Министр внутренних дел Чехии Ян Гамачек сообщил, что почти всем пострадавшим необходима психологическая реабилитация.
Слава про жорстокість білоруського ОМОНу дійшла до Чехії - країна прийняла на лікування 43 громадян Білорусі, які постраждали під час протестів, що почалися після президентських виборів. У МЗС країни підкреслили, що не очікували на такі важкі травми.
За інформацією, всього до країни прибуде близько 50 білорусів. В основному це люди у віці від 20 до 30 років, зараз наймолодшому пацієнту 15 років, найстаршому – 56, розповіли у відомстві.
Міністр внутрішніх справ Чехії Ян Гамачек повідомив, що майже всім постраждалим потрібна психологічна реабілітація.
Він зазначив, що більшість пацієнтів з Білорусі вже перенесли операції.
"Травми (в тому числі психологічні) у білорусів важчі, ніж ми очікували. До них відносяться вогнепальні поранення, множинні переломи всього тіла, травми очей і вух після вибуху гранати, у деяких людей навіть спостерігаються сліди тортур", – повідомив Гамачек.
Протести в Білорусі - про що йшлося раніше:
1 вересня в ООН повідомили про 450 задокументованих випадках катувань і жорстокого поводження з людьми, позбавленими волі після президентських виборів у Білорусі 9 серпня, які привели до масових протестів і арештів в країні.
22 серпня у Мінську жертви силовиків показали, як їх били. Люди намалювали на асфальті контури камери на шість осіб, після чого встали всередину з плакатами: "Втратив свідомість - били сильніше", "Нас змусили роздягтися догола", "Дізналися, що піаніст - почали ламати пальці", "Судили без адвоката", "Втрачав свідомість від болю" і ін.
22 серпня Олександр Лукашенко закликав білорусів "пробачити помилки" силовиків, а більшість фото, де люди демонструють наслідки жорстокого побиття правоохоронцями, він назвав фейком.