Юрій Стець: хочу бачити Юлю і Юру на волі

"Важковаговики, які прийшли в новий парламент та з різних причин були відсутні у нинішньому, не дозволять знищити парламентаризм в Україні", – переконаний депутат.

Верховна Рада VII скликання поверне українцям сильний парламент, і на заваді його якісній роботі не стане протистояння КПУ та "Свободи", переконаний голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації, народний депутат України Юрій Стець. Про це він заявив під час чату на сайті "Главред". Проте депутат прогнозує, що ближче до президентських виборів нова Рада "потішить" скандалами та бійками. При цьому він пообіцяв попросити "Тягнибока не бити комуністів – там же одні дєдушки і бабушки".

Про це та інше читайте у стенограмі чату з Юрієм Стецем.

samson-bomba@mail.ru:Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) ОБСЕ на днях сообщает: около 50 миллионов граждан не были зарегистрированы в списках избирателей и не смогли принять участие в голосовании! Наблюдатели от ОБСЕ заявили, что у них было "меньше доступа к голосованию, чем в Казахстане, электронная система голосования имеет меньше защиты, чем в Венесуэле и Казахстане, бюллетени были не такие простые, как в Грузии, и ни в одной стране мира нет такой сложной избирательной системы"! Используемая система "открепительного" голосования, к которой прибегают до 20 процентов избирателей, "потенциально является более уязвимой для махинаций по сравнению с личным голосованием на избирательном участке и не имеет защиты, гарантирующей, что избиратели голосуют лично и без принуждения". Прозрачность финансирования кандидатов, указали эксперты, "оставляет желать лучшего". А к некоторым избирательным участкам в этой стране наблюдателей вообще не допускают – вопреки обязательствам, возложенным на все 56 стран – членов ОБСЕ!
Юрий, не подскажете, о какой стране идет речь, и можно ли при этом признать выборы состоявшимися и демократичными? Спасибо за ответ!

Юрій Стець: Я не знаю, якої країни це стосується. Не знаю історії, бекграунду, реалій, тому мені важко коментувати. Думаю, це було б некомпетентно. Тим більше, що я не є представником ОБСЄ.
nikk:Чим ви можете пояснити проходження в Раду "Свободи"? Як позначиться на іміджі країни перебування в парламенті настільки радикальної політичної сили?

Юрій Стець: Проходження "Свободи" можу пояснити тільки довірою виборців. Експертну оцінку з цього питання – чому саме стільки відсотків та інше – вже багато разів озвучували.
Стосовно іміджу – багато залежатиме від законодавчих ініціатив, поведінки та публічних політичних заяв представників цієї політичної сили. Думаю, радикалізм зменшиться, і це логічно, оскільки між вуличною та парламентською "Свободою" я бачу різницю.


nikk:За вашим прогнозом, наскільки ефективно зможе працювати нова Верховна Рада? Чи не стане на заваді нормальній роботі постійне протистояння комуністів та "свободівців", враховуючи те, що їх майже однакова кількість пройшла?

Юрій Стець: Рада VII скликанння, переконаний, покаже нову якість і поверне сильний парламент українцям.
Стосовно протистояння комуністів і "свободівців" – думаю, ні. Оскільки якість роботи і ідеологія – це трохи різні історії. Буквально позавчора на "5 каналі" представник "Свободи" Ігор Мірошниченко заявив, що "Свобода" готова голосувати разом із КПУ по деяких питаннях.

Леонід М., Київ:Юрію, доброго дня. Кілька запитань до вас. 1) Чи маєте ви змогу хоч якось спілкуватися з Луценком? 2) Яке політичне майбутнє по-вашому мають Луценко та Тимошенко? Якщо, звісно, мають... Дякую за відповіді.

