У Кравчука объяснили, почему Россия срывает переговоры по Донбассу

В делегации Киева в ТКГ по Донбассу считают, что России сейчас не выгодно принимать участие во встрече в Нормандском формате / УНИАН

Украина готова на реализацию "формулы Штайнмайера" и выполняет взятые на себя обязательства, утверждает Сергей Гармаш.

Росія блокує процес врегулювання конфлікту на Донбасі, тому що Москва не зацікавлена в проведенні нового раунду перемовин в рамках Нормандського формату. Україна виконує взяті на себе зобов'язання і розраховує на результат за умови підтримки Заходу.

Про це розповів представник окремих районів Донецької області від України у ТКГ щодо Донбасу Сергій Гармаш в ефірі телеканалу Україна 24, коментуючи результати перемовного процесу.

За його словами, Київ прагне до реалізації домовленостей, яких сторони досягли за підсумками перемовин у Нормандському форматі 9 грудня 2019 року. Наразі українська сторона виконала свої зобов'язання і чекає на аналогічні дії від Росії.

"Ми готові розвести сили на чотирьох ділянках, ми готові провести розмінування на 19 ділянках, ми відкрили два нових КПВВ, готові обговорювати і навіть імплементувати формулу Штайнмаєра в українське законодавство. Ми відкрили два нових КПВВ, а та сторона їх не відкриває", - пояснив ситуацію Гармаш, уточнивши, що Київ наполягав на обміні полоненими до кінця року, проте російська сторона заблокувала процес.Читати такожАрестович пояснив, чому Путіну потрібно зустрітися із Зеленським у нормандському форматі

Також він додав, що Росія не зацікавлена у прогресі перемовного процесу. У такому випадку з'являться підстави для проведення нового саміту в Нормандському форматі і реалізації домовленостей, які можуть бути не вигідні Москві.

"Наразі зовнішньополітична кон'юнктура на нашу користь, на нашу користь і ситуація на окупованих територіях. Лояльність населення до того режиму низька, все більше людей хочуть повернення статусу-кво на рівень 2014 року. Готовності Росії я зараз не бачу", - підкреслив Гармаш.

Перемовини щодо Донбасу

Новости сейчасКонтакты