Приговор Навальному: в США анонсировали санкции против России

США и ЕС планируют санкции против России из-за Навального / Reuters

США планируют подать новый законопроект о санкциях против России.

У Сенат США планують подати новий законопроект про санкції проти Росії через обвинувальний вирок щодо опозиціонера Олексія Навального.

"Сильним лідерам не потрібно садити супротивників у в'язницю, щоб зберегти владу. По-перше, Олексій Навальний був отруєний, а коли це не вдалося, режим Путіна тепер уклав його у в'язницю після імітації судового процесу", - повідомив у своєму Twitter сенатор-республіканець Мітт Ромні.

Ромні зазначив, на цьому тижні вони приймуть законодавство, щоб покарати санкціями винних у цих діях.

Читати такожУ Навального закликали людей виходити на Манежну площу: затримання і розгін

Крім того, глава МЗС Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що після вироку російському опозиціонеру Олексію Навальному ЄС варто негайно запровадити санкції проти відповідальних за його переслідування.

При цьому Габріелюс Ландсбергіс не виключає можливості того, що, якщо обговорення в ЄС займуть час, Литва може застосувати санкції до людей, які ініціювали арешт і ув'язнення російської опозиції, пише Європейська правда.

Вирок Навальному - про що раніше повідомляв Главред:

Чому затримали Навального

У Олексія Навального є умовний термін - 3,5 роки з випробувальним терміном 5 років. Його політик отримав за звинуваченням у розкраданнях у фірмах Ів Роше.

Термін повинен бути закінчуватися 30 грудня 2020. За російським законодавством умовний засуджений повинен з певною періодичністю відзначатися за місцем реєстрації.

До свого отруєння, коли опозиціонер був здоровий і перебував у Росії, він не прийшов на реєстрацію шість разів:

  • 13 січня,
  • 27 січня,
  • 3 лютого,
  • 16 березня,
  • 6 липня,
  • 17 серпня.

Незважаючи на це, дружина Навального отримала дозвіл на його транспортування до Німеччини, коли він перебував у комі.

Як повідомляють ЗМІ, під час лікування у російських правоохоронців претензій до Навального не виникало. Питання почали з'являтися після 12 жовтня, коли його виписали з клініки Шаріте.

Однак Навальний продовжував перебувати в Німеччині. За два дні до закінчення його випробувального терміну ФСВП відправила Навальному попередження: якщо до 29 грудня 2020 року, він не приїде, то служба може попросити замінити умовний термін на реальний.

Незважаючи на попередження, опозиціонер не прибув до Росії. Після чого ФСВП, згідно із законом, 30 грудня оголосила Навального в розшук.

Подальший запобіжний захід Навальному визначить суд. До засідання, яке поки намічене на 29 січня, він буде перебувати під вартою.

Новости сейчасКонтакты