Европа начала закачивать свой газ в украинские хранилища

Украина оказалась спасением для газового рынка Европы / УНИАН

Европейский рынок столкнулся с серьезным переизбытком голубого топлива.

Українські газові сховища стануть порятунком для європейського ринку, оскільки в першій половині 2020 року Європа зіткнулася з серйозним надлишком газу на внутрішньому ринку.

Як пише Bloomberg, криза викликана зниженням попиту на паливо через пандемію коронавіруса і теплими зимами в останні роки.

До початку літа сховища газу на північно-заході Європи виявилися заповнені на 77 відсотків проти традиційних щорічних 52 відсотків, і в них продовжують постачати блакитне паливо. З причини надлишку газу на ринку, вважають аналітики, ціна на газ наблизилися до антирекорду і може піти на негативні значення.

В даній ситуації європейські трейдери зацікавилися можливостями для зберігання природного газу на Україні. Як повідомляє компанія Укртрансгаз, попит на українські сховища в червні виріс в три рази порівняно з аналогічним періодом минулого року. Майже у вісім разів збільшилася кількість європейських компаній, які використовують українські потужності для зберігання палива. Якщо в 2019-му їх було 7, то в червні 2020-го їх налічується 54.

«У нас найнижча вартість зберігання газу в Європі і привабливі тарифи на транспортування», — пояснили в Укртрансгазі.

Читати такожГазпром демонтує труби, що використовуються для перекачування газу в УкраїнуЗа відомостями аналітиків, в Україні не заповнені 13 мільярдів кубічних метрів у сховищах, що становить 13% від загальної кількості сховищ в Європі. Якщо європейці буду зберігати газ в Україні, то таке рішення знизить загрозу негативних цін на газ улітку 2020 року. У разі відмови від використання українських потужностей, газові сховища в Європі заповняться повністю ще до кінця серпня.

Заповнення сховищ потребує не тільки ЄС, але й Україна. Це пов'язано зі зниженням поставок сировини Газпромом. Крім цього, зберігання газу надасть українському ринку додаткове джерело доходу, якого країна дуже потребує.

Нагадаємо, 4 червня в американському Сенаті був зареєстрований законопроект, який передбачає додаткові санкції проти Північного потоку-2. Мета ініціативи – перешкодити добудувати російський газопровід у Європі. Від американського ембарго може постраждати широкий перелік компаній, що надають різні послуги проекту Північний потік-2.

Як раніше повідомлялося, санкції можуть вдарити і по державним відомствам Німеччини, у зв'язку з цим у Бундестазі закликали німецький уряд ввести відповідні обмеження проти США.

Новости сейчасКонтакты