"Это предсказуемо": социолог озвучила причину снижения доверия к Раде

Ирина Бекешкина назвала причины снижения доверия к Раде / Главред

Социологи выяснили, почему граждане все меньше доверяют парламентариям.

Відомий соціолог Ірина Бекешкіна пояснила причини зниження рівня довіри українців до Ради.

На її думку, таку статистику соціологи спостерігають після кожних виборів - заявила Бекешкіна в коментарі виданню "ГОРДОН".

"Падіння рейтингу уряду було передбачуваним. Так відбувається після всіх виборів. Інша справа, що спочатку рівень довіри був більшим, ніж завжди. Наші громадяни вважають, що ми знову пішли в неправильному напрямку. Хоча ще в грудні, на їхню думку, йшли в правильному. Взагалі відчуття, що ми знаходимося на вірному шляху, в українців є лише після виборів. Після останнього волевиявлення ми досить довго перебували в цьому стані. Але ось тепер з нього вийшли. Коли в Україні змінюється влада, громадяни вважають, що ось вона, нова влада, все зробить, як треба. Але керівництво країни не робить так, як очікувалося", – підкреслила Бекешкіна.

Також вона відзначила той факт, що громадяни Україні й досі продовжують довіряти волонтерам.

"Довіри до правоохоронних органів, судыв, прокуратури у нас ніколи і не було. Волонтерам ж, навпаки, люди довіряють, як і раніше. Тобто тут нічого не змінилося. Знижується довіра до Верховної ради і уряду, що очікувано. Це все – поствиборчі процеси. Мені б цікаво було подивитися на рейтинг президента. До цього він тримався на досить хорошому рівні. І це, по суті, єдина відмінність, якщо проводити паралелі з минулою владою", – резюмувала Бекешкіна.

Так, згідно з дослідженням соціологічної служби Центру Разумкова, опублікованому 21 лютого, повністю підтримують діяльність нинішнього уряду України 6% громадян, окремі заходи – 34%, взагалі не підтримують – 50,9%.

Як наголошується в дослідженні, рівень довіри до уряду істотно знизився в останні місяці. Високих показників він досягав у вересні 2019 року, коли урядові довіряли 57% респондентів, а не довіряли лише 22%.

Як раніше писав Главред, згідно з результатами опитування Центру Разумкова та фонду Демократичні ініціативи, менше половини українців вважають, що події на Майдані(45,5%) Революцією Гідності. 17,7% українців вважають, що на Майдані сталася "вимушена зміна влади не цілком легітимними засобами".

Ще 23% заявили, що в 2014 році відбувся антидержавний переворот".

Також нагадаємо, більшість опитаних громадян України готові захищати свою позицію за допомогою участі у виборах, з'ясували соціологи.

Новости сейчасКонтакты