У четвер, 18 лютого, в Москві на 83-му році життя помер Андрій Мягков - актор театру і кіно, режисер, народний артист Росії.
Про смерть артиста повідомила прес-служба МХТ імені А.П. Чехова, в якому він служив. Відомо, що Мягков помер у себе вдома. За деякими даними, причиною смерті стала гостра серцева недостатність. Його знайшла вдома дружина - актриса Анастасія Вознесенська. Артист був без свідомості та помер до приїзду лікарів.
Андрій Мягков народився 8 липня 1938 року в Ленінграді, пережив блокаду. За наполяганням батька закінчив Ленінградський хіміко-технологічний інститут і навіть працював в Інституті пластичних мас.
Юний Мягков брав участь в аматорських спектаклях. На одному з них опинився педагог школи-студії МХАТ, який і запропонував Андрію спробувати себе в акторській майстерності. Мягков з легкістю пройшов вступні випробування і потрапив на курс легендарного радянського актора Василя Маркова.
Після закінчення театрального в 1965 році молодого актора прийняли в Московський театр "Современник". У тому ж році вперше знявся в кіно – він зіграв роль дантиста Чеснокова в комедії Пригоди зубного лікаря.
У 1973 році Мягкова запросили грати у фільмі Велика перерва. Йому запропонували роль Нестора Петровича, але актор поставив умову, що вчителя Світлану Опанасівну повинна зіграти його дружина. Режисер йому відмовив, а роль отримав Михайло Кононов.
Перші кіноролі не приносили Мягкову славу, і він продовжував демонструвати драматичний талант зі сцени театру. Популярність прийшла після ролі Жені Лукашина у фільмі "Іронія долі, або з легкою парою!".
Цікаво, що Іронію долі спочатку не хотіли пускати на екрани, вважаючи, що фільм пропагує пияцтво і подружню зраду, але тут втрутився сам Брежнєв. Генсеку фільм сподобався, і він особисто дав дозвіл на його показ.
У 1977 році новорічна комедія режисера Ельдара Рязанова отримала Державну премію Радянського Союзу, і відтоді без неї обходиться жоден переддень нового року в країнах пострадянського простору.
До слова, сам Мягков іноді говорив, що роль Лукашина зіпсувала йому кар'єру: його всі стали вважати слабохарактерним алкоголіком, хоча він не любив алкогольні напої та терпіти не міг лазню.
Після успіху Іронії долі Мягков знявся у фільмах:
Крім того, Мягков працював у Школі-студії МХАТ, був суддею в КВК, поставив кілька п'єс як режисер. Написав кілька книг, по одній з них навіть зняли серіал. Захоплювався живописом і малював портрети своїх колег.
У 1963 році Мягков побрався з актрисою Анастасію Вознесенською. Дітей у пари не було. Вони пояснювали в інтерв'ю, що в молодості вони повністю себе присвячували роботі, тож не було часу ні на що інше. За словами Вознесенської, у них з чоловіком є безліч прийомних дітей – учні, студенти, в яких вони вклали чимало сил, терпіння та любові.
Пара вела дуже відокремлений спосіб життя, майже не з'являлася на публіці. У 2018 році у вузькому колі вони відзначили 55-річчя подружнього життя.
Мягков говорив, що Анастасія - його головна і єдина муза, яка завжди надихала його на божевільні вчинки.
У 2009 році Мягков пережив дві операції на серці, йому видалили тромб і замінили серцеві клапани. За попередніми даними, Мягков помер від гострої серцевої недостатності.
Мягков активно підтримував Україну. Він був один з перших, хто виступав проти дій Кремля в нині окупованому Криму. Мягков поставив свій підпис в альтернативному списку - на підтримку України.
Артист казав, що майбутнє України залежить не лише від влади, але і від самих її жителів. Він закликав українців триматися разом, не допускати агресії та зберігати мир.
"Я бажаю всім українцям і з того, і з іншого боку лише миру. Для цього потрібні воля, розум, витримка і любов до ближнього свого. Я бажаю і навіть прошу, благаю вирішити все мирним шляхом. Благаю", - говорив Мягков.