Самый худший, кризисный сценарий, в правительстве считают маловероятным.
У Кабміні України розглядають три сценарії розвитку економіки України з урахуванням наслідків пандемії коронавірусу COVID-19. Зокрема, мова йде про базовий, оптимістичний і кризовий сценарії.
Про це свідчить проект прогнозу соціально-економічного розвитку на 2021-2024 роки, передає РБК-Україна.
Оптимістичний сценарій передбачає швидке подолання поширення коронавірусної інфекції.
У кризовому йдеться про другу хвилю поширення коронавірусної інфекції або навіть глобальну фінансово-економічну кризу.
Альтернативний кризовий сценарій розвитку базується на припущеннях щодо розгортання другої хвилі пандемії в 2021 році, і, як наслідок, входження світової економіки в затяжну рецесію.
Альтернативний кризовий сценарій прогнозує:
Падіння ВВП в 2021 році на рівні 5-7 відсотків з наступним помірним зростанням в середньому за період 2022-2024 роки на рівні 2,5 відсотка щорічно (за базовим сценарієм на 4,6 відсотка відповідно).
Очікується, що менше 50 відсотків мігрантів повернуться на роботу за межами України. Ринок праці (безробіття), буде зростати.
Також прогнозуються низькі обсяги інвестицій і споживання, що не дозволить вийти на допандемічний рівень.
Уповільнення темпів нарощування обсягів експорту.
Зростання дефіциту бюджету.
Оптимістичний сценарій розвитку економіки Українипрогнозує:
Прискорене зростання економіки вже починаючи з 2021 року, що дозволить в кінці 2024 року перевищити рівень розвитку 2019 року на 17,4 відсотка (за базовим сценарієм – на 12,7 відсотка).
В середньому за період 2021-2024 роки зростання ВВП прогнозується на рівні 5,4 відсотка в рік з прискоренням росту до 6,5 відсотка в 2024 році (за базовим сценарієм в середньому на 4,3 відсотка з урахуванням зростання ВВП на 4,5 відсотка в 2024 році).
Понад 90 відсотків мігрантів повернуться на роботу за межами України. Ринок праці (безробіття) буде знижуватися і вийде на допандемічний рівень.
Швидке нарощування обсягів інвестицій, споживання та експорту. Дефіцит бюджету буде знижуватися і вийде на допандемічний рівень.
При цьому в уряді назвалиімовірність розгортання альтернативних сценаріїв. Зокрема, імовірність виконання оптимістичного сценарію вважають помірною (близько 30%), тоді як кризовий називають малоімовірним.
Як повідомляв Главред, раніше президент Світового банку Девід Малпасс озвучив свій (і вельми песимістичний) прогноз з приводу ситуації, в яку потрапить світова економіка через пандемію коронавірусу.