"Нельзя пугать людей": врач объяснил, как бороться с паникой на фоне COVID-19

Паника негативно отражается на иммунитете людей - врач / УНИАН

Многие люди пребывает в подавленном состоянии из-за эпидемии коронавирусной инфекции.

В медіапросторі повинна бути присутня збалансована інформація про поширення коронавірусної інфекції. Людей лякали епідемією, внаслідок чого вони замкнулися. Через деякий час вони подумали, що їх обдурили і припинили дотримуватися карантинних обмежень.

Про це розповів лікар-анестезіолог Павло Сільковський, який і сам перехворів на COVID-19, у інтерв'ю ТСН.

За його словами, панічні настрої людей на тлі загрози коронавірусу можуть негативно вплинути на їх імунітет. Ситуація з COVID-19 не така критична, як її часто оцінюють – багатьом людям вдалося вилікуватися.

"Люди стежать за інформацією у ЗМІ щодо коронавірусу, щодо кількості хворих, і це їх лякає. Але це трошки перекос, адже є значно більше тих, які одужали. З людьми треба говорити чесно", - зазначив доктор.Читати також"Коронавірус може піти, як іспанка": лікар дав несподіваний прогноз

Причиною паніки лікар називає дисбаланс інформації про коронавірусну інфекцію, внаслідок чого люди спочатку злякалися, а після й зовсім стали вважати COVID-19 обманом.

"Тому що спочатку подавали людям страшну інформацію, вони дуже сильно злякалися, закрилися, але коли вони навколо не побачили маси смертей, подумали, що їх обдурили. Тоді маятник пішов в іншу сторону, люди почали ігнорувати. І це також погано. Тому бажано, щоб був баланс", - додав Сільковський.

Наостанок він закликав людей не боятися – ця хвороба дійсно є серйозною, однак більшості захворівшим вдається успішно вилікуватися. Не можна ігнорувати небезпеку, однак і не варто піддаватися панічним настроям.

Нагадаємо, згідно з даними на суботу, 25 червня, за останню добу виявлено ще 1106 випадків зараження коронавірусом. В цілому кількість прецедентів COVID-19 в Україні зросла до 63 929.

Новости сейчасКонтакты