Національний банк України на четвер, 12 березня, встановив офіційний курс гривні до долара США на рівні 25,62 грн/дол. При цьому гривня після падіння до долара у вівторок на 39 копійок впала ще на 31 копійку.
У той же час офіційний курс гривні до євро на четвер встановлений на рівні 29,05 грн/євро, що на 26 копійок нижче попереднього показника.
При цьому вартість долара США в обмінних пунктах Києва зросла до 26,90 гривень, євро перевалила за 30 гривень, а на міжбанківському валютному ринку котирування гривні до долара до полудня просіли на 22 копійки – до 25,60/25,63 грн/дол., до євро - на 8 копійок, до 28,94/28,97 грн/євро.
За словами аналітика Concorde Capital Євгенії Ахтирко, якщо Нацбанку вдасться згладити ажіотажний попит на валютному ринку, ринок з часом сам знайде нову точку рівноваги.
Читати такожДолар по 30 гривень: експерт пояснив розклад на валютному ринку"На даний момент ми вважаємо, що навіть у разі поглиблення світової кризи ризики стрімкої девальвації гривні невисокі. Ми очікуємо, що в разі кризи попит на імпортні товари в Україні буде знижуватися, це може привести до поліпшення торгового балансу, а значить, девальваційний тиск збільшуватися не буде", - розповіла вона в коментарі Ukranews.com.
У свою чергу глава аналітичного департаменту групи ICU Олександр Мартиненко підкреслив, що падіння попиту іноземних інвесторів на ОВДП і риторика представників нового уряду про необхідність послабити гривню в інтересах експортерів різко посилили девальваційні очікування на валютному ринку.
Він вважає, що багато чого залежатиме від подальшого розвитку глобальної ситуації з коронавірусом, настроїв на фінансових ринках, а всередині країни важлива буде подальша риторика уряду щодо курсу гривні і прогрес у співпраці з МВФ.
Читати такожШок і катастрофа: експерт розповів, коли чекати обвалу гривні
Експерт припустив, що повернення зовнішніх інвесторів на аукціони ОВДП підтримає попит на гривню і зніме психологічне напруження на валютному ринку: "Ми очікуємо, що НБУ і надалі буде своїми інтервенціями утримувати гривню від значного ослаблення. При таких умовах і за відсутності нових негативних сюрпризів гривня може закінчити березень в діапазоні 26-27. До літа можливе зміцнення до 25-26. Позитивну роль при цьому мають відіграти попит на гривню з боку агроекспортеров, а також падіння світових цін на нафту і природний газ. До кінця року буде розширюватися зовнішньоторговельний дефіцит, курс знову може ослабнути до рівнів 27".
Нагадаємо, раніше експерт розповів про нове падіння гривні.