Масштабная реконструкция Хортицы: все подробности

Планируется полное обновление острова с максимально бережной реконструкцией инфраструктуры, с сохранением природного баланса и биоценоза заповедника.

В історико-культурному комплексі "Запорізька Січ" відбулося підписання Меморандуму між Міністерством культури та інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та комбінатом "Запоріжсталь" групи Метінвест, повідомляє прес-служба Метінвесту.

В першу чергу до 30-річчя річниці Незалежності України планується закінчити реконструкцію Музею історії запорізького козацтва та Кургану єдності на острові.

Ключове завдання проекту - відновити і реконструювати існуючі об'єкти, повністю виключаючи нові забудови.

"Новий проект реконструкції - це новий етап співпраці бізнесу і держави. Ми відчуваємо особливий зв'язок з головною дестинацією Запоріжжя і прагнемо зробити її ще більш величною, привабливою і комфортною для мільйонів українців і гостей міста», - зазначив генеральний директор «Запоріжсталі» Метінвесту Олександр Мироненко.

Проект реконструкції Національного заповідника "Хортиця" представляє повне оновлення острова з максимально дбайливою реконструкцією інфраструктури, зі збереженням природного балансу та біоценозу заповідника.

"Не сумніваюся, що цей проект стане прикладом успішного державно-приватного партнерства. Упевнений, що синергія роботи влади, великого бізнесу, залучення громадськості дасть результат, яким ми будемо пишатися. Але вважаю, що ключове поняття тут-відповідальність кожного з нас. Саме тому ми ініціювали проведення в Запоріжжі дискусійної платформи «Хортиця: видатна історія - велике майбутнє». Нам дуже важливо почути всі думки, зрозуміти їх і врахувати», - заявив голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Старух.

Як повідомлялося, у 2007 році «Запоріжсталь» повністю профінансував створення історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» на о.Хортиця, який відтворює образ козацької столиці та атмосферу часів козацтва і є єдиним збірним образом усіх Січей, що існували за старих часів. Тут зібрані найцікавіші елементи архітектури, культури, побуту та життя запорізьких козаків. При цьому "Запоріжсталь" Метінвесту також фінансував створення експозицій "Козацький табір", "Часи козацькі – Січі запорізькі", реконструкцію музейних студій заповідника та підводні археологічні експедиції з підйому з дна річки Дніпро артефактів для музею.

Автор: Олег Макаров
Новости сейчасКонтакты