Lama: Усе залежить від того, як готують рибу

Попри те, що Lamu визнано у 2006 році кращим музичним дебютом в Україні, а її альбом користується шаленою популярністю у поціновувачів "україномовної" музики, співачка залишається ледь не найбільш загадковою персоною в українському шоу-бізі.

Аби зрозуміти, що являє собою Lama, а не лише її музика, "[email protected]" вирушив за інтерв’ю.Одразу зазначимо: усупереч своєму зовнішньому образу, Наталія Дзеньків – обличчя гурту Lama – абсолютно не зациклена на індійській культурі. Східні браслети й бінді на лобі – лише прикраси, а про древню культуру співачка знає трохи більше, ніж середньостатистична людина. На зустріч артистка з Івано-Франківська прийшла у звичайній майці та джинсах. Міські затори й спека негативно позначилися на її настрої, проте склянка прохолодного вишневого соку все ж таки повернула Наталію до звичного стану. Трохи перепочивши, Lama із задоволенням розповіла "[email protected]" про свої незвичайні сновидіння, закоханості, взаємини із шанувальниками. Наталю, у своїх інтерв’ю ви розповідали, що назву проекту Lama ви побачили уві сні? Чи часто приймаєте рішення, керуючись такими підказками?
До снів я почала ставитися надто серйозно після того, як померли мої бабуся і дідусь – вони снилися досить часто. Тоді мені було років із сімнадцять. Уві сні я постійно з ними спілкувалася, а вони на будь-яке запитання давали мені відповіді, підказували, як бути в тих чи інших ситуаціях. Розповідали, як їм там на тому світі, як звати Ісуса Христа. Я розуміла, що це все відбувалося виключно у снах, оскільки після пробудження нічого не було. Усі наші розмови я запам’ятовувала; питання, які не встигала поставити, задавала наступного разу. Згодом мені почали снитися різні племена. Не лише наші українські, але й індійські. Буває так, що коли людина часто про щось думає, чимось схвильована, то потім із цими проблемами стикається у сновидіннях. Зі мною було інакше. Я взагалі ніколи не думала ні про які племена, ніколи не замислювалася про подібне. Можливо, лише тоді, коли для мене постало питання, яку назву обрати для проекту. Я дуже переймалася з цього приводу. Хотілося знайти таке, щоб цілком відповідало моїй сутності. І якось мені наснився тибетський монах, який у своїй розмові доволі часто повторював слово "лама", тоді я це сприйняла як знак. Згодом зрозуміла, що до своїх снів варто дослухатися, тепер вони мені допомагають і спрямовують по життю.
Ви давно займаєтеся творчістю – як ваші батьки ставляться до цього? Їм подобається те, що ви робите, і чи відвідують вони ваші концерти?
Коли я все це затіяла, батько вважав, що воно невиправдане. У нас не було стільки грошей, щоб вкладати їх у мою творчість, тут батьки не могли мені допомогти. Тато говорив: "Куди ти, дитино, йдеш? Грошей немає". Мати була більш романтичною, завжди мене підтримувала у всіх моїх задумах. Я розчаровувалася, але все рівно вірила. Згодом познайомилася з Віталіком Телезіним, який наразі є продюсером гурту Lama. Можливо, через те, що були мрійниками, ми й досягнули таких результатів. Зараз батьки задоволені. Вони бачать, наскільки я люблю свою справу, переконалися, що воно того варте, адже, окрім морального задоволення, я до того ж повністю забезпечена фінансово. Нещодавно вони були на нашому концерті у Франківську (рідне місто співачки. – Авт.). Їм дуже сподобалося.
А як ви прокоментуєте існування на російській естраді співачки з таким самим іменем Lama? Чи знайомі з її творчістю, чи доводилося вам стикатися з тезкою у житті?
Зараз кожен може вдома на своїй кухні назвати себе "лама". Про існування російської Lamу дізналися, коли стали отримувати погрози: і по телефону, і в Інтернеті постійно стикаємося з нецензурними висловами на нашу адресу. На мою думку, вони просто не можуть реалізуватися в Росії, а реалізувати себе в Україні заважаємо їм ми, тому це все і відбувається. Можу сказати одне: ми зареєстрували свої авторські права на цей бренд, а вони – ні. Цікавий факт: зараз ми ведемо переговори щодо випуску нашого альбому на території Росії з однією із провідних російських компаній звукозапису, то там про існування місцевої Lamу нічого навіть не чули. А музику я все ж таки послухала. Як на мене, її творчість зовсім не варта уваги. Хоча про такі моменти говорити складно – не мені вирішувати, що погано, а що – добре. Шоу-бізнес не досконалий, проте в цьому є певний сенс: у порівнянні завжди чітко бачиш, що є добре, а що зле.
Із попередніх розмов склалося враження, ніби російський ринок шоу-бізнесу вас не цікавить. Однак, судячи з ваших слів, останнім часом щось змінилося, адже ви плануєте випуск альбому на території Росії?
Загалом, у нас не було такого, щоб ми обирали лише один напрям. Дійсно, найперше орієнтуємося на Європу, це наша ніша. А російський ринок нас не цікавив тому, що в них зовсім інша музика, інша естетика. Але якщо Lama цікава Росії, Білорусі, Польщі, то чому б не випустити альбом і в цих країнах? Зараз розвиваються всі напрями співробітництва, однак найбільше зацікавленості проявляє все ж таки захід.
Справжня жіноча дружба – вигадки для чоловіків чи реальність?
Загалом, у справжню жіночу дружбу я вірю. У мене є кілька подруг, з якими ми разом із самого дитинства. Якось ми з однією моєю подругою закохалися в одного хлопця. Звичайно, між нами виникли непорозуміння, але згодом зрозуміли, що дружба важливіша. І ми дотепер разом. Проте дружба буває різна, бувають різні ситуації. Жінкам дійсно властиві і заздрість, і стервозність, і багато інших факторів, які впливають на взаємини. Але багато що і пов’язує. Своїх подруг можу перерахувати на пальцях. Знайомих багато, однак я мало кому дійсно довіряю.
А як щодо дружби між чоловіком та жінкою? Чи можлива вона без сексуальної зацікавленості?
У моєму випадку важко про це судити. Оскільки завжди складалося так, що спершу була якась зацікавленість, захоплення. Почасти вона переростала в романи, зрідка – в дружбу. Але гадаю, що така дружба між чоловіком і жінкою цілком можлива.
Наталю, ви загалом влюблива людина?
Думаю, так.
Для вас кохання – це створююче чи руйнівне почуття?
Бувають різні випадки. Наприклад, є отруйна риба. Однак якщо її правильно приготувати, що досить важливо, вона надзвичайно смачна, ти від неї отримаєш неймовірне задоволення. А коли неправильно – людина може від цього навіть померти. Так само і кохання. Воно може зруйнувати стосунки, якщо люди кардинально один одному не підходять; якщо між ними немає нічого спільного – ця любов приноситиме лише збитки. Проте коли люди дійсно створені одне для одного, то їхнє кохання процвітатиме. А нещасливе кохання стимулює створення хороших альбомів, написання прекрасних текстів, але як стосунки – воно зникає.
А чи готові ви заплатити таку ціну за свій творчий успіх?
Ні, такою ціною за славу я платити не готова. Тим паче, що спеціально таке зробити неможливо. У мене все саме собою відбувалось у житті: я закохувалася, писала. Щоразу, як і кожна жінка, думала: це на все життя, це саме те, що мені потрібно. Але не завжди воно закінчується так, як ти того хочеш. Є життєві ситуації, які не дають змоги бути разом, хоч якби тобі хотілося. Усе, що відбувалося в моєму житті, відобразилося в текстах пісень. Вони органічні та щирі. Коли пишеш чесно, воно виправдовується, людям це подобається.
Чи не заважає зараз ваша творчість приватному життю?
Саме зараз, у даний момент, у мене все складається досить гармонійно. Моє кохання розчинилося в творчості. Близька мені людина разом зі мною займається музикою. Раніше коханий не мав жодного відношення до сфери шоу-бізнесу, тому не міг мене зрозуміти. Хоча, на мій погляд, при бажанні і в такій ситуації можна порозумітися. Проте чомусь артиста все ж таки ніхто не розуміє.
Ви гарна тендітна дівчина, тож, напевно, багато чоловіків намагаються приділити вам увагу. Як справляєтеся з небажаними прихильниками?
У мене не було такого, щоб прихильники були божевільні. Чесно кажучи, фанати-чоловіки, порівняно з фанатами-дівчатами, делікатніші, вони спричиняють значно менше дискомфорту, ніж дівчата. Жінки енергійніші, емоційніші, жвавіше і більш відверто висловлюють свою прихильність. А чоловіки багато пишуть мені в особисту скриньку, часто зізнаються в коханні, але дуже поважно і делікатно. Усе відбувається в рамках дозволеного.
Наталю, наскільки для вас важлива увага чоловіків до вас саме як до жінки, а не як до співачки?
Кожній жінці, ким би вона не була, увага чоловіків є важливою. Ми заради цього й живемо, заради цього маємо гарний вигляд, заради цього намагаємося подобатися чоловікам. Аналогічно і з чоловіками, вони так само все роблять заради жінок. Звичайно, буває, коли люди дивляться на тебе лише як на талановиту співачку, але чоловіки завжди звертають на мене увагу як на жінку. Так само і дівчата: часто оцінюють зірок як людей, з якими можна було б зав’язати стосунки. Якщо говорити про моїх фанів, то я їм подобаюсь і як співачка, і як жінка.
Чому, окрім свого успіху на сцені, ви найбільше радієте? Що вам найкраще може підняти настрій?
Чесно кажучи, я зрозуміла, що радію вже тому, що живу, не дивлячись на те, яким іноді складним буває життя. Радію друзям, близьким, які поряд зі мною, батькам, людям, з якими працюю разом. А настрій може підняти все, що завгодно: чашка смачного чаю чи запашної кави, квіти, навіть лампочка на стелі.
На що, окрім творчості, витрачаєте гонорари?
Гроші я здебільшого вкладаю у свій розвиток. Багато витрачаю на костюми. І як кожна жінка – на себе: на одяг, прикраси тощо. Із задоволенням подорожую.
Яка країна із тих, що ви вже відвідали, найбільше вразила?
Найбільше вразила Канада, а саме Торонто. По-перше, я побачила Ніагарський водоспад! Тоді там саме знімали "Піратів Карибського моря". Окрім того, це країна емігрантів, де змішано дуже багато культур і етносів. А це мене завжди цікавило. Оскільки я ще не була в Америці, саме канадські хмарочоси були першими, що я побачила. І це дійсно красиво.
Зараз мрію поїхати у Гватемалу. Мені часто сняться племена, і дуже хотілося більше про них довідатися.
Наталю, хто вам допомагає створювати ваш образ? Ви користуєтеся послугами стилістів?
Раніше я ніколи не відважувалася довірити себе рукам стилістів, аби вони зробили з мене щось, що не притаманне мені. Обирала лише тих майстрів, які допомагали б мені створювати образ, що відповідає мені справжній. Зараз мене оточують люди, які добре розуміють, що саме мені треба. З ними легко працювати. У мене є гример і перукар – вони втілюють образ так, як бачу його я. Є улюблений дизайнер – Ліля Літковська – вона шиє мої сценічні костюми і дещо на кожен день.
Яке ваше ставлення до критики і чиїй приділяєте найбільше уваги?
До критики ставлюся позитивно. Хоча перші дві хвилини досить-таки неприємне відчуття. Потім оцінюю, прислуховуюся. Якщо вона дійсно варта уваги, то виправляюся. Багато є таких, хто заздрить успіху, тож скажуть щось неприємне, а ти потім суши собі голову: а що в тебе не так? Найбільше довіряю критиці рідних, звичайно Віталику, музикантам, з якими працюємо разом.
Зараз ви записуєте другий альбом – яким ми його побачимо? Чи буде там більш відчутний вплив східної культури, ніж у першому?
Знаєте, не всі добре розуміють мою появу і взагалі Lamu. Чомусь мене дуже часто асоціюють з індійською культурою, вважають, що я маю просувати її. Але насправді я поєдную різні культури, мені просто так більше подобається. Бінді та браслети – це візуальні моменти. У музиці ми використовуємо східні інструменти, як це було в піснях "Мені так треба" і "Моє серце". На живих виступах можна почути елементи гуцульського фольклору.
Зараз важко говорити про другий альбом. Плануємо, що в нього ввійде 12 пісень, ще не вистачає трьох. Але поки не зроблено продакшен, оцінювати, яким він буде, неможливо. Ми багато концертуємо, подорожі нас надихають – до вже створених пісень додаємо щось нове. Але зараз просто немає часу засісти в студії і повністю все записати.

Сейчас вы просматриваете новость «Lama: Усе залежить від того, як готують рибу». Другие новости шоу бизнеса читайте в разделе «Stars». Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter
Новости партнеров
Популярное
Від пацанки до панянки 5 сезон 1 выпуск 01-03-2021: знакомство с участницамиВід пацанки до панянки 5 сезон 1 выпуск 01-03-2021: знакомство с участницами Голос країни 11 сезон: как прошел 6 выпуск 28-02-2021: кого выбрали тренерыГолос країни 11 сезон: как прошел 6 выпуск 28-02-2021: кого выбрали тренеры "Вкусненько": украинская блогерша снялась в прозрачном белье"Вкусненько": украинская блогерша снялась в прозрачном белье "Классная жопка": Ирина Морозюк сняла штаны на откровенном фото"Классная жопка": Ирина Морозюк сняла штаны на откровенном фото Назвали настоящую причину смерти Анны КастельяносНазвали настоящую причину смерти Анны Кастельянос
Следующий материал

Последние новости

Реклама
Реклама
Реклама
Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять