Незважаючи на економічну кризу та коронавірус, містоутворююче підприємство у невеликому селищі Понінка на Хмельниччині вже 223 роки тримає на собі місцеву економіку.
За словами гендиректора Понінківської картонно-паперової фабрики Руслана Сави, за минулий рік підприємство сплатило громаді майже 20 млн грн, що склало 40% місцевого бюджету.
«За минулий рік Понінківська картонно-паперова фабрика заплатила понад 130 млн грн податків, зборів та інших загальнообов’язкових платежів до бюджету України. Ми пишаємося нашою роллю у підтримці місцевої економіки, зокрема торік наші податки склали понад 40% місцевого бюджету», – наголосив Руслан Сава.
За словами директора, цінності Понінківської фабрики допомагають підприємству та місцевій громаді досягати успіху навіть у найскладніші часи. Керівник зауважив, що чесна робота й підтримка місцевої економіки та населення завжди були пріоритетом для Понінківської фабрики. Саме тому керівництвом прийняте стратегічне рішення про диференційований підхід до різних вікових груп.
«На фабриці працюють 950 осіб. Близько половини з них (369) – молоді фахівці, які набираються досвіду й офіційного трудового стажу. Третина працівників (307) – люди передпенсійного віку. Фабрикою прийнято рішення зберігати ці робочі місця через мінімальні можливості працевлаштування вікових співробітників. Ми цінуємо кожного працівника й робимо все, щоб люди пишалися своєю роботою», – додав генеральний директор.
Нагадаємо: Понінківська картонно-паперова фабрика – одне з найстаріших підприємств України в галузі паперової промисловості. Перша згадка про підприємство датується ще 1787 роком. За часів Радянського Союзу Понінківська картонно-паперова фабрика була одним із найуспішніших підприємств – виробників паперу. На заводі вироблялося понад 150 найменувань продукції, в зошитах її виробництва писав кожен четвертий учень колишнього Союзу. Крім того, підприємство є місто- та бюджетоутворюючим для семитисячної Понінківської громади.