Перекуємо мечі на орала, Або коли в Україні зникне армія

Зовнішній ворог нашій країні не загрожує ані зі Сходу, ані з Заходу. Ми – мирні люди, а наш бронепоїзд треба перетворити на трактор. Чи не так вважають у Міноборони?

Діючий міністр оборони України, уродженець Караганди Дмитро Альбертович Саламатін не хоче очолювати профільне міністерство. Виявляється, він пацифіст. І активна участь у знаменитому на весь світ побоїщі в сесійній залі ВР зовсім не корелюється із цілком миролюбним характером відносно новоспеченого українського громадянина (отримав наше громадянство 2005-го року. – А.К.). Побіжний погляд на послужний список пана Саламатіна підтверджує: Дмитро Альбертович все свідоме життя не воював, а знаходив себе в бізнесі. У Верховній Раді же він тривалий час займався питаннями науки та освіти.

Відтак очевидно, що проект українського міністра оборони, який передбачає масштабне реформування господарської діяльності українського війська, має в рівній мірі як бізнесове, так і освітянське коріння. Будь-яка наука – це насамперед тяжка самовіддана праця. Цю істину підтвердить перший ліпший педагог. І чемними виростають ті юнаки, які з молодих нігтів не цураються важкої фізичної роботи. Ну, а правильно розпорядитися плодами такої праці завжди може людина, досвідчена у бізнесі.

Додайте до двох зазначених вище факторів третій – очевидний занепад сільського господарства у питомо аграрній Україні, де є найплодючіші в світі землі. Ще – бідний, позбавлений корисних харчових якостей щоденний раціон українського солдата строкової служби. Вкупі матимемо цілком обґрунтовані причини, аби перевести українську армію на рейки мирної сільськогосподарської праці. Простіше кажучи, перекувати мечі, тобто – автомати, на орала.

Звісно, громаддя планів подальшого злиття міністерства оборони з міністерством аграрної політики від пана Саламатіна вже не гаряча новина. Проте варто нагадати кілька основних, найцікавіших з моєї точки зору позицій. Армійські частини, за стратегічним задумом міністра, будуть вирощувати й продавати зернові та технічні культури. Освоювати декоративне садівництво й основи ландшафтного дизайну. Торгувати продуктами харчування власного виробництва, простіше кажучи – свининою, яловичиною та курятиною з власних підсобних господарств, на які перетворяться армійські частини. Дуже цікава позиція – продаж алкогольних напоїв. Це що, на базі якої-небудь авіачастини створять спиртзавод, робитимуть горілку та коньяк на основі авіаційного спирту, і весь цей ексклюзив – у торговельну мережу?

Про перспективи ресторанного бізнесу, яким почнуть займатися солдати і офіцери, я взагалі мовчу. Думаю, мережа фастфудів "Дріб шістнадцять"", де пропонуватимуть фірмову перлову кашу, складе серйозну конкуренцію ресторанному бізнесу співаючого ректора Михайла Поплавського… 

Заради справедливості зазначу, що Міноборони інформацію про ці свої буцімто наміри спростувало, але ж диму без вогню, як відомо, не буває, і те, що сьогодні видається фантастикою, завтра цілком може стати реальністю. 

Знаючи, що Партія регіонів, членом якої Дмитро Саламатін є, звикла напролом іти до будь-якої абсурдної мети, замість "покращення життя вже сьогодні", можна передбачити: в недалекому майбутньому армія в Україні у первісному значенні поняття зникне. Нагадаю, поняття "армія" у словнику означає "частина збройних сил держави, призначена для широкомасштабних бойових дій переважно проти зовнішнього супротивника". Почавши процес перетворення збройних сил України на армію колгоспників, пан профільний міністр тим самим непрямо визнає: зовнішній ворог нашій країні не загрожує ані зі Сходу, ані з Заходу. Ми – мирні люди, а наш бронепоїзд треба перетворити на трактор.

Над цим можна багато й сумно жартувати, аби не напрошувалася паралель з ініціативою іншого міністра. Навесні очільник міністерства соціальної політики Сергій Тігіпко вирішив на законодавчому рівні дозволити працедавцям не платити молодим спеціалістам, яких щойно взяли на роботу. Солдат строкової служби, для якого служба в армії скоро перетвориться на виснажливу сільськогосподарську працю, теж не буде отримувати за неї нічого. Хіба харчі тричі на день. Те, що протягом терміну служби солдат годуватиме себе сам, мало заспокоює. Адже те, що солдати не з`їдять, офіційно стане предметом купівлі-продажу і, відповідно, збагачення вищого командного складу. А для створення цього продукту буде використовуватися безоплатна і, повірте мені, рабська, каторжна праця молодих українців. Адже сільське господарство – не мед, це підтвердить будь-який сільський мешканець.

До речі, тут Саламатіну, на відміну від Тігіпка, не треба ламати голову, як узаконити дармову працю. Обов`язковий призов на військову службу ще ніхто не скасовував. Скажу більше: в разі прийняття "плану Саламатіна" непридатних до так званої строкової служби стане набагато менше. Адже одне діло, якщо купа хвороб не дозволяє вчорашньому школяреві повноцінно вчитися захищати батьківщину зі зброєю в руках та модернізуватися разом із армією. І зовсім інше, коли треба прибирати за свинями, давати курям та орати ниву на підсобних гектарах. З цим впорається навіть плоскостопий короткозорий астматик із вродженою хворобою нирок…

Нарешті, є ще на тлі перетворення армії на колгосп досить цікава ініціатива інших "регіоналів". Однопартійці міністра оборони Валерій Коновалюк та Василь Грицак пропонують перетворити внутрішні війська на аналог жандармерії. На базі саме українських ВВ хочуть створити професійне, добре підготоване та озброєне за останнім словом техніки військове формування. Звісно, ані ВВ, ані інший армійський спецназ на сільське господарство не орієнтують. Тут справді займатимуться серйозною військовою підготовкою. Якщо врахувати, що внутрішні війська призначені для боротьби з внутрішнім ворогом, дуже просто зрозуміти, де саме шукає своїх ворогів "партія влади". Від кого хоче захищатися та хто становить для неї реальну загрозу.

Зовнішнього ворога нема, тому армія буде вирощувати хліб, кіз та свиней. Внутрішній ворог – ми з вами – є, тому спецназ орієнтують явно не на аграрний сектор. Що робитимуть контрактники, навіть боюся припустити…

Фото: goodvin.info

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров
Новости
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять