефективнішим способом діалогу з суспільством. Вони відгородилися від людей парканами і, очевидно, думають, що зможуть за допомогою силових органів тримати владу в Україні вічно, створити в країні режим, подібний до російського і білоруського. Як я вже зазначав, шанс змінити це ми матимемо 28 жовтня цього року.

Клео77:Ви чи не єдиний, хто дійсно перешкоджав ухваленню мовного закону Колесніченка-Ківалова. На цьому тижні знову буде голосування. Як ви будете діяти?

Андрій Парубій: Дякую за оцінку. Я справді робив все можливе, щоб перешкодити ухваленню закону Колесніченка-Ківалова. Але мені прикро, що 5 червня цього не вдалося зробити, на відміну від 24 травня. Я вже зазначав, що невідомо, чи цей закон буде розглядатися цього тижня, чи ПР продовжить роботу Верховної Ради ще на тиждень. Ососбисто я робитиму все можливе, щоб цей закон не був прийнятий Верховною Радою України.

Shwiec:Доброго дня. 1. Чи хтось в цій країні розуміє, що народ попросту спивається, починаючи з дітей? І боротьба з цим важливіша за всі псевдореформи, підтягнення конституції за вуха під свої потреби? 2. Чи співпрацюєте ви з діаспорою, яка свого часу дала країні багато грошей, що розійшлися по кишенях, а можна ж їх вкласти з зиском у телеканали, телефільми, виробництво українського кіно?

Андрій Парубій: 1. Поділяю вашу тривогу. Справді, це завдання держави – забезпечити, щоб підлітки не мали змогу придбати і вживати алкоголь. На це має бути спрямована спеціальна державна політика. Адже як можна ефективно боротися з алкоголізмом у державі, де пляшка пива дешевша за пляшку молока.

2. Так, я співпрацюю з багатьма громадськими організаціями, які представляють і традиційну українську діаспору, і з тими, хто недавно виїхав на заробітки. Правда, частіше йдеться про підтримку української діаспори, а не навпаки. Тому завдання української держави – підтримувати українську діаспору, а не сподіватися, що діаспора створить українське кіно чи телеканали. Треба навести лад у власному домі.

Ронн:Добігає кінця сесія ВР... Чи могли б ви коротко підбити її підсумки? Чим особисто вам вона запамятається?

Андрій Парубій: Звичайно, найбільше запам’яталося за останню сесію протягування законопроекту Колесніченка-Ківалова. Цим влада продемонструвала свою антиукраїнську суть, нездатність проводити повноцінні реформи, і показала, що, як і в 2004 році, найбільш ефективний сецнарій, який вона здатна втілювати в життя – сценарій розколу України.

мова:Навіщо ви, депутати, причому і від влади, і від опозиції, спекулюєте на таких делікатних питаннях, як мова та релігія тощо?

Андрій Парубій: Хочу нагадати, що мовні законопроекти були ініційовані не депутатами від опозиції. І тому, очевидно, ставити в один ряд депутатів від влади і опозиції в питанні спекулювання на мовних суперечках, некоректно.

Спекуляція на мові та релігії – це той шлях, який обрала влада. Я переконаний, вона нестиме за це відповідальність.

Андрій, Київ:Який у вас бізнес, або у вашої дружини?

Андрій Парубій: У мене немає і ніколи не було жодного бізнесу. У своїй трудовій біографії я багато працював археологом, потім викладачем, але ніколи не займався бізнесом. Як і моя дружина, Уляна, котра працює на кафедрі української філології у Львівському державному університеті ім. Франка.

Андрій, Київ:Яка площа квартири, яку отримали як депутат?

Андрій Парубій: Йдучи на вибори, я обіцяв, що не подаватиму заяви на отримання державної квартири. Відповідно такої заяви не подавав і квартири не отримував ні як депутат, ні в будь-якій іншій якості. Я живу з сім’єю, в квартирі разом із батьком у Львові, а в Києві проживаю в готелі.

dnepr__:Вы верите в то, что парламентские выборы будут честными?

Андрій Парубій: Я знаю, що влада робитиме все можливе, аби фальсифікувати вибори на свою користь. Але також я знаю, що об’єднавшись разом, ми здатні цього не допустити. Як політичні сили через спостерігачів і членів комісій, так і громадяни. Я пригадую 2004 рік, коли після завершення виборів біля дільниць збиралися громади із закликом не допустити фальсифікацій. Та й зрештою в самих комісіях будуть громадяни, від волі яких залежить, вдасться чи не вдасться владі фальсифікувати вибори. Якщо кожен відповідально підійде до виборів, якщо кожен усвідомить вагу свого голосу, якщо кожен зробить свій вчинок, я впевнений, разом ми не допустимо фальсифікацій виборів.

Szczurek:Пане Андрію, на якій стадії кримінальна справа проти вас за спротив Харківським угодам? Ви готові голосувати за скасування недоторканності чи хочете скористатися депутатським захистом у цій справі?

Андрій Парубій: Кримінальна справа за Харківські угоди проти мене відкрита не одна, а кілька: за організацію злочинного угруповання (таке трактування особливо цинічно чути від представників Партії регіонів) і за перешкоджання діяльності органів державної влади. Прокуратура вважає, що моя вина доведена, і готова у будь-який момент пред’явити мені звинувачення і відповідно визначити міру запобіжного заходу. Незважаючи на це, я публічно заявляв і зараз стверджую, що голосуватиму за скасування депутатської недоторканності. Тому що вважаю, що перебування ПР при владі є питанням тимчасовим, а скасування недоторканності – стратегічним. Тільки таким чином ми зможемо відсікти бізнес від влади і знищити касту недоторканих. Та й зрештою, це було однією із наших ключових передвиборчих обіцянок.

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров
Новости
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять