Экокатастрофа на Донбассе: Украине предрекли «метановый Чернобыль»

Донбасс превращается в новый Чернобыль / УНИАН

Необходимо поставить вопрос о создании точечных миротворческих компонентов для охраны наиболее опасных объектов, считает Александр Чалый.

На окупованих територіях Донбасу продовжує руйнуватися інженерна інфраструктура. А оскільки в деяких місцях поховані ядерні відходи, дана ситуація дуже небезпечна не лише для України, а й для всієї Європи.

Таку думку висловив український дипломат Олександр Чалий під час онлайн-конференції учасників Ініціативи 16 липня, присвяченій обговоренню теми Екологічний вимір процесу мирного врегулювання на Донбасі, трансляція якої проводилася у Facebook.

За його словами, якщо ж ситуація на Донбасі вийде з-під контролю, і метан в промислових масштабах піде в атмосферу, рівень збитку екології можна буде порівняти в аварією на Чорнобильській АЕС.

"Якщо метан в промислових масштабах піде в атмосферу - це буде метановий Чорнобиль", - заявив дипломат.

Також Чалий нагадав, що поруч з окупованими територіями знаходиться Запорізька АЕС, тому тема водного балансу Донбасу має особливу чутливість. На його думку, забруднення вод сприяє поширенню вірусних захворювань - і зараз це дуже актуально, враховуючи пандемію коронавірусу.

Дипломат вважає, що необхідно поставити питання про створення точкових миротворчих компонентів для охорони найбільш небезпечних об'єктів.

"Екологічний імператив повинен стати ключовим елементом для мирного врегулювання ситуації на Донбасі та сприяти залученню миротворчих зусиль на глобальному і регіональному рівнях (...) Для цього ми могли б знайти консенсус між Росією і колективним Заходом", - упевнений дипломат.

«На сьогоднішній день треба трансформувати екологічний імператив у певні дипломатичні кроки", - резюмував він.

Нагадаємо:

Автор: Анна Ярославская
Новости сейчасКонтакты