Премьер напомнил о трудностях, с которыми столкнулись медики в начале пандемии.
Медична система нашої країни в березні нинішнього року була такою ж, як і українська армія на початку 2014-го.
Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час підсумкового засідання Кабміну 28 грудня, пише пресслужба відомства. За його словами, зараз система охорони здоров'я стала набагато сильнішою.
Шмигаль нагадав, з чим зіткнулися українські медики на початку пандемії коронавірусу.
"Ні засобів індивідуального захисту, ні кисню, ні ліжкомісць, фактично ліквідована система протиепідемічної безпеки", - розповів прем'єр.
Він зазначив, що для ефективної протидії поширенню коронавірусу, медикам і уряду довелося змінювати підходи, принципи, впроваджувати нові протоколи, мобілізувати лікарні та лікарів. Також Шмигаль озвучив показники, яких вдалося досягти за час боротьби з пандемією:
кількість ліжок для надання медичної допомоги хворим covid-19 збільшилася з 12000 у квітні до майже 65000 зараз. Якщо на початку пандемії в медустановах було всього 3500 ліжок з киснем, то зараз їхня кількість становить понад 45 000.
з 200 до 55 000 на добу зросла кількість тестувань методом ПЛР.
була встановлена система додаткових виплат українським медикам на передовій боротьби з коронавірусом.
З наступного року до бюджету закладено постійне підвищення зарплат лікарям на 30%. Витрати на медицину за 2 роки збільшився на 60%, що склало додаткові 65 млрд грн.
Вакцинація від коронавірусу в Україні
У МОЗ 11 грудня зробили заяву, згідно з якою вакцинація від COVID-19 в Україні повинна стартувати орієнтовно з березня 2021 року. Все залежить від того, коли конкретно державі вдасться отримати препарат.