Роберт Родріґес: "Немає більшого хижака, ніж людина"

"Я справді люблю сильних жінок у своїх стрічках. У мене п’ять сестер, тож я звик до таких іще в дитинстві"

Як сталося, що перспектива сиквелу до "Хижака" потрапила на ваш радар?  
Це весела історія . Спочатку, 1994 року, мене попросили  написати сценарій. То було дещо зарано. Події відбувались на іншій планеті й вимагали багатьох спецефектів. Бюджет виходив чималий, на той час важко було б знайти стільки коштів. Тому проект засунули в шухляду, а франшиза пішла в іншому напрямку – до фільмів "Чужинці проти Хижаків". І тільки тоді, коли кінокомпанія Fox побачила успіх нових фільмів про Бетмена і як їм вдалося оживити цей цикл, сама теж захотіла вдихнути нове життя у своїх старих класичних героїв. От і вирішила перезавантажити "Хижака" і знайти мій сценарій. Хлопці сказали мені: "Давай зробимо щось у цьому стилі". З таким класичним персонажем, як Хижак, завжди можна вигадати щось унікальне, й люди завжди пам’ятатимуть щось особливе. І, звісно, якщо це хороше кіно, люди запам’ятають і його.  
Як кіношник ви завжди кажете, що фанатієте  від цього жанру. Враховуючи ваш вклад у поп-культуру, що найбільше цінуєте у Хижаку?
Він – просто вічний персонаж. Надумавши займатися  цим фільмом, я почав ходити офісом, обійшов усіх, із ким працюю, кожного майстра. І в усіх кімнатах знайшлися ляльки або статуетки Хижака. Люди й досі його люблять. Авжеж, тут є щось від первісного. Він усе-таки трохи гуманоїд, і тому його можна зрозуміти. Та й людські риси приваблюють. Я знав, що ця тема досі не вичерпана.  
Якщо у Хічкока були фірмові білявки, то тепер виник феномен "жінки Родріґеса". Вона створює додатковий привабливий вимір, надто коли навколо тільки самці.
Виявилося, що Алісе Браґа – найкраща акторка  для цієї ролі. Вона не була написана для латиноамериканки спеціально, і Алісе не грає латиноамериканку. Я й раніше був її прихильником. Коли вона читала роль на пробах, ми подивились на неї й відразу заявили: "Беремо її, гаразд?" (Сміється). Вона – дивовижна. Я справді люблю сильних жінок у своїх стрічках. У мене п’ять сестер, тож я звик до таких іще в дитинстві. Ми не хотіли, щоб у фільмі була така дівчина, про яку можна було б сказати: а роль написана для хлопця, і тут просто змінили ім’я на жіноче. Чудово, коли виходить реалістичний, об’ємний персонаж зі зрозумілими мотивами. Те, що народилось на папері, втілила в життя Алісе. Ось подивіться – вона вас приголомшить.  
Поговорімо про екранну моральність. Усе це похмурі теми, розкриті у формі попкорн-екшену. І це не чорно-білий світ. Ви замислювалися, за кого, зрештою,  народ вболіватиме у тій кривавій розправі? За людей чи за прибульців?
Є дві  правди. Можна бачити сторону Хижаків  і людську сторону. Й обидві праві, бо вірні своїй природі. Вони завжди є тими, ким є, ну а ким вони є – це ви невдовзі побачите.  
Хижака ми бачили в різних інтерпретаціях. Як ви втілювали своє бачення поверх старих уявлень і міфології?
Ми прагнули відповісти на запитання: "Що собою являє той, хто полює на мисливця? І який із себе той, хто вполював би й убив Хижака?" Тож у нас сформувались більш інтелектуальні, сильні, швидкі, великі, не такі манірні, як супергерої (сміється), і не такі чесні, зате більш дикі й мерзенні Хижаки. Є пара племен. Одне – з оригіналу, до якого ми звикли, і потім – ці погані хлопці. Нам потрібен був порядний злодій. Інші вже так полюбилися, що ми почали шукати когось гіршого. Ви отримаєте найкраще з обох світів. Є класичний Хижак, якого ви не бачили з першого фільму, де був оригінальний дизайн, бо згодом він дуже змінився. Хитро, адже в одній стрічці з’являється і первинний Хижак – із фільму з Арнольдом Шварценеґґером, і цілком нова порода.  
Тобто ви дали світові нового страхопуда. Хто, зрештою, виявиться найгіршою бестією?
А ви як думаєте, хто? (Сміється). Гадаю, немає більшого хижака, ніж людина.

Матеріал підготував Ярослав Підгора-Гвяздовський, переклала Вікторія Губенко
Сейчас вы просматриваете новость «Роберт Родріґес: «Немає більшого хижака, ніж людина»». Другие новости шоу бизнеса читайте в разделе «Stars». Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter. Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Новости партнеров

Последние новости

Продолжая просматривать glavred.info, вы подтверждаете, что ознакомились с Правилами пользования сайтом, и соглашаетесь c Политикой конфиденциальности
Принять