Колишня "прокурор" захопленого РФ Криму, депутат Держдуми Наталія Поклонська відкрито назвала "маячнею сивої кобили" слова Управління Верховного комісара ООН з прав людини про перешкоди для доступу місії до Криму.
"Інформація про те, що вони нібито в Крим не можуть потрапити, це маячня сивої кобили», - заявила Поклонська в ефірі радіо Супутник в Криму.
За словами політика, представники комісаріату висловлювали бажання відвідати Крим, щоб вивчити проблему з водопостачанням. І в Росії нібито були не проти даної ініціативи.
«На це бажання я офіційно направила лист на ім'я верховного комісара з прав людини: прошу вказати список співробітників і дати, коли ви готові приїхати в Крим. А сьогодні публічно було сказано, що вони не можуть приїхати, тому що у них якісь там перепони», - стверджує вона.
Читати такожНазвано умову відновлення Україною поставок води до КримуПоклонська має намір дочекатися офіційної відповіді на свій лист, а в разі його відсутності повторить звернення.
Зазначимо, офіційний представник Управління Верховного комісара ООН з прав людини Ліз Троссел заявила, що структура не може оцінити ситуацію з водопостачанням в Криму через відсутність доступу.
В останні роки на території анексованого Криму спостерігається проблема маловоддя, що призвело до скорочень запасів водного ресурсу, внаслідок чого жителі деяких міст змушені отримувати воду за спеціальним графіком.
У жовтні у президента Володимира Зеленського заявили, що проблему води в Криму повинна вирішувати Росія, яка окупувала півострів. За даними глави держави на осінь, в Криму достатньо води для місцевого населення.
На початку грудня "колишній прокурор Криму", російський депутат Наталія Поклонська поскаржилася на погану якість води в Автономній Республіці.
Міністр з питань окупованих територій Олексій Резніков 22 грудня заявив, що Україна готова подавати воду до Криму тільки в разі гуманітарної катастрофи.
23 грудня "глава Держради Криму" Володимир Константинов сказав, що півострів навіть теоретично не зміг би отримувати воду з материкової України, так як в АР не готові до реалізації таких заходів з технічної точки зору.