Росія повинна буде вийти з Ради Європи в тому випадку, якщо організація запустить щодо Москви реалізацію тристороннього механізму, що передбачає впровадження санкційних обмежень проти держав, які порушують статут організації. Остаточне рішення щодо дій Росії в таких умовах буде приймати президент Володимир Путін, заявив віцеспікер російської Держдуми, заступник голови ПАРЄ Петро Толстой, повідомляє Інтерфакс.
"Перше - ми повинні переглянути нашу роль в цій організації, друге - її залишити у разі, якщо тристороння процедура буде запущена щодо нашої країни (...) остаточне рішення у нас у зовнішній політиці приймає глава держави, президент РФ, за всіма тими рішеннями, які до цього були прийняті, мені здається, що це рівно в цій логіці знаходиться", - заявив Толстой в понеділок, 1 березня, під час публічного заходу в Радфеді.
За його словами, за умови реалізації такого сценарію РФ спробує створити свій Європейський суд з прав людини в тому випадку, якщо у Москви будуть союзники щодо цього питання. Альтернативним варіантом є створення в межах правової системи Росії механізмів захисту прав людини.
"Ми повинні думати про те, яким чином ми будемо формувати ті чи інші органи, які прийдуть на зміну, якщо ми раптом вийдемо з Ради Європи", - підкреслив Толстой.
Раніше Толстой вже заявляв, що до Росії через справу Олексія Навального може бути застосований Тристоронній механізм Ради Європи, що передбачає виключення держави з організації.Читати такожЗМІ дізналися про звернення Росії до ЄСПЛ у справі Навального
Надзвичайний тристоронній механізм з подолання кризових ситуацій Ради Європи - це спеціальний механізм організації, завданням якого є вирішення кризових ситуацій з країною-учасницею РЄ. Підсумком застосування таких заходів може стати вихід держави з Ради Європи, або ж призупинення членства в організації. Запустити цей механізм можуть Комітет міністрів Ради Європи, Парламентська асамблея (ПАРЄ), або ж генеральний секретар організації. Останнє слово за Комітетом міністрів, який може прийняти таке рішення 2/3 голосів.
Наступний етап - відправка до держави, яка порушила правила Ради Європи, спеціальної місії, яка повинна провести заходи щодо домовленостей з метою вирішення цієї ситуації. Якщо робота місії призводить до провалу, Рада Європи має право почати процедуру щодо виключення або припинення членства держави-порушника в організації.