Рада проголосовала за закон об изменениях в Избирательный кодекс: что изменится

Рада проголосовала за закон об изменениях в Избирательный кодекс:/ УНИАН

292 народных избранника проголосовали в первом чтении за закон о внесении изменений в Избирательный кодекс.

Нардепи на черговому пленарному засіданні Ради ухвалили в першому читанні законопроект №3485, яким передбачається внесення змін у Виборчий кодекс. "За" проголосували 292 народних обранця.

Зокрема, документ вносить в законодавство поняття підкупу виборця і посилює відповідальність за роздачу під час передвиборної компанії сувенірів і продуктових наборів від кандидатів.

Як розповів перший заступник керівника фракції Слуга народу (політсила президента Зеленського) Олександр Корнієнко ‒ закон передбачає внесення коригувань у розділи Виборчого кодексу про вибори президента, а також про парламентські та місцеві вибори.

"У нас ведеться дискусія з органами місцевого самоврядування щодо можливості збільшення так званої партизації та пониження того порога, від якого починаються мажоритарні вибори. Зараз у кодексі 90 тисяч (гривень передвиборної застави - Главред) - ми пропонуємо 15 тисяч. Звучать від колег і пропозиції про 10, і про 5 тисяч", ‒ сказав він.

Читати такожНовий Виборчий кодекс почав діятиКрім того, законопроект вносить зміни в закон про Центрвиборчкомі та до Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за підкуп виборців.

"Осмислюється взагалі питання підкупу. Додається формулювання: "продуктові набори", "алкогольні напої", додається поняття "сувенірної продукції", чого не було до цього. Наприклад, USB-флешки, так і написано в законі. Ми розширюємо можливості реагування правоохоронців на підкуп виборців", ‒ пояснив Корнієнко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що новий Виборчий кодекс з 1 січня 2020 року вступив в законну силу. Тепер всі українські політсили на з'їздах (в якому має брати участь не менше двохсот чоловік), зобов'язані затверджувати загальнодержавний виборчий список. Він вже, в свою чергу, поділяється на регіональні списки, в кожному з яких повинно бути не менше п'яти кандидатів. Такий список виборцям пропонується в якості початкового варіанту, а вже вони, власною волею, можуть переміщувати кандидатів вгору або вниз переліку.

Новости сейчасКонтакты