Юрій Стець: Декілька разів на тиждень спілкуємося телефоном. Сподіваюся побачити його завтра під час судового засідання.
Стосовно політичного майбутнього… Знаєте, для мене Юра – це в першу чергу друг, людина, яку я хочу бачити поруч живим і здоровим. Він займав надто багато місця в моєму житті, тому його дуже не вистачає. Тому в даному випадку у мене превалює людське над політичним. Я хочу бачити Юру і Юлю на волі. І це – найголовніше. Все інше – другорядне. Можливо, з точки зору депутата і політика, це неправильна відповідь, але суто по-людські, я думаю, ви мене зрозумієте.

Сид:На вашу думку, у новій ВР збережеться таке явище як "тушки"? Якщо так – то з яких політичних сил вони найімовірніше тікатимуть? Чи є такі "ненадійні" особи серед нинішніх представників обєднаної опозиції?

Юрій Стець: На жаль, збережеться. Біблія каже, що Іуда буде.

Стосовно "Батьківщини" – принаймні на першому засіданні майбутньої фракції, зазираючи в очі колегам, читав відповідь "ні".

Сид:Наскільки часто новий парламент буде "тішити" бійками, скандалами, чимось подібним до "димового шоу"?

Юрій Стець: На жаль, думаю, чим ближче до президентських виборів, тим подібні інциденти будуть ставати дедалі можливішими. Плюс треба враховувати полярність радикальних "Свободи" і КПУ. Хоча буду просити Тягнибока не бити комуністів – там же одні дєдушки і бабушки, "ще, курви, повиздихають" (с) Лесь Подерев’янський...

Сид:Що особисто вас найбільше здивувало у цих виборах? Що – найбільше смішило (можливо, запамятались якісь курйозні випадки)?

Юрій Стець: Здивували кияни, приємно. Насмішили "чудіки" від влади, які не пройшли.

Сид:Як ви вважаєте, чи збережетсья зв вами посада голови комітету ВР, яку ви зараз обіймаєте? І хто наразі має найбільше шансів скласти вам конкуренцію у цьому? Наперед дякую за відповіді.

Юрій Стець: Треба запитати, як вважають депутати нового скликання. Їм і картКи в руки. Список, який би я запропонував, великий: це і Андрій Шевченко, і Ірина Геращенко, і Микола Княжицький, і Олена Кондратюк, зрештою, Микола Томенко. Це те, що стосується опозиційних политичних сил. Стосовно провладних – ті самі прізвища. Переконаний, зовсім незабаром ми прийдемо до влади.

br_791:Пане Юрію, в парламент пройшло цього разу чимало медійників... Як це відобразиться на продуктивності роботи Комітету з питань свободи слова та інформації та чи позначиться якось на роботі журналістів в Україні?

Юрій Стець: Робота журналістів в Україні не залежить від кількості медійників в парламенті, так само як і якість роботи парламентського комітету. Продуктивність журналіста визначається його чеснотами, продуктивність Комітету – тим, у кого більшість. Принаймні робитиму все можливе, щоб у парламенті VII скликання більшість була нашою.

З архівом попередніх чатів "Главреду" ви можете ознайомитися тут.

polit_ua:Вітаю! Пане Стець, чим ви пояснюєте високу популярність комуністичної партії в нашій країні, яка не спадає, а навпаки, судячи з підсумків виборів?

Юрій Стець: Між популярністю і підсумками виборів – велика різниця. Люди рефлексували на обіцянки комуністів – тупі, примітивні, безглузді. Повторювати їх не буду, тому що тупі, примітивні, безглузді. Крім того, територія, де за них голосують, є обмеженою. До того ж, на жаль, голоси виборців Партії регіонів, які розчарувалися в цій політичній силі, відійшли, наприклад, не УДАРу, а саме комуністам. Для мене це найбільше розчарування виборів (такий великий відсоток КПУ).

зяма:Пане Юрію, до вас кілька питань не про політику, якщо дозволите. По-перше, наскільки змінилися ви після того, як вам довелося власноруч допомогти зявитися на цей світ своїй доньці? Зараз Єві вже більше рочка, чи почуваєте ви з нею якусь особливу близькість? По-друге, ви з дружиною журналісти, а хотіли б, аби ваші діти теж присвятили себе такій професії? По-третє, ваші мрії як політика, як журналіста, просто як людини? Дякую!Удачі вам!

Юрій Стець: Змінився кардинально: пішов шалений потік ніжності до всіх близьких, змінилися пріоритети: раніше 90% займала робота, 10% – сім’я, зараз – 50/50.

Єва – це принцеса. Вона має всі права Богом даної дитини, і якщо хтось її "ображає", одразу оголошується колабораціоністом, ворогом народу, Януковичем. :)))
Стосовно професії – у нас четверо дітей, і є відчуття, що хтось із них обов’язково буде журналістом. Думаю, ніхто з них нашу думку з цього приводу запитувати не буде.
Є мрії, а є цілі. Про мрії говорити не буду – надто інтимно. Цілі – такі самі, як і у всіх нормальних людей: здоров’я близьких і рідних та якісне майбутнє дітей. Тут якраз інтереси і політика, і журналіста, і батька збігаються. Треба змінювати країну.

kenrol:Ваши первые шаги (указы) на посту президента страны?(Предположим, так случилось бы.) Спасибо.

Юрій Стець: "Улыбнуло"... :) Якщо серйозно, то перше, що зробив би, – випустив би Юлю і Юру.

AVATAR:Шановний пане Юрію! Одна з обласних державних телерадіокомпаній кілька разів зверталась і до Вашого попередника Андрія Шевченка, і до Вас особисто, і до Вашого заступника Олени Бондаренко з листами про численні зловживання на ОДТРК ( свідомо не називаємо якій, аби Ви про нас згадали ) та про тиск на журналістів, однак відповідей ми так і не дочекалися. Хоча надія була. Якби не дієва підтримка НСЖУ і особисто її першого секретаря Сергія Томіленка, можна було взагалі у відчаї "опустити руки" і думати,що на журналістів "з провінцій" у цій країні нікому "немає діла".Прикро, адже саме Ваш комітет дає згоду на призначення голови Держкомтелерадіо, який має опікуватись проблемами обласних ДТРК. І все ж, не втрачаємо надії, що ми зможемо до Вас достукатися і бодай якусь відповідь отримати. Принагідно хочемо привітати Вас з обранням до нового парламенту!

Юрій Стець: Стосовно вашої телерадіокомпанії я зробив безліч запитів та звернень і оббив не один поріг, але система Державного телерадіокомітету, на жаль, неприступна. Спроб добитися результату не залишаю. Думаю, для початку в новому парламенті змінимо голову Держтелерадіо, а там і до вашого міста недалеко.

студент:Пане Юрію,чи можливе повернення увелику політику антиукраїнських сил на чолі з Ющенком,яких українське суспільство викинуло на смітник історії? І ще одне запитання: що думає опозиція, щоб зруйнувати монополію на власність всіх виборчих комісій від окружних до дільничих на сході України, бо завдяки цим шулерським комісіям ПР набрала б не 30% голосів, а, як сказав Мірошніченко зі "Свободи", тільки 20% голосів?

Юрій Стець: По-перше, щиро вітаю "Свободу" з потраплянням у парламент. Люди достойні, і слава Богу! Думаю, що якраз робота і якість цієї політичної сили в парламенті зруйнує всі стереотипи. Слава Україні!
По-друге, стереотипи – це вада української ментальності. Люди живуть або минулим, або теперішнім, і не хочуть жити майбутнім. На жаль, в більшості людям зі сходу України більше подобається гра "в Чапаєва", ніж у шахи. Але нічого, поборемося. :)

іванка:Пане Юрію, вітаю.Скажіть, чи чутно щось – планується цього року иївська баррикада"? Коли?

Юрій Стець: Думаю, це питання краще поставити Олесю Донію. Його сторінка у Фейсбук - тут.

smilik:Юрію Ярославовичу, чи не було непорозумінь або якихось курйозів після "отримання громадянства" у Грузії цього літа? До речі, як би ви відреагували, якби це були не сувенірні, а справжні паспорти? Виникало коли-небудь бажання жити деінде, поза межами України?

Юрій Стець: Непорозуміння були. Таню Даниленко хотіли позбавити українського громадянства, але, слава Богу, повірили в її щирий патріотизм, тому залишили у спокої. (Хто не знає, Таня Даниленко на своїй сторінці у Фейсбук під час наших відвідин Грузії опублікувала фотку, де в руках тримає грузинський паспорт, і написала, що отримала громадянство. Правда, забула поставити смайлик.)
Щодо другої частини питання – я вже про це говорив. Моя мати постійно живе в Італії близько восьми років. Розмови про те, щоб переконати її повернутися в Україну, були. Розмови про наш переїзд на постійне місце проживання – навіть не виникали. Ще раз кажу, Україна – це наша земля і, думаю, найпростіше було б втікти. Але якраз цього і хотіла б нинішня влада. Цитую відомого вам персонажа: "Эти козлы, которые мешают нам жить". Тому принципово будемо жити тут і боротися. З нами Бог, з нами правда.

кузьма:Здравствуйте. В одном из своих интервью вы как-то сказали, что в нашей Верховной Раде не хватает профессионалов, а парламент стал "кукольным театром". Как по-вашему, изменили что-то выборы? Спасибо.

Юрій Стець: От слов не отказываюсь. VI созыв абсолютно себя дискредитировал кукловодами и кукольным театром. Касательно VII созыва – думаю, некорректно обсуждать качество до момента начала его работы. Но очень хочу надеяться, что тяжеловесы, которые зашли и по разным причинам отсутствовали в ныне действующем парламенте, не позволят уничтожить парламентаризм в Украине. Более того, сделают все возможное, чтобы уравновесить ветви власти. Для этого нужен сильный парламент.

интеграл:Добрый день. Не секрет,что почти все телеканалы Украины являются собственностью евреев-олигархов.А как в этом плане "5 канал"? Юрий Ярославович,не кажется ли вам,что для страны будет лучше,если три-четыре области Западной Украины и Крым выйдут из состава страны?

Юрій Стець: По-перше, взагалі не коментую антисемітські висловлювання. Україна – це толерантна країна, тому ми, вихідці з Західної України, можемо запропонувати, якщо хтось цього не розуміє, – "ты кто такой, давай, до свидания!".
По-друге, думаю, в контексті конфлікту, який є зараз на Близькому Сході, обговорювати це взагалі не комільфо.

укр:Скажіть, будь ласка,Юрію,чому на вітчизняному ТБ так багато брюнеток?

Юрій Стець: Мені теж здається, що Ліда Таран, Яна Конотоп, Ганна Безулик – не зайві.:)

Днепр74:В журналистской среде обсуждают, что Яценюк пообещал место главы комитета, который вы сейчас возглавляете, Николаю Княжицкому. Якобы за лояльность в период выборов. Думаю, обсуждать эту лояльность не имеет смысла. Что вы можете рассказать по этому поводу? И останетесь ли Вы в этом комитете в новом составе парламента? Спасибо.

Юрій Стець: Думаю, спроби розхитати фракцію вже почалися. Не повірю в те, що подібні домовленості можуть існувати в моїй політичній силі. Взагалі, для початку, як і обіцяв, публічно прозвітуюся на прес-конференції як голова Комітету з питань свободи слова і інформації. Це зараз більш актуально.

шрайк:Как ты там вообще?

Юрій Стець: Рома из дурдома, с тобой сложно, без тебя – грустно. Как и обещал, рекламирую тебя в Фейсбуке. Всем кто не знает, это – один из топовых блогеров Украины, человек, у которого вообще отсутствует чувство юмора. :)))

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров
Новости
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять