Дело Шеремета: белорусский экс-спецназовец готов дать показания Офису генпрокурора

Павел Шеремет был убит в Киеве 20 июля 2016 года / УНИАН

Игорь Макар раскрыл детали обстоятельств прослушки спецслужб Беларуси.

Колишній співробітник спецпідрозділу Алмаз МВС Білорусі Ігор Макар готовий дати свідчення в Офісі генерального прокурора України про обставини прослушки керівництва білоруського КДБ, де обговорювалася можливість вбивства журналіста Павла Шеремета.

Макар також сказав, що передав відповідні докази українській стороні в грудні 2020 року, передає Суспільне.

Ексспецзназівець залишив Білорусь, зараз Макар проживає в одній з країн Євросоюзу. За його словами, з ним вже зв'язувалися представники українських спецслужб, але офіційного допиту ще не було. Він заявив, що готовий дати свідчення Офісу генерального прокурора і навіть відвідати Київ, якщо це буде потрібно.

Плівки у справі Шеремета

Макар розповів, що голову КДБ Білорусі Вадима Зайцева в 2008-2012 роках записував один з його підлеглих. Зараз це вже колишній співробітник КДБ і знаходиться в ЄС.

За словами Макара, матеріали прослушки потрапили до нього ще в 2012 році. На плівках він почув ім'я свого друга Олега Алкаєва - колишнього начальника мінського СІЗО, в якому приводяться у виконання смертні вироки. У 2001 році Алкаєв виїхав з Білорусі та опублікував книгу про страти і позасудові розправи в СІЗО Мінська. У 2007 її видав Павло Шеремет.

Спочатку Макар передав записи американським спецслужбам, щоби врятувати життя Алкаєва та інших своїх знайомих - екскомандира бригади спецназу Володимира Бородача і начальника відділу МВС Білорусі по боротьбі з корупцією В'ячеслава Дудкіна. Їхню ліквідацію теж обговорювали фігуранти "плівок".

Ексспецзназівець додав, що не міг оприлюднити записи раніше, оскільки існувала загроза його життю.

"Цей запис я оприлюднив зараз, передав для публікації на EUobserver. Там були зроблені всі можливі експертизи. Проводилася міжнародна експертиза, яка підтверджена. Також пізніше, якщо це буде потрібно, буде зроблена біометрична експертиза. І найголовніше, що людина, колишній працівник КДБ, який має безпосереднє відношення і до тих людей, з якими розмовляє Зайцев (ексглава КДБ Білорусі, - ред.), зараз знаходиться в країні ЄС і готовий дати свідчення в Європейському міжнародному суді, і в Генпрокуратурі України", - розповів Макар.

Читати також"Не прості смертні": сестра Шеремета висловилася про його убивць

Нагадаємо:

Справа Шеремета

Новости сейчасКонтакты