Через виникнення дефіциту вугілля на складах ТЕС будуть вводитися в дію графіки аварійного припинення електропостачання споживачів, заявив президент Центру глобалістики Стратегія ХХІ, експерт з питань енергетики Михайло Гончар.
"Якщо завтра раптом вдарять морози до -30, такі відключення цілком можуть початися", - підкреслив він у коментарі Главреду.
У цьому контексті він нагадав про недавню аварію, яка сталася на Придніпровській теплоелектростанції в Енергодарі.
“Але, враховуючи теплу, як для зими, погоду, навряд чи віялові відключення стануть нашою найближчою реальністю. В принципі, навіть -20 ми повинні перенести без особливих проблем", - говорить експерт.
Коментуючи ймовірність віялових відключень, він каже, що така ситуація торкнеться чималої кількості регіонів і міст країни.
"Власне, тому ці відключення і називаються "віяловими": спочатку на кілька годин відключається електроенергія в одній місцевості, потім – в іншій і так далі", - пояснив Гончар.
У той же час він упевнений в тому, що наскільки ці відключення будуть масштабними, буде залежати від дефіциту електроенергії, який виникатиме на тлі низьких температур.
"Поки підстав для апокаліптичних прогнозів про " Україну в темряві" - немає. Але певні проблеми можливі. І добре, що заздалегідь повідомляється про дефіцит вугілля - тепер споживачі будуть готові до позаштатних ситуацій. Тому важливо, щоб графіки віялових відключень були готові, щоб у разі виникнення критичної ситуації можна було оперативно спрацювати", - додав президент Центру Стратегія ХХІ.
Читати такожУ МЗС уточнили, коли Україна відмовиться імпортувати електроенергію з РФ
Михайло Гончар: український експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин, президент Центру глобалістики Стратегія ХХІ. Працював на аналітичних посадах у системі Ради національної безпеки і оборони України, науковим співробітником у Національному інституті стратегічних досліджень. Очолював енергетичні програми і Київське представництво Номос-енергія аналітичного центру Номос. У 2009 році заснував і очолив Аналітичний Центр глобалістики Стратегія ХХІ. Головний редактор журналу Чорноморська безпека.