Як відомі Івани святкують ніч Кохання

Телеведуча Іванна Найда знайшла свого чоловіка в купальську ніч, а Малкович боїться шукати квітку папороті

Іван Попеску, народний депутат, ПР

Ім’я отримав від своїх батьків, адже вони були православними, ходили в румунську православну церкву. У нас в сім’ї старших називають залежно від того свята, яке ближче до серця. Маємо три великих свята – Св. Василя, Св. Івана і Св. Миколая.

Свято Івана Купала не відзначали, тому що це свято скоріш слов’янського походження, а моє коріння все-таки румунське. Ми святкували інші свята – на Різдво, на Св. Василя ходили з невеличкими виставами. А стрибати через багаття пробував перед Великоднем, адже саме тоді у нас палять велике символічне багаття.

Іван Марчук, художник

Хто був ініціатором імені не можу сказати, оскільки ніколи не цікавився своєю, так би мовити, історією. У нас не називали на честь когось із рідних. Тим, хто з батьків запропонував це ім’я, також ніколи не цікавився. Ніколи не хотілося знати, що було колись, мені цікаве лиш те, що буде завтра.
Ніколи не святкував Івана Купала, тому що не складалися обставини, я жив у інших вимірах. Квітку папороті жодного разу не шукав. Я вічно зайнята людина, свят для мене взагалі ніяких не існує.

Іванна Найда, телеведуча

Ініціатором мого імені був батько, він просто пішов і так мене записав. А взагалі, я мала бути Євдокією, однак тато по дорозі передумав і назвав мене Іванною. З мамою це не було узгоджено, можливо, вона лише здогадувалась. У роду Іванів не було, просто батькові подобалось це ім’я.

Свято Івана Купала відзначаю, тому що з моїм теперішнім чоловіком, з яким ми вже 8 років разом, познайомилася саме тоді. Ми не одружені, але чомусь вирішили, що цей день – початок наших стосунків. Познайомилися, коли відпочивали на Десні, тоді ми плели якісь вінки, пускали їх за водою, але якогось змісту в це не вкладали, просто розважалися.

Традицій святкування не дотримуюся, через багаття ніколи не стрибала. Якось працювала в ніч на Івана Купала в Музеї під відкритим небом, тож побачила усі традиції святкування, ритуальні речі. Але участі не брала.

Іван Малкович, видавець

Мене назвали Іваном на честь мого улюбленого дідуся, я його кликав "діду Іван" ( він був Іваном Антоновичем, як і я). Івана Купала святкуємо. Коли буваю вдома в Карпатах, то обов’язково приходять сусідки. Є такий обряд, що ще сплячому Івану треба сплутати ноги травами. Колись мене отак застали в ліжку, відтоді намагався вставати раніше. Але обов’язковий ритуал на Івана, – помитися росою з грішми. Береш копійки, зрошуєш росою і тим миєшся, щоб бути здоровим і багатим. Найкраще на Івана Купала в Карпатах, до мене часто приїжджали в цей день друзі, поети, музиканти. Ми робили розкішний вінок з квітів. Колись на свято купалися "наголяса" і перестрибували через вогонь.

Квітку папороті не шукав. Саме десь перед святом Івана один з моїх найулюбленіших поетів Богдан-Ігор Антонич помер. У якійсь передмові до його книжечки я писав, що він пішов шукати квітку папороті, вийшов за сьомою зорею і залишився там. Тому-то сам не ходив шукати квітку, щоб не зайти за сьому зорю.


Іванна Коберник, телеведуча

Мій день народження між днем Івана Купала, 7 липня, і днем Святої Іванни – 10 липня. Крім того, в ті роки був популярний фільм "Іванна", який також, думаю, зіграв свою роль у виборі мого імені батьками. Ініціатором була мама, батько довго протестував. Він хотів назвати мене Марією, а мамі дуже не подобався скорочений варіант – Маша. Мама твердо стояла на своєму, бо хотіла, щоб її діти мали незвичайні імена – її ж бо звати Любов і в її класі було сім Люб. Тому ще в дитинстві вона собі пообіцяла, що її синів та дочок ніколи не називатимуть на прізвище, щоб відрізнити від тезок.
На це свято мені доводилося і квітку шукати, і вербу ламати, і через вогонь стрибати. Це одне з найкрасивіших народних свят.
Сейчас вы просматриваете новость «Як відомі Івани святкують ніч Кохання». Другие новости шоу бизнеса читайте в разделе «Stars». Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Последние новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять