Победа Байдена на выборах в США не сулит Украине ничего хорошего – эксперт

Украина увидит совсем другого Байдена, считает эксперт / Фото Reuters

Решение конфликта на Донбассе не в интересах будущей администрации США, считает Константин Бондаренко.

Перемога кандидата від Демократичної партії Джозефа Байдена на виборах в США не обіцяє Україні нічого хорошого.

Таку думку озвучив голова правління Інституту української політики та Фонду Українська політика Костянтин Бондаренко, передає Страна.

За його словами, "ми побачимо зовсім іншого Байдена".

"Ми бачили одного Байдена, який був віце-президентом. Він був частиною команди, яка ототожнювалася з Обамою і Клінтонами. А зараз йому доведеться бути вивіскою для зовсім іншої команди", - зазначив Бондаренко.

За його словами, Байден робить упор на соціальні програми - в нинішніх умовах це означає заганяти Америку в ще більші борги.

"Знову і знову виникатимуть нові боргові зобов'язання. А це означає, що на зовнішньому напрямку це провокуватиме агресивну поведінку. І, найімовірніше, вся ця агресивна поведінка буде спрямована проти Росії. Можливо, проти Китаю, можливо, проти Ірану тощо ( ... ) більшість актів агресії, так склалося історично, починалися за часів демократів", - заявив експерт.

Бондаренко прогнозує, що Україна знову повертатиметься до тієї ролі, яку їй підготували в 2014 році – «ролі полігону для антиросійських акцій з боку Сполучених Штатів і колективного Заходу».

"Тому нічого хорошого Україні це не обіцяє. Зокрема я думаю, що вирішення конфлікту на Донбасі не в інтересах майбутньої адміністрації США. Навряд чи вони підуть на відкрите збройне зіткнення з Росією. Навряд чи нам слід очікувати ядерної війни або ще якихось катаклізмів, але осередки нестабільності на пострадянському просторі по всьому периметру російського кордону будуть дуже активно ними провокуватися», - резюмував експерт.

Читати такожТрамп vs Байден: екс-посол назвав більш "вигідного" для України кандидата у президенти США

Вибори у США - про що повідомлялося раніше:

Виборча система США. Як обирають президента і віце-президента

Президента і віце-президента США вибирають разом на виборах, які проходять раз на чотири роки. Американський президент не може обіймати цю посаду більше двох термінів.

Вибори в США непрямі. Переможець виборчих перегонів визначається не простою більшістю голосів виборців, а результатом голосування делегатів від кожного штату - Колегії виборників.

Виборників – зазвичай це сенатори і конгресмени, популярні політики або люди, особисто близькі до відповідного кандидата в президенти – відбирають на партійних з'їздах в кожному штаті або їх вибирає партійне керівництво штатного рівня.

До дня виборів в США в кожному штаті існують два списки вибірників, представлених Демократичною і Республіканською партіями. Наразі кількість вибірників становить 538.

День голосування вибірників припадає на 41-й день після дня всенародного голосування на виборах президента. Всенародне голосування відбувається у вівторок після першого понеділка листопада кожного четвертого року.

У Колегії виборників окремо відбувається голосування щодо кандидатури віце-президента, яка на всенародному голосуванні включена в бюлетень як єдиний пункт з президентською кандидатурою від тієї ж партії.

Практично у всіх штатах діє система "переможець отримує все", тобто всі голоси виборників штату переходять до кандидата, який набрав найбільшу кількість голосів виборців. Винятком є ​​штати Мен і Небраска, де в кожному з виборчих округів обирається по одному виборнику, а решта місць (їх завжди два) визначається за підсумками загального голосування в штаті.

Хоча Конституція США не зобов'язує виборників голосувати за кандидата, який отримав найбільшу кількість голосів, закони 33 штатів і округу Колумбія вимагають від них дотримуватися цього правила. Виборників, які голосують врозріз з їхніми зобов'язаннями, називають "ненадійними". У п'яти американських штатах таким людям загрожує покарання, а в 14 - передбачаєттся скасування голосування із заміною виборника.

Голосування виграє кандидат, який набрав принаймні 270 голосів Колегії виборників. У разі, якщо ніхто з кандидатів не отримав цієї більшості, президент обирається Палатою представників з числа не більше трьох кандидатів, які отримали більшість.

За результатами виборів 2020, офіційно ім'я нового президента США оголосять 6 січня на спеціальному засіданні Конгресу, а 20 січня він разом зі своїм віце-президентом офіційно вступить на посаду.

Автор: Анна Ярославская
Новости сейчасКонтакты