Тетяна Франчук: "В українського contemporary art – великі перспективи"

"Сьогодні можливість заробляти є і в українських митців, і в тих, хто продає їхні твори"

Тетяно, ви часто буваєте в Лондоні, можна сказати, це ваша друга домівка. Які галереї там відвідуєте?

Я б не сказала, що Лондон – моя друга домівка. Хоча й справді проводжу там багато часу. І було б дивним, якби власниця галереї сучасного мистецтва не відвідувала художні галереї та виставки в Лондоні. Я дуже люблю бувати в White Cube, Gagosyan Gallery, Lisson Gallery, Haunch of Venison, Tate Modern Gallery.

Сучасне мистецтво космополітичне? Чи все-таки є національні, ментальні відмінності, якщо порівнювати Україну та Англію?


На мій погляд, мистецтво не може бути космополітичним. Людина є такою, якою є –  важливо, звідки її "коріння", де вона росла, навчалася, у якому середовищі формувався її світогляд. Мистецтво в усі часи мало в собі ознаки національності, ментальності та особистої історії митця.

Під час вашої останньої поїздки до Лондона ви зустрічалися з менеджером престижних галерей у Парижі та Нью-Йорку Андре Віана, одним із найвпливовіших людей у світі сучасного мистецтва. Ви має намір залучати його до просування українського мистецтва на світовому ринку?

Андре Віана – авторитетна людина в сучасному світовому мистецтві, і я дуже ціную його фахову думку щодо галерейного бізнесу та прислухаюся до порад. Під час нашої зустрічі ми обговорювали проблеми українського арт-ринку, систему оподаткування творів мистецтва тощо. На думку Андре Віана, у нашої країни є всі шанси посісти гідне місце в історії світового contemporary art. Ми з ним переглядали фото з виставок кількох українських художників. Дві з них йому особливо сподобалися. Улітку Андре планує прихати в Україну. Звичайно, у моїй галереї  сучасного мистецтва "KyivFineArt" проходитиме більшість зустрічей з українськими художниками.

З якими художниками співпрацює ваша галерея?

Я дуже пишаюся тим, що завдяки співпраці з такими українськими художниками, як  Максим Мамсиков, Володимир Кожухар, Арсен Савадов, Ілля Чічкан, Юрій Соломко, Ілля Ісупов, Маша Шубіна, Ігор Гусєв, Сергій Зарва, "KyivFineArt" стала однією з найвідоміших галерей в Україні. Ще я співпрацюю з молодими, але дуже талановитими й перспективними художниками Микитою Каданом, Оленою Полященко та Ладою Наконечною.

Як на мистецтві можна заробляти гроші? І хто нині заробляє: той, хто творить, чи той, хто продає?

В українського contemporary art  великі перспективи, про що свідчить не абиякий успіх молодих українських художників за кордоном. Сьогодні можливість заробляти є і в українських митців, і в тих, хто продає їхні твори. Але український арт-бізнес – досить "молоде" явище. У нас поки що, на відміну від Європи, немає чіткої, виваженої, гармонійної схеми співпраці художника та галереї. Але ми працюємо в цьому напрямі, і впевнена, що досягнемо європейського рівня. Дуже гарною ознакою є те,що в Україні вже почали проводити міжнародні аукціони.

Тетяно, в Інтернеті поширено інформацію, що в Лондоні ви обідали у товаристві власника компанії "Рено" Флавіо Біраторе. Подейкують, він до вас залицявся...

Флавіо я знаю чимало років. Ми добрі приятелі. У мене взагалі багато знайомих серед відомих людей. І я інколи з ними обідаю. Будь ласка, не треба шукати пікантність там, де її нема, і приписувати мені романи з кожним, хто потиснув мені руку, усміхнувся чи по-дружньому обійняв.

Після кількох публічних скандалів із залученням преси як складаються ваші стосунки з колишнім чоловіком?

По-різному.

Своїх синів ви залучаєте до прекрасного? Чи вони займатимуться бізнесом?

Людина має бути всебічно розвинутою незалежно від того, який професійний шлях обрала. Тож я охоче ділюся із синами тим, що добре знаю, чим цікавлюся і що зробила справою свого життя. Разом із Сашею та Ярославом ми відвідуємо виставки, музеї, мистецькі галереї, концерти, вистави. Мої діти нині здобувають освіту, яка є фундаментом якісних знань і дає широкий вибір щодо майбутнього фаху. Коли настане час, вони самостійно оберуть собі справу, яка їм до вподоби. А я поважатиму їхній вибір.
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров
Новости
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять