Війна на Донбасі почалася у 2014 році. У вівторок, 28 липня, в ЄС заявили, що Російська Федерація є стороною конфлікту на Донбасі. Однак Росія повинна стати "частиною рішення" якщо хоче, щоб Європейський союз зняв санкції.
Про це заявив генеральний секретар Європейської служби зовнішньої діяльності, політичний директор Енріке Мора під час онлайн дискусії Minsk Peace Process: Gradual Success or Political Deadlock, повідомляє РБК-Україна.
"Для нас роль Росії зрозуміла. Вона не посередник у цьому конфлікті, а його сторона", - повідомив він.
Мора зазначив, що позиція ЄС залишається незмінною до тих пір, поки "ми не побачимо чіткого прогресу в цьому питанні".
Генеральний секретар Європейської служби зовнішньої діяльності також додав, що попри порушення режиму "тиші" на Донбасі не було зафіксовано людських жертв, тобто домовленість "більш-менш працює".
Читати такожКонтактна група щодо Донбасу залишилася без КучмиНагадаємо, раніше у ЄС відреагували на будівництво двох нових бойових кораблів на суднобудівному підприємстві в Керчі і назвали це порушенням Росією суверенітету і територіальної цілісності України.
Про це сказано в заяві представника ЄС, яку оприлюднено 28 липня на сайті Європейської служби зовнішніх дій.
"Безперервні зусилля Російської Федерації підірвати суверенітет і територіальну цілісність України, які супроводжуються подальшими спробами насильницької інтеграції незаконно анексованого Криму і Севастополя до Росії, є порушенням міжнародного права. Нещодавня церемонія з нагоди закладення двох штурмових кораблів у Керчі є ще одним очевидним кроком у продовженні мілітаризації півострова, що має суттєвий негативний вплив на регіональну безпеку у Чорному морі", - йдеться в документі.