Заступник голови Київської облдержадміністрації Тетяна Щербак заявила, що поки жоден автоперевізник Києва та Київської області не отримав погодження на підвищення вартості проїзду у маршрутках.
При цьому в Київській ОДА розповіли, за якої умови будуть змінені ціни на проїзд.
Наразі на території Київської області діє 513 міжміських та міжрайонних маршрутів. Вони з'єднують населені пункти регіону один з одним, а також зі столицею.
І велика частина перевізників вже підготувала звернення щодо перегляду тарифів на проїзд.
"Загалом у нашому регіоні працює 71 перевізник. З цієї кількості 39 перевізників вже подали в управління пасажирських перевезень економічне обґрунтування на перегляд вартості проїзду на 368 маршрутах. Наші фахівці зараз вивчають всі розрахунки. Поки жоден перевізник погодження на підняття цін не отримав", - зазначила профільна заступник голови Київської облдержадміністрації Тетяна Щербак.
За її словами, перевізники підвищують ціни без дозволу.
"Плануємо провести робочу нараду з перевізниками, які самовільно підняли ціни на проїзд, щоб врегулювати тарифи на перевезення", - уточнила Щербак.
За її словами, Київська ОДА може розривати договори з перевізниками в односторонньому порядку у випадках, передбачених договором та чинним законодавством.
"Змінити тариф перевізники можуть після офіційного звернення до ОДА, де це буде економічно обґрунтовано. Потім облдержадміністрація дає письмову згоду. А в разі самовільного підняття тарифів, ОДА може односторонньо розірвати договір з перевізником", - додала вона.
Читати такожПід Києвом зросли ціни на проїзд у маршрутках: де і на скільки
При цьому заступник міського голови Києва Володимир Бондаренко напередодні заявив, що для підвищення вартості проїзду в столичному громадському транспорті є економічні підстави, але поки це питання не розглядали.
А ось в маршрутках Києва проїзд подорожчає вже в квітні на 10-20%.
"Щодо приватних перевізників ситуація наступна. Дійсно є економічні підстави, і, на жаль, місто не може компенсувати збитки, які несуть приватні перевізники. Тому ми можемо говорити, що приватники будуть піднімати ціни на проїзд. Це в їх компетенції, вони тільки інформують міську владу і дають розрахунки. Заборонити їм ми не можемо. Ми чули різні цифри, основне, що зараз фігурує, — це 10-12 гривень, залежно від маршруту", — сказав він